Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Alior Bank

Karty kredytowe w Alior Banku

Wyższa kultura. Bank nowości.

Rozwiązania Alior Banku sprawdzone przez rankomat.pl:

Karta kredytowa to narzędzie, które pozwoli Ci korzystać z limitu środków przyznanego przez bank w oparciu o Twoją zdolność kredytową. W Alior Banku znajdziesz ofertę kart kredytowych, którą możesz dopasować do swoich potrzeb zarówno w zakresie wysokości dostępnego limitu, jak i skorzystać z atrakcyjnych pakietów dodatkowych korzyści.  

Jakie karty kredytowe dostępne są w Alior Banku?

Wśród produktów kredytowych znajdujących się w ofercie Alior Banku możesz wybrać kartę kredytową, która nie tylko pozwoli Ci korzystać z pożyczonych pieniędzy bez dodatkowych kosztów (w razie spłaty zadłużenia w okresie bezodsetkowym), ale również zapewni pakiet dodatkowych korzyści. Wybierz rozwiązanie, które najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Dostępne karty kredytowe w Alior Banku prezentują się następująco (oferty aktualne na dzień 30.06.0204 roku):

Karta kredytowa Mastercard OK w Alior Banku

Klasyczna kart kredytowa z 59-dniowym okresem bezodsetkowym, indywidualnym cyklem rozliczeniowym i możliwością uzyskania zwrotu części środków za zakupy w wybranych punktach usługowo-handlowych. W razie potrzeby spłatę wykorzystanego limitu możesz rozłożyć na raty, co daje Ci dodatkowe możliwości elastycznego zarządzania swoim budżetem.

Karta kredytowa World Elite Mastercard w Alior Banku

Prestiżowa karta kredytowa dla najbardziej wymagających klientów z indywidualnie ustaloną wysokością limitu do 200 000 zł i dodatkowym pakietem korzyści. Korzystając z karty World Elite Mastercard zyskujesz indywidualną opiekę asystentów osobistych, którzy zadbają o Twój komfort m.in. podczas podróży.

Karta kredytowa Mastercard TU i TAM w Alior Banku

Wygodne rozwiązanie dla podróżujących. Dzięki tej karcie kredytowej zyskujesz połączenie standardowych funkcjonalności karty kredytowej z dostępem do 150 walut, z których możesz skorzystać bez kosztów przewalutowania.

Jak wyrobić kartę kredytową w Alior Banku?

Wystarczy, że wypełnisz prosty wniosek na stronie Alior Banku i poczekasz na kontakt ze strony konsultanta. Wszystkie formalności wypełnisz przez telefon. Otrzymanie karty kredytowej wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Alior Banku?

Karta kredytowa w Alior Banku to rozwiązanie skierowane do osób pełnoletnich, mających pełną zdolność do czynności prawnych i odpowiednią zdolność kredytową. Zatem do ustalenia limitu kredytowego, podobnie jak w przypadku innych produktów kredytowych, będzie konieczne potwierdzenie Twoich możliwości terminowej spłaty zobowiązania.

Jak aktywować kartę kredytową w Alior Banku?

Kartę kredytową Alior Banku aktywujesz w bankowości internetowej. Po zalogowaniu się na swoje konto przejdź do zakładki “Karty i kredyty”, a następnie wybierz sekcję “Lista kart” i kliknij opcję “Aktywacja” przy wybranej karcie kredytowej, a następnie potwierdź dyspozycję. Aktywację potwierdzisz wpisując jednorazowe hasło SMS, które zostało wysłane na Twój numer telefonu.

Ile kosztuje karta kredytowa w Alior Banku?

Koszty związane z kartą kredytową pojawią się przede wszystkim w razie przekroczenia terminu spłaty wykorzystanego limitu w okresie bezodsetkowym lub wyboru spłaty powstałego zadłużenia na raty.

Jak wygląda spłata karty kredytowej w Alior Banku?

Wykorzystany limit na karcie kredytowej spłacisz za pomocą przelewu, który zlecisz w ramach swojego rachunku osobistego. Możesz też spłacić zadłużenie gotówką w kasie banku. Jeśli oprócz karty kredytowej korzystasz z konta osobistego w Alior Banku, możesz ustawić automatyczną spłatę zadłużenia karty. Pamiętaj wówczas o zapewnieniu odpowiednich środków na koncie w terminie spłaty. Jeśli spłacisz powstałe zadłużenie w okresie bezodsetkowym, bank nie naliczy Ci odsetek od wykorzystanej kwoty.

Jak zrezygnować z karty kredytowej w Alior Banku?

Rezygnacja z karty kredytowej jest możliwa po wypowiedzeniu umowy o kartę kredytową. Rachunek karty kredytowej zostanie zamknięty po upływie okresu wypowiedzenia i spłacie całości zadłużenia łącznie z ewentualnymi opłatami, prowizjami i odsetkami. Umowę o kartę kredytową wypowiesz telefonicznie, osobiście lub wysyłając wypowiedzenie pocztą.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czym jest okres bezodsetkowy w przypadku karty kredytowej?

Okres bezodsetkowy (nazywany również grace period) to czas na spłatę wykorzystanego limitu dostępnego w ramach karty kredytowej bez odsetek za korzystanie ze środków banku. Okres bezodsetkowy składa się z dwóch elementów: okresu rozliczeniowego, który odpowiada długości miesiąca kalendarzowego i czasu na spłatę wykorzystanego limitu. W okresie rozliczeniowym możesz swobodnie korzystać z karty płacąc za zakupy do wysokości przyznanego limitu. Po jego zakończeniu bank wyśle Ci rozliczenie transakcji. Jeśli spłacisz wykorzystany limit w wyznaczonym terminie, wówczas bank nie naliczy Ci odsetek za wykorzystane środki.

Czy można wyrobić kartę kredytową dla dziecka w Alior Banku?

Karta kredytowa to rozwiązanie, które wymaga posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych i możliwości zaciągania zobowiązań we własnym imieniu i na własny rachunek. Dlatego podobnie, jak w przypadku innych produktów kredytowych, kartę kredytową może otrzymać tylko osoba pełnoletnia, która wykaże się odpowiednią zdolnością kredytową. Uzyskując kartę kredytową w Alior Banku możesz jednak złożyć wniosek o kartę dodatkową dla każdej osoby, która ukończyła co najmniej 13 lat i dzięki temu umożliwić swojemu dziecku korzystanie z dodatkowych środków.

Jakie kryteria decydują o wysokości limitu na karcie kredytowej w Alior Banku?

Na maksymalną wartość limitu na karcie kredytowej wpływa oferta banku i wysokość wnioskowanej kwoty. Ostatecznie jednak maksymalny limit, który możesz uzyskać, determinuje Twoja zdolność kredytowa. Bank zaproponuje Ci limit w wysokości, którą możesz terminowo spłacić, bez nadmiernego obciążania Twoich domowych finansów.

Karta debetowa a karta kredytowa: co wybrać?

Karta kredytowa i karta debetowa to, pomimo podobieństwa w wyglądzie plastiku, dwa różne produkty bankowe. Karta debetowa pozwala Ci korzystać z własnych środków zgromadzonych na rachunku osobistym. Karta kredytowa umożliwia korzystanie z pieniędzy banku i nie jest powiązana z Twoim kontem osobistym. Możesz zatem posiadać obie karty, a każda z nich będzie pełniła inną funkcję.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
  • Alior Bank
  • Credit Agricole
  • mBank
  • PKO Bank Polski
  • Santander Consumer Bank
  • BNP Paribas Bank Polska
  • ING Bank Śląski
  • Millenium Bank
  • Bank Pekao SA