Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Alior Bank

Konta bankowe w Alior Banku

Wyższa kultura. Bank nowości.

Rozwiązania Alior Banku sprawdzone przez rankomat.pl:

Rachunek osobisty to podstawowe narzędzie do zarządzania swoimi finansami. W Alior Banku rodzaj konta osobistego możesz dopasować do swoich potrzeb korzystając z elastycznych rozwiązań. Możliwość połączenia kilku produktów: rachunku rozliczeniowego z kontem oszczędnościowym czy wielowalutowym, daje Ci kompleksowe rozwiązanie dostosowane do każdej sytuacji.

Jakie konta osobiste dostępne są w Alior Banku?

W Alior Banku znajdziesz szeroką ofertę kont rozliczeniowo – oszczędnościowych, które zapewnią Ci możliwość zarządzania finansami. Oprócz typowych ROR-ów Alior Bank dla klientów indywidualnych oferuje również rachunki oszczędnościowe, walutowe czy konta dla młodych.

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Standardowy rachunek rozliczeniowo – oszczędnościowy. Spełnienie kilku prostych warunków sprawi, że za korzystanie z konta i karty debetowej nic nie zapłacisz. W ramach promocyjnych warunków jako nowy klient masz szansę na zdobycie dodatkowej gotówki, a w połączeniu z rachunkiem oszczędnościowym wyższego oprocentowania. Dopasuj konto do swoich potrzeb – masz do wyboru aż 11 korzyści przydatnych na co dzień i podczas podróży.

Konto dla graczy w Alior Banku

Alior Bank daje Ci możliwość połączenia pasji z praktycznym bankowaniem na co dzień. Rachunek otworzysz online, a jeśli nie ukończyłeś jeszcze 26 lat, z konta skorzystasz bezpłatnie. Wyróżnisz się dzięki unikatowej karcie z wizerunkiem postaci z gry, która dodatkowo da Ci możliwość dostępu do wyjątkowych nagród w programie Bezcenne Chwile.

Konto dla młodych w Alior Banku

Rachunek dla osób od 13 do 17 lat, który otworzysz za zgodą rodzica. Bez opłat za prowadzenie konta i z dodatkowymi bonusami na start. Klasyczne rozwiązanie jako dobry sposób na naukę zarządzania swoimi finansami.

Konto Internetowe w Alior Banku

Darmowe konto rozliczeniowo – oszczędnościowe bez żadnych warunków. Z oferty mogą skorzystać zarówno osoby pełnoletnie, jak i klienci, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat. Prosty i uniwersalny rachunek z minimum kosztów.

Konto walutowe w Alior Banku

Bezpłatny rachunek, który może być prowadzony w jednej z czterech podstawowych walut: EUR, USA, CHF, GBP. W połączeniu z Kontem Jakże Osobistym daje Ci możliwość korzystania z usługi wielowalutowej i wymiany walut online. Praktyczne rozwiązanie, nie tylko dla osób ceniących dalsze podróże.

Podstawowy Rachunek Płatniczy w Alior Banku

Bezpłatne konto bankowe dla osób, które nie posiadają innych rachunków bankowych. Realizuje cele określone w przepisach i oferuje ograniczony zakres funkcjonalności, zapewniając jednocześnie realizację podstawowych transakcji bez kosztów.

Jak założyć konto osobiste w Alior Banku?

Sposób założenia konta osobistego w Alior Banku zależy od rodzaju rachunku, ale zwykle zakłada możliwość skorzystania z jednego z trzech kanałów do wyboru. Możliwe jest zarówno nowoczesne, jak i tradycyjne podejście.

 • Online – Najwygodniejszy sposób na otwarcie rachunku bankowego o dowolnej godzinie i każdego dnia, zakłada korzystanie z kanałów online. Wniosek o konto złożysz w aplikacji mobilnej Alior Mobile lub na stronie internetowej Alior Banku. Dane potwierdzisz przelewem weryfikacyjnym z innego banku lub za pomocą VideoSelfie w aplikacji Alior Mobile.
 • Tradycyjnie – W jednej z placówek stacjonarnych Alior Banku. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą dowód osobisty. Minusem metody tradycyjnej jest konieczność dostosowania się do godzin pracy oddziału. Natomiast niewątpliwą zaletą jest bezpośrednie wsparcie konsultanta zarówno na etapie wyboru konta, jak i jego otwarcia.

Kto może otworzyć konto w Alior Banku?

Konto bankowe w Alior Banku może otworzyć osoba pełnoletnia bez względu na wysokość osiąganych dochodów, historię kredytową czy formę zatrudnienia. Wystarczy dowód osobisty. Do otwarcia rachunku dla młodych w wieku od 13 do 17 lat oprócz dokumentów potwierdzających tożsamość wnioskodawcy, konieczna będzie jeszcze zgoda opiekuna prawnego – najczęściej rodzica.

Ile kosztuje założenie i prowadzenie konta osobistego w Alior Banku?

Otwarcie i prowadzenie konta w Alior Banku jest darmowe. Koszty mogą pojawić się opcjonalnie w przypadku braku aktywności na rachunku czy w związku z korzystaniem z dodatkowych korzyści proponowanych opcjonalnie.

Czy do konta osobistego można wyrobić kartę w Alior Banku?

Otwierając rachunek osobisty w Alior Banku masz możliwość wyrobienia karty płatniczej do konta. Wydanie pierwszej karty jest bezpłatne, a jej aktywne wykorzystanie zwykle oznacza zwolnienie z dodatkowych opłat.

Jakie konta oszczędnościowe dostępne są w Alior Banku?

Oprócz tradycyjnych rachunków rozliczeniowych w ofercie Alior Banku znajdziesz również konta oszczędnościowe w wersji podstawowej i promocyjnej. Rachunek oszczędnościowy w Alior Banku pozwoli Ci połączyć możliwość oszczędzania z elastycznym dostępem do gotówki bez utraty odsetek. Oferta kont oszczędnościowych w Alior Banku aktualna na dzień 30.06.2024 roku prezentuje się następująco:

Konto oszczędnościowe

Podstawowa wersja rachunku oszczędnościowego, który daje Ci możliwość nieograniczonych wpłat i wypłat środków w dowolnej wysokości. Dodatkowe korzyści, w tym wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym, zyskasz z Kontem Jakże Osobistym w pakiecie.

Konto Mega Oszczędnościowe

Promocyjna wersja rachunku oszczędnościowego, który da Ci jeszcze wyższe oprocentowanie. Podwyższone oprocentowanie dotyczy 4 miesięcy i wymaga otwarcia Konta Jakże Osobistego. Warunkiem skorzystania z oferty jest przystąpienie do promocji w wyznaczonym terminie oraz realizacja wymaganej liczby transakcji kartą w ciągu miesiąca. Choć Konto Mega Oszczędnościowe to oferta ograniczona w czasie, to jednak promocja pojawia się cyklicznie.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy konto bankowe w Alior Banku jest oprocentowane?

Pomimo nazwy, typowy ROR czyli rachunek rozliczeniowo – oszczędnościowy nie jest oprocentowany. Oprocentowane jest jedynie konto oszczędnościowe.

Jaki jest numer IBAN konta w Alior Banku?

IBAN czyli Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego w Alior Banku składa się z 26 cyfr Twojego rachunku osobistego poprzedzonego skrótem PL oznaczającym kraj. Numer IBAN wpisujesz ciągiem bez przerw pomiędzy znakami. Powyższy schemat jest właściwy dla naszego kraju. Rachunki bankowe innych państw będą miały inny, właściwy dla kraju schemat numeru IBAN.

Czy można zmienić wariant konta w Alior Banku?

Tak, Alior Bank umożliwia zmianę wariantu rachunku na Konto Jakże Osobiste z możliwością zachowania dotychczasowego numeru rachunku. Zmianę możesz zlecić w placówce stacjonarnej banku, aplikacji mobilnej Alior Mobile lub bankowości elektronicznej Alior Online. Z możliwości zmiany wyłączone jest Konto Walutowe i Konta Private Banking.

Czy można założyć konto wspólne w Alior Banku?

Tak, Alior Bank daje Ci możliwość zarówno otwarcia osobistego rachunku wspólnego, jak i zamiany konta indywidualnego na wspólne w oddziale banku lub placówce partnerskiej.

Jak pobrać wyciąg z konta w Alior Banku?

Wyciąg z historią transakcji miesięcznych pobierzesz w aplikacji mobilnej Alior Mobile lub bankowości elektronicznej Alior Online. Po zalogowaniu na swoje konto wejdź w szczegóły rachunku, następnie wybierz opcję “Wyciągi” i pobierz zestawienie za interesujący Cię okres.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA