Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Alior Bank

Kredyty gotówkowe w Alior Banku

Wyższa kultura. Bank nowości.

Rozwiązania Alior Banku sprawdzone przez rankomat.pl:

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie, które pozwoli Ci sfinansować dowolny cel konsumpcyjny. Ograniczona liczba dokumentów i szybka decyzja kredytowa to niewątpliwe zalety tego rozwiązania. W Alior Banku cały proces związany z udzieleniem kredytu gotówkowego od złożenia wniosku do podpisania umowy możesz przejść online, bez wychodzenia z domu. 

Jakie kredyty gotówkowe są dostępne w Alior Banku?

W Alior Banku znajdziesz szeroką ofertę kredytów gotówkowych, dopasowaną do Twoich potrzeb zarówno w zakresie wysokości zobowiązania, jak i okresu spłaty. Atrakcyjna oferta oraz intuicyjny i krótki proces weryfikacji wniosku, zapewni Ci łatwy dostęp do dodatkowej gotówki bez większej liczby formalności.

Oferta kredytowa Alior Banku aktualna na dzień 30.06.2024 roku prezentuje się następująco:

Pożyczka na “mi się” w Alior Banku

Standardowa oferta kredytowa skierowana dla nowych i stałych klientów Alior Banku. Pożyczkę na “mi się” możesz przeznaczyć na realizację małych i większych planów i marzeń. Pieniądze otrzymasz bez większych formalności, zdalnie. Po wypełnieniu prostego wniosku i zawarciu umowy, bank przeleje środki na wskazane przez Ciebie konto.

 • Kwota kredytu: Maksymalnie do 60 000 zł.
 • Cel: Na dowolny cel.
 • Okres spłaty: Do 24 miesięcy (2 lata).
 • Promocje: Możliwość zaciągnięcia pożyczki bez prowizji.

Pożyczka internetowa w Alior Banku

Produkt kredytowy, który możesz uzyskać wyłącznie przez internet, bez wychodzenia z domu. Możesz skorzystać z oferty, jeśli nie masz jeszcze pożyczki lub kredytu w Alior Banku.

 • Kwota kredytu: Maksymalnie do 200 000 zł. Dla zobowiązań powyżej wartości 100 000 zł wymagane jest zabezpieczenie w zakresie cesji z polisy od utraty pracy i NNW.
 • Cel: Na dowolny cel.
 • Okres spłaty: Do 120 miesięcy (10 lat).
 • Promocje: Pożyczkę otrzymasz bez prowizji, a dodatkowo zyskasz bezpieczeństwo dla siebie i Twoich bliskich, dzięki polisie od utraty pracy i NNW.

Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku

Kredyt celowy połączony z dodatkową gotówką, którą przeznaczysz na dowolny cel. Alior Bank kieruje swoją ofertę kredytu konsolidacyjnego do osób, które nie korzystają jeszcze z innych produktów kredytowych banku. Wszystkie formalności związane z konsolidacją zobowiązań w Alior Banku załatwisz zdalnie. Wystarczy, że zostawisz swoje dane i poczekasz na kontakt konsultanta banku.

 • Kwota kredytu: Do 200 000 zł. Dla zobowiązań powyżej wartości 100 000 zł, wymagane jest zabezpieczenie w zakresie cesji z polisy od utraty pracy i NNW.
 • Cel: Na konsolidację zobowiązań (pożyczek gotówkowych, kredytów samochodowych, kredytów ratalnych, kart kredytowych itp.) z dodatkową gotówką na dowolny cel.
 • Okres spłaty: Do 120 miesięcy (10 lat).
 • Promocje: Kredyt otrzymasz bez prowizji, a oprócz kwoty na pokrycie dotychczasowych zobowiązań, uzyskasz dodatkowe środki na dowolny cel. Dodatkowo dla zabezpieczenia siebie i swoich bliskich w razie nieprzewidzianej sytuacji, możesz skorzystać z pakietu NNW i ubezpieczenia od utraty pracy przygotowanego w ramach współpracy banku przez PZU SA.

Pożyczka na Klik w Alior Banku

Klasyczny kredyt, który przeznaczysz na dowolny cel. Wysoka maksymalna kwota zobowiązania i długi okres spłaty pozwoli Ci na realizację większych i mniejszych planów. Cały proces związany z udzieleniem kredytu prowadzony jest zdalnie. Zobowiązanie na wyższą kwotę zaciągniesz kontaktując się z konsultantem telefonicznie.

 • Kwota kredytu: Od 7 000 zł do 200 000 zł.
 • Okres spłaty: Do 120 miesięcy (10 lat).
 • Cel: na dowolny cel.

Alior Pay – płatności odroczone w Alior Banku

Obok klasycznych produktów kredytowych w Alior Banku znajdziesz również możliwość odroczenia płatności za zakupy na 30 dni za darmo. Płatności odroczone to rozwiązanie konkurencyjne dla krótkoterminowej pożyczki pozabankowej i karty kredytowej.

 • Limit kredytu: Do 3 000 zł.
 • Okres spłaty: Do 30 dni za darmo.
 • Dodatkowe warunki: Limit kredytowy uruchomisz w aplikacji mobilnej Alior Mobile.

Kredyt firmowy bez prowizji w Alior Banku

Pakiet produktów kredytowych dla mikrofirm i małych przedsiębiorstw bez prowizji przygotowawczej pozwalających zarówno na finansowanie bieżącej działalności, jak i realizację inwestycji i rozwój firmy. Alior Bank rozumie potrzeby biznesu, dlatego decyzję o finansowaniu możesz uzyskać nawet w 20 minut od złożenia wniosku.

 • Cel kredytu: W zależności od rodzaju zobowiązania są to cele związane z finansowaniem bieżącej działalności oraz kredyty celowe: inwestycyjne i ekologiczne.
 • Dla kogo: Dla mikrofirm i małych przedsiębiorstw.
 • Limit kredytu: Do 1 mln zł dla mikrofirm, do 5 mln zł dla małych firm.
 • Promocyjne warunki: Jako przedsiębiorca możesz liczyć na finansowanie bez zabezpieczeń i wkładu własnego oraz bez prowizji za przyznanie kredytu.

Zróżnicowana oferta produktowa Alior Banku pozwala na zaspokajanie potrzeb kredytowych różnych grup odbiorców. Nowoczesne rozwiązania stosowane w procesie udzielenia kredytów, umożliwiają szybką odpowiedź na potrzeby klientów indywidualnych i firm. Szeroki wybór ofert kredytowych umożliwia elastyczne dopasowanie produktu do klienta przy zapewnieniu najwyższej jakości obsługi.

Jakie warunki trzeba spełnić wnioskując o kredyt gotówkowy w Alior Banku?

Uzyskanie kredytu gotówkowego w Alior Banku wymaga spełnienia standardowych warunków.

Zdolność kredytowa

Podstawą uzyskania kredytu gotówkowego w Alior Banku jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. Bank oceni Twoją zdolność do terminowej spłaty zobowiązania, biorąc pod uwagę zarówno wysokość Twoich dochodów, miesięcznych kosztów utrzymania i konieczność spłaty innych zobowiązań oraz dotychczasową historię kredytową.

Spróbuj tego

Klienci Alior Banku mogą zwykle skorzystać z uproszczonej ścieżki oceny zdolności kredytowej. Mianowicie cały proces będzie krótszy, z uwagi na możliwość analizy transakcji finansowych w ramach posiadanego w Alior Banku konta i bez konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów finansowych.

Jeśli korzystasz z oferty kredytowej Alior Banku po raz pierwszy, do wniosku kredytowego powinieneś załączyć dokumenty potwierdzające wysokość Twoich dochodów i ich źródło. Może to być wyciąg historii transakcji z innego banku, zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu od pracodawcy czy dokumenty podatkowe.

Dokumenty

Rodzaj wymaganych i akceptowanych przez bank dokumentów może różnić się w zależności od indywidualnej sytuacji klienta (np. rodzaju zatrudnienia), jak i specyfiki danego zobowiązania. Zwykle jednak będzie to:

 • Dowód tożsamości: Jeśli jesteś już klientem Alior Banku, wówczas wniosek o kredyt złożysz za pomocą bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej bez konieczności przedstawiania dowodu tożsamości, bo Twoje dane osobowe zostały już potwierdzone na etapie zakładania konta bankowego. Jeśli zamierzasz skorzystać z kredytu w Alior Banku po raz pierwszy, wówczas do złożenia wniosku potrzebny Ci będzie dowód osobisty.
 • Dokumenty potwierdzające wysokość dochodów: Rodzaj dokumentów finansowych potwierdzających wysokość dochodów, zależy od rodzaju źródła wynagrodzenia. Dla umowy o pracę może to być zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, dla emeryta np. decyzja o przyznaniu emerytury, dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą księga przychodów i rozchodów czy deklaracje podatkowe złożone do urzędu skarbowego. Czasem wystarczą też wyciągi bankowe za wymagany okres.

Obok dokumentów wymienionych powyżej, czasem jako klient Alior Banku możesz spotkać się z koniecznością spełnienia innych warunków formalnych. Będzie to powiązane ze specyfiką kredytu czy Twoją sytuacją finansową. Przykładowo prowadząc działalność gospodarczą oprócz typowych dokumentów potwierdzających wysokość osiąganych dochodów, bank może również wymagać przedstawienia dokumentów potwierdzających brak zaległości finansowych wobec ZUS czy urzędu skarbowego.

Część kredytów może wiązać się z koniecznością dodatkowego zabezpieczenia spłaty zobowiązania np. cesji uprawnień wynikających z ubezpieczenia od utraty pracy czy NNW na rzecz kredytodawcy, co z kolei przełoży się na konieczność złożenia dodatkowych oświadczeń z Twojej strony.

Należy też pamiętać o weryfikacji dotychczasowej historii kredytowej przez bank w Biurze Informacji Kredytowej lub innych bazach danych dotyczących terminowej spłaty zobowiązań. Choć zakres badania zdolności kredytowej na etapie składania wniosku o kredyt jest dość szeroki, to sam proces badania został przygotowany przez Alior Bank w taki sposób, żeby był jak najbardziej przyjazny dla klienta, a dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi, również szybki.

Jak wziąć kredyt w Alior Banku?

Decydując się na kredyt w Alior Banku, wniosek kredytowy możesz złożyć z wykorzystaniem różnych kanałów, dopasowując sposób działania do swoich potrzeb i czasu, który chcesz poświęcić na załatwienie formalności. Bez względu na metodę złożenia wniosku, na każdym etapie procesu możesz liczyć na pomoc ze strony pracowników banku. Wniosek kredytowy w Alior Banku możesz złożyć w:

Aplikacji mobilnej: Wniosek o kredyt możesz złożyć korzystając z aplikacji mobilnej Alior Mobile dostępnej na telefony czy tablety. Aplikacja daje możliwość sprawnego przejścia procesu obsługi procedury kredytowej bez większych formalności.

Serwisie bankowości internetowej: Możliwość złożenia wniosku online, jeśli nie korzystasz z aplikacji mobilnej, daje Ci serwis transakcyjny, do którego zalogujesz się na stronie banku korzystając z laptopa czy komputera stacjonarnego. Oprócz standardowych możliwości zarządzania środkami, po zalogowaniu się na swoje konto klienta, masz również możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy lub inny produkt finansowy online. W razie pojawienia się pytań dotyczących możliwości zaciągnięcia zobowiązania, dodatkowy kontakt ułatwi czat lub infolinia banku.

Infolinii banku: Wniosek o pożyczkę możesz złożyć korzystając z infolinii banku. Na infolinię możesz zadzwonić samodzielnie lub po wypełnieniu krótkiego wniosku poczekać na kontakt telefoniczny ze strony konsultanta banku. W ten sposób oprócz wyjaśnienia wszelkich kwestii dla Ciebie niejasnych lub wątpliwych możesz również zawrzeć umowę o kredyt.

Oddziale banku: Możesz wybrać podejście tradycyjne i złożyć wniosek kredytowy w jednej z placówek stacjonarnych Alior Banku, co zapewni Ci pełną pomoc ze strony konsultanta banku, ale również będzie wymagało dostosowania się do godzin pracy oddziału. Ta opcja nie jest dostępna w przypadku kredytów udzielanych tylko przez internet.

Jak spłacić kredyt gotówkowy w Alior Banku?

Spłata rat kredytu zaciągniętego w Alior Banku będzie dla Ciebie szczególnie prosta i bezproblemowa, jeśli posiadasz rachunek bankowy w tej instytucji. Sposób spłaty rat możesz zawsze dopasować do swoich preferencji i potrzeb:

 • Automatyczna spłata raty: To opcja dla Ciebie, jeśli masz konto w Alior Banku. Wówczas kwota środków odpowiadająca wysokości miesięcznej raty zobowiązana, zostanie pobrana w wyznaczonym terminie bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności z Twojej strony. Pamiętaj jednak, żeby w terminie płatności raty, na Twoim koncie były środki wystarczające na spłatę.
 • Przelew bankowy: Płatności rat możesz również realizować samodzielnie zlecając przelew z konta w wyznaczonym terminie. Ta opcja jest nieco ryzykowna, bo zwiększa prawdopodobieństwo zapomnienia o terminie i opóźnienia w płatności raty, co z kolei wiąże się z ujawnieniem nieterminowej spłaty w bazie BIK i tym samym pogorszenia historii kredytowej. Dlatego płatność raty zlecaj samodzielnie tylko wówczas, jeśli masz pewność co do terminowości swoich działań. Dane do przelewu, a także termin płatności i wysokość raty znajdziesz w harmonogramie spłaty rat lub bezpośrednio w umowie kredytowej.
 • Zlecenie stałe: Możesz również rozważyć opcję zlecenia stałego, które da Ci możliwość regulacji rat o czasie, automatycznie, bez konieczności pamiętania o samodzielnym zlecaniu przelewu co miesiąc. To wygodne rozwiązanie, które umożliwia terminowe regulowanie rat, wymaga jedynie zapewnienia wystarczających środków na koncie w dniu płatności raty.

Zalety i wady kredytu gotówkowego w Alior Banku

Do zalet oferty kredytowej Alior Banku można zaliczyć:

 • Szeroki zakres oferty: Dzięki szerokiej ofercie produktów kredytowych w Alior Banku możesz wybrać produkt dopasowany do Twoich potrzeb zarówno w zakresie okresu kredytowania, kwoty zobowiązania i kosztów.
 • Warunki promocyjne: W szczególności możesz liczyć na brak prowizji, ale również inne promocyjne warunki związane z aktualną ofertą kredytową.
 • Prosta procedura kredytowa: Wniosek kredytowy możesz złożyć online, bez czekania w kolejce, a cała procedura o kredyt gotówkowy jest przygotowana w taki sposób, żeby była dla Ciebie jak najmniej obciążająca.
 • Ograniczone formalności: Zwłaszcza jako aktualny klient Alior Banku możesz skorzystać z uproszczonej procedury oceny zdolności kredytowej, bez konieczności przedkładania dodatkowych dokumentów finansowych.
 • Pełna obsługa zdalna: Zarówno wniosek kredytowy, jak i umowę możesz złożyć i podpisać zdalnie lub kontaktując się z infolinią banku. Dzięki temu oszczędzasz czas i masz możliwość uzyskania finansowania szybko, zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Jednocześnie Alior Bank zapewnia pomoc konsultanta na każdym etapie procesu kredytowego, żeby wszystkie aspekty związane z kredytem były przedstawione maksymalnie jasno i precyzyjnie.
 • Bezpłatna wcześniejsza spłata kredytu: Jako klient indywidualny (konsument) masz prawo do wcześniejszej spłaty zobowiązania w całości lub w części bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. Dzięki takiej opcji możesz wcześniej uwolnić się od zobowiązania i jedocześnie budować pozytywną historię kredytowę jako podstawę do zaciągnięcia kolejnego kredytu w przyszłości.
 • Dostęp do płatności odroczonych: Ta opcja działa podobnie do okresu bezodsetkowego na karcie kredytowej i daje Ci możliwość zrobienia zakupów online teraz z płatnością dopiero po 30 dniach bez żadnych kosztów.

Każda oferta może mieć cechy, które można postrzegać jako wady. Zwykle będzie to subiektywny odbiór. Analizując ofertę Alior Banku jako minus można wskazać:

Duży nacisk na obsługę kredytową online: Choć możliwość zaciągnięcia kredytu bez wychodzenia z domu to wygodna opcja, to część ofert przeznaczona jest tylko dla osób korzystających z kanałów internetowych i telefonicznych, przez co tradycyjne możliwości obsługi klienta są nieco mniejsze.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy można nadpłacić kredyt gotówkowy w Alior Banku?

Tak, zgodnie z przepisami ustawy o kredycie konsumenckim, jako konsument masz możliwość nadpłaty lub całkowitej spłaty zobowiązania przed terminem określonym w umowie i to bez dodatkowych kosztów. Ta regulacja dotyczy również kredytów gotówkowych zaciągniętych w Alior Banku.

Jakie może być oprocentowanie kredytu gotówkowego w Alior Banku?

Rodzaj oprocentowania kredytowego w Alior Banku zależy od oferty. W przypadku kredytów gotówkowych, zwłaszcza tych zawieranych na krótszy okres, będą to produkty z oprocentowaniem stałym ustalonym w momencie zawarcia umowy i obowiązującym bez zmian przez cały okres kredytowania. Alior Bank może również oferować kredyty z oprocentowaniem okresowo stałym i zmiennym.

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt gotówkowy w Alior Banku?

Cechą charakterystyczną oferty kredytów gotówkowych w Alior Banku jest dowolny cel wykorzystania pożyczonych środków. W praktyce oznacza to, że pieniądze możesz wydać na dowolny cel bez konieczności przedstawiania faktur czy innych dokumentów finansowych. Dzięki temu masz pełną swobodę w dysponowaniu pożyczonymi pieniędzmi. Poza standardowym kredytem gotówkowym Alior Bank daje Ci możliwość konsolidacji zobowiązań zaciągniętych w innych bankach z możliwością uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel.

Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego w Alior Banku?

Alior Bank oferuje kredyt gotówkowy dla klientów indywidualnych z maksymalną kwotą sięgającą 200 000 zł. Ostateczna wysokość kredytu, który możesz uzyskać, zależy od Twoich potrzeb finansowych oraz odpowiedniej zdolności kredytowej. Maksymalne kwoty kredytu w ofercie dla klientów biznesowych są wyższe i mogą sięgać do 5 000 000 zł w zależności od potrzeb, zabezpieczenia spłaty czy przeznaczenia środków.

Jaki jest maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego Alior Banku?

Maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego w Alior Banku wynosi 10 lat dla osób fizycznych. Część ofert ograniczona jest krótszym okresem spłaty zobowiązania do 2 lat. Okres kredytowania powinien być standardowo dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb jako klienta, z tym zastrzeżeniem, że dłuższy okres spłaty oznacza wyższe koszty odsetkowe. Wcześniejsza spłata zobowiązania i tym samym ograniczenie okresu kredytowania finalnie oznacza mniejsze odsetki.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA