Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Alior Bank

Lokaty oszczędnościowe w Alior Banku

Wyższa kultura. Bank nowości.

Rozwiązania Alior Banku sprawdzone przez rankomat.pl:

Lokaty oszczędnościowe i konta oszczędnościowe to bezpieczne produkty, które pozwolą Ci w łatwy sposób pomnażać swoje oszczędności. W Alior Banku znajdziesz oferty, które możesz dopasować do swoich potrzeb zarówno w zakresie wartości i czasu trwania depozytu, jak i wysokości oprocentowania.

Jakie lokaty terminowe dostępne są w Alior Banku?

Alior Bank oferuje bezpieczne sposoby oszczędzania na lokacie lub w ramach konta oszczędnościowego. Szczególnie atrakcyjne, promocyjne warunki ofert dotyczą depozytów dla nowych klientów lub tych, którzy deponują nowe środki. Alior Bank posiada w swojej ofercie depozyty, z których mogą skorzystać zarówno nowi, jak i stali klienci.

Dostępne propozycje lokat terminowych w Alior Banku prezentują się następująco (stan na 30.06.2024 roku):

Lokata mobilna w Alior Banku

Depozyt ze stałym oprocentowaniem w wysokości 5% w skali roku z możliwością założenia na 100 dni. Oferta kierowana jest do nowych użytkowników aplikacji mobilnej Alior Mobile. Dodatkowym warunkiem skorzystania z oferty, jest konieczność wyrażenia zgód marketingowych związanych z możliwością kontaktu ze strony banku za pomocą różnych kanałów komunikacji (sms/email/telefon). Maksymalna kwota depozytu wynosi 50 000 zł.

Lokata na nowe środki w Alior Banku

Depozyt, który możesz otworzyć w placówce banku lub za pomocą kanałów internetowych: bankowości elektronicznej Alior Online lub aplikacji mobilnej Alior Mobile. Lokata na nowe środki to elastyczne rozwiązanie, które możesz dopasować do swoich potrzeb zarówno w zakresie okresu depozytu (do wyboru masz 92 dni, 182 dni lub 365 dni), jak i zainwestowanej kwoty: od 1 000 zł do 200 000 zł. Wysokość oprocentowania zależy od okresu depozytu. Możesz otworzyć więcej niż jedną Lokatę na nowe środki w Alior Banku.

Lokata standardowa w Alior Banku

Najbardziej uniwersalne rozwiązanie, z niską kwotą minimalną. Lokatę standardową możesz otworzyć w złotówkach, euro lub dolarach, przy czym depozyt w walucie, będzie znacznie niżej oprocentowany. Okres depozytu wybierasz samodzielnie spośród czterech oferowanych przez bank terminów: na 3 miesiące, 4 miesiące, 6 miesięcy lub 12 miesięcy. Najkorzystniejsze oprocentowanie depozytu występuje dla depozytów czteromiesięcznych. Lokatę standardową założysz w stacjonarnej placówce, a także za pomocą kanałów bankowości elektronicznej: Alior Online lub Alior Mobile.

Jak założyć lokatę terminową w Alior Banku?

Założenie lokaty w Alior Banku to prosty proces, który zrealizujesz w wybranym przez siebie kanale. Możesz zlecić otwarcie depozytu stacjonarnie w placówce banku lub online za pomocą aplikacji mobilnej Alior Mobile lub bankowości elektronicznej Alior Online. Korzystając z aplikacji po zalogowaniu się na swoje konto, wybierz kafelek “Oferty”, a następnie opcję “Oszczędności”. W kolejnym kroku wybierz interesujący Cię produkt, zaakceptuj warunki i wpłać pieniądze.

Jakie jest oprocentowanie lokat terminowych w Alior Banku?

Wysokość oprocentowania lokat terminowych oferowanych przez Alior Bank w zasadzie odzwierciedla warunki rynkowe. Najwyżej oprocentowane depozyty wymagają zwykle spełnienia dodatkowych warunków (np. skorzystanie z określonego kanału otwarcia) i są ograniczone w czasie.

Kto może założyć lokatę terminową w Alior Banku?

Lokaty terminowe w Alior Banku są dostępne zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów. Otwarcie depozytu wymaga spełnienia minimum formalności. Wniosek o otwarcie lokaty możesz złożyć zarówno w placówce banku, jak i za pośrednictwem kanałów zdalnych w aplikacji Alior Mobile czy za pośrednictwem bankowości elektronicznej Alior Online (z wyłączeniem ofert, które wymagają otwarcia z wykorzystaniem tylko jednego z wymienionych kanałów).

Jakie są konsekwencje zerwania lokaty przed czasem w Alior Banku?

Zerwanie lokaty otwartej w Alior Banku przed terminem określonym w umowie jest możliwe, ale jego konsekwencją będzie całkowita utrata wypracowanych już odsetek bez względu na moment wypłaty środków. W takiej sytuacji bank wypłaci Ci jedynie kapitał w wysokości początkowej wpłaty.

Ile kosztuje założenie lokaty terminowej w Alior Banku?

Otwarcie lokaty w Alior Banku będzie dla Ciebie bezpłatne. Uruchomienie depozytu oznacza w praktyce, że to bank “pożycza” od Ciebie pieniądze i z tego tytułu zobowiązuje się do wypłaty Ci określonego wynagrodzenia pod postacią odsetek. Zatem Ty nie poniesiesz żadnych kosztów z tytułu otwarcia depozytu. Ewentualne konsekwencje finansowe mogą dotyczyć sytuacji przedterminowego zerwania lokaty. Wówczas tracisz wypracowane odsetki, ale otrzymasz zwrot pełnej kwoty zainwestowanego kapitału.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Lokata czy konto oszczędnościowe?

Lokata i konto oszczędnościowe to dwa bardzo bezpieczne sposoby na pomnażanie kapitału. Choć lokaty mogą być nieco wyżej oprocentowane niż konta oszczędnościowe, to wymagają zamrożenia kapitału na określony czas. Rachunek oszczędnościowy daje Ci za to swobodę w dysponowaniu powierzonymi środkami i w okresie promocyjnym czasem również atrakcyjne oprocentowanie. Przed otwarciem depozytu warto porównać wady i zalety każdej z opcji.

Czy od odsetek z lokaty trzeba zapłacić podatek?

Wypracowany na lokacie zysk podlega opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych, zwanym potocznie podatkiem Belki, który wynosi 19%. Bank przed wypłatą odsetek, potrąci i odprowadzi należny podatek do urzędu skarbowego, a następnie przekaże Ci wypracowane odsetki pomniejszone o tę kwotę.

Na czym polega kapitalizacja odsetek przy lokacie bankowej?

Kapitalizacja odsetek oznacza dopisanie odsetek do kapitału. Najczęściej kapitalizacja ma miejsce w terminie zapadalności lokaty, a więc na koniec okresu obowiązywania depozytu. Korzystniejsze są jednak depozyty z częstszą kapitalizacją odsetek (np. co kwartał), bo w każdym kolejnym okresie rozliczeniowym, odsetki będą naliczane od wyższej kwoty kapitału (powiększonego o wcześniej już dopisaną kwotę odsetek).

Czy pieniądze na lokacie w Alior Banku są bezpieczne?

Środki, które deponujesz na lokacie w Alior Banku objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Fundusz ten gwarantuje zwrot środków do równowartości 100 000 euro, np. w razie upadku banku. Wskazany limit dotyczy jednego deponenta. W przypadku konta wspólnego gwarancja obejmuje każdego ze współwłaścicieli z osobna.

Czy Alior Bank oferuje lokaty na promocyjnych warunkach?

W Alior Banku znajdziesz oferty depozytów na warunkach promocyjnych, które pojawiają się cyklicznie. Lokaty z promocyjnym oprocentowaniem dają Ci możliwość osiągnięcia wyższych zysków przy pełnym bezpieczeństwie powierzonego kapitału do gwarantowanej kwoty równowartości 100 000 euro.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
  • Alior Bank
  • Credit Agricole
  • mBank
  • PKO Bank Polski
  • Santander Consumer Bank
  • BNP Paribas Bank Polska
  • ING Bank Śląski
  • Millenium Bank
  • Bank Pekao SA