Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Eurobank

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

Eurobank logo

eurobank powstał po to, aby każdy Polak miał łatwy dostęp do prostej w obsłudze i nowoczesnej bankowości. Ideą założyciela eurobanku, Mariusza Łukasiewicza, było stworzenie banku dostępnego w miejscach, w których Klienci często spędzają czas. To założenie realizowane jest od 2003 roku. Obecnie z liczbą około 500 placówek, własnych i franczyzowych, bank obecny jest nie tylko w dużych miastach, ale również małych miejscowościach na terenie całego kraju. Od 31 maja 2019 r. eurobank wchodzi w skład Grupy Banku Millennium.

Oferta dla klientów indywidualnych

W ofercie Eurobanku znajdziemy propozycje finansowe adekwatne do różnych potrzeb klienta. Konto osobiste założą tutaj zarówno osoby szukające podstawowego konta rozliczeniowego, jak i te które oczekują do takiego rachunku czegoś więcej (np. wygodnego dostępu do bankowości mobilnej). Eurobank ma także coś dla zainteresowanych oszczędzaniem. Do wyboru jest cała gama lokat, konto oszczędnościowe, a także fundusze inwestycyjne czy program systematycznego oszczędzania. W banku tym zaciągniemy także kredyt na wybrany cel i sfinansujemy bieżące potrzeby dzięki kartom kredytowym.

Godziny księgowania przelewów

Korzystając z bankowości w Eurobanku możemy wykonać przelewy ELIXIR bądź Express ELIXIR. Transakcje pierwszego typu pozbawione są opłat. Przelewy ekspresowe wiążą się natomiast z dodatkowymi kosztami. Tego typu transakcje mogą jednak zostać zrealizowane nawet w 10 minut. Harmonogram sesji przelewów ELIXIR prezentuje poniższa tabela:

Rodzaj sesji Godziny sesji
Sesje wychodzące 08:00 11:30 14:00
Sesje przychodzące 11:00 – 12:00 14:30 – 15.30 17:00 – 18:00

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT

W przypadku przelewów międzynarodowych konieczne będzie także podanie tzw. kodu SWIFT (nazywanego również kodem BIC).

  • Kod SWIFT (BIC) Eurobanku: EBSAPLPW
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

Dla poszukujących konta osobistego

W ofercie Eurobanku znajdziemy kilka wariantów kont osobistych. Każde z nich zostało stworzone z myślą o innym kliencie. Z propozycji banku mogą zatem skorzystać zarówno osoby potrzebujące jedynie podstawowych usług bankowych, jak i klienci którzy poszukują konta z dodatkowymi profitami.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Wraz z kontem każdy klient Eurobanku może skorzystać z karty płatniczej. Bank ten oferuje następujące rodzaje kart debetowych: MasterCard Debit Prestige, MasterCard Debit oraz Visa Electron. Posiadacze rachunku w Eurobanku mają także możliwość korzystania z karty elektronicznej i dokonywania płatności telefonem. Oprócz kart płatniczych, Eurobank oferuje także karty kredytowe z różnym limitem.

Dla pomnażających oszczędności

Eurobank posiada rozbudowaną ofertę produktów oszczędnościowych. Do dyspozycji klientów pozostaje cała gama lokat bankowych (np. lokata terminowa czy dynamiczna), a także rachunek oszczędnościowy. Dla tych, którzy chcą zarabiać więcej przygotowano bogatą propozycję funduszy inwestycyjnych. W Eurobanku mamy także możliwość skorzystania z programu systematycznego oszczędzania. Dzięki tak obszernej propozycji możemy więc wybrać produkt idealnie odpowiadający naszym oczekiwaniom.

Lokaty w Bank of China powyżej 1 miesiąca

Zakres kwoty:
od 5 000
Oprocentowanie:
Procent
1,30 %
Okres:
3 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty:
od 5 000
Oprocentowanie:
Procent
1,30 %
Okres:
6 mies.
Szczegóły oferty

Sprawdź lokaty Eurobanku

Dla oczekujących finansowania

Z pomocą Eurobanku bez problemu sfinansujemy wszystkie większe potrzeby. W ofercie tej instytucji znajdują się bowiem różne warianty kredytów gotówkowych. Eurobank wspiera także osoby szukające wsparcia finansowego w zakresie budowy/remontu własnego domu czy też kupna mieszkania. Oprócz kredytów hipotecznych bank oferuje także pożyczki hipoteczne, które można przeznaczyć na dowolny cel niezwiązany z działalnością gospodarczą. Dodatkowo, bank finansowo wspiera również klientów planujących większe zakupy na raty.

Sprawdź oferty kredytów

Eurobank – kontakt

Adres centrali: ul. św. Mikołaja 72, 50-126 Wrocław

Infolinia: 19 000 (infolinia ogólna 24h/7), + 48 608 206 206 (dla telefonów komórkowych), + 48 71 335 5100 (dla połączeń z zagranicy)

Email: info@eurobank.pl

Adres strony kontaktowej: https://www.eurobank.pl/kontakt