Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
ING Bank Śląski

Karty kredytowe w ING Banku Śląskim

Robimy swoje. Z Wami.

Rozwiązania ING Banku Śląskiego sprawdzone przez rankomat.pl:

W przeciwieństwie do karty debetowej karta kredytowa nie jest powiązana z rachunkiem osobistym i pozwala Ci się zadłużać w ciężar przyznanego przez bank limitu kredytowego. Naturalnie ING Bank Śląski ma w swojej ofercie produkty tego typu. Mogą z nich skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi – o ile mają odpowiednią zdolność kredytową. 

Jakie karty kredytowe dostępne są w ING Banku Śląskim?

W ofercie ING Banku Śląskiego znajdziesz kilka kart kredytowych – od podstawowych do prestiżowych, które przeznaczone są dla zamożnych klientów. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na kartę kredytową Visa lub Mastercard. Przyjrzyjmy im się bliżej (oferty zweryfikowaliśmy 26 czerwca 2024 roku). 

Karta kredytowa Visa w ING Banku Śląskim

To podstawowa karta kredytowa wydawana pod szyldem organizacji Visa. Decydując się na tę ofertę możesz zawnioskować o limit kredytowy w przedziale od 500 zł do 20 tys. zł. Bank nie pobiera opłaty za wydanie tej karty, a jej okres bezodsetkowy wynosi maksymalnie 52 dni.  

Karta kredytowa Mastercard w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski oferuję tę kartę z limitem w przedziale od 2 do 20 tys. zł. Ostateczna wysokość przyznanego limitu zależeć będzie od Twojej zdolności kredytowej. Podobnie jak w przypadku karty Visa, bank nie pobiera opłaty za jej wydanie. Maksymalny okres bezodsetkowy wynosi 52 dni.  

Złota karta kredytowa Visa w ING Banku Śląskim

Już sama nazwa karty zdradza, że masz do czynienia z produktem bardziej prestiżowym. Potwierdza to dostępny limit kredytowy, który tym razem mieści się w przedziale od 5 do 50 tys. zł. Karta wydawana jest bezpłatnie, ale jeśli nie spełnisz dodatkowych warunków, to zapłacisz za jej obsługę 100 zł opłaty rocznej. 

Platynowa karta kredytowa Mastercard w ING Banku Śląskim

To rozwiązanie przygotowane dla najbardziej wymagających klientów indywidualnych ING Banku Śląskiego. W tym przypadku możesz wnioskować o limit kredytowy do 200 tys. zł. Do tego otrzymasz pakiet usług dodatkowych Concierge oraz dostęp do bezpłatnego Programu Priority Pass.  

Platynowa karta kredytowa Mastercard w ING Banku Śląskim

Klienci korzystający z oferty Private Banking mogą również złożyć wniosek o kartę kredytową Visa Infinite. Zapewnia ona m.in. bogaty pakiet ubezpieczeń podróżnych oraz bezpłatne saloniki wypoczynkowe na lotniskach od Priority Pass i pomoc w organizacji wakacji z Concierge. 

Jak wyrobić kartę kredytową w ING Banku Śląskim?

Kartę kredytową w ING Banku Śląskim wyrobisz składając odpowiedni wniosek. Karty Visa, Mastercard i Złotą Visa zamówisz w usłudze bankowości elektronicznej Moje ING lub placówce. Platynowa karta kredytowa Mastercard jest dostępna tylko w placówce. Kartę Visa Infinite zamówisz wyłącznie przez kontakt z doradcą.   

Kto może wyrobić kartę kredytową w ING Banku Śląskim?

Korzystając z karty kredytowej zaciągasz dług, który musisz później spłacić. Dlatego przepustką do wyrobienia karty kredytowej jest odpowiednia zdolność kredytowa. Naturalnie musisz być także osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do czynności prawnych. Przy bardziej prestiżowych kartach może pojawić się także wymóg np. minimalnych dochodów lub posiadania odpowiedniego majątku. 

Jak aktywować kartę kredytową w ING Banku Śląskim?

Swoją kartę kredytową możesz aktywować w aplikacji Moje ING mobile lub w usłudze bankowości elektronicznej Moje ING. Przejdź do szczegółów karty kredytowej i nadaj jej PIN. Podczas pierwszej transakcji włóż kartę do terminala płatniczego lub bankomatu i potwierdź PIN-em. Jeśli nie korzystasz z usługi Moje ING, to zadzwoń na infolinię banku. 

Ile kosztuje prowadzenie karty kredytowej w ING Banku Śląskim?

Opłata roczna za prowadzenie karty kredytowej w ING Banku Śląskim zależy od jej rodzaju. Im bardziej prestiżowy plastik, tym wyższe potencjalne koszty. Wielu przypadkach opłaty możesz uniknąć, jeśli spełnisz dodatkowe warunki. Dla porównania (zakładając, że nie spełniłeś warunków bezpłatności) – roczna opłata za kartę kredytową Visa to 35 zł, a za kartę Visa Infinite to już 2.000 zł. 

Jak wygląda spłata karty kredytowej w ING Banku Śląskim?

Po zakończeniu cyklu rozliczeniowego masz 21 dni na spłatę zadłużenia karty. Możesz dokonać spłaty całkowitej lub minimalnej, która wynosi zazwyczaj od 4% do 5% wykorzystanego limitu. Możesz skorzystać z automatycznej spłaty kary kredytowej lub uregulować zadłużenie: 

 • przez Moje ING – przelewem ze swojego konta w ING Banku Śląskim, 
 • gotówką w kasie banku, 
 • przelewem z konta w innym banku. 

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czym jest okres bezodsetkowy przy karcie kredytowej?

Jeśli masz wystarczające środki, aby spłacić całe zadłużenie na karcie kredytowej i zrobisz to w okresie bezodsetkowym, to nie zapłacisz żadnych odsetek. Karty kredytowe w ING Banku Śląskim zazwyczaj zapewniają 52-dniowy okres odsetkowy. Jest to jednak wartość maksymalna, która zakłada, że wykonasz transakcję bezgotówkową kartą pierwszego dnia cyklu rozliczeniowego i spłacisz ją w ostatnim dniu wskazanym na wyciągu.  

Jak zrobić przelew z karty kredytowej w ING Banku Śląskim?

Aby wykonać przelew z karty kredytowej zaloguj się do usługi Moje ING, przejdź do zakładki Przelewy i wskaż kartę kredytową, z której chcesz zrobić przelew. Alternatywnie możesz wybrać kolejno zakładkę Karty i płatności telefonem, wybrać kartę, a następnie Przelew z karty. Pamiętaj, że ta operacja jest płatna (z wyjątkiem karty Visa Infinite). Przelew z rachunku karty kredytowej jest transakcją gotówkową, więc po wykonaniu transakcji naliczane są od niej odsetki. 

Czy można założyć kartę kredytową dla dziecka w ING Banku Śląskim? 

Nie. Jest to produkt kredytowy, więc zgodnie z przepisami prawa nie mogą korzystać z niego dzieci. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z kart debetowych i przedpłaconych, ale tu wymagana jest wcześniejsza zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. 

Od czego zależy wysokość limitu na karcie kredytowej w ING Banku Śląskim?

Wysokość limitu na karcie kredytowej w ING Banku Śląskim zależy od dwóch elementów. Pierwszym z nich jest ograniczenie wynikające wprost z konkretnej oferty. Drugi natomiast wynika z Twojej zdolności kredytowej. Jeśli ta jest nieodpowiednia, to bank może nawet odmówić Ci wydania karty kredytowej z najniższym możliwym limitem.  

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA