Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
ING Bank Śląski

Konta bankowe w ING Banku Śląskim

Robimy swoje. Z Wami.

Rozwiązania ING Banku Śląskiego sprawdzone przez rankomat.pl:

ING Bank Śląski oferuje duży wybór rachunków przeznaczonych dla klientów detalicznych, klientów zamożnych, mikroprzedsiębiorców i spółek. Powoli Ci to dobrać konto osobiste lepiej dopasowane do Twoich potrzeb. Rachunek możesz założyć przez internet – bez konieczności wychodzenia z domu. 

Jakie konta osobiste dostępne są w ING Banku Śląskim?

Jako klient indywidualny możesz założyć w ING Banku Śląskim standardowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), konto wspólne, konto zapewniające swobodny dostęp do pieniędzy na całym świecie oraz konto wspierające ochronę środowiska. Ponadto w ofercie znajduje się konto dla młodych, rachunek walutowy oraz Podstawowy Rachunek płatniczy. Oferty zweryfikowaliśmy 26 czerwca 2024 roku. 

Konto osobiste Direct w ING Banku Śląskim

Jest to najczęściej wybierane konto osobiste z oferty ING Banku Śląskiego. Jest ono prowadzone bezwarunkowo bezpłatnie. Do konta możesz zamówić kartę debetową, za którą bank też nie pobierze opłat – pod warunkiem że będziesz z niej aktywnie korzystać. Kontem Direct możesz wygodnie zarządzać z poziomu systemu bankowości elektronicznej Moje ING oraz wygodniej aplikacji mobilnej. Rachunek ten jest także często oferowany w promocji, dzięki czemu możesz zdobyć dodatkową nagrodę. 

Konto Active w ING Banku Śląskim

Konto Active przygotowane zostało z myślą dobrze zarabiających klientach i osobach posiadających wysokie aktywa. Prowadzenie tego rachunku kosztuje 45 zł miesięcznie, ale opłaty możesz uniknąć w zamian za spełnienie dodatkowych warunków. W zamian za wysoką opłatę bank oferuje bezpłatny dostęp do wielu usług tj. wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą, wpłaty gotówki lub korzystanie z karty debetowej Visa.  

Konto Komfort w ING Banku Śląskim

Konto Komfort w ING Banku Śląskim polecane jest jako konto wspólne. Dzięki temu ze współposiadaczem rachunku możecie na równi zarządzać waszymi pieniędzmi. Co ciekawe prowadzenie Konta Komfort kosztuje 15 zł miesięcznie i nie da się uniknąć tej opłaty. Karta do konta może być darmowa po spełnieniu dodatkowych warunków. Nie zapłacisz również za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. 

Konto Mobi w ING Banku Śląskim

Konto Mobi oferowane jest w dwóch wariantach. Pierwszy to Konto Mobi dla dziecka w wieku od 13 do 17 lat. Rachunek ten może jednak założyć wyłącznie rodzic lub opiekun prawny osoby małoletniej. Drugi wariant to Konto Mobi dla młodych w wieku od 18 do 26 lat. W tym przypadku rachunek możesz założyć już samodzielnie. 

Konto Future w ING Banku Śląskim

Konto Future jest rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli chcesz wspierać zrównoważony rozwój i zależy Ci na ochronie środowiska. Prowadzenie tego rachunku kosztuje 20 zł miesięcznie, z czego 10 zł bank przekazuje na wybrany przez Ciebie projekt ekologiczny. 

Konto walutowe w ING Banku Śląskim

Rachunek walutowy przyda Ci się w sytuacji, kiedy m.in. gromadzisz środki w walutach obcych lub otrzymujesz przelewy z zagranicy. Posiadanie takiego konta daje Ci kontrolę nad kosztami związanymi z przewalutowaniem i możesz samodzielnie zadecydować, kiedy i po jakim kursie wymienić walutę w kantorze internetowym w Moim ING. Możesz założyć konto w EUR, USD i GBP.  

Konto PRP w ING Banku Śląskim

Konto PRP to Podstawowy Rachunek Płatniczy, który zgodnie z ustawą o usługach płatniczych musi oferować każdy bank w Polsce. Możesz skorzystać z tej oferty pod warunkiem, że nie masz innego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PLN w Polsce (z wyłączeniem Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej). Z konta PRP możesz zrobić 5 bezpłatnych transakcji miesięcznie. Kolejne są płatne. 

Jak założyć konto osobiste w ING Banku Śląskim?

ING Bank Śląski oferuje kilka możliwości założenia konta osobistego. Jeśli korzystasz już innych produktów banku i masz dostęp do usługi bankowości elektronicznej, to konto założysz składając wniosek w Moim ING. Rachunek możesz również założyć: 

 • przez stronę internetową ING Banku Śląskiego – swoją tożsamość potwierdzisz przelewem z innego banku, na selfie lub w obecności kuriera; 
 • bezpośrednio w placówce banku – koniecznie zabierz ze sobą aktualny dokument tożsamości. 

Kto może otworzyć konto w ING Banku Śląskim przez internet?

Jeśli chcesz założyć konto osobiste w ING Banku Śląskim przez internet, to musisz: 

 • być pełnoletnim obywatelem Polski 
 • mieć adres zamieszkani i korespondencji w Polsce 
 • posiadać polski dowód osobisty 
 • mieć numer telefonu u polskiego operatora 
 • nie mieć innych produktów w ING Banku Śląskim. 

Jeśli jesteś w trakcie ubiegania się o kredyt hipoteczny ING Banku Śląskim i nie masz produktu dla klientów biznesowych, też możesz założyć konto przez internet. Obcokrajowcy mogą założyć rachunek tylko podczas wizyty w placówce banku. 

Ile kosztuje założenie i prowadzenie konta osobistego w ING Banku Śląskim?

Wszystko zależy od rodzaju konta. Najbardziej popularne Konto Direct prowadzone jest bezwarunkowo bezpłatnie. Za prowadzenie innych rachunków bank może proponować opłatę, ale możesz jej uniknąć w zamian za spełnienie dodatkowych warunków. Są też konta, które płatne są zawsze np. Konto Komfort lub Konto Future. Za założenie konta osobistego, bez względu na rodzaj, ING Bank Śląski nie pobiera żadnej opłaty. 

Czy do konta osobistego można wyrobić kartę w ING Banku Śląskim?

 Do konta osobistego w ING Banku Śląskim bez przeszkód wyrobisz kartę debetową Visa z funkcją zbliżeniową. Możesz nią płacić w punktach usługowo-handlowych wyposażonych w terminal płatniczy oraz wypłacać gotówkę z bankomatów. Pamiętaj, że płacąc kartą debetową masz do dyspozycji wyłącznie kwotę zgromadzoną na koncie osobistym, do którego jest ona podpięta. 

Jakie konta firmowe dostępne są w ING Banku Śląskim?

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą (JDG) i rozliczasz się na podstawie księgowości uproszczonej, to możesz założyć w ING Banku Śląskim Konto Direct dla Firmy. Natomiast spółki mogą skorzystać z oferty konta firmowego w pakietach Start, Optimum i Premium, których możliwości dopasowane są do skali prowadzonego biznesu – miesięczna opłata również.  

Jakie konta oszczędnościowe dostępne są w ING Banku Śląskim?

 W ING Banku Śląskim możesz otworzyć Otwarte Konto Oszczędnościowe, Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe dla dziecka. Warto podkreślić, że każdy przelew zrealizowany przez system bankowości internetowej z konta oszczędnościowego na Twoje konto w ING Banku Śląskim jest bezpłatny, co niestety nie jest na rynku normą. 

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy konto bankowe w ING Banku Śląskim jest oprocentowane?  

Standardowe konta bankowe, czyli inaczej rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe w ING Banku Śląskim nie są oprocentowane. Jeśli chcesz, aby od zgromadzonych środków bank naliczył odsetki, to musisz założyć konto Otwarte Konto Oszczędnościowe. 

Jaki jest numer IBAN konta w ING Banku Śląskim?

Numer Twojego rachunku w ING Banku Śląskim, a także w każdym innym krajowym banku, składa się z 26 cyfr. Aby otrzymać numer konta w standardzie IBAN (ang. International Bank Account Number) musisz poprzedzić go dwuliterowym kodem kraju. W przypadku Polski będzie to PL. 

Czy można zmienić typ konta w ING Banku Śląskim?

Nie możesz zmienić typu konta w ING Banku Śląskim. Możesz zamknąć jeden rachunek i otworzyć kolejny, ale będzie on miał zupełnie inny numer, co może być dla Ciebie kłopotliwe. Możesz też otworzyć nowe konto i nie zamykać starego. W ING Banku Śląskim możesz otworzyć do 5 kont osobistych w złotówkach.   

Czy można założyć konto wspólne w ING Banku Śląskim?  

Bez problemu możesz założyć konto wspólne w ING Banku Śląskim. Sugerowanym przez bank rozwiązaniem, sprawdzającym się jako rachunek wspólny, jest Konto Komfort.  

Jak pobrać wyciąg z konta w ING Banku Śląskim?

 Link służący do porania wyciągu znajduje się w szczegółach konta i karty oraz w historii konta. W sekcji Wyciągi możesz pobrać wyciągi w formacie PDF i MT940 oraz wyciągi z potwierdzeniami w formacie PDF. 

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA