Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
ING Bank Śląski

Kredyty gotówkowe w ING Banku Śląskim

Robimy swoje. Z Wami.

Rozwiązania ING Banku Śląskiego sprawdzone przez rankomat.pl:

Kredyt gotówkowy jest rozwiązaniem pozwalającym szybko i wygodnie pożyczyć pieniądze na dowolny cel konsumpcyjny. Jeśli masz odpowiednią zdolność kredytową, środki możesz otrzymać nawet w dniu złożenia wniosku. Co ważne, kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim możesz otrzymać w 100% online – bez konieczności wychodzenia z domu.  

Jakie kredyty gotówkowe są dostępne w ING Banku Śląskim?

ING Bank Śląski ma w swojej ofercie propozycje przystępnych pożyczek gotówkowych, które zaliczamy do kategorii kredytów gotówkowych (stan na 26 czerwca 2024 roku). Pozyskane pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel – w tym na spłatę zobowiązań finansowych w innych bankach. Maksymalna kwota standardowej pożyczki gotówkowej w ING Banku Śląskim wynosi 240 tys. zł. Poniżesz sprawdzisz szczegółowe parametry każdej z ofert. 

Pożyczka gotówkowa w ING Banku Śląskim

Jest to podstawowa oferta pożyczki gotówkowej w ING Banku Śląskim. Z rozwiązania tego możesz skorzystać pracując zarówno w kraju, jak i za granicą. Co ważne bank akceptuje różne źródła dochodów – w tym umowy cywilnoprawne i dochody osiągane tytułem prowadzonej działalności gospodarczej. Podstawowe parametry opisywanej pożyczki gotówkowej prezentują się następująco: 

 • Kwota: do 240 tys. zł. 
 • Okres spłaty: do 10 lat (120 miesięcy). 
 • Oprocentowanie nominalne w skali roku: 
  • 7,89% do 5 tys. zł z ubezpieczeniem / 7,99% bez ubezpieczenia; 
  • od 10,39% do 12,49% powyżej 5 tys. zł do 240 tys. zł. 
 • Rodzaj oprocentowania: 
  • Stałe w okresie spłaty do 3 lat; 
  • Zmienne w okresie spłaty powyżej 3 lat. 
 • Prowizja za udzielenie: 
  • 0% dla wniosków złożonych w usłudze bankowości elektronicznej Moje ING; 
  • 8,99% dla wniosków złożonych w pozostałych kanałach dla kwot do 30 tys. zł. 
 • Cel: dowolny (środki możesz wykorzystać do spłaty kredytów i pożyczek w innych bankach). 
 • Złożenie wniosku: przez usługę bankowości elektronicznej Moje ING lub przez aplikację Moje ING mobile. 

Pożyczka w ofercie specjalnej w ING Banku Śląskim

Warunki tej oferty są takie same, jak standardowej pożyczki gotówkowej. Analiza kosztów przeprowadzona na podstawie kalkulatorów, udostępnionych na stronie internetowej banku, daje identyczne wyniki dla takich samych założeń. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie tej pożyczki pod warunkiem, że wniosek złożysz w usłudze bankowości elektronicznej Moje ING.  

Pożyczka na lepsze w ING Banku Śląskim 

Pożyczka na lepsze przygotowana została w finansowania rozwiązań efektywnych energetycznie. Korzystając z promocji możesz zyskać nawet do 1.000 zł nagrody. Połowę tej kwoty otrzymasz za zakup m.in. systemu rekuperacji lub pomby ciepła. Kolejne 500 zł dostaniesz za zmodernizowanie swojej nieruchomości i przekazanie świadectwa energetycznego. Szczegóły znajdziesz w regulaminie promocji. 

Przed złożeniem wniosku o Pożyczkę na lepsze wyraź zgody na weryfikację behawioralną i zgody marketingowe. Podstawowe parametry opisywanej oferty prezentują się następująco: 

 • Kwota: do 240 tys. zł. 
 • Okres spłaty: do 10 lat (120 miesięcy). 
 • Oprocentowanie nominalne w skali roku: 
  • 11,89% z ubezpieczeniem – powyżej 15 tys. zł do 30 tys. zł; 
  • 11,99% bez ubezpieczenia – powyżej 15 tys. zł do 30 tys. zł; 
  • 10,39% z ubezpieczeniem – powyżej 30 tys. zł; 
  • 10,49% z ubezpieczeniem – powyżej 30 tys. zł. 
 • Rodzaj oprocentowania: 
  • Stałe w okresie spłaty do 3 lat; 
  • Zmienne w okresie spłaty powyżej 3 lat. 
 • Prowizja za udzielenie: 0%. 
 • Cel: rozwiązania efektywne energetycznie. 
 • Złożenie wniosku: przez usługę bankowości elektronicznej Moje ING lub przez aplikację Moje ING mobile. 

Do każdej pożyczki gotówkowej w ING Banku Śląskim możesz dokupić ubezpieczenie. Składki są doliczane i pobierane wraz z miesięcznymi ratami. Z ubezpieczenia możesz skorzystać, jeśli ostatni dzień spłaty pożyczki wypadnie przed Twoimi 70 urodzinami. Możesz zabezpieczyć się na wypadek m.in.: 

 • utraty pracy 
 • dłuższego zwolnienia chorobowego 
 • śmierci 
 • poważnego zachorowania. 

Jakie warunki trzeba spełnić wnioskując o kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim?

Aby zaciągnąć kredyt / pożyczkę gotówkową w ING Banku Śląskim musisz być osobą pełnoletnią posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych. Oprócz tego Twoja bieżąca i perspektywiczna sytuacja finansowa musi być na tyle dobra, aby bank stwierdził, że jesteś w stanie terminowo spłacać kolejne raty zaciągniętego zobowiązania. Dlatego w większość przypadków musisz udowodnić, że posiadasz stałe źródło dochodów. 

Twoje szanse na zaciągnięcie kredytu gotówkowego na wnioskowanych parametrach zależą od wyniku analizy zdolności kredytowej. Bank badając wydolność finansową sprawdzi przede wszystkim wysokość i źródła Twoich miesięcznych dochodów, koszty stałe przypadające na ten sam okres oraz poziom bieżącego zadłużenia. Na tej podstawie określi, czy generujesz nadwyżkę finansową, która pozwoli na terminową spłatę kolejnego zobowiązania.  

Uwaga!

Duże znaczenie ma również Twoja dotychczasowa historia kredytowa zarejestrowana przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK). Jeśli borykasz się z problemem terminowej spłaty dotychczasowych zobowiązań lub dopuszczałeś się do rażących opóźnień w spłacie w przeszłości, to bank prawdopodobnie odrzuci Twój wniosek o kredyt. Natomiast opóźnienia o charakterze incydentalnym nie muszą przekreślać szans na pozytywną decyzję banku.

Jak wziąć kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim?

ING Bank Śląski dopuszcza oferuje kilka sposobów składania wniosków o kredyt gotówkowy. Zaspokaja to zarówno oczekiwania nowoczesnych klientów, jak i osób o bardziej tradycyjnym podejściu do obsługi bankowej. W efekcie wniosek możesz złożyć: 

 • przez internet – w usłudze bankowości elektronicznej Moje ING; 
 • przez internet – w aplikacji Moje ING mobile; 
 • bezpośrednio w oddziale (miejscu spotkań) ING Banku Śląskiego.  

Z uwagi na dużą wygodę oraz istotne ograniczenie kosztów i oszczędność czasu, najbardziej eksponowana jest możliwość złożenia wniosku kredytowego przez internet. Jeśli jednak czujesz, że wolisz ubiegać się o kredyt w oddziale – podczas spotkania z pracownikiem banku – to ING Bank Śląski często oferuje taką możliwość. 

Uwaga!

Status swojego wniosku o pożyczkę gotówkową sprawdzisz w usłudze bankowości elektronicznej Moje ING. Wybierz zakładkę Usługi i w sekcji Dokumenty przejdź do Moich wniosków kredytowych.

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim?

Jeśli planujesz zostać klientem ING Banku Śląskiego i od razu złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, to musisz przygotować dokumenty, które pozwolą potwierdzić Twoją tożsamość oraz zweryfikować zdolność kredytową. W ujęciu ogólnym mowa tu o dowodzie osobistym i dokumencie potwierdzającym wysokość dochodów. Szczegółowe oczekiwania banku zależą o formy zarobkowania. Jeśli przykładowo osiągasz dochody na podstawie umowy o pracę, to musisz dołączyć do wniosku: 

 • zaświadczenie o źródle i wysokości miesięcznych dochodów (odpowiedni formularz znajduje się na stronie internetowej banku) lub 
 • wyciąg z konta z innego banku, który potwierdza osiągane dochody za ostatnie 6 miesięcy lub 
 • deklarację podatkową PIT-11 (w okresie od 1 stycznia do 31 maja). 

Szczegółowe listy dokumentów, które wymagane są z uwagi na sposób zarobkowania, znajdziesz na stronie internetowej ING Banku Śląskiego. Dotyczą one m.in. działalności gospodarczej, kontraktu menedżerskiego, umów cywilnoprawnych, najmu i dzierżawy. 

Na duże ułatwienia możesz liczyć, kiedy chcesz zaciągnąć kredyt gotówkowy i od dłuższego czasu masz konto osobiste w ING Banku Śląskim, na które wpływa Twoje wynagrodzenie. Po pierwsze bank zweryfikował wcześniej Twoją tożsamość, więc nie będzie wymagać od Ciebie dowodu osobistego. No chyba, że ten stracił ważność i wymagana jest aktualizacja danych.  

Po drugie nie musisz przedstawiać dodatkowego dokumentu potwierdzającego dochody, ponieważ bank może sprawdzić zdolność kredytową na podstawie analizy wpływów na Twoje konto osobiste. ING Bank Śląski może wymagać wpływów na rachunek od minimum 6 miesięcy. 

Uwaga!

Możesz uniknąć konieczności przedstawiania dokumentu potwierdzającego osiągane dochody nawet w sytuacji, kiedy otrzymujesz wynagrodzenie na rachunek prowadzony w innym banku. Wystarczy, że dodasz w usłudze bankowości elektronicznej Moje ING konto z innego banku, dzięki czemu możliwa będzie analiza wpływów.

Jak spłacić kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim?

Wybór sposobu spłaty kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim w dużej mierze zależy od tego, czy masz w tej instytucji również konto osobiste. Do wyboru są następujące opcje: 

 • spłata automatyczna – jak zdradza nazwa, bank bez Twojego udziału pobierze z konta środki w celu pokrycia raty kredytu. Pamiętaj jednak, aby na rachunku znajdowały się odpowiednie środki w dniu płatności raty. Opcja ta dostępna jest dla klientów posiadających konto osobiste w ING Banku Śląskim z dostępem do usługi bankowości elektronicznej Moje ING lub aplikacji mobilnej. 
 • spłata gotówkowa lub przelew – to opcja przygotowana z myślą o klientach, którzy nie posiadają konta osobistego w ING Banku Śląskim. Raty spłacasz w terminach uwzględnionych w harmonogramie zlecając przelew z innego banku lub wpłacając gotówkę w kasie banku.  

Możesz zautomatyzować spłatę kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim, nawet w sytuacji, kiedy nie masz w nim konta osobistego. W tym celu możesz ustawić zlecenie stałe w banku, w którym masz rachunek. Pamiętaj, aby płatności były realizowane w odpowiednich terminach i zapewnij środki wystarczające na spłatę miesięcznej raty. 

Pamiętaj, że spłacając pożyczkę gotówkową w ING Banku Śląskim możesz wybrać dzień płatności raty. Dzięki temu możesz zsynchronizować spłatę zadłużenia z dniem wpływu wynagrodzenia na rachunek. 

 Jakie są zalety i wady kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim?

Analizując zalety i wady kredytów gotówkowych w ING Banku Śląskim pamiętaj, aby weryfikować aktualne oferty. Duża konkurencja na rynku powoduje, że propozycje banków mogą zmieniać się z tygodnia na tydzień, co może wpływać na ostateczną ocenę ofert. 

Do zalet pożyczek gotówkowych oferowanych przez ING Bank Śląski można zaliczyć: 

 • szeroką rozpiętość dostępnych kwot (do 240 tys. zł) i okresów spłaty (do 120 miesięcy); 
 • możliwość uniknięcia prowizji za udzielenie finansowania; 
 • oprocentowanie stałe w okresie kredytowania do 3 lat; 
 • możliwość wykorzystania środków z pożyczki gotówkowej na konsolidację zobowiązań (możesz spłacić maksymalnie 7 zobowiązań, które spłacane są bez opóźnień od przynajmniej 6 miesięcy); 
 • możliwość składania wniosków przez internet w usłudze bankowości elektronicznej Moje ING lub aplikacji mobilnej; 
 • szansę na zdobycie nagród za spełnienie warunków oferty promocyjnej; 
 • dostępne na stronie produktów kalkulatory, które pozwalają obliczyć koszty pożyczki gotówkowej dla zróżnicowanych scenariuszy. 

Pomimo wielu zalet, pożyczki gotówkowe w ING Banku Śląskim mają też swoje drobne wady. Zaliczamy do nich: 

 • możliwość ubezpieczenia pożyczki do kwoty nie wyższej niż 160 tys. zł; 
 • oprocentowanie zmienne w okresie kredytowania powyżej 3 lat; 
 • kalkulatory Pożyczki gotówkowej i Pożyczki w ofercie specjalnej zwracają takie same wyniki przy identycznych założeniach.  

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy można nadpłacić kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim?

Jak najbardziej możesz nadpłacić kredyt gotówkowy zaciągnięty w ING Banku Śląskim. Możesz zrobić w usłudze bankowości elektronicznej Moje ING wybierając pożyczkę, którą chcesz nadpłacić (lub spłacić całkowicie). Następnie w szczegółach pożyczki wybierz pole Nadpłać pożyczkę i zdecyduj, czy chcesz nadpłacić część kredytu czy spłacić cały kredyt. 

Jakie może być oprocentowanie kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim?

Oprocentowanie pożyczki gotówkowej w ING Banku Śląskim może być stałe lub zmienne i jest uzależnione od okresu spłaty zobowiązania. Dla pożyczek zaciągniętych na okres do 3 lat stosowane jest oprocentowanie stałe, a dla pożyczek z okresem spłaty powyżej 3 lat – oprocentowanie zmienne. 

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt gotówkowy w ING Banku Śląskim?

Pożyczkę gotówkową w ING Banku Śląskim możesz przeznaczyć na dowolny cel, co daje Ci pełną swobodę w wydatkowaniu pożyczonych środków. Bank udostępnia też opcję konsolidacji, dzięki czemu pożyczkę możesz wykorzystać na spłatę maksymalnie 7 zobowiązań w innych bankach – pod warunkiem, że są one obsługiwane bez opóźnień od przynajmniej 6 miesięcy. 

Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim?  

Maksymalna kwota pożyczki gotówkowej w ING Banku Śląskim wynosi 240 tys. zł. Jeśli zdecydujesz się na pożyczkę z dodatkowym ubezpieczeniem to maksymalna kwota zobowiązania spada do 160 tys. zł. Nie oznacza to jednak, że każda osoba może zaciągnąć pożyczkę na tak wysoką kwotę. Twoje możliwości w tym zakresie zostaną ocenione przez bank podczas analizy zdolności kredytowej.  

Jaki jest maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego w ING Banku Śląskim?

Maksymalny okres spłaty pożyczki gotówkowej w ING Banku Śląskim wynosi 120 miesięcy, czyli 10 lat. Dzięki temu możesz lepiej dostosować warunki oferty do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Pamiętaj jednak, że dłuższy okres spłaty to z jednej strony niższa miesięczna rata, ale z drugiej strony to wyższy całkowity koszt kredytu. 

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA