Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Kalkulator rat kredytu gotówkowego

Korzystając z naszego kalkulatora rat kredytu gotówkowego szybko i wygodnie sprawdzisz, jakie miesięczne obciążenie generować będzie planowane zobowiązanie. Wystarczy, że wskażesz kwotę i okres spłaty kredytu gotówkowego oraz określisz wysokość oprocentowania, prowizji i innych kosztów związanych z udzieleniem finansowania. Dzięki temu będziesz mógł łatwo ocenić, jak wysokość raty wpłynie na kondycję osobistego budżetu.
Nasi klienci oceniają nas na
4.9

Co warto wiedzieć o ratach kredytu gotówkowego?

 • Jak obliczyć raty kredytu gotówkowego?

  Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego wiele osób zastanawia się nad kosztem potencjalnego zobowiązania. Oceniając ofertę weryfikowane są takie parametry, jak oprocentowanie nominalne, prowizja za udzielenie finansowania, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) czy całkowita kwota do spłaty. Jednak elementem, który najlepiej działa na wyobraźnię jest wysokość miesięcznej raty, którą można łatwo umiejscowić w domowym budżecie i odpowiedzieć sobie na pytanie – czy stać mnie na zaciągnięcie kredytu na określonych warunkach. 

  Aby samodzielnie oszacować wysokość raty równiej można skorzystać z poniższego wzoru:

  gdzie:

  • I – wysokość raty równej,
  • N – kwota udzielonego kredytu,
  • r – oprocentowanie kredytu w skali roku,
  • k – liczba rat płatnych w ciągu roku (np. k=4 dla rat płatnych co kwartał),
  • n – liczba rat.

  Osoby, które chciałby szybciej obliczyć wysokość miesięcznej raty kredytu mogą również skorzystać z funkcji PMT w arkuszu excel. Jednak najwygodniejszym rozwiązaniem jest kalkulator rat kredytu gotówkowego, który dzięki swojej intuicyjności i prostocie działania pozwala na wielokrotne obliczanie raty potencjalnego zobowiązania. Nasz kalkulator kredytowy gotówkowy obliczy dla Ciebie ratę kredytu gotówkowego w 2 minuty, gdzie poznasz całkowity koszt kredytu i inne ważne elementy.

 • Średnia wysokość raty przy kredycie gotówkowym

  Trudno jest operować średnią ratą kredytu gotówkowego, jako miarą pozwalającą na ocenę konkretnej oferty, szczególnie w sytuacji kiedy mamy do czynienia z systemem spłat w ratach równych (większość kredytów gotówkowych regulowana jest właśnie w tym wariancie). Warto jednak pamiętać z czego składa się i co wpływa na wysokość raty. Należy wziąć pod uwagę:

  • część kapitałową – jest to część kwoty, jaką pożyczyliśmy od banku. Zmniejsza się ona z każdą spłaconą ratą. To od części kapitałowej naliczane są odsetki,
  • część odsetkową – najprościej rzecz ujmując jest to wynagrodzenie dla banku pobierane w zamian za pożyczony kapitał.

  Trzeba także zwrócić uwagę na prowizję za udzielenie kredytu, gdyż może być ona doliczona do pożyczonego kapitału, co podwyższy kwotę miesięcznej raty. Na wysokość raty wpłynie także stawka wynikająca z ubezpieczenia kredytu, o ile wnioskodawca zdecyduje się na zakup dodatkowej polisy – zgodnie z przepisami kredytobiorca nie ma takiego obowiązku. Brak ubezpieczenia może jednak negatywnie wpływnąć na oferowane warunki finansowania np. wyższą prowizję lub oprocentowanie.

  Kolejnym elementem wpływającym na wysokość miesięcznego obciążenia jest termin spłaty. Im dłuższy okres finansowania tym niższa rata (pożyczony kapitał podzielony jest na więcej miesięcy), ale nie można przy tym zapominać, że sytuacja ta wpływa na wzrost całkowitej kwoty do spłaty (odsetki naliczane są w dłuższym okresie). Mając na uwadze powyższe elementy łatwiej ocenić jest atrakcyjność poszczególnych ofert.

 • Jak skorzystać z kalkulatora rat kredytu gotówkowego?

  Wystarczy odwiedzić nasz serwis. Nie pobieramy żadnych opłat i nie oczekujemy żadnych danych w zamian za korzystanie z naszego narzędzia. Dzięki kalkulatorowi rat kredytu gotówkowego błyskawicznie sprawdzisz, jakie miesięczne obciążenie generować będzie zobowiązanie o określonych przez ciebie parametrach. Wystarczy, że wskażesz kwotę kredytu gotówkowego mieszczącą się w przedziale od 500 do 250.000 zł i ustalisz okres spłaty w zakresie od 3 do 120 miesięcy (10 lat). 

  W kolejnym kroku podaj wysokość oprocentowania nominalnego (przekłada się na kwotę odsetek od pożyczonego kapitału), prowizji za udzielenie finansowania oraz innych kosztów związanych z zaciągnięciem zobowiązania np. wynikających z zakupu dodatkowego ubezpieczenie. Następnie użyj przycisku „oblicz ratę”, dzięki czemu wyświetlimy ci dokładną kwotę miesięcznego obciążenia. Zmiana dowolnego parametru pozwala na ponowne oszacowanie kwoty raty kredytu gotówkowego. Daje to szansę na szybkie sprawdzenie, jak kształtuje się poziom raty w różnych wariantach cenowych.

  Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania lub wątpliwości możesz bez obaw skorzystać ze wsparcia naszego konsultanta. Dopiero na tym etapie poprosimy cię o imię i numer telefonu oraz akceptację wymaganych zgód. Możesz także (ale nie musisz) podać swój adres email, co umożliwi przesłanie na twoją skrzynkę wyliczenia wraz informacją o najlepszych ofertach na rynku.

 • Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy?

  Sposobem na wybór propozycji, wpisującej się w bieżące oczekiwania wnioskodawcy, jest porównywarka kredytów gotówkowych, która integruje najkorzystniejsze oferty dostępne w danym momencie na rynku. Narzędzie tego typu pozwala na błyskawiczną weryfikację najważniejszych parametrów kredytów, a także daje dostęp do szczegółowych informacji związanych z konkretnym zobowiązaniem.Dla większości użytkowników kluczowym elementem będą koszty związane z pozyskaniem finansowania, ale część osób zwróci także uwagę na inne aspekty, jak np. maksymalna kwota kredytu, okres spłaty, konieczność wykupienia ubezpieczenia, lista wymaganych dokumentów czy możliwość zaciągnięcia kredytu w 100% online. 

 • Jak działa kalkulator rat kredytu gotówkowego?

  Nasz kalkulator rat kredytu gotówkowego jest bardzo prosty w działaniu. Wystarczy zaznaczyć kwotę kredytu, okres spłaty, wpisać Oprocentowanie nominalne, prowizje za udzielenie kredytu, inne koszty kredytu. Po kliknięciu „Oblicz Ratę” kalkulator kredytu gotówkowego obliczy ratę dla Twojego kredytu. Jeśli interesuje Cię kredyt gotówkowy to możesz zostawić swoje dane, aby nasz konsultant do Ciebie zadzwonił i zaproponował najlepszy kredyt gotówkowy na rynku.

 • Czym jest kredyt gotówkowy?

  Kredyt gotówkowy to zobowiązanie wypłacane w gotówce przez banki na rzecz klienta indywidualnego, przy czym nie ma tu znaczenia, czy środki wypłacane są w formie fizycznej, czy przekazywane na rachunek bankowy. Kredyt gotówkowy opiewać może na kwotę od kilkuset do ponad dwustu tysięcy złotych. Kredyt gotówkowy zaliczamy do grupy kredytów konsumenckich. Dobry kredyt gotówkowy możesz wziąć za pomocą naszej porównywarki. Po uzupełnieniu danych otrzymasz ofertę na najlepszy kredyt gotówkowy na rynku.

Jak działa rankomat