Karta kredytowa z premią wynoszącą nawet 900 zł z pewnością jest ofertą, która budzi zainteresowanie. Właśnie dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jakie zalety i wady posiada Karta Kredytowa Citi Simplicity z Citi Handlowego, a także szczegółowo opisać warunki, które należy spełnić aby uzyskać wspomniane 900 zł premii.

Ogólna ocena karty kredytowej:
4.8
PROWADZENIE KARTY:
5.0
OPROCENTOWANIE:
4.5
OKRES BEZODSETKOWY:
4.5
PREMIE I RABATY:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
5.0
DODATKOWE BENEFITY:
5.0
Zalety:
 • Roczne zwolnienie z miesięcznej opłaty za obsługę karty
 • Możliwość łatwego rozkładania na raty nawet niewielkich zakupów
 • Niewygórowany poziom zmiennego oprocentowania i RRSO
Wady:
 • Po roku użytkowania karty konieczna będzie aktywność w celu uniknięcia miesięcznej opłaty za kartę
Otwórz kartę Citi Simplicity i korzystaj z udogodnień

Karta Citi Simplicity i 900 zł do wydania na Allegro


Nagradzanie aktywnych klientów premiami na poziomie, który zaproponował bank Citi Handlowy – 900 zł – do niedawna były domeną jedynie takich produktów bankowych, jak konta osobiste i to w dodatku tych nielicznych. Karta kredytowa z tak dużym bonusem stanowi bowiem rzadkość. Właśnie dlatego postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się, jak funkcjonuje Karta Kredytowa Citi Simplicity z Citi Handlowego. W poniższym materiale opisaliśmy nie tylko zasady promocji ze wspomnianą już premią 900 zł, ale także przedstawiamy kompendium wiedzy dot. opłat za korzystanie ze wspomnianej karty. Sprawdziliśmy również dodatkowe usługi oferowane przez bank dla posiadaczy tego produktu finansowego. 

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Wiele osób szczególnie ceni sobie karty kredytowe, za których wydanie i obsługę nie trzeba będzie płacić. Karta Kredytowa Citi Simplicity po części spełnia wymagania takich klientów. W ramach aktualnej promocji, Citi Handlowy przez rok rezygnuje z miesięcznej opłaty za wydanie i obsługę karty. Po upływie 12 miesięcy, utrzymanie zerowej opłaty będzie wymagało wykonania transakcji bezgotówkowych na minimalną kwotę 1 000 zł miesięcznie. W razie niespełnienia takiego warunku, bank pobierze 12 zł.

56-dniowy okres bezodsetkowy 
Okres bezodsetkowy to największa zaleta karty kredytowej. Warto zatem podkreślić, że Karta Kredytowa Citi Simplicity cechuje się 56-dniowym okresem. To wynik będący rynkowym standardem. Standardowe jest również wyłączenie z działania okresu bezodsetkowego transakcji gotówkowych w bankomatach i przelewów z rachunku karty.

Oprocentowanie karty
Ważną kwestią dot. każdej karty kredytowej jest poziom jej oprocentowania. Jeżeli chodzi o Kartę Kredytową Citi Simplicity, to jej posiadacze nie mają powodu do narzekań. Zmienna stawka oprocentowania z przykładu reprezentatywnego wynosi bowiem 20,50%. To obecnie dobra oferta w porównaniu do konkurencji – podobnie jak RRSO na poziomie 25,30%. Warto nadmienić, że z uwagi na zmienne oprocentowanie, koszty odsetkowe dla posiadacza opisywanej karty spadną po obniżce stóp procentowych NBP.

Pozostałe opłaty
W tabeli opłat i prowizji dotyczącej Karty Kredytowej Citi Simplicity znajdziemy również kilka innych ważnych kosztów. Pierwszym z nich jest prowizja za transakcję gotówkową (np. wypłatę z bankomatu), która wynosi 10% wartości transakcji i nie mniej niż 20 zł. Identyczna stawka ma zastosowanie do transakcji szczególnych, do których zaliczamy np. przelewy z rachunku karty. Trzeba również uważać na płatności kartą w walutach obcych. Prowizja za przewalutowanie wynosi bowiem 6,8% wartości transakcji.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Skoro już znamy informacje dotyczące np. opłat za Kartę Kredytową Citi Simplicity, to warto przyjrzeć się promocji z bardzo wysoką premią na poziomie 900 zł. W obecnych warunkach tak duża premia to bowiem prawdziwa gratka. Okazuje się, że zgarnięcie całej nagrody nie jest szczególnie trudne. Poniżej wyjaśniamy, jak należy to zrobić.

 • Nawet 900 zł premii do wydania na Allegro.pl!

  Wysoka premia dla posiadaczy opisywanej karty jest wypłacana na podstawie promocji „Więcej z Kartą Kredytową Citibank” trwającej do końca sierpnia 2023 roku. Z oferty mogą skorzystać osoby, które od 1 stycznia 2023 roku nie posiadały w Citi Handlowym karty kredytowej. Wymagane są:

  • złożenie wniosku o kartę w okresie obowiązywania promocji (do 31 sierpnia 2023 r.)
  • dostarczenie odpowiedniego dokumentu dochodowego w ciągu 10 dni
  • wyrażenie zgód marketingowych
  • zawarcie umowy karty, która zostanie później aktywowana

   

  Posiadacz Karty Kredytowej Citi Simplicity zamierzający skorzystać z promocji powinien również nie później niż do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy:

  • zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej
  • zarejestrować się w programie Mastercard Bezcenne Chwile

   

  Po spełnieniu tych dwóch warunków i wykonaniu w ciągu trzech miesięcy kalendarzowych transakcji bezgotówkowych kartą o wartości co najmniej 300 zł miesięcznie, bank przyzna klientowi punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile o wartości 300 zł. Te punkty można łatwo wymienić m.in. na vouchery do Allegro. Spełnienie powyższych warunków do otrzymania 300 zł premii stanowi przepustkę do zarobienia kolejnych 600 zł. Posiadacz Karty Kredytowej Citi Simplicity wzbogaci się o sześć voucherów do Allegro o wartości 100 zł każdy, jeśli od czwartego do dziewiątego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy wykona transakcje bezgotówkowe kartą o wartości min. 300 zł miesięcznie. Nieuzyskanie nagrody w jednym miesiącu, nie pozbawia szansy na kolejne premie (po 100 zł miesięcznie).

Otwórz kartę Citi Simplicity bez wychodzenia z domu!

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Karta Kredytowa Citi Simplicity cechuje się dość szeroką gamą dodatkowych usług. Jedna z nich polega na możliwości samodzielnego rozłożenia na raty każdego zakupu o wartości powyżej 100 zł. Klient podejmujący taką decyzję o spłacie w ratach, szybko załatwi rozłożenie długu przez Internet.

Program Mastercard Bezcenne Chwile i rabaty
Program Mastercard Bezcenne Chwile to znane rozwiązanie, które pozwala odbierać ciekawe nagrody za transakcje kartą. Przykładem nagrody jest karta podarunkowa do Allegro (50 zł) i darmowa dostawa Allegro Smart. Dodatkowo użytkownik Karty Kredytowej Citi Simplicity zyskuje dostęp do rabatów wynoszących nawet 50%, voucherów i niespodzianek od ponad 300 partnerów banku.

Chargeback
Posiadacz Karty Kredytowej Citi Simplicity może bezpiecznie kupować online dzięki funkcji chargeback zapewniającej zwrot środków za niezrealizowaną usługę. Natomiast dzięki możliwości dodania karty w aplikacji Google Pay/Apple Pay, zakupy (nie tylko online) są jeszcze łatwiejsze.

Zdaniem eksperta

Choć nowa oferta Banku Citi Handlowego jest wyjątkowo atrakcyjna, to nas – ludzi z branży – ten fakt nie dziwi, ponieważ karty kredytowe tego banku od lat wiodą prym na rynku i nie pozwalają konkurentom nawet na chwilę wytchnienia.

900 zł premii za otwarcie karty i prostą aktywność mówi samo za siebie. Do tego dochodzi słuszne, choć nie rekordowe, 56 dni okresu bezodsetkowego i niewygórowane oprocentowanie. Dodatkowo, w ramach obecnej promocji, prowadzenie karty Citi Simplicity jest całkowicie darmowe przez pierwszy rok umowy. 

Jest to też niezwykle zachęcająca oferta dla młodych klientów, którzy chcieliby rozpocząć pracę nad budowaniem swojej historii kredytowej, ponieważ o kartę Simplicity może wnioskować każda pełnoletnia osoba z dochodem od 1 200 zł miesięcznie i stażem pracy w obecnej firmie wynoszącym min. 3 miesiące. 

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania