Czy Santander Bank Polska oferuje „konto jakie chcesz”? Przekonaj się sam po przeczytaniu naszego artykułu na jego temat! Prezentujemy w nim wszystkie najważniejsze aspekty dotyczące Konta Jakie Chcę z Santander Banku Polska. To bardzo ciekawy rachunek, który wyróżnia się m.in. wieloma niewykluczającymi się wzajemnie promocjami.

Ogólna ocena konta:
4.2
PROWADZENIE KONTA:
3.5
KARTA:
4.0
BANKOMATY:
3.0
PREMIE I BONUSY:
5.0
OFERTA OSZCZĘDNOŚCIOWA:
5.0
APLIKACJA MOBILNA:
4.5
Zalety:
 • Bezwarunkowy brak miesięcznej opłaty za konto dla klientów do 26 r.ż. i możliwość jej łatwego uniknięcia przez pozostałe osoby
 • Łatwe do osiągnięcia zwolnienie z opłaty za kartę debetową
 • Atrakcyjne premie, które dość często się zmieniają
 • Stały zwrot 1% środków wydanych na rachunki (gaz, prąd, Internet, telefon i telewizję) wynoszący do 300 zł rocznie (max. 25 zł miesięcznie)
 • Darmowe przelewy natychmiastowe przez Internet
Wady:
 • Dość wysoka opłata za kartę debetową w razie niespełnienia warunków do zwolnienia z niej (8 zł miesięcznie)
Otwórz Konto Jakie Chcę i skorzystaj z licznych premii

Konto Jakie Chcę w Santander Banku Polska


Santander Bank Polska to instytucja, która pod względem sumy aktywów oraz liczby prowadzonych rachunków bankowych od dawna znajduje się na krajowym podium. Trudno się zatem dziwić, że Konto Jakie Chcę z Santander Banku Polska wzbudza spore zainteresowanie klientów. Nazwa tego rachunku sugeruje, że jest on pożądaną ofertą dla wielu osób szukających dobrego konta.
Postanowiliśmy sprawdzić, czy cechy Konta Jakie Chcę dobrze współgrają z jego ciekawą nazwą. W naszym artykule prezentujemy między innymi szczegółowe informacje o opłatach dot. korzystania z tego rachunku oraz opisujemy sposoby jego otwarcia. Nie zapomnieliśmy również o tematach dotyczących promocji i premii, które zapewnia Konto Jakie Chcę. To ważny aspekt, bo ten rachunek często wyróżnia się ciekawymi ofertami promocyjnymi.

Opłaty i prowizjeOpłaty i prowizje

Opłata za prowadzenie konta to podstawowa kwestia dotycząca rachunków bankowych. W przypadku Konta Jakie Chcę, zwolnienie z comiesięcznej opłaty jest łatwe do uzyskania. Wystarczy jedynie zasilać konto kwotą co najmniej 500 zł miesięcznie i zapłacić przynajmniej raz w miesiącu kartą lub BLIK-iem. Jeżeli wspomniane warunki nie zostaną spełnione, to opłata za konto wyniesie 6 zł miesięcznie. Co ważne, osoba w wieku do 26 lat jest bezwarunkowo zwolniona z opłaty za konto.

Opłaty za przelewy i kartę
Ciekawą cechą Konta Jakie Chcę jest to, że warunki standardowego zwolnienia z opłaty za prowadzenie rachunku i obsługę karty debetowej są dokładnie takie same. Zatem miesięczna opłata za kartę do konta spadnie z 8 zł do 0 zł, jeśli klient zasili konto kwotą min. 500 zł i zapłaci przynajmniej raz w miesiącu kartą lub BLIK-iem. Z całą pewnością, nie są to trudne do spełnienia warunki. Co więcej, znowu w przypadku klientów poniżej 26 r.ż. do zerowej opłaty wystarczy samo wykonanie min. najmniej jednej płatności kartą lub BLIK-iem w miesiącu.
Posiadacz Konta Jakie Chcę może też liczyć na bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za przelewy natychmiastowe oraz przelewy zwykłe (wewnętrzne i ELIXIR). Takie operacje można za darmo zlecać przez Internet.

Opłaty za korzystanie z bankomatów
W przypadku krajowych banków, standardem pozostaje zwolnienie z opłaty za korzystanie z bankomatów należących do banku obsługującego konto. Konto Jakie Chcę oczywiście również pozwala na darmowe wypłaty z bankomatów należących do Santander Bank Polska, a także jego posiadacz (niezależnie od wieku) nie zapłaci za pobieranie gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów pod warunkiem, że wybierze opcję wypłaty metodą „BLIK”. Jeżeli chodzi o standardowe (kartowe) wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych, to klient powyżej 26 r.ż. każdorazowo zapłaci za taką wypłatę 5 zł.
Dla młodszych osób przewidziano bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za pozostałe bankomaty krajowe i wypłaty inne niż BLIK-iem.
Starsi klienci mogą natomiast za 7 zł miesięcznie wykupić pakiet darmowych wypłat z pozostałych bankomatów krajowych, co wydaje się dobrym rozwiązaniem.

Promocje i dodatkowe korzyściPromocje i dodatkowe korzyści

Konto Jakie Chcę pod względem liczby oferowanych promocji oraz ich wartości nadal lokuje się w ścisłej czołówce rynkowej. Warto wspomnieć, że są to dosyć zróżnicowane promocje. Mowa tutaj o:

 • premii za otwarcie opisywanego konta (300 zł)
 • zwrocie za rachunki domowe (do 300 zł)
 • voucherze Sodexo (100 zł)
 • premii za polecanie tego rachunku (80 zł – 400 zł w formie kart podarunkowych)
 • czy wyższym oprocentowaniu Konta Max Oszczędnościowego do 29 czerwca 2023

Poniżej prezentujemy ważne informacje na temat każdej z wymienionych promocji. Warto pamiętać, że promocje te się ze sobą łączą, dzięki czemu użytkownik takiego konta może otrzymać całkiem sporą kwotę za skorzystanie z premii i innych korzyści. 

 • Łatwa do otrzymania premia 300 zł za otwarcie konta

  Na premię o wartości 300 zł mogą liczyć osoby, które złożą wniosek o Konto Jakie Chcę z kartą do 31 maja 2023 roku, otworzą konto do 10 czerwca 2023 roku, a także w trakcie składania wniosku wyrażą wymagane zgody marketingowe. Za spełnienie tych warunków oraz w czerwcu za zalogowanie się min. 1 raz do aplikacji mobilnej, wykonanie min. 1 płatności kartą oraz otrzymanie łącznie 1000 zł wpływów (300 zł – osoby do 26 r.ż.) klient otrzyma w lipcu 100 zł premii.

  Następne premie klient otrzyma za spełnienie powyższych warunków w dwóch kolejnych okresach:

  • w lipcu i sierpniu – 100 zł premii 
  • we wrześniu i październiku – 100 zł premii

  Odbierz do 300 zł premii

 • Voucher o wartości 100 zł

  Aby otrzymać 100 zł premii w formie eVouchera Sodexo, należy spełnić warunki otrzymania całej premii 300 zł opisanej powyżej. 

  Załóż konto i odbierz voucher

 • Zwrot do 300 zł rocznie za rachunki domowe

  Santander Bank Polska już od dłuższego czasu zapewnia zwrot o wartości 1% rachunków za gaz, prąd, Internet, telefon i telewizję, które zostały opłacone z Konta Jakie Chcę. Taki zwrot może wynieść max. 25 zł miesięcznie (300 zł rocznie). 

 • 8% na koncie oszczędnościowym

  Z Kontem Jakie Chcę klient może otworzyć Konto Max Oszczędnościowe z oprocentowaniem 8% na do 29 czerwca 2023. Oferta dostępna jest dla kwoty do 100 000 zł. 

 • Do 400 zł nagrody za polecanie konta krewnym i znajomym

  Posiadacz Konta Jakie Chcę może także zarobić do 400 zł miesięcznie za skuteczne polecanie tego rachunku lub Konta Select. W ramach nagrody za jedno skuteczne polecenie klient otrzyma elektroniczną kartę podarunkową o wartości 80 zł do jednego ze sklepów (Biedronka, Decathlon, RTVeuroAGD, Zalando) lub 4 bilety do kina (Helios, Cinema City). Nagroda trafi zarówno do polecającego, jak i osoby, która założyła konto „z polecenia”.

Otwórz Konto Jakie Chcę przez internet

Dodatkowe produkty i usługiDodatkowe produkty i usługi

Konto Jakie Chcę jest powiązane z ciekawymi usługami dodatkowymi. Przykład stanowi Kantor Santander zapewniający atrakcyjne kursy walut.

Inna ciekawa opcja to usługa Santander Open. Zapewnia ona darmowy podgląd na konta z innych banków, które zostały wcześniej dodane do specjalnego panelu. Co więcej, użytkownik usługi Santander Open może zlecać przelewy z dodanych do aplikacji kont bez konieczności „przelogowywania” się do innego banku!

Dostępne płatności mobilne
ZawieraAplikacja mobilnaZawieraApple Pay
ZawieraBLIKZawieraGarmin Pay
ZawieraGoogle PayZawieraFitbit Pay

Zdaniem eksperta

Konta bankowe, zarówno osobiste, jak i firmowe, wchodzące w skład oferty Santander Banku Polska od dłuższego czasu obfitują we wszelakie premie i promocje. Ciężko jest przejść obok tych ofert obojętnie: 400 zł premii za otwarcie konta, czy 300 zł zwrotu za opłacanie rachunków za media. Do dyspozycji otrzymujemy też atrakcyjne oprocentowanie depozytów i przyjemny program polecający, który nagradza nie tylko osobę polecającą, ale także samego polecanego. 

Ponadto ten rachunek może być zupełnie bezpłatny dla osób, które wykazują jakiekolwiek dochody. Wpływ 500 zł miesięcznie na konto nie powinien być problemem nawet dla osób o najniższych dochodach pracujących w niepełnym wymiarze godzin. Wykonanie 1 transakcji kartą lub BLIKiem wydaje się być jedynie formalnością, ponieważ obecnie nawet w małych, lokalnych sklepach przyjmuje się płatności bezgotówkowe. 

Na pochwalę zasługują też nieograniczone darmowe przelewy natychmiastowe, które zlecamy w bankowości elektronicznej lub mobilnej. Konkurencja najczęściej pobiera za nie opłaty w kwocie 5 zł/ szt. lub oferuje tylko kilka darmowych w miesiącu.

Kamil Trembacz
Kamil Trembacz Ekspert rankomat.pl

FAQNajczęściej zadawane pytania

 • Ile wynosi opłata miesięczna za prowadzenie konta?

  Klient w wieku od 26 lat musi zasilić Konto Jakie Chcę kwotą co najmniej 500 zł miesięcznie i zapłacić przynajmniej raz w miesiącu kartą lub BLIK-iem, aby zostać zwolnionym z opłaty za prowadzenie rachunku (6 zł). Dla młodszych osób (do 26 lat) opisywane konto jest bezwarunkowo darmowe.

 • Czy karta debetowa jest wymagana?

  Nie, Konto Jakie Chcę można otworzyć bez karty (również przez Internet).

 • Ile wynosi opłata miesięczna za korzystanie z karty debetowej?

  Do zwolnienia z opłaty za kartę do Konta Jakie Chcę (8 zł) wystarczy wpływ min. 500 zł/m-c oraz przynajmniej jedna transakcja bezgotówkowa miesięcznie kartą lub BLIK-iem. Klienci w wieku do 26 lat muszą spełnić tylko drugi z tych warunków.

 • Ile wynoszą opłaty za korzystanie z bankomatów?

  Korzystanie z bankomatów Santander Banku Polska oraz wszystkich bankomatów w Polsce przy wypłacie BLIK-iem jest darmowe dla każdego klienta. Osoby w wieku powyżej 26 lat mogą kupić za 7 zł miesięcznie pakiet zapewniający korzystanie ze wszystkich krajowych bankomatów za darmo (również w razie niestosowania BLIK-u). Brak tego pakietu i wyboru opcji wypłaty z BLIK-iem będzie skutkował każdorazowym naliczeniem kwoty 5 zł. Posiadacz Konta Jakie Chcę w wieku do 26 lat nie musi kupować żadnych pakietów, bo ma gwarantowaną obsługę wszystkich krajowych bankomatów za darmo (niezależnie od tego, czy korzysta z BLIK-a).

Przydatne dokumenty o koncie do pobrania