Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kont osobistych - Kwiecień 2020

Prezentujemy trzy najlepsze oferty darmowych rachunków bankowych dla klientów indywidualnych według rankingu Rankomat. Zwracamy szczególną uwagę na bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową oraz darmowe wypłaty z krajowych bankomatów. A wszystko to bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów i oferowanych usług przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Najlepsze konta osobiste – założenia rankingu

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, zwracających uwagę niemal wszystkich osób planujących założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich miesięczne koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Nie mniej ważne są opłaty tytułem wypłat gotówki z krajowych bankomatów. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, które warto wziąć pod lupę.

Sylwetki liderów

Liderem rankingu jest Konto Jakie Chcę znajdujące się w ofercie Santander Bank Polska. Rachunek prowadzony jest za darmo, bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Jeśli chodzi o kartę debetową to można wybrać stałą opłatę w wysokości 3 zł miesięcznie lub skorzystać z wariantu, w którym po spełnieniu dodatkowych warunków bank nie pobierze dodatkowej opłaty. W przypadku ich niespełniania bank naliczy 5 zł. Posiadacze Konta Jakie Chcę wypłacą bezkosztowo gotówkę tylko z bankomatów należących do sieci Santander – w przeciwnym wypadku każdorazowa opłata wynosić będzie 5 zł. Możliwe jest wykupienie miesięcznego pakietu bezpłatnych wypłat z bankomatów w Polsce – cena 7 zł.

Warto nadmienić, że posiadacze Konta Jakie Chcę nie zapłacą nic za przelewy natychmiastowe oraz będą mogli skorzystać z szerokiego wachlarza płatności mobilnych (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, BLIK). Z kolei posiadacze oszczędności mogą przekazać środki na Lokatę Mobilną oferującą stawkę 2,50% w skali roku do kwoty 20 000 zł. Okres depozytu do 4 miesiące.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
od 0 do 3
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Jakie Chcę - Santander Bank Polska

 

Drugie miejsce rankingu należy do Nest Konta znajdującego się w ofercie Nest Banku. Najważniejszą zaletą rachunku jest jego darmowe prowadzenie oraz brak opłat za wyrobienie i użytkowanie karty debetowej. Bezpłatność jest bezwarunkowa, co oznacza, że nikogo nie zaskoczy niespodziewana opłata tytułem wyżej wymienionych usług. Wypłaty z krajowych bankomatów, zlecenia stałe i polecenia zapłaty również zwolnione są z dodatkowych opłat. Nest Bank to także atrakcyjna oferta lokat terminowych oraz skierowany do rodzin długoterminowy program regularnego oszczędzania.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Tak
Nest Konto

Trzecie miejsce należy do Konta Proste Zasady pochodzącego ze stajni Getin Banku. Podobnie jak w przypadku poprzedników, właściciel rachunku nie musi martwić się opłatami za kartę, gdyż ta jest bezwarunkowo darmowa. Prowadzenie konta wyceniono na 8 zł miesięcznie, wystarczy jednak jedna transakcja bezgotówkowa kartą lub BLIKIEM miesięcznie, aby uniknąć dodatkowych kosztów. W jeszcze lepszej sytuacji znajdują się osoby poniżej 26 roku życia, gdyż dla nich rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Warto także zwrócić uwagę na wypłaty gotówki z krajowych bankomatów, które nie są obarczone żadną dodatkową prowizją.

Opłata za prowadzenie:
od 0 do 8
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Tak
Konto Proste Zasady Getin Bank

Oferty specjalne poza klasyfikacją

Prezentowane zestawienie nie uwzględnia ofert specjalnych, skierowanych do osób zastanawiających się nad założeniem konta osobistego. Dzięki akcjom promocyjnym zyskać można premię pieniężną, vouchery, bilety do kina lub bonus w innej postaci. Sęk w tym, że osoby zakładające konto wcale nie muszą dostosowywać się do oczekiwań organizatora akcji i właśnie z tego powodu wszelkie nagrody potraktowaliśmy jako niepewny bonus. Wszystkich zainteresowanych dodatkowymi profitami zachęcamy do zapoznania się z naszym działem promocji.

SPRAWDŹ KOMPLETNY RANKING KONT OSOBISTYCH

Naszym zdaniem

W naszej ocenie warte uwagi konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków. To samo dotyczy podpiętej do rachunku karty debetowej. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności wywiązywania się z jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy niepotrzebnie zaprzątać sobie głowy. A to wbrew pozorom kolejna wartość dodana.

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych

Sprawdź też: Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Advertisement

Advertisement

Advertisement