Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kont osobistych - Wrzesień 2019

Prezentujemy trzy najlepsze oferty darmowych rachunków bankowych dla klientów indywidualnych według rankingu Rankomat. Zwracamy szczególną uwagę na bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową oraz darmowe wypłaty z krajowych bankomatów. A wszystko to bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

 

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów i oferowanych usług przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

 

Najlepsze konta osobiste – założenia rankingu

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, zwracających uwagę niemal wszystkich osób planujących założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich miesięczne koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Nie mniej ważne są opłaty tytułem wypłat gotówki z krajowych bankomatów. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, które warto wziąć pod lupę.

 

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce rankingu należy do Nest Konta znajdującego się w ofercie Nest Banku. Najważniejszą zaletą rachunku jest jego darmowe prowadzenie oraz brak opłat za wyrobienie i użytkowanie karty debetowej. Bezpłatność jest bezwarunkowa, co oznacza, że nikogo nie zaskoczy niespodziewana opłata tytułem wyżej wymienionych usług. Wypłaty z krajowych bankomatów, zlecenia stałe i polecenia zapłaty również zwolnione są z dodatkowych opłat. Nest Bank to także atrakcyjna oferta lokat terminowych oraz skierowany do rodzin długoterminowy program regularnego oszczędzania.

 

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Tak
Nest Konto

Drugie miejsce w naszym zestawieniu zdobyło Konto Idealne, które znajduje się w ofercie Idea Banku. Podobnie jak w przypadku propozycji Nest Banku, za otwarcie i prowadzenie konta, a także za wydanie i użytkowanie karty płatniczej, nie zapłacicie tutaj grosza. Darmowe są także wypłaty z krajowych bankomatów, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Bank ponadto posiada bardzo szeroką gamę produktów oszczędnościowych, co pozwala skutecznie pomnażać zgromadzone na rachunku środki. Nieprzypadkowo lokaty Idea Banku znajdują się na czołowych pozycjach naszych rankingów – bez względu na horyzont czasowy inwestycji.

 

Trzecie miejsce należy do Konta Optymalnego opatrzonego logiem BGŻ BNP Paribas. Podobnie jak w przypadku poprzedników za prowadzenie rachunku oraz kartę płatniczą bank nie pobiera opłat. To, co odróżnia Konto Optymalne od liderów rankingu to opłata za pobranie gotówki z krajowych bankomatów. O ile rachunki Idea i Nest Banku gwarantują darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski, o tyle Konto Optymalne pozwala robić to wyłącznie w maszynach BGŻ BNP Paribas i Planet Cash. Poza granicami kraju darmowe wypłaty zapewniają bankomaty BNP Paribas oraz Global Alliance.

 

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas Bank Polska

Oferty specjalne poza klasyfikacją

Prezentowane zestawienie nie uwzględnia ofert specjalnych, skierowanych do osób zastanawiających się nad założeniem konta osobistego. Dzięki akcjom promocyjnym zyskać można premię pieniężną, vouchery, bilety do kina lub bonus w innej postaci. Sęk w tym, że osoby zakładające konto wcale nie muszą dostosowywać się do oczekiwań organizatora akcji i właśnie z tego powodu wszelkie nagrody potraktowaliśmy jako niepewny bonus. Wszystkich zainteresowanych dodatkowymi profitami zachęcamy do zapoznania się z naszym działem promocji.

 

SPRAWDŹ KOMPLETNY RANKING KONT OSOBISTYCH

 

Naszym zdaniem

W naszej ocenie warte uwagi konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków. To samo dotyczy podpiętej do rachunku karty debetowej. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności wywiązywania się z jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy niepotrzebnie zaprzątać sobie głowy. A to wbrew pozorom kolejna wartość dodana.

 

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych

Sprawdź też: Ranking najlepszych kredytów gotówkowych