Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kont osobistych - Sierpień 2020

Prezentujemy trzy najlepsze oferty darmowych rachunków bankowych dla klientów indywidualnych według rankingu Rankomat. Zwracamy szczególną uwagę na bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową oraz darmowe wypłaty z krajowych bankomatów. A wszystko to bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów i oferowanych usług przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Najlepsze konta osobiste – założenia rankingu

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, zwracających uwagę niemal wszystkich osób planujących założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich miesięczne koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Nie mniej ważne są opłaty tytułem wypłat gotówki z krajowych bankomatów. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, które warto wziąć pod lupę.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce należy do Konta Jakie Chcę znajdującego się w ofercie Santander Bank Polska. Rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Podstawowa karta debetowa może być darmowa pod warunkiem wykonania nią przynajmniej pięciu transakcji miesięcznie. W przeciwnym wypadku kosztować będzie 5 zł. Właściciel konta może zdecydować się także na opłatę stałą za kartę w wysokości 3 zł miesięcznie.

Użytkownik podstawowej „debetówki” może darmowo wybierać gotówkę z bankomatów własnych Santander Bank Polska i z maszyn partnerskich. Wypłata z pozostałych bankomatów kosztuje 5 zł. Możliwe jest także wykupienie pakietu zapewniającego darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych. Bank wycenił to rozwiązanie na 7 zł miesięcznie.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
od 0 do 3
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Jakie Chcę - Santander Bank Polska

 

Tuż za liderem uplasowało się Konto dla Ciebie znajdujące się w ofercie banku Credit Agricole. Rachunek prowadzony jest za darmo. Podobnie, jak karta debetowa. Bank nie pobiera także opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Aby cieszyć się z potrójnego zera trzeba jednak spełnić dodatkowe warunki – każdego miesiąca zapewnić minimum 1 000 zł wpływów na konto oraz zrealizować przynajmniej jedną płatność kartą (również Google Pay i Apple Pay) lub Blikiem. W przeciwnym wypadku bank naliczy 7 zł tytułem prowadzenia rachunku, 9 zł za użytkowanie karty płatniczej i 6 zł za wypłaty z krajowych bankomatów.

Opłata za prowadzenie:
od 0 do 7
Opłata za kartę:
od 0 do 9
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Credit Agricole

Trzecie miejsce należy do Konta 360° oferowanego przez Bank Millennium. Najważniejszą zaletą tej propozycji jest brak opłat za prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Podobnie jak w przypadku lidera rankingu bezpłatność zagwarantuje spełnienie dodatkowych warunków.

Jest to zapewnienie minimum 1 000 zł wpływów zewnętrznych i wykonanie przynajmniej 1 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu. W przeciwnym wypadku właściciel konta obciążony zostanie opłatą w wysokości 15 zł (8 zł za konto plus 7 zł za kartę). Wypłaty z bankomatów krajowych kosztować będą 5 zł, chyba że gotówka będzie pobierana z maszyn Santander Bank Polska lub Planet Cash – wtedy opłata spada do 1 zł.

Opłata za prowadzenie:
od 0 do 8
Opłata za kartę:
od 0 do 7
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto 360 - Millennium Bank

 

Oferty specjalne poza klasyfikacją

Prezentowane zestawienie nie uwzględnia ofert specjalnych, skierowanych do osób zastanawiających się nad założeniem konta osobistego. Dzięki akcjom promocyjnym zyskać można premię pieniężną, vouchery, bilety do kina lub bonus w innej postaci. Sęk w tym, że osoby zakładające konto wcale nie muszą dostosowywać się do oczekiwań organizatora akcji i właśnie z tego powodu wszelkie nagrody potraktowaliśmy jako niepewny bonus. Wszystkich zainteresowanych dodatkowymi profitami zachęcamy do zapoznania się z naszym działem promocji.

PRZEJDŹ DO PORÓWNYWARKI KONT

Naszym zdaniem

W naszej ocenie warte uwagi konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków. To samo dotyczy podpiętej do rachunku karty debetowej. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności wywiązywania się z jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy niepotrzebnie zaprzątać sobie głowy. A to wbrew pozorom kolejna wartość dodana.

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych

Sprawdź też: Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Advertisement