Kalkulator kredytu firmowego - sprawdź oferty z 10 banków

Porównaj oferty kredytów dla firm bez wychodzenia z domu

Wypełnij poniższy formularz żeby bezpłatnie porównać kredyty dla firm

Jak działa kalkulator kredytu firmowego?

Kalkulator kredytu firmowego jest narzędziem stworzonym dla przedsiębiorców w celu ułatwienia szybkiego znalezienia najlepszej formy finansowania prowadzonej działalności. Wystarczy wypełnić prosty formularz, wskazując kluczowe parametry potencjalnego zobowiązania oraz przekazanie danych pozwalających na wstępną weryfikację zdolności kredytowej. Chodzi tu głównie o informacje dotyczące miesięcznych dochodów oraz kosztów przypadające na ten sam okres.

W celu szybkiej i bezproblemowej komunikacji poprosimy również o przekazanie numeru telefonu oraz adresu email. Cała procedura jest bezpłatna. Nie wymagamy także załączania skanów jakichkolwiek dokumentów. Po analizie danych przekazanych w formularzu skontaktuje się z Tobą nasz doradca, przedstawiając oferty najlepiej wpisujące się w bieżące potrzeby przedsiębiorstwa. Wybór odpowiedniego kredytu, w zależności od kwoty i okresu finansowania, oznaczać może od kilku do kilkunastu tysięcy złotych oszczędności.

Zdolność kredytowa - jak ją obliczyć?

Przed udzieleniem kredytu, bank każdorazowo weryfikuje zdolność kredytową wnioskodawcy. Dzięki temu instytucja finansowa może ocenić ryzyko związane z udzieleniem finansowania na wnioskowanych parametrach i przedstawić konkretną propozycję. Korzystając z danych udostępnionych w formularzu, możemy dokonać wstępnej weryfikacji zdolności kredytowej. Dzięki temu osoba chcąca zaciągnąć zobowiązanie, dowie się na jaką kwotę może liczyć, czy ma szansę na podwyższenie finansowania lub dlaczego bank nie wyraża zgody na udzielenie kredytu.

Z myślą o użytkownikach, chcących zwiększyć swoje szanse na otrzymanie finansowania, przygotowaliśmy obszerny poradnik Zdolność kredytowa – czym jest i jak zwiększyć szanse na kredyt?. W publikacji zamieściliśmy 13 sposobów, dzięki którym można być lepiej postrzeganym w oczach potencjalnego kredytodawcy. Czytelnik może dowiedzieć się także, co zrobić w przypadku odrzucenia wniosku oraz będzie mógł pobrać ebook wyjaśniający zagadnienia związane z procesem oceny zdolności kredytowej.

Dlaczego muszę podawać swoje dane?

Wymagane przez nas dane służą najlepszemu dopasowaniu ofert do bieżącej sytuacji finansowo-ekonomicznej wnioskodawcy. Ich lista została ograniczona do minimum i nie wymagamy załączania skanów jakichkolwiek dokumentów. Przekazane informacje pozwalają nam przedstawić wyłącznie oferty wpisujące się w kryteria poszczególnych banków. To że jedna instytucja finansowa odmówiła klientowi kredytu nie oznacza, że pozostałe także nie wyrażą zgody. Szukamy finansowania dla wnioskodawcy wyczerpując wszystkie dostępne ścieżki.

Deklaracja związana z wysokością miesięcznych dochodów, kosztów, okresem prowadzenia działalności czy informacja dotycząca opóźnień w spłacie dotychczasowych zobowiązań, pozwala na szybką weryfikację zdolności kredytowej klienta. Numer NIP jest dla nas potwierdzeniem, że jesteś osobą prowadzącą działalność gospodarczą. Z kolei numer telefonu i adres email pozwalają na szybką i bezproblemową komunikację, w tym przekazywanie pocztą elektroniczną informacji o najlepszych ofertach na rynku.

Jak szybko otrzymam kredyt?

Dzięki przekazanym w formularzu danym oszacujemy Twoją wstępną zdolność kredytową. Dzięki nim banki przekażą nam swoje oferty. Ocenimy je pod kątem atrakcyjności i opłacalności, a następnie skontaktujemy się z Tobą w celu przekazania najlepszych propozycji. Podczas rozmowy odpowiemy także na dodatkowe pytania oraz rozwiejemy wątpliwości związane z wyborem konkretnego kredytu. Z uwagi na indywidualny charakter każdego wniosku trudno dokładnie określić, kiedy nastąpi kontakt naszego doradcy. Zapewniamy jednak, że przedstawimy ofertę tak szybko, jak to możliwe.

Kredyt firmowy przez internet - czy to bezpieczne?

Dokładamy wszelkich starań, aby przekazywane za pośrednictwem formularza dane pozostawały bezpieczne. Z tego powodu ich liczba została ograniczona do minimum. Formularz nie wymaga też przekazywania danych szczególnie wrażliwych, jak PESEL czy numer dowodu osobistego. W procesie weryfikacji klienta nie korzystamy ze skanów dokumentów przesłanych drogą elektroniczną. Warto przy tym pamiętać, aby korzystać z usług firm o sprawdzonej renomie, które przez lata obecności na rynku, potwierdziły swój profesjonalizm w relacji z klientem.

Osoba wnioskująca o kredyt dla firm online powinna także zadbać o bezpieczeństwo i korzystać z urządzeń zaufanych, wolnych od złośliwego oprogramowania. W tym celu należy na bieżąco aktualizować programy antywirusowe, a także używać skomplikowanych haseł zapewniających np. dostęp do bankowości elektronicznej. Odradza się także korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi, bez względu na fakt czy są zabezpieczone hasłem.

Jak dobrze wybrać kredyt firmowy?

Przede wszystkim należy określić cel i na tej podstawie wybrać odpowiednią formę finansowania. Przykładowo jeśli celem jest poprawa bieżącej płynności finansowej firmy to rozwiązaniem będzie linia kredytowa lub kredyt w rachunku bieżącym. Przedsiębiorca zainteresowany zakupem maszyn czy innych środków trwałych powinien zainteresować się kredytem inwersyjnym. Kiedy przeznaczenie finansowania będzie już znane, należy określić kwotę i okres finansowania. Dłuższy termin spłaty przekłada się na obniżenie miesięcznej raty, ale z drugiej strony powoduje wzrost całkowitego kosztu kredytu.

Porównując ze sobą oferty należy pamiętać, aby były to kredyty na tę samą kwotę i z takim samym okresem finansowania. Analizując otrzymane propozycje należy zwrócić szczególną uwagę na RRSO, które oprócz oprocentowania uwzględnia także pozostałe koszty kredytu. Warto przyjrzeć się także kwocie miesięcznej raty i zestawić jej wysokość z osiąganymi dochodami, co pozwoli wyobrazić sobie, jak kolejne obciążenie wpływać będzie na dalsze funkcjonowanie biznesu.

Nie jest tajemnicą, że zaciągnięcie kredytu często wiąże się z koniecznością skorzystania z innych produktów banku, jak konto osobiste czy karta kredytowa. Warto skalkulować te koszty dokonując wyboru oferty. Być może najtańsza na pierwszy rzut oka propozycja wcale taką nie jest.

Jakie dokumenty będą potrzebne do przedstawienia ofert?

Nie wymagamy przedstawiania żadnych dokumentów. Jak wspominaliśmy, pytania znajdujące się w naszym formularzu ograniczone zostały do minimum. Dzięki temu większość użytkowników będzie pamiętać dane niezbędne dla przeprowadzenia kalkulacji. Nie pytamy także o dane szczególnie wrażliwe, jak PESEL czy numer dokumentu tożsamości.

Przechodząc do szczegółów w pierwszej kolejności użytkownik określić musi na jaki cel chce przeznaczyć pozyskane środki. Nasz kalkulator pozwala na wybór:
  • kredytu firmowego,
  • kredytu obrotowego,
  • linii kredytowej,
  • kredytu z gwarancją de minimis.
Następnie należy wskazać kwotę kredytu (zakres od 1.000 do 1.000.000 zł) i okres spłaty zobowiązania (zakres od 3 do 120 miesięcy). To wszystkie informacje opisujące potencjalny kredyt firmowy.

W kolejnym kroku należy określić miesięczne dochody i przypadające na ten sam okres wydatki. Zapytamy, czy posiadasz inne kredyty i czy wystąpiły jakiekolwiek opóźnienia w spłacie zobowiązań powyżej 90 dni. W celu sprawdzenia wieku wymagane jest przekazanie daty urodzenia, a fakt prowadzenia działalności zweryfikujemy za pomocą numeru NIP.

Ostatnią grupą wymaganych informacji są dane kontaktowe pozwalające na sprawną komunikację, co pozwoli nam na szybkie przedstawienie ofert, a także przekazywanie w przyszłości wartych uwagi propozycji.
Nasi Klienci oceniają nas na
4.9