Kalkulator hipoteczny - formularz | Porównywarka finansowa Rankomat

Porównaj kredyty hipoteczne oraz oblicz swoją zdolność kredytową bez wychodzenia z domu

Wypełnij poniższy formularz żeby bezpłatnie zbadać swoją zdolność kredytową i otrzymać porównanie najlepszych kredytów hipotecznych dostępnych na rynku.

Czym jest kalkulator kredytu hipotecznego?

Kalkulator kredytu hipotecznego jest rozwiązaniem pozwalającym na szybkie i proste porównanie aktualnych ofert na rynku. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas i zawęzić poszukiwania potencjalnego kredytu. Nie musisz już weryfikować ofert wszystkich instytucji finansowych. Wystarczy, że skupisz się kilku bankach oferujących najciekawsze dla Ciebie propozycje. Co ważne, skorzystanie z naszego narzędzia jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga załączania jakichkolwiek dokumentów.

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwala na przeprowadzanie wielu kalkulacji z uwzględnieniem różnych scenariuszy, które mogą wynikać np. ze zmiana wysokości dochodów, wyższej wartości nieruchomości czy niższych kosztów związane z koniecznością utrzymania gospodarstwa domowego. Nasz kalkulator określa także przybliżony poziom Twojej zdolności kredytowej, dzięki czemu dowiesz się, jaką maksymalną kwotę możesz pożyczyć przy określonych parametrach.

Kalkulator kredytu hipotecznego - na jaki cel?

Zakres informacji niezbędnych dla przeprowadzenia porównania najlepszych kredytów hipotecznych został ograniczony do niezbędnego minimum. Wymagane przez nas dane służą do przeprowadzenia wstępnej analizy zdolności kredytowej i dopasowanie ofert do Twojej bieżącej sytuacji finansowo-ekonomicznej. Na wstępie poprosimy Cię o określenie celu, na który chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny. Możesz wybrać:
 • zakup mieszkania lub domu
 • zakup działki
 • budowę domu
 • inny cel
Kiedy określisz już przeznaczenie potencjalnego kredytu hipotecznego powinieneś przedstawić wartość kredytowanej nieruchomości, wysokość posiadanego wkładu własnego (min. 10% wartości nieruchomości) oraz okres spłaty zobowiązania mieszczący się w przedziale od 1 do 35 lat.

Kalkulator kredytu hipotecznego - czy potrzebne są dane dotyczące dochodów i wydatków?

Ważnym elementem pozwalającym oszacować nam Twoją wstępną zdolność kredytową są osiągane każdego miesiąca dochody i koszty związane m.in. z koniecznością spłaty innych zobowiązań i z utrzymaniem gospodarstwa domowego. Na tym etapie zapytamy Cię o:
 • aktywne zobowiązania, jak kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe czy ratalne
 • aktywne limity w kartach kredytowych i debety na rachunkach
 • opóźnienia w spłacie rat czy rachunków powyżej 90 dni
 • sumę miesięcznych wydatków w gospodarstwie domowym tj. czynsz, rachunki za prąd, gaz, itp.
 • miesięczne dochody netto (na rękę)
 • źródło dochodu np. umowa o pracę na czas określony, działalność gospodarcza, emerytura
 • liczbę osób na utrzymaniu
 • informację w jakim banku posiadasz konto osobiste
 • aktywny numer telefonu komórkowego
Jeśli masz ochotę, możesz określić swoją płeć, jednak nie jest to warunek konieczny do przeprowadzania kalkulacji. Na końcu poprosimy Cię o akceptację zgód pozwalających przedstawić Ci proponowane oferty. Co ważne, nie wymagamy przedstawiania jakichkolwiek dokumentów potwierdzających przedstawione dane, a kalkulacja przeprowadzana jest za każdym razem bezpłatnie.

W jaki sposób przedstawiane są oferty?

Po wprowadzeniu danych do kalkulatora kredytu hipotecznego przedstawimy Ci listę ofert najlepiej dopasowanych do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Oferty poszczególnych banków od razu możesz porównać pod kątem:
Więcej informacji na temat danej propozycji otrzymasz klikając w szczegóły oferty. Udostępniliśmy tam m.in. maksymalną i minimalną kwotę kredytu, wysokość marży kredytowej, stopę WIBOR, wysokość prowizji, maksymalny poziom LTV czy koszty związane z koniecznością wyceny nieruchomości.

Dodatkowo masz możliwość zmiany kwoty potencjalnego kredytu hipotecznego, okresu spłaty i rodzaju rat (równe, malejące) bez konieczności ponownego wypełniania formularza. Oferty będą dopasowywane do tych samych danych, które zostały wprowadzone wcześniej. Oczywiście, jeśli chcesz zmienić wybrane parametry tj. wysokość dochodów, liczba osób na utrzymaniu czy wysokość miesięcznych obciążeń, to możesz bez problemu przeprowadzić kolejną kalkulację.

Nad listą ofert zawsze przedstawimy Ci przybliżoną wysokość Twojej zdolności kredytowej, dzięki której dowiesz się na jaką maksymalną kwotę kredytu możesz liczyć. Pamiętaj, że jest to wartość szacunkowa. Każdy bank kieruje się inną polityką oceny ryzyka i dokładny poziom zdolności kredytowej można poznać dopiero po złożeniu wniosku w wybranej instytucji finansowej.