Kalkulator kredytu hipotecznego - oblicz ratę kredytu mieszkaniowego | Porównywarka finansowa Rankomat

Kalkulator kredytu hipotecznego - oblicz ratę kredytu mieszkaniowego online

Wypełnij poniższy formularz żeby bezpłatnie zbadać swoją zdolność kredytową i otrzymać porównanie najlepszych kredytów hipotecznych dostępnych na rynku.

Czym jest kalkulator kredytu hipotecznego?

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwala porównać koszty kredytów mieszkaniowych z różnych banków i jednocześnie określić wysokość raty, jaką trzeba będzie spłacać co miesiąc.  

Kalkulator kredytu hipotecznego jest rozwiązaniem pozwalającym na szybkie i proste porównanie aktualnych ofert na rynku. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas i zawęzić poszukiwania potencjalnego kredytu. Szukając kredyt hipoteczny nie musisz już weryfikować ofert wszystkich instytucji finansowych. Wystarczy, że skupisz się kilku bankach oferujących najciekawsze dla Ciebie propozycje. Co ważne, skorzystanie z naszego narzędzia jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga załączania jakichkolwiek dokumentów.  Już teraz sprawdź najlepszy kredyt hipoteczny na rynku.
 
Kalkulator kredytu hipotecznego pozwala na przeprowadzanie wielu kalkulacji z uwzględnieniem różnych scenariuszy, które mogą wynikać np. ze zmiana wysokości dochodów, wyższej wartości nieruchomości czy niższych kosztów związane z koniecznością utrzymania gospodarstwa domowego. Nasz kalkulator określa także przybliżony poziom Twojej zdolności kredytowej, dzięki czemu dowiesz się, jaką maksymalną kwotę możesz pożyczyć przy określonych parametrach.

Kalkulator kredytu hipotecznego - na jaki cel?

Zakres informacji niezbędnych dla przeprowadzenia porównania najlepszych kredytów hipotecznych został ograniczony do niezbędnego minimum. Wymagane przez nas dane służą do przeprowadzenia wstępnej analizy zdolności kredytowej i dopasowanie ofert do Twojej bieżącej sytuacji finansowo-ekonomicznej. Na wstępie poprosimy Cię o określenie celu, na który chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny. Możesz wybrać: 
 

 • zakup mieszkania lub domu 
 • zakup działki 
 • budowę domu 
 • inny cel 

Kiedy określisz już przeznaczenie potencjalnego kredytu hipotecznego powinieneś przedstawić wartość kredytowanej nieruchomości, wysokość posiadanego wkładu własnego (min. 10% wartości nieruchomości) oraz okres spłaty zobowiązania mieszczący się w przedziale od 1 do 35 lat. 

Kalkulator kredytu hipotecznego - czy potrzebne są dane dotyczące dochodów i wydatków?

Ważnym elementem pozwalającym oszacować nam Twoją wstępną zdolność kredytową są osiągane każdego miesiąca dochody i koszty związane m.in. z koniecznością spłaty innych zobowiązań i z utrzymaniem gospodarstwa domowego. Na tym etapie zapytamy Cię o: 
 

 • aktywne zobowiązania, jak kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe czy ratalne 
 • aktywne limity w kartach kredytowych i debety na rachunkach 
 • opóźnienia w spłacie rat czy rachunków powyżej 90 dni 
 • sumę miesięcznych wydatków w gospodarstwie domowym tj. czynsz, rachunki za prąd, gaz, itp. 
 • miesięczne dochody netto (na rękę) 
 • źródło dochodu np. umowa o pracę na czas określony, działalność gospodarcza, emerytura 
 • liczbę osób na utrzymaniu 
 • informację w jakim banku posiadasz konto osobiste 
 • aktywny numer telefonu komórkowego 

Jeśli masz ochotę, możesz określić swoją płeć, jednak nie jest to warunek konieczny do przeprowadzania kalkulacji. Na końcu poprosimy Cię o akceptację zgód pozwalających przedstawić Ci proponowane oferty. Co ważne, nie wymagamy przedstawiania jakichkolwiek dokumentów potwierdzających przedstawione dane, a kalkulacja przeprowadzana jest za każdym razem bezpłatnie.

W jaki sposób przedstawiane są oferty w kalkulatorze kredytu mieszkaniowego?

Po wprowadzeniu danych do kalkulatora kredytu hipotecznego przedstawimy Ci listę ofert najlepiej dopasowanych do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Oferty poszczególnych banków od razu możesz porównać pod kątem:

 • wysokości miesięcznej raty 

Więcej informacji na temat danej propozycji otrzymasz klikając w szczegóły oferty, gdzie kredyt hipoteczny jest szczegółowo wyjaśniony. Udostępniliśmy tam m.in. maksymalną i minimalną kwotę kredytu, wysokość marży kredytowej, stopę WIBOR, wysokość prowizji, maksymalny poziom LTV czy koszty związane z koniecznością wyceny nieruchomości. 

Dodatkowo masz możliwość zmiany kwoty potencjalnego kredytu hipotecznego, okresu spłaty i rodzaju rat (równe, malejące) bez konieczności ponownego wypełniania formularza. Oferty będą dopasowywane do tych samych danych, które zostały wprowadzone wcześniej. Oczywiście, jeśli chcesz zmienić wybrane parametry tj. wysokość dochodów, liczba osób na utrzymaniu czy wysokość miesięcznych obciążeń, to możesz bez problemu przeprowadzić kolejną kalkulację. 
 
Nad listą ofert zawsze przedstawimy Ci przybliżoną wysokość Twojej zdolności kredytowej, dzięki której dowiesz się na jaką maksymalną kwotę kredytu możesz liczyć. Pamiętaj, że jest to wartość szacunkowa. Każdy bank kieruje się inną polityką oceny ryzyka i dokładny poziom zdolności kredytowej można poznać dopiero po złożeniu wniosku w wybranej instytucji finansowej. 

Czego nie policzy kalkulator kredytu hipotecznego?

Kalkulator kredytu hipotecznego jest bardzo praktycznym narzędziem, które pomoże Ci porównać typowe oferty banków. Także w sytuacjach szczególnych będzie bardzo dobrym wyznacznikiem tego, które banki mają najkorzystniejsze rozwiązania dla klienta. Nie będzie jednak w stanie uwzględnić: 

 • Twojej historii kredytowej – bankructwo konsumenckie, bardzo zła historia spłat poprzednich zobowiązań czy ciągnące się sprawy podatkowe mogą wpłynąć na decyzję banku w zakresie przyznania kredytu hipotecznego. Kalkulator kredytu hipotecznego nie może dać odpowiedzi czy na pewno otrzymasz kredyt hipoteczny. 
 • Kosztów dodatkowych kredytu hipotecznego – Kupując nieruchomość na kredyt, musisz liczyć się z dodatkowymi kosztami takimi jak wykonanie operatu szacunkowego (wyceny nieruchomości). Kalkulator kredytu hipotecznego oblicza wyłącznie wysokość samych rat na podstawie danych zawartych w ofertach banków i tych, które wpisujesz w odpowiednie pola. 
 • Przyszłych zmian stóp procentowych – Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest zależne od wysokości stóp procentowych określanych przez Radę Polityki Pieniężnej. Kalkulator kredytu hipotecznego pomoże Ci sprawdzić aktualne wartości, ale przewidzieć przyszłości już nie zdoła.

Czy ostateczna oferta banku może różnić się od tej w kalkulatorze?

Ostateczna oferta banku będzie bardzo zbliżona do tej którą znajdziesz w naszym kalkulatorze, ale pewne różnice mogą jednak występować. Wynika to przede wszystkich z polityki samych banków, które korzystają z rozbudowanych taryfikatorów prowizji i wysokości odsetek. Umowy kredytów hipotecznych mogą też być negocjowane i personalizowane pod kątem konkretnych potrzeb klienta. Każdy kredyt hipoteczny jest ustalany z doradcą kredytowym. Trzeba więc założyć, że ostateczna oferta banku na kredyt hipoteczny może nie być identyczna jak ta wynikająca z kalkulatora. 

Nasi konsultanci chętnie pomogą Ci zarówno poznać wszystkie niuanse oferty, jak i wybrać realnie najlepszy kredyt hipoteczny dla Ciebie. Prawdopodobnie będzie to ta sama, która wynika z rankingu i kalkulatora, ale nie rezygnuj z dodatkowej pomocy w tak ważnej sprawie jak kredyt hipoteczny na kilkanaście lat. Kredyt hipoteczny musi być dobrze wybrany i odpowiednio przemyślany bo to zobowiązanie na lata.

Czy kalkulator zawiera oferty wszystkich banków?

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwala porównać oferty komercyjnych banków działających w Polsce. W kilku wypadkach także wyspecjalizowanych banków hipotecznych, które występują pod marką banku głównego (np. Pekao, mBank). Możesz śmiało założyć, że kalkulator pokaże Ci wyniki ze wszystkich banków udzielających kredytów hipotecznych na terytorium Polski. 

Niektóre banki mogą pojawić się w zestawieniu dwukrotnie. Może to wynikać zarówno z dostępności kilku wyraźnie różniących się ofert tego samego banku, jak i występowaniem pod wspólnym logo dwóch powiązanych ze sobą instytucji bankowych. 

Możesz założyć, że kalkulator zawiera aktualne oferty wszystkich komercyjnych banków działających w Polsce i udzielających kredytów mieszkaniowych osobom fizycznym. Jeśli jakiegoś brakuje – zgłoś nam to. 

Jak często weryfikujemy oferty w kalkulatorze?

Oferty w kalkulatorze kredytu hipotecznego aktualizowane są co najmniej raz w miesiącu. Dodatkowa aktualizacja pojawia się, gdy banki zmieniają swoją ofertę. Staramy się, by wszystkie oferty były aktualne i sprawdzone. Ten drugi czynnik może sprawiać, że aktualizacja pojawi się w porównywarce z opóźnieniem kilku dni.  

W kalkulatorze mogą też nie pojawiać się oferty kredytów hipotecznych, które mają wymagania na tyle skomplikowane lub trudne do spełnienia, że wymagałby dodatkowego wyjaśnienia. Nie uwzględniamy np. Kredytów opartych o programy pomocowe itp. Udzielenie kredytu jest bardzo proste po spełnieniu odpowiednich wymagań wobec banku.

Czemu trzeba podać dane, by skorzystać z kalkulatora hipotecznego starając się o kredyt hipoteczny?

Powody, dla których prosimy Cię o podanie danych kontaktowych starając się o kredyt hipoteczny są dwa. Po pierwsze jest to podstawowa część naszej działalności. Chcemy, żeby użytkownicy, którzy korzystają z naszych produktów (w które wkładamy sporo pracy) wybierali kredyty za naszym pośrednictwem.  

W zamian oferujemy nie tylko bardzo przydatne narzędzie, ale też wsparcie w ocenie sytuacji kredytowej, wypełnieniu wniosku i kontakcie z bankami. Podając nam dane kontaktowe, zyskujesz profesjonalną pomoc kredytową.  

Czy kalkulator hipoteczny jest pomocny przy zakupie na kredyt domów, działek i gospodarstw?

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwala wybrać cel na jaki chcesz przeznaczyć kredyt. Korzystając z niego uzyskasz jednak bardzo podobne odpowiedzi przy zakupie mieszkania, domu lub działki budowlanej, jeśli tylko kwota zakupu będzie ta sama. Wynika to z polityki banków, dla których kluczowe znaczenie ma szacunkowa cena nieruchomości, a nie jej precyzyjnie określony rodzaj.  

W każdej sytuacji wymagane będzie przedstawienie operatu szacunkowego (wyceny nieruchomości sporządzonej przez rzeczoznawcę), wniesienie wkładu własnego i udowodnienie odpowiedniej zdolności kredytowej.  

Kredyt hipoteczny może przeznaczyć na zakup: 

 • Mieszkania lub domu z rynku pierwotnego, 
 • Mieszkania lub domu z rynku wtórnego, 
 • Części mieszkania (np. od współwłaściciela), 
 • Działki budowalnej, 
 • Gospodarstwa rolnego z domem, 
 • Innych nieruchomości (może to być zależne od oferty banku). 

Kredyty hipoteczne można też zaciągnąć pod zastaw nieruchomości, które już się posiada np. w celu przeprowadzenia remontu, zebrania środków na inwestycję itp. 

W każdym banku można uzyskać kredyt hipoteczny do wysokości 80% wartości nieruchomości (min 20% wkładu własnego), a w kilka z nich nawet kredyt hipoteczny do 90% (min. 10% wkładu własnego). Udzielenie kredytu jest bardzo proste po spełnieniu odpowiednich wymagań wobec banku.

Co warto wiedzieć o kredycie hipotecznym zanim skorzysta się z kalkulatora?

Kalkulatora kredytów hipotecznych warto użyć nie tylko szukając ostatecznej oferty, ale także wcześniej, na etapie podejmowania decyzji. Znając realną wysokość rat łatwiej określić na jak długo warto zaciągnąć kredyt i czy zaciągać go właśnie teraz.   

Oczywiście zaciągnięcie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości jest momentem na tyle istotnym, że polecamy dokładnie zbadać temat. Zacząć możesz od naszego poradnika, w którym opisujemy krok po kroku etapy zaciągania i spłaty kredytu hipotecznego.  

Wsparciem służą też nasi konsultanci, którzy skontaktują się z Tobo po wypełnieniu danych kontaktowych.  

Co to znaczy rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Pełna nazwa RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania rrso. Definicję RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania rrso) precyzuje ustawa z 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim wskazując, że jest to “całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym”. Oprocentowanie kredytu hipotecznego to bardzo ważna rzecz na którą trzeba zwracać biorąc kredyt hipoteczny.Oprocentowanie kredytu mieszkaniowego możesz poznać wypełniając nasz formularz kredytowy. Wypełnij dane w 3 minuty i poznaj oprocentowanie kredytu hipotecznego.