Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Millennium Bank

Karty kredytowe w Millennium Banku

Otwórz się na więcej.

Rozwiązania Millennium Banku sprawdzone przez rankomat.pl:

Karta kredytowa to rozwiązanie, które pozwala na elastyczne korzystanie z limitu przyznanego przez bank. Podobnie jak przy innych produktach kredytowych, przyznanie karty kredytowej wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Jednocześnie jej posiadanie pomaga w budowaniu pozytywnej historii kredytowej i łatwiejszego dostępu do innych zobowiązań kredytowych w przyszłości. 

Jakie karty kredytowe dostępne są w Banku Millennium?

Oprócz klasycznych produktów kredytowych takich, jak kredyt gotówkowy czy hipoteczny, w ofercie Banku Millennium znajdziesz również karty kredytowe, które nie tylko pozwolą Ci korzystać z pożyczonych pieniędzy bez dodatkowych kosztów (pod warunkiem spłaty zadłużenia w okresie bezodsetkowym), ale również w zależności od rodzaju wybranej oferty, zapewnią pakiet dodatkowych korzyści. Wybierz rozwiązanie, dopasowane do swoich potrzeb.

Dostępne w ofercie Millennium Banku karty kredytowe (oferty aktualne na dzień 30.06.2024 roku) prezentują się następująco:

Karta kredytowa Millennium Impresja

Klasyczna karta kredytowa z 51-dniowym okresem bezodsetkowym, indywidualnie ustaloną wysokością limitu oraz pakietem dodatkowych korzyści (Cash Back, Pakiet Walutowy). W razie potrzeby spłatę wykorzystanego limitu możesz rozłożyć na wygodne raty, co daje Ci dodatkowe możliwości elastycznego zarządzania swoim budżetem.

Karta kredytowa Millennium Visa/Masercard Gold

Prestiżowa karta kredytowa z maksymalnym limitem do 50 000 zł i 51-dniowym okresem bezodsetkowym, to rozwiązanie które idealnie sprawdzi się na co dzień i podczas zagranicznych podróży. Oprócz bezpłatnego pakietu ubezpieczeń w podróży zagranicznej, zyskujesz możliwość wykonywania transakcji w każdej walucie świata do 5 000 zł miesięcznie bez dodatkowej marży banku.

Karta kredytowa WWF Millennium Mastercard

Karta kredytowa z przesłaniem. Wygodne rozwiązanie z wysokim limitem do 50 000 zł i 51-dniowym okresem bezodsetkowym, które oprócz korzyści własnych, zapewnia wsparcie środowiska naturalnego. Dzięki tej karcie kredytowej zyskujesz połączenie standardowych funkcjonalności z dostępem do wszystkich walut świata po kursie Mastercard i możliwość realizacji płatności do 5 000 zł bez dodatkowej marży banku za przewalutowanie.

Karta Kredytowa Millennium Visa/Mastercard

Wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci korzystać z limitu do maksymalnej wysokości 15 000 zł miesięcznie bez odsetek, w razie terminowej spłaty wykorzystanych środków w okresie bezodsetkowym, który wynosi 51 dni. Zadłużenie możesz również rozłożyć na wygodne raty, dzięki czemu spłata nie będzie stanowiła większego obciążenia dla Twojego budżetu. W ramach dodatkowych korzyści otrzymujesz m.in. dostęp do wszystkich walut świata po kursie Visa lub Mastrecard i płatności walutowe do 5 000 zł bez dodatkowej marży banku.

Jak wyrobić kartę kredytową w Millennium Banku?

Wniosek o kartę kredytową w Banku Millennium złożysz przez internet, za pośrednictwem telefonicznego biura obsługi klienta TeleMillennium lub w jednej ze stacjonarnych placówek banku.

Kto może otrzymać kartę kredytową w Millennium Banku?

Karta kredytowa w Banku Millennium to rozwiązanie skierowane do osób pełnoletnich, które mają pełną zdolność do czynności prawnych i odpowiednią zdolność kredytową. Przed przyznaniem limitu bank zweryfikuje zarówno Twoją sytuację finansową, jak i dotychczasową historię kredytową.

Jak aktywować kartę kredytową w Millennium Banku?

Kartę kredytową Banku Millennium możesz aktywować na kilka sposobów: za pośrednictwem bankowości mobilnej lub w systemie internetowym Millenet, a jeśli posiadasz MilleKod i H@sło1 również telefonicznie kontaktując się z infolinią TeleMillennium.

Jeśli aktywacja dotyczy karty wznowionej, wówczas karta będzie aktywna po wykonaniu dowolnej transakcji w bankomacie lub punkcie handlowo-usługowym i zatwierdzeniu transakcji kodem PIN.

Ile kosztuje karta kredytowa w Banku Millennium?

Koszty związane z kartą kredytową pojawią się przede wszystkim w razie przekroczenia terminu spłaty wykorzystanego limitu w okresie bezodsetkowym lub wyboru spłaty powstałego zadłużenia na raty, albo korzystania z dodatkowych, odpłatnych usług powiązanych z kartą (np. pakietu walutowego). Mogą pojawić się również opłaty związane z obsługą karty.

Jak wygląda spłata karty kredytowej w Millennium Banku?

Wykorzystany na karcie kredytowej limit spłacisz za pomocą przelewu, który zlecisz w ramach swojego konta bankowego. Możesz też spłacić zadłużenie gotówką w kasie banku. Jeśli oprócz karty kredytowej korzystasz z konta osobistego w Banku Millennium, możesz ustawić automatyczną spłatę zadłużenia karty. Pamiętaj tylko o zapewnieniu odpowiednich środków na koncie w terminie spłaty. Jeśli spłacisz powstałe zadłużenie w wyznaczonym w umowie okresie bezodsetkowym, bank nie naliczy Ci odsetek od wykorzystanej kwoty.

Jak zrezygnować z karty kredytowej w Millennium Banku?

Rezygnacja z karty kredytowej jest możliwa po wypowiedzeniu umowy o kartę kredytową. Rachunek karty kredytowej zostanie zamknięty po upływie okresu wypowiedzenia (wskazany w umowie) i spłacie całości zadłużenia łącznie z ewentualnymi odsetkami czy innymi opłatami. Umowę o kartę kredytową wypowiesz telefonicznie, lub osobiście w placówce stacjonarnej banku.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czym jest okres bezodsetkowy w przypadku karty kredytowej?

Okres bezodsetkowy to czas na spłatę wykorzystanego, dostępnego w ramach karty kredytowej limitu, bez naliczania odsetek za korzystanie z pożyczonego kapitału. Okres bezodsetkowy składa się z dwóch elementów: okresu rozliczeniowego, który odpowiada długości miesiąca kalendarzowego i czasu na spłatę wykorzystanych środków. W okresie rozliczeniowym możesz swobodnie korzystać z karty, płacąc za zakupy do wysokości przyznanego limitu. Po jego zakończeniu bank wyśle Ci rozliczenie transakcji. Jeśli wykorzystany limit spłacisz w wyznaczonym terminie, wówczas bank nie naliczy Ci odsetek za wykorzystane środki.

Czy można wyrobić kartę kredytową dla dziecka w Millennium Banku?

Karta kredytowa to rozwiązanie, które wymaga posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych i możliwości zaciągania zobowiązań we własnym imieniu i na własny rachunek. Dlatego karta kredytowa jest dostępna tylko dla osób pełnoletnich. Millennium Bank daje jednak możliwość skorzystania z karty dodatkowej, wydanej na wniosek posiadacza karty (czyli osoby pełnoletniej) dla wskazanej osoby, w wieku powyżej 13 lat.

Jakie kryteria decydują o wysokości limitu na karcie kredytowej w Millennium Banku?

Maksymalną wysokość limitu na karcie kredytowej wyznacza oferta banku i Twoje indywidualne potrzeby czyli wysokość wnioskowanej kwoty. Jednak ostatecznie maksymalny limit, który bank może Ci przyznać, zależy od Twojej zdolności kredytowej. Bank zaproponuje Ci limit w wysokości, którą możesz terminowo spłacić, bez nadmiernego obciążania Twojego budżetu.

Karta debetowa a karta kredytowa: co wybrać?

Karta kredytowa i karta debetowa to, pomimo podobieństwa w wyglądzie plastiku, dwa różne produkty bankowe. Karta debetowa wydana do konta rozliczeniowego pozwala Ci korzystać z własnych środków zgromadzonych na rachunku osobistym. Karta kredytowa umożliwia natomiast korzystanie z pieniędzy banku (czyli stanowi rodzaj kredytu) i nie wymaga powiązania z Twoim kontem osobistym. Nie musisz wybierać. Możesz posiadać obie karty, a każda z nich będzie pełniła inną, właściwą dla siebie funkcję.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
  • Alior Bank
  • Credit Agricole
  • mBank
  • PKO Bank Polski
  • Santander Consumer Bank
  • BNP Paribas Bank Polska
  • ING Bank Śląski
  • Millenium Bank
  • Bank Pekao SA