Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Millennium Bank

Konta bankowe w Millennium Banku

Otwórz się na więcej.

Rozwiązania Millennium Banku sprawdzone przez rankomat.pl:

Konto osobiste to rozwiązanie, które pozwoli Ci łatwo zarządzać swoimi finansami. W Millennium Banku znajdziesz klasyczną ofertę rachunków typu ROR, jak i produkty dopasowane do konkretnej grupy odbiorców. Możliwość połączenia konta rozliczeniowego z walutowym czy oszczędnościowym sprawia, że oferta Millennium Banku jest jeszcze bardziej uniwersalna. 

Jakie konta osobiste dostępne są w Millennium Banku?

W Millennium Banku znajdziesz zarówno ofertę typowych rachunków rozliczeniowo – oszczędnościowych, które zapewnią Ci możliwość zarządzania własnymi finansami, jak również rachunki oszczędnościowe, walutowe czy konta dla osób niepełnoletnich.

Konto Millennium 360°

Klasyczny rachunek rozliczeniowo – oszczędnościowy z wygodną aplikacją, pakietem wielowalutowym i możliwością uzyskania zwrotu części środków za zakupy. Dzięki aktywnemu korzystaniu z karty zyskujesz darmową kartę płatniczą do konta, płatności zbliżeniowe BLIK i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bez względu na kwotę transakcji. Uniwersalny rachunek sprawdzi się jako codzienne narzędzie do zarządzania finansami. Oferta w dwóch wersjach: dla osób w wieku 18 – 26 lat i powyżej 26 lat.

Konto walutowe

Bezpłatny rachunek prowadzony w jednej z czterech walut (EUR, USD, GBP i CHF), które daje Ci możliwość przechowywania waluty i realizowania płatności za granicą bez kosztów przewalutowania. Praktyczne rozwiązanie adresowane do nowych i stałych klientów banku. Otwarcie konta walutowego wymaga posiadania Konta Millennium 360°.

Konto 360°Junior

Darmowy rachunek dla dzieci w wieku od 0 do 17 lat. Rodzaj dostępnych funkcjonalności zależy od wieku dziecka, dzięki czemu nauka finansów i możliwości zarządzania własnymi środkami, rozwija się razem z dzieckiem. Klasyczne rozwiązanie sprawdzi się jako wejście w świat finansów, nauki oszczędności i odpowiedzialności.

Wybór klasycznego RORu i produktów towarzyszących oferowanych przez Millennium Bank to kompleksowe rozwiązanie, które dopasujesz do każdej sytuacji i swoich potrzeb.

Jak założyć konto osobiste w Millennium Banku?

Sposób założenia konta osobistego w Millennium Banku zależy od Ciebie. Masz do wyboru zarówno rozwiązanie tradycyjne umożliwiające bezpośredni kontakt z pracownikiem banku, jak i nowoczesne rozwiązania zdalne.

Rachunek rozliczeniowo – oszczędnościowy w Banku Millennium otworzysz:

 • Online: w aplikacji mobilnej na selfie lub za pośrednictwem rachunku w innym banku. Oba rozwiązania to gwarancja szybkiego i bezpiecznego sposobu otwarcia rachunku bankowego o dowolnej godzinie, każdego dnia, bez konieczności czekania w kolejce czy w ogóle wychodzenia z domu. Tożsamość potwierdzisz z wykorzystaniem konta w innym banku lub za pomocą smartfona.
 • Tradycyjnie: W jednej z prawie 350 placówek własnych Banku Millennium lub około 240 placówek franczyzowych i partnerskich. Wystarczy, że zabierzesz ze sobą dowód osobisty – Millennium Bank akceptuje zarówno klasyczną wersję dokumentu, jak i wersję elektroniczną w aplikacji mObywatel. Minusem metody tradycyjnej jest konieczność dostosowania się do godzin pracy oddziału. Natomiast niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest bezpośrednie wsparcie konsultanta zarówno na etapie wyjaśnienia wątpliwości w zakresie funkcjonalności konta, jak i jego otwarcia.

Kto może otworzyć konto w Millennium Banku?

Konto bankowe w Banku Millennium może otworzyć osoba pełnoletnia niezależnie od wysokości osiąganych dochodów, dotychczasowej historii kredytowej czy źródła zatrudnienia. Wystarczy dowód osobisty. Do otwarcia rachunku dla młodych w wieku od 0 do 17 lat oprócz dokumentów potwierdzających tożsamość dziecka, konieczna będzie jeszcze zgoda opiekuna prawnego – najczęściej rodzica i otwarte konto Millennium 360°.

Ile kosztuje założenie i prowadzenie konta osobistego w Millennium Banku?

Otwarcie i prowadzenia konta w Banku Millennium jest darmowe. Zwolnienie z innych opłat wymaga określonej aktywności kartą debetową lub BLIKiem.

Czy do konta osobistego można wyrobić kartę w Banku Millennium?

Otwierając klasyczny rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy Millennium 360°, możesz złożyć wniosek o wydanie karty płatniczej do konta, która daje Ci znacznie więcej możliwości niż tylko realizację typowych transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki z bankomatu.

Podczas wakacyjnych podróży nie musisz zamawiać dodatkowej karty wielowalutowej, bo dzięki włączeniu Pakietu Walutowego, Twoja karta płatnicza pozwoli Ci na nielimitowane transakcje w walutach obcych bez dodatkowej marży banku. Dodatkowo aktywne korzystanie z karty daje Ci inne bonusy: bezpłatną wypłatę środków ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie, brak opłat za kartę płatniczą i płatności zbliżeniowe BLIK.

Jakie konta oszczędnościowe dostępne są w Millennium Banku?

Oprócz tradycyjnych rachunków rozliczeniowych w ofercie Banku Millennium znajdziesz również konta oszczędnościowe w wersji podstawowej i promocyjnej. Rachunek oszczędnościowy to rozwiązanie, które pozwoli Ci połączyć możliwość oszczędzania dzięki oprocentowaniu z elastycznym dostępem do gotówki bez utraty odsetek.

Oferta aktualna na dzień 30.06.2024 roku prezentuje się następująco:

Konto oszczędnościowe Profit

Podstawowa wersja rachunku oszczędnościowego, który daje Ci możliwość skorzystania z promocyjnych (podwyższonych) warunków oprocentowania na okres 90 dni dla nowych środków. Wymaga otwarcia rachunku osobistego. Zarówno otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Koszty pojawią się w razie drugiego i kolejnego zlecenia przelewu w miesiącu.

Walutowe Konto Oszczędnościowe

Prowadzone w euro lub dolarach. Wymaga posiadania klasycznego konta osobistego prowadzonego w złotówkach oraz konta walutowego prowadzonego w dolarach lub euro.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy konto bankowe jest oprocentowane?

Nazwa jest myląca: typowy ROR czyli rachunek rozliczeniowo – oszczędnościowy nie jest oprocentowany. Oprocentowane jest jedynie konto oszczędnościowe, które również znajdziesz w ofercie Millennium Banku.

Jaki jest numer IBAN konta w Banku Millennium?

IBAN czyli Międzynarodowy Numer Rachunku Bankowego w Millennium Banku składa się z 26 cyfr Twojego rachunku osobistego poprzedzonego skrótem PL oznaczającym kraj. Numer IBAN wpisujesz ciągiem bez przerw pomiędzy znakami. Powyższy schemat jest właściwy dla Polski. Rachunki bankowe innych państw będą miały inny, właściwy dla siebie schemat numeru IBAN.

Czy można zmienić wariant konta w Millennium Banku?

Nie, w Banku Millennium nie można zmienić wariantu konta bankowego. Klasyczny ROR oferowany przez Millennium Bank jest jeden, a pozostałe rodzaje rachunków (oszczędnościowe czy walutowe) nie funkcjonują samodzielnie, tylko jako “dodatek” do klasycznego RORu.

Czy można założyć konto wspólne w Banku Millennium?

Tak, w Millennium Banku otworzysz zarówno konto indywidualne, jak i wspólne. To drugie rozwiązanie ułatwi Ci wspólne zarządzenie środkami z żoną, partnerem czy rodzicem.

Jak pobrać wyciąg z konta w Millennium Banku?

Wyciąg z historią transakcji miesięcznych pobierzesz w aplikacji mobilnej lub bankowości elektronicznej Millenet.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA