Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Millennium Bank

Kredyty gotówkowe w Millennium Banku

Otwórz się na więcej.

Rozwiązania Millennium Banku sprawdzone przez rankomat.pl:

Kredyt gotówkowy to podstawowy produkt kredytowy, który znajdziesz w ofercie Millennium Banku. Zaletą tej opcji finansowania jest możliwość przeznaczenia uzyskanych środków na dowolny cel i ograniczone formalności. Proces kredytowy w Millennium Banku możesz zainicjować w wybranym kanale zarówno drogą elektroniczną, jak i stacjonarnie. 

Jakie kredyty gotówkowe są dostępne w Banku Millennium?

W Millennium Banku znajdziesz szeroką ofertę kredytów gotówkowych, dopasowaną do Twoich potrzeb zarówno w zakresie wysokości zobowiązania, jak i okresu spłaty. Oprócz produktów w wersji standardowej, znajdziesz rozwiązania promocyjne, które choć wymagają spełnienia dodatkowych warunków, będą korzystniejsze w zakresie proponowanych kosztów. Atrakcyjna oferta, proste zasady oraz dostęp do możliwości finansowania zarówno w kanałach zdalnych, jak i stacjonarnie, zapewni Ci wygodny dostęp do gotówki z możliwością przeznaczenia środków na każdy cel.

Oferta kredytowa Banku Millennium aktualna na dzień 30.06.2024 roku prezentuje się następująco:

Oferta standardowa Pożyczki gotówkowej w Millennium Banku

Standardowa oferta kredytowa skierowana dla nowych i stałych klientów Banku Millennium. Pożyczone środki możesz przeznaczyć na dowolny cel, również na spłatę innych zobowiązań. Wniosek o finansowanie możesz złożyć zdalnie, za pośrednictwem infolinii TeleMillennium lub w stacjonarnej placówce banku. Produktem towarzyszącym Pożyczce gotówkowej jest ubezpieczenie na życie.

 • Kwota kredytu: Od 1 000 zł do 250 000 zł.
 • Cel: Na dowolny cel.
 • Okres spłaty: Od 6 do 108 rat.

Pożyczka gotówkowa w promocji w Millennium Banku

Promocyjna oferta kredytowa, z krótszym niż standardowy okresem spłaty, niższą dostępną kwotą maksymalną, ale na warunkach promocyjnych – bez prowizji. Oferta skierowana do nowych i stałych klientów Banku Millennium, którzy nie korzystali z innych produktów kredytowych banku w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Skorzystanie z promocji wymaga spełnienia dodatkowych warunków, a sama oferta jest ograniczona w czasie.

Kwota kredytu: Od 5 000 zł do 40 000 zł.

 • Cel: Na dowolny cel.
 • Okres spłaty: Do 70 rat.
 • Promocje: Bez prowizji.

Pożyczka gotówkowa online w promocji w Millennium Banku

Oferta, z której możesz skorzystać online czyli bez wychodzenia z domu. Produkt kredytowy adresowany do nowych klientów. Jednym z warunków dostępu do oferty, jest zgoda na założenie konta osobistego w Millennium Banku, na które zostanie wypłacona pożyczona kwota.

 • Kwota kredytu: Od 1 000 zł do 40 000 zł.
 • Cel: Na dowolny cel.
 • Okres spłaty: Od 6 do 70 miesięcy.

Pożyczka konsolidacyjna ze stałym oprocentowaniem w Millennium Banku

Kredyt celowy, który umożliwi Ci połączenie kilku zobowiązań w jedno z lżejszą ratą na korzystnych warunkach, połączony z możliwością uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i stali klienci Millennium Banku. Przy czym, jeśli jesteś już klientem banku, wszystkie formalności związane z konsolidacją zobowiązań możesz załatwić zarówno stacjonarnie, za pomocą infolinii, jak i online korzystając z aplikacji mobilnej lub bankowości elektronicznej. Jako nowy klient, ścieżka online wymaga wypełnienia krótkiego formularza na stronie banku i oczekiwania na kontakt konsultanta.

 • Kwota kredytu: Ustalana indywidualnie.
 • Cel: Na konsolidację zobowiązań (m.in. pożyczek gotówkowych, kredytów samochodowych, kredytów ratalnych, kart kredytowych czy czy spłatę zadłużenia limitu w koncie itp.).
 • Okres spłaty: Do 120 miesięcy.

Pożyczka gotówkowa w promocji dla pracowników branży finansowej i ubezpieczeniowej w Millennium Banku

Zobowiązanie na preferencyjnych warunkach skierowane do ograniczonego kręgu osób, związanych z branżą finansową i ubezpieczeniową. Promocja dotyczy trzech produktów kredytowych: pożyczki gotówkowej lub konsolidacyjnej, limitu w koncie osobistym i karty kredytowej. Wniosek o każdy z wymienionych produktów złożysz stacjonarnie w dowolnym oddziale banku. Możesz liczyć na szybką decyzję kredytową i długi okres spłaty.

 • Kwota kredytu: Zależy od kategorii wybranego produktu i indywidualnej zdolności kredytowej.
 • Okres spłaty: Do 120 miesięcy (10 lat).
 • Cel: na dowolny cel.

Limit w koncie osobistym w Millennium Banku

Obok klasycznych produktów kredytowych w Millennium Banku znajdziesz również kredyt w rachunku płatniczym czyli limit, który zwiększy pulę dostępnych w ramach Twojego konta środków. Limit w koncie to elastyczne rozwiązanie, z którego możesz korzystać kiedy chcesz i jak chcesz. Każda wpłata na rachunek oznacza automatyczną spłatę i odnowienie limitu. Dodatkowo zyskujesz do 7 dni bezodsetkowych w każdym miesiącu rozliczeniowym.

 • Limit kredytu: Ustalany na podstawie zdolności kredytowej wnioskodawcy.
 • Okres spłaty: Każda wpłata na rachunek automatycznie spłaca i odnawia limit.
 • Dodatkowe warunki: Oferta promocyjna, odnawiana cyklicznie, skierowana do stałych i nowych klientów, którzy zdecydują się na otwarcie konta.

Zróżnicowana oferta Millennium Banku pozwala na zaspokajanie potrzeb kredytowych różnych grup odbiorców: klientów indywidualny i firm. Nowoczesne rozwiązania stosowane w procesie udzielenia kredytów, obiecują szybką odpowiedź na potrzeby finansowe klientów, przy zapewnieniu pełnego wsparcia ze strony konsultantów banku. Szeroki wybór ofert kredytowych umożliwia elastyczne dopasowanie produktu i ścieżki kredytowej (online, telefonicznie, stacjonarnie) do klienta przy zapewnieniu najwyższej jakości obsługi.

Jakie warunki trzeba spełnić wnioskując o kredyt gotówkowy w Millennium Banku?

Uzyskanie kredytu gotówkowego w Banku Millennium wymaga spełnienia określonych warunków.

Zdolność kredytowa

Podstawą uzyskania kredytu gotówkowego w Millennium Banku jest posiadanie odpowiedniej, w odniesieniu do wnioskowanej kwoty, zdolności kredytowej. Standardowo bank oceni Twoją zdolność do terminowej spłaty zobowiązania, biorąc pod uwagę zarówno wysokość Twoich dochodów, miesięcznych kosztów utrzymania, w tym także konieczność spłaty innych kredytów czy pożyczek oraz terminowość w spłacie wcześniejszych zobowiązań.

Dokumenty

Rodzaj wymaganych i akceptowanych przez bank dokumentów może różnić się w zależności od Twojej indywidualnej sytuacji (np. rodzaju zatrudnienia), jak i specyfiki danego zobowiązania. Zwykle jednak będzie to:

Dowód tożsamości: Jeśli korzystasz z oferty Millennium Banku po raz pierwszy, wówczas do złożenia wniosku potrzebny Ci będzie dowód osobisty. W oddziale banku możesz okazać zarówno fizyczną wersję dokumentu, jak i wersję elektroniczną w aplikacji mObywatel. Jeśli jesteś już klientem Millennium Banku, wówczas wniosek o kredyt złożysz za pomocą bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej bez konieczności przedstawiania dowodu tożsamości, bo Twoje dane osobowe zostały już potwierdzone na etapie zakładania konta bankowego. Składając wniosek kredytowy stacjonarnie, weź ze sobą dowód osobisty (lub telefon z aplikacją mObywatel). Dokument będzie Ci potrzebny do potwierdzenia tożsamości.

Dokumenty potwierdzające wysokość dochodów: Rodzaj dokumentów finansowych potwierdzających wysokość Twoich dochodów, zależy od rodzaju źródła wynagrodzenia. W przypadku umowy o pracę, umowy zlecenia czy umowy o dzieło możesz przedstawić wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa Twoje wynagrodzenie za ostatnie 3 miesiące, PIT za ostatni rok lub zaświadczenie o dochodach i zatrudnieniu. Wyciąg z rachunku bankowego jako dokument potwierdzający wysokość dochodów sprawdzi się również, jeśli pobierasz emeryturę czy rentę. Możesz również przedstawić decyzję o przyznaniu świadczenia czy jego waloryzacji.

Millennium Bank jako źródło dochodów akceptuje również działalność gospodarczą. Dla udowodnienia dochodów w takiej sytuacji potrzebne będzie roczne zeznanie podatkowe i zaświadczenie z urzędu skarbowego oraz ZUS/KRUS o niezaleganiu z płatnościami, a także książka przychodów i rozchodów.

Millennium Bank oferuje również automatyczną weryfikację wynagrodzenia, które wpływa na Twój rachunek w innym banku w ramach usługi otwartej bankowości. Z konieczności przedstawiania dokumentów finansowych zwolnieni są klienci Millennium Banku, którzy posiadają konto osobiste na które wpływa wynagrodzenie w tej instytucji,.

Dodatkowe informacje

Obok dokumentów i warunków wymienionych powyżej, czasem możesz spotkać się z koniecznością spełnienia innych warunków formalnych. Będzie to powiązane ze specyfiką kredytu (np. oferowaną promocją) czy Twoją indywidualną sytuacją finansową. Część zobowiązań może wymagać dodatkowego zabezpieczenia spłaty zobowiązania np. cesji uprawnień wynikających z polisy na życie na rzecz kredytodawcy lub skorzystania z innych oferowanych produktów np. założenie konta osobistego lub wykupienie polisy.

Jednym z elementów oceny zdolności kredytowej jest też weryfikacja historii kredytowej przez bank w Biurze Informacji Kredytowej lub innych bazach danych dotyczących terminowej spłaty zobowiązań. Weryfikacja odbywa się automatycznie i nie wymaga Twojego zaangażowania. Zakres badania zdolności kredytowej na etapie składania wniosku kredytowego, jest dość szeroki, jednak sam proces został przygotowany w taki sposób, żeby był dla Ciebie jak najbardziej przyjazny.

Jak wziąć kredyt w Millennium Banku?

Wniosek o kredyt lub pożyczkę w Millennium Banku możesz złożyć z wykorzystaniem kanałów tradycyjnych i zdalnych. Dopasuj ścieżkę kredytową do swoich potrzeb i czasu, który chcesz poświęcić na załatwienie formalności. Bez względu na wybrany sposób złożenia wniosku, na każdym etapie procesu możesz liczyć na pomoc ze strony pracowników banku. Wniosek o kredyt lub pożyczkę gotówkową w Millennium Banku złożysz:

Online w aplikacji mobilnej: Ścieżka zarezerwowana dla aktualnych klientów banku. Aplikacja umożliwia szybkie złożenie wniosku o finansowanie i weryfikację zdolności kredytowej bez większych formalności.

Online poprzez serwis bankowości internetowej Millenet: Wniosek online złożysz za pomocą serwisu transakcyjnego, na który zalogujesz się korzystając z przeglądarki na Twoim laptopie lub komputerze stacjonarnym, bez konieczności pobierania aplikacji na swoje urządzenie. Jeśli nie jesteś jeszcze klientem banku, a chcesz wykorzystać zdalne możliwości złożenia wniosku o kredyt, zostaw swoje dane kontaktowe na stronie internetowej Millennium Banku i poczekaj na kontakt ze strony konsultanta. W razie pojawienia się pytań czy wątpliwości związanych z wybranym produktem kredytowym możesz też skorzystać z chatu online dostępnego na stronie banku lub samodzielnie skontaktować się z infolinią.

Za pomocą Infolinii TeleMillennium: To rozwiązanie zapewniające kompleksową obsługę klienta, które umożliwia zarówno składanie zleceń dotyczących oferty produktowej banku, pomoc w wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości, jak i interwencję w sytuacji awaryjnej. Wniosek o pożyczkę możesz złożyć korzystając z infolinii. Z telefoniczną obsługą klienta możesz kontaktować się samodzielnie lub po wypełnieniu krótkiego wniosku poczekać na kontakt ze strony konsultanta.

W oddziale banku – Możesz wybrać podejście tradycyjne i złożyć wniosek kredytowy w jednej z prawie 350 stacjonarnych placówek własnych Millennium Banku lub około 240 placówek franczyzowych i partnerskich. Najbliższy punkt stacjonarny wyszukasz za pomocą wyszukiwarki banku. Ta ścieżka zapewni Ci tradycyjny kontakt z pracownikiem banku, ale będzie wymagała dostosowania się do godzin i dni pracy placówek stacjonarnych.

Jak spłacić kredyt gotówkowy w Millennium Banku?

Spłata pożyczki gotówkowej w Millennium Banku realizowana jest w miesięcznych ratach na rachunek wskazany w umowie kredytowej lub harmonogramie spłaty zobowiązania. Sposób spłaty kredytu możesz dopasować do swoich preferencji i wygody:

 • Automatyczna spłata raty: To opcja z której możesz skorzystać, jeśli jesteś posiadaczem rachunku osobistego w Millennium Banku. Wówczas kwota środków odpowiadająca wysokości miesięcznej raty kredytu zostanie pobrana w wyznaczonym terminie bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności z Twojej strony. Jedyne o czym musisz pamiętać, to żeby w terminie płatności raty, na Twoim koncie znajdowały się środki wystarczające na spłatę.
 • Zlecenie stałe: Automatyczną spłatę rat umożliwi również zlecenie stałe. To wygodne rozwiązanie, które wyklucza konieczność pamiętania o terminie przelewu. Jedynym warunkiem realizacji zlecenia jest zapewnienie środków na koncie w wysokości wystarczającej na spłatę miesięcznej raty w terminie płatności.
 • Przelew bankowy: Przelew możesz również zlecić samodzielnie z własnego konta, pamiętając o wyznaczonym terminie co miesiąc. To rozwiązanie jest dość ryzykowne, bo zwiększa szansę, że zapomnisz o terminie płatności, przez co powstanie opóźnienie w regulacji rat, które zostanie ujawnione w bazie Biura Informacji Kredytowej BIK. To z kolei oznacza pogorszenie historii kredytowej i w skrajnych przypadkach również trudności w zaciągnięciu zobowiązania w przyszłości. Dlatego wybierz samodzielną płatność raty przede wszystkim wówczas, kiedy masz pewność co do terminowości swoich działań. Dane do przelewu, a także termin płatności i wysokość raty znajdziesz w harmonogramie spłaty lub bezpośrednio w umowie kredytowej. Podobnym rozwiązaniem, choć wymagającym większego zaangażowania, będzie tradycyjne złożenie dyspozycji przelewu stacjonarnie w placówce banku lub na poczcie.

Zalety i wady kredytu gotówkowego w Millennium Banku

Do zalet oferty kredytowej Millennium Banku można zaliczyć:

 • Szeroka oferta: Szeroka oferta kredytowa daje Ci możliwość wyboru produktu dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb zarówno w zakresie okresu kredytowania, kwoty zobowiązania i kosztów.
 • Warunki promocyjne: Niższe koszty (brak prowizji), ograniczona liczba formalności, preferencyjne warunki kredytowe dla określonych grup zawodowych.
 • Prosty proces weryfikacji wniosku: Wniosek kredytowy możesz złożyć online, korzystając z bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej bez czekania w kolejce.
 • Ograniczone formalności: Jako klient Millennium Banku możesz skorzystać z uproszczonej procedury oceny zdolności kredytowej, bez konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów finansowych. Automatyczna weryfikacja w ramach usługi otwartej bankowości jest również możliwa, jeśli Twoje wynagrodzenie wpływa na rachunek w innym banku.
 • Nowoczesne i tradycyjne metody złożenia wniosku: Możliwość złożenia wniosku kredytowego przy wykorzystaniu zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych ścieżek kanałów kontaktu z bankiem, gwarantuje wybór i możliwość dopasowania do różnych potrzeb klientów.
 • Bezpłatna wcześniejsza spłata kredytu: Jako klient indywidualny (konsument) masz prawo do wcześniejszej spłaty zobowiązania w całości lub w części na każdym etapie obowiązywania umowy kredytowej bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu. Takie rozwiązanie daje Ci szansę na szybszy powrót do wysokiej zdolności kredytowej i jednocześnie pozwala budować pozytywną historię kredytową jako podstawę do łatwiejszego zaciągnięcia kolejnego kredytu w przyszłości.

Za minus oferty kredytowej Banku Millennium można uznać:

 • Niższe kwoty pożyczki w ramach ofert promocyjnych – Korzystając z promocyjnej oferty pożyczki gotówkowej, masz do dyspozycji niższą maksymalną kwotę zobowiązania, niż ramach oferty standardowej.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy można nadpłacić kredyt gotówkowy w Millennium Banku?

Tak, zgodnie z przepisami ustawy o kredycie konsumenckim, jako konsument masz możliwość nadpłaty lub całkowitej spłaty zobowiązania przed terminem określonym w umowie i to bez dodatkowych kosztów. Ta regulacja dotyczy kredytów gotówkowych w każdym banku, również w Millennium Banku.

Jakie może być oprocentowanie kredytu gotówkowego w Millennium Banku?

Rodzaj i wysokość oprocentowania kredytów gotówkowych w Millennium Banku zależy od oferty. W przypadku pożyczek gotówkowych, zwłaszcza tych krótkoterminowych, będzie to zwykle oprocentowanie stałe, ustalane w momencie zawarcia umowy i obowiązujące bez zmian przez cały okres kredytowania. Millennium Bank może również oferować kredyty z oprocentowaniem okresowo stałym i zmiennym.

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt gotówkowy w Millennium Banku?

Cechą charakterystyczną pożyczek gotówkowych Millennium Banku jest dowolny cel wykorzystania pożyczonych środków, w tym również na spłatę innych zobowiązań czy kupno samochodu. W praktyce oznacza to, że pożyczone środki możesz wydać na własne potrzeby bez konieczności przedstawiania faktur czy innych dokumentów finansowych rozliczających wykorzystanie kredytu. Kredyt gotówkowy w Millennium Banku zapewnia Ci pełną swobodę w dysponowaniu pożyczonymi pieniędzmi. Poza standardowym kredytem gotówkowym, masz też możliwość połączenia (konsolidacji) zobowiązań zaciągniętych w innych bankach. Choć kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, to dla Twojej wygody Millennium Bank umożliwia w ramach jednego produktu uzyskać dodatkową gotówkę, którą możesz wydać dowolnie.

Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego w Alior Banku?

Maksymalna kwota kredytu gotówkowego proponowana w ramach oferty standardowej w Millennium Banku wynosi 250 000 zł. Maksymalna kwota ofert promocyjnych jest niższa. Ostateczna wysokość zobowiązania, które możesz uzyskać, zależy od Twoich potrzeb finansowych oraz wysokości zdolności kredytowej.

Jaki jest maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego Alior Banku?

Maksymalny okres spłaty pożyczki gotówkowej w Millennium Banku wynosi 108 miesięcy dla oferty standardowej i 70 miesięcy dla oferty promocyjnej. Dla kredytów konsolidacyjnych maksymalny okres spłaty wynosi 120 miesięcy czyli 10 lat. Okres kredytowania powinien być dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i niekoniecznie musi być maksymalny oferowany przez bank. Długi okres spłaty, choć zapewnia niższą ratę, która stanowi mniejsze obciążenia dla domowych finansów, jednocześnie oznacza wyższe koszty odsetkowe. Zatem wcześniejsza spłata zobowiązania i tym samym ograniczenie okresu kredytowania finalnie oznacza niższy koszt.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA