Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Millennium Bank

Lokaty oszczędnościowe w Millennium Banku

Otwórz się na więcej.

Rozwiązania Millennium Banku sprawdzone przez rankomat.pl:

Lokata to proste rozwiązanie, które pozwala na bezpieczne pomnażanie  oszczędności. Dostępne w Millennium Banku depozyty możesz dopasować do swoich potrzeb zarówno w zakresie czasu trwania lokaty, deponowanej kwoty, jak i wysokości oprocentowania.

Jakie lokaty terminowe dostępne są w Millennium Banku?

Millennium Bank oferuje szeroki wybór bezpiecznych możliwości oszczędzania na lokacie lub w ramach konta oszczędnościowego. Zróżnicowane warunki w zakresie okresu depozytu, wysokości oprocentowania i możliwości wyboru waluty lokaty to podstawowe atuty przygotowanej przez Millennium Bank oferty, która uwzględnia szerokie spektrum oczekiwań klientów.

Millennium Bank posiada w swojej ofercie depozyty, z których mogą skorzystać zarówno nowi, jak i stali klienci. Dostępne propozycje prezentują się następująco (stan na 30.06.2024 roku):

Lokata Horyzont Zysku w Millennium Banku

Klasyczny depozyt ze stałym oprocentowaniem w wysokości uzależnionej od okresu umowy. Lokatę możesz otworzyć na nowe środki na 6, 12 lub 18 miesięcy zarówno zdalnie w aplikacji mobilnej lub bankowości elektronicznej Millenet, jak i stacjonarnie w oddziale banku. Minimalna kwota depozytu wynosi 1 000 zł.

Lokata mobilna w Millennium Banku

Depozyt nieodnawialny z oprocentowaniem stałym, który otworzysz w aplikacji mobilnej. Charakteryzuje się niskim progiem wejścia: minimalna kwota inwestycji to tylko 500 zł. Maksymalnie możesz zdeponować aż 25 000 zł. Możesz posiadać otwartą tylko jedną lokatę mobilną na okres 3 miesięcy.

Lokata Millenet w Millennium Banku

Elastyczne rozwiązanie, które daje Ci możliwość wyboru waluty (PLN, USD,EUR lub GBP) i czasu trwania depozytu (od 1 do 732 dni). Lokata z oprocentowaniem stałym zależnym od wybranego okresu depozytu, skierowana do nowych i stałych klientów Millennium Banku. Wymaga otwarcia rachunku osobistego.

Lokata Aukcje w Millennium Banku

Krótkoterminowy depozyt (do 15 dni) o stałym oprocentowaniu, które waha się pomiędzy 0,50% a 4% i jest ustalane w ramach aukcji. Oferta promocyjna skierowana do wszystkich użytkowników systemu Millenet, po zaakceptowaniu obowiązującego regulaminu aukcji.

Jak otworzyć lokatę terminową w Millenium Banku?

Millennium Bank daje Ci do wyboru cztery kanały otwarcia lokaty terminowej, przy czym nie każda możliwość dostępna jest dla każdego rodzaju depozytu (np. lokatę mobilną otworzysz tylko w aplikacji banku). Możesz skorzystać z tradycyjnego podejścia i złożyć zlecenie otwarcia lokaty w dowolnym oddziale banku. Otwarcie depozytu zdalnie jest możliwe za pośrednictwem aplikacji mobilnej, bankowości elektronicznej Millenet i telefonicznego biura obsługi klienta TeleMillennium.

Jakie jest oprocentowanie lokat terminowych w Millennium Banku?

Wysokość oprocentowania lokat terminowych oferowanych przez Millennium Bank zależy od rodzaju wybranej oferty depozytu oraz czasu trwania lokaty. Przygotowana oferta odzwierciedla warunki rynkowe.

Kto może założyć lokatę terminową w Millennium Banku?

Depozyty oferowane przez Millennium Bank dostępne są zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów. Otwarcie lokaty terminowej wymaga dopełnienia minimum formalności. Czasem jednak wiąże się z koniecznością otwarcia rachunku osobistego i spełnienia innych warunków np. otwarcia depozytu w ramach określonego kanału (np. tylko zdalnie).

Jakie są konsekwencje zerwania lokaty przed czasem w Millennium Banku?

Zerwanie lokaty otwartej w Millennium Banku przed terminem określonym w umowie jest możliwe właściwie w dowolnym momencie, ale jego konsekwencją będzie całkowita utrata wypracowanych już odsetek. W praktyce oznacza to, że po zakończeniu depozytu bank zwróci Ci tylko pełną kwotę zainwestowanego kapitału.

Ile kosztuje założenie lokaty terminowej w Millennium Banku?

Otwarcie depozytu w Millenium Banku jest bezpłatne. Uruchomienie lokaty w praktyce oznacza, że to bank “pożycza” od Ciebie pieniądze i z tego tytułu zobowiązuje się do wypłaty Ci określonego wynagrodzenia pod postacią odsetek w przypadku dotrzymania warunków umowy. Ewentualne przedwczesne zerwanie lokaty oznacza utratę wypracowanych odsetek bez dodatkowych konsekwencji finansowych.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Lokata czy konto oszczędnościowe?

Lokata terminowa i konto oszczędnościowe to dwa bezpieczne sposoby na pomnażanie kapitału. Lokaty mogą być nieco wyżej oprocentowane niż konta oszczędnościowe, jednak wymagają zamrożenia kapitału na określony czas. Rachunek oszczędnościowy daje Ci za to swobodę w dysponowaniu powierzonymi środkami, a w okresie promocyjnym zwykle również atrakcyjne oprocentowanie. Przed wyborem produktu oszczędnościowego warto porównać wady i zalety każdej z opcji. Najkorzystniejsze rozwiązanie będzie najwyżej oprocentowane.

Czy od odsetek z lokaty trzeba zapłacić podatek?

Wypracowany na lokacie zysk podlega opodatkowaniu podatkiem od zysków kapitałowych, który wynosi 19%. Bank przed wypłatą odsetek, potrąci i odprowadzi należny podatek do urzędu skarbowego, a następnie przekaże Ci wypracowane odsetki pomniejszone o kwotę pobranej daniny.

Na czym polega kapitalizacja odsetek przy lokacie bankowej?

Kapitalizacja odsetek oznacza dopisanie odsetek do kwoty kapitału zdeponowanego na lokacie. Najczęściej kapitalizacja ma miejsce w terminie zapadalności lokaty, a więc na koniec okresu obowiązywania depozytu. Wypracowany na lokacie zysk jest opodatkowany, dlatego bank dopisze odsetki pomniejszone o wysokość potrąconego podatku.

Czy pieniądze na lokacie w Millennium Banku są bezpieczne?

Środki, które deponujesz na lokacie objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Gwarancja wypłaty pieniędzy np. w razie upadku banku, dotyczy depozytów, których łączna wartość nie przekracza równowartości 100 000 euro.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
  • Alior Bank
  • Credit Agricole
  • mBank
  • PKO Bank Polski
  • Santander Consumer Bank
  • BNP Paribas Bank Polska
  • ING Bank Śląski
  • Millenium Bank
  • Bank Pekao SA