Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Konta

Jak wypłacić pieniądze z Revolut?

Getty Images

Masz środki na koncie Revolut, ale potrzebna jest Ci gotówka? To żaden problem. Ten bank pozwala wypłacać pieniądze z bankomatu za pomocą karty Revolut i dokonywać przelewów na inne rachunki. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak w prosty sposób wypłacić środki z aplikacji Revolut.

Jesienią ubiegłego roku Revolut poinformował, że w Polsce ma 3 mln klientów. O popularności aplikacji przesądzają fakty, że łatwo można ją założyć i elastycznie dopasować plan taryfowy do swoich potrzeb. Każdy, kto zainstaluje aplikację Revolut, może zamówić kartę uprawniającą do darmowych wypłat do określonego limitu kwotowego. Jednak bezpośrednia wypłata gotówki w bankomacie to nie jedyny sposób, aby zamienić wirtualne środki na namacalne pieniądze.

Jakie są sposoby wypłaty pieniędzy z konta Revolut?

Zakładając konto Revolut, otrzymujesz:

 • dostęp do aplikacji,
 • fizyczną kartę płatniczą (po zamówieniu),
 • wirtualną kartę płatniczą (po utworzeniu jej w aplikacji Revolut).

Każdy z tych instrumentów służy do przeprowadzania różnego rodzaju transakcji finansowych. Aplikacja Revolut ma funkcjonalności zbliżone do kont internetowych. Pozwala przelać pieniądze klasycznym przelewem, przekazać je za pomocą szybkiej wpłaty innemu użytkownikowi Revolut, czy zaciągnąć kredyt. Wśród nietypowych operacji, których nie znajdziesz w innym banku, jest możliwość wypłaty środków (przelania ich) na kartę płatniczą.

Spróbuj tego

Karty Revolut to klasyczne karty płatnicze - umożliwiają płacenie w sklepach stacjonarnych i online oraz wypłacanie środków z konta z bankomatu. Wirtualną kartę Revolut możesz utworzyć w opcji jednorazowej lub wielorazowej. Ta pierwsza przyda Ci się, kiedy płacisz w sieci i obawiasz się o bezpieczeństwo operacji. Nawet gdyby ktoś zhakował dane karty, to będzie dla niego bezużyteczna, ponieważ po każdej transakcji zmieniają się jej dane.

Skorzystanie z kart Revolut to najprostszy sposób, aby wypłacić gotówkę z konta, lecz nie jedyny. Środki da się także przetransferować przelewem z konta i dopiero potem wypłacić. Metoda nie jest tak łatwa, jak podejście z kartą do bankomatu, ale zadziała w podbramkowej sytuacji.

Przelew na inne konto

Jeżeli nie masz karty Revolut, przelej pieniądze z konta w aplikacji na inny rachunek, z którego swobodnie podejmiesz pieniądze. Możesz np. przekazać je na swoje drugie konto w innym banku. Obawiasz się, że trzeba będzie długo czekać, aż zostaną zaksięgowane? Na szczęście nie. Revolut od kilku miesięcy automatycznie dokonuje przelewów w systemie Express Elixir. To znaczy, że środki przekazywane są niemal natychmiastowo.

Wypłata środków z konta Revolut na kartę płatniczą

Revolut umożliwia także przelanie pieniędzy na kartę płatniczą. Co więcej – nie musi to być karta Revolut, lecz dowolna. To także jest sposób na podjęcie gotówki z konta Revolut. Może trochę jest to działanie „naokoło”, ale zadziała.

Załóżmy, że masz środki na Revolut, ale nie masz karty do aplikacji. Wystarczy, że przelejesz je na kartę innego banku, którą akurat posiadasz przy sobie. Środki wypłacisz z bankomatu za pomocą tej drugiej karty płatniczej.

Wypłata gotówki z bankomatu

Wypłacenie pieniędzy z bankomatu to najłatwiejszy sposób, aby zamienić wirtualne środki w gotówkę. Możesz wypłacić pieniądze, korzystając zarówno z karty fizycznej, jak i wirtualnej. Tę drugą musisz podpiąć do portfela Apple Pay lub Google Pay.

Spróbuj tego

Aplikacja Revolut pomoże Ci również znaleźć bankomat w najbliższej okolicy. Po zalogowaniu przejdź do sekcji Karty i kliknij Znajdź bankomat w pobliżu. Nie zapomnij tylko zezwolić aplikacji Revolut na dostęp do lokalizacji Twojego urządzenia.

Jak wypłacić pieniądze z konta Revolut w bankomacie?

Możesz wypłacić pieniądze z karty Revolut w każdym bankomacie, ponieważ każdy obsługuje karty Visa, a takie wydaje Revolut. Zasadniczo wypłata poprzez kartę Revolut nie różni się niczym od operacji przeprowadzanej plastikiem innego banku. Dla operatorów bankomatów nie ma znaczenia, czy jest to karta Revolut, czy jest przypisana do konta np. w PKO BP.

Dokładny proces wypłaty pieniędzy zależy od bankomatu, ale pokrótce jest podobny. Poniżej znajduje się instrukcja, jak to zrobić w bankomacie Planet Cash.

 1. Włóż kartę wielowalutową Revolut do otworu w bankomacie.
 2. Wpisz swój PIN.
 3. Na ekranie bankomatu wybierz Wypłata.
 4. Wprowadź żądaną kwotę.
 5. Wyjmij kartę i odbierz pieniądze.

Jak wypłacić pieniądze z konta Revolut bez karty?

Tradycyjną, plastikową kartę Revolut możesz zostawić w domu, a i tak masz możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu. Musisz tylko kartę Revolut podpiąć (z poziomu aplikacji) do wirtualnego portfela Google Pay lub Apple Pay. Jeżeli to zrobisz, musisz znaleźć bankomat z czytnikiem kart wirtualnych. Sam proces wypłacenia środków będzie podobny, jak przy użyciu plastiku, z tą różnicą, że przykładasz smartfona do czytnika, zamiast wkładać fizyczną kartę do otworu.

Jakie waluty można wypłacić z konta Revolut w bankomacie?

W większości bankomatów na terenie Polski możesz wypłacić wyłącznie PLN. Ta reguła dotyczy nie tylko konta Revolut, ale wszystkich rachunków w każdym banku. Po prostu w maszynach nie jest umieszczana inna waluta niż polskie złotówki.

Od tej zasady są nieliczne wyjątki. W niektórych bankomatach Euronet wypłacisz walutę euro. Niestety, jest ich niewiele jak na cały kraj i zlokalizowane są tylko w większych miastach. Listę bankomatów wypłacających euro znajdziesz na stronie: https://euronet.pl/wyszukiwarka. Zaznacz wcześniej box: Wypłata EUR.

Euro wypłacisz także w części maszyn należących do ING Banku Śląskiego S.A. i Citi Handlowego S.A. Ten drugi umożliwia także wypłacanie dolarów (w niektórych bankomatach).

Koniecznie musisz wypłacić obcą walutę z Revolut? Ta instytucja nie posiada oddziałów stacjonarnych, więc nie dokonasz takiej transakcji w placówce. Alternatywnie możesz:

 • wypłacić gotówkę w złotówkach i wymienić ją na potrzebną walutę w kantorze lub banku,
 • przelać środki na konto w banku, który posiada oddział stacjonarny i wypłacić walutę w kasie,
 • jeżeli potrzebujesz waluty na wyjazd, możesz poczekać z wypłatą, aż znajdziesz się na miejscu i tam wypłacić walutę w lokalnym bankomacie.

Jak wypłacić pieniądze z konta Revolut na inne konto?

Revolut to bank, a więc oczywiście umożliwia wykonywanie przelewów na rachunki w innych bankach. Co istotne – wszystkie przelewy (o ile to możliwe) realizuje w systemie Express Elixir. Przelewy Express Elixir księgują się u odbiorców natychmiast – nawet w weekendy i dni świąteczne. Revolut nie pobiera opłaty za przelewy Express Elixir, podczas gdy w innych bankach z reguły to kosztuje.

Aby dokonać przelewu na inny rachunek, musisz najpierw wprowadzić dane konta i odbiorcy.

 1. Zaloguj się do aplikacji i kliknij ikonę Przelewy (symbol dwóch strzałek na dole ekranu).
 2. Kliknij symbol „+” (na górze ekranu po prawej stronie), wybierz Konto bankowe, wprowadź dane adresata i potwierdź je przyciskiem Dodaj odbiorcę.
 3. Wprowadź kwotę, tytuł przelewu i zatwierdź transakcję w aplikacji.

Dane odbiorcy przelewu pozostaną w aplikacji, dopóki ich nie skasujesz. Jeżeli w przyszłości będziesz wykonywał przelew do tej samej osoby, wystarczy, że klikniesz ikonę Przelewy i wskażesz właściwego adresata.

Spróbuj tego

Pamiętaj też o opcji wypłaty na konto innego posiadacza karty Revolut. Jest to tzw. płatność P2P. W jej przypadku nie musisz znać numeru konta bankowego adresata. Wystarczy Ci tylko jego numer telefonu, adres e-mail lub @Revtag. To ostatnie to rodzaj nazwy użytkownika Revolut. @Revtag zaczyna się od symbolu @, a można go znaleźć, klikając swoje zdjęcie lub inicjały w okrągłej ikonce po lewej stronie ekranu na górze.

Jak wypłacić pieniądze z konta Revolut na kartę płatniczą?

Revolut umożliwia dokonanie przelewu na dowolną kartę płatniczą. Tak, na dowolną. Może to być karta zarówno Mastercad, jak i Visa pochodząca z dowolnego banku. Przekażesz w ten sposób środki na własną kartę płatniczą, znajomego lub każdej osoby, która udostępni Ci dane karty.

Aby dokonać przelewu na kartę, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

 1. Zaloguj się do aplikacji i kliknij ikonę Przelewy.
 2. Kliknij znaczek „+” w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz Moja Karta lub Karta innej osoby (w zależności kto jest właścicielem karty, na którą chcesz przetransferować środki), wprowadź dane karty i kliknij Zapisz w bezpieczny sposób.
 4. Wprowadź kwotę, którą chcesz przelać, wprowadź tytuł przelewu i kliknij Wyślij.

Przelewy na kartę księgują się zazwyczaj natychmiastowo, ale w wyjątkowych przypadkach może to potrwać do 30 min.

Ile kosztuje wypłata środków z konta Revolut?

Miesięczne limity kwotowe, które można wypłacić bezpłatnie z bankomatu, zależą od posiadanego planu taryfowego. Im plan jest wyższy – tym limit wypłaty środków także.

 • Standard – do 800 zł lub pięciu wypłat.
 • Plus – do 800 zł.
 • Premium – do 1 600 zł.
 • Metal – do 3 000 zł.
 • Ultra – do 7 500 zł.

W każdym z planów taryfowych po przekroczeniu limitu naliczana jest opłata w wysokości 2% wypłacanej kwoty (minimum 5 zł). 2% (5 zł) to prowizja, którą pobierze Revolut. Możesz również zapłacić dodatkową opłatę dla operatora bankomatu.

Czy można wypłacić pieniądze z konta Revolut za darmo?

Każdy plan taryfowy obejmuje limit środków, które można wypłacić z Revolut bezpłatnie. Wystarczy trzymać się tego limitu, aby nie ponosić kosztów wypłaty gotówki. Pamiętaj, że możesz w każdej chwili zmienić plan na wyższy lub na odwrót. Co to oznacza? Jeżeli zbliżasz się do limitu płatności przewidzianego do Twojego planu, a chcesz wypłacić jeszcze środki, korzystniejsze może być podwyższenie planu na wyższy zamiast ponoszenia opłaty za przekroczenie limitu.

Czy wypłata pieniędzy z konta Revolut jest bezpieczna?

Revolut to bank podlegający stosownym regulacjom. Korzysta z nowoczesnych rozwiązań i zabezpieczeń technologicznych, a jego infrastruktura chroniona jest rozwiązaniami z najwyższej półki. Środki zgromadzone na Revolut gwarantowane są do równowartości 100 000 euro.

Zaawansowany system bezpieczeństwa Revolut zapobiega oszustwom, ale bezpieczeństwo środków zależy także od użytkownika, czyli od Ciebie. Pamiętaj, aby:

 • nie nadawać zbyt łatwych PIN-ów do karty i odblokowania aplikacji Revolut oraz nikomu ich nie przekazywać,
 • nie wypłacać pieniędzy z bankomatów wyglądających „podejrzanie”, np. wyposażonych w nietypowe nakładki,
 • zachować potwierdzenie wypłaty z bankomatu przynajmniej do chwili, w której możesz je porównać z historią transakcji w aplikacji.

Spróbuj tego

Revolut jest bezpiecznym bankiem chroniącym środki swoich klientów. Jednak Ty także musisz przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Taka kooperacja gwarantuje, że Twoje pieniądze zgromadzone na koncie pozostaną bez dostępu dla osób nieuprawnionych.

Źródła:

 • https://www.revolut.com/pl-PL/
 • https://www.revolut.com/en-LT/news/revolut_tops_10_million_retail_customers_in_the_cee_region_and_strengthens_its_position_as_a_regional_digital_bank/

Co warto wiedzieć?

 1. Gotówkę najłatwiej wypłacić z bankomatu za pomocą karty Revolut. Limit darmowych wypłat zależy od posiadanego planu taryfowego. W bezpłatnej taryfie Standard wynosi do 800 zł lub pięciu wypłat (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze).
 2. Wysokość prowizji po przekroczeniu limitu darmowych wypłat wynosi 2% wypłaty (minimum 5 zł), bez względu na plan taryfowy.
 3. Kartę Revolut można podpiąć do cyfrowego portfela Google Pay lub Apple Pay i wypłacać pieniądze bez konieczności noszenia ze sobą plastiku w portfelu.
 4. Środki w Revolut można przekazać przelewem bankowym na inny rachunek lub inną kartę płatniczą. Regulaminowy czas oczekiwania na zaksięgowanie wynosi do 30 minut, ale w większości przypadków dzieje się to znacznie szybciej.
 5. Revolut umożliwia szybką wpłatę na konto innego posiadacz aplikacji. Należy znać tylko jego numer telefonu lub adres e-mail (których używa do usługi Revolut) lub @Revtag, czyli rodzaj aliasu, nazwy użytkownika.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Jak wypłacić pieniądze z Revolut bez karty?

  W Revolut środki można wypłacić gotówkę na kilka sposobów. Oczywiście najprostszą metodą jest wypłata kartą z bankomatu. Jeżeli jednak nie dysponujesz kartą Revolut, możesz przelać pieniądze na inny rachunek lub inną kartę płatniczą (z banku innego niż Revolut). Środki zaksięgują się natychmiast (maksymalnie po 30 minutach), a Ty wypłacisz je w oddziale lub z bankomatu.

 2. Ile kosztuje przelew z konta Revolut na polskie konto bankowe?

  Przelewy w złotówkach na konto w polskim banku są zawsze bezpłatne. Nie ma znaczenia plan taryfowy, który posiadasz. Pamiętaj, że Revolut realizuje przelewy (zawsze, kiedy jest to możliwe) w systemie Express Elixir, dzięki czemu księgują się u odbiorcy niemal natychmiast.

 3. Jaki jest limit wypłaty środków z konta Revolut w bankomacie?

  Limity na darmowe wypłaty zależą od planu taryfowego. Posiadacze planu Standard bezpłatnie mogą wypłacić max. 800 zł lub dokonać pięciu wypłat. Użytkownicy planu Plus – do 800 zł, Premium – do 1 600 zł, Metal – do 3 000 zł, Ultra – do 7 500 zł. Limity odnawiają się pierwszego dnia kolejnego miesiąca.

 4. Czy można wypłacić pieniądze z konta Revolut bez karty?

  Tak. Jest kilka sposobów na wypłatę gotówki. Można przelać pieniądze na inną kartę lub rachunek w innym banku. Jednak sposób, który polecamy w pierwszej kolejności to utworzenie karty wirtualnej Revolut. Wystarczy mieć dostęp do aplikacji. Karta jest dostępna od razu po wygenerowaniu, wszystko trwa dosłownie kilka sekund. Wirtualną kartę można podpiąć do cyfrowego portfela i wypłacić gotówkę w bankomacie.

 5. Czy z konta Revolut można wypłacić euro w bankomacie?

  Tak, ale nie z każdego bankomatu. Tylko niektóre maszyny Euronet, ING Bank Śląski S.A. i Citi Handlowy S.A. wypłacają euro. Listę bankomatów Euronet wypłacających euro można znaleźć na stronie internetowej: https://euronet.pl/wyszukiwarka (należy zaznaczyć okienko: Wypłata EUR).

Oceń artykuł
4.9

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments