Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Kredyty gotówkowe

Kredyt 40 tysięcy – gdzie szukać najlepszych ofert?

Kto może dostać kredyt 40 tysięcy? Jakie są potrzebne dokumenty? Czy, aby wnioskować o taką kwotę trzeba mieć odpowiednią zdolność kredytową? A może da się uzyskać kredyt gotówkowy online? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Z definicji kredyt gotówkowy to taki rodzaj pożyczki, która jest udzielana na zakup towarów i usług, tj. samochody, podróże, a także artykuły gospodarstwa domowego czy sprzęt AGD. Często mówiąc kredyt konsumencki mamy na myśli kredyt gotówkowy i odwrotnie.

Kredyt 40 tys. – o czym trzeba wiedzieć?

Kredyty gotówkowe znajdziesz w każdym banku komercyjnym. O czym trzeba pamiętać szukając pożyczki na 40 tys. zł. Kredyt gotówkowy udzielany jest w placówkach banku, ale także online. W każdym przypadku bank analizuje zdolność kredytową – w kredytach na niższe kwoty, analiza jest podstawowa.

Jeśli rozważasz pożyczkę pozabankową na 40 tys. zł, na rynku prawdopodobnie nie ma firmy, która pożyczy Ci taką kwotę.

Kto może dostać kredyt na 40 tysięcy zł?

O kredyt na 40 tys. zł może ubiegać się każda osoba, która spełnia poniższe warunki:

Jak wziąć kredyt gotówkowy?

Chcesz wziąć kredyt gotówkowy i zastanawiasz się, jak to zrobić? Kredyt konsumencki jest powszechnym produktem finansowym, a poniższe kroki mogą ułatwić Ci proces ubiegania się o finansowanie. Oto one:

 1. Ustal parametry kredytu – określ kwotę kwotę kredytu, która jest Ci potrzebna. W naszym przypadku jest to 40 tys. zł. Ważny jest okres kredytowania, od którego zależy całkowita kwota, którą będziesz musiał oddać bankowi.
 1. Porównaj oferty banków – banki oferują zróżnicowane oferty kredytu gotówkowego. Często pod nazwą pożyczki gotówkowej. Skorzystanie z porównywarki kredytów gotówkowych pomaga wybrać najkorzystniejszą ofertę. Warto także skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Specjalista od finansów może podpowiedzieć Ci, jak szybko poprawić zdolność kredytową.
 1. Wybierz najlepszą dla Ciebie ofertę kredytu gotówkowego – wykorzystując kalkulator kredytu gotówkowego już pewnie znalazłeś najlepszy kredyt gotówkowy, a może nawet tani kredyt gotówkowy. Nadal szukasz? Użyj porównywarki kredytów gotówkowych i sprawdź oferty kredytów gotówkowych z różnych banków.
 1. Złóż wniosek kredytowy – wniosek kredytowy możesz łatwo złożyć online poprzez bankowość elektroniczną. Kredyt gotówkowy online to jeden z produktów oferowanych przez banki. Finansowanie możesz otrzymać bez wychodzenia z domu. Innym sposobem jest osobista wizyta w placówce banku. Przed pójściem do placówki i tak warto wypełnić wcześniej wniosek, bo to skraca cały proces.
 1. Potwierdź tożsamość – potwierdzić swoją tożsamość składając wniosek online. Możesz to zrobić za pomocą przelewu weryfikacyjnego, rozmowy wideo z konsultantem lub przesłania selfie. Twoją tożsamość może potwierdzić kurier, który dostarczy umowę pożyczki gotówkowej lub pracownik banku podczas spotkania osobistego w placówce.
 1. Poczekaj na decyzję kredytową – jeśli wnioskujesz o kredyt gotówkowy online, decyzję kredytową możesz otrzymać nawet w dniu złożenia wniosku. Najczęściej trzeba jednak na nią poczekać odrobinę dłużej, co najmniej jeden dzień roboczy. Ważna jest też całkowita kwota kredytu gotówkowego, bo im jest ona wyższa, tym dłużej bank sprawdza zdolność kredytową. W przypadku 40 tys. zł analiza nie powinna trwać długo.

PAMIĘTAJ, ABY DOKŁADNIE PRZECZYTAĆ UMOWĘ PRZED JEJ PODPISANIEM.

 1. Zaakceptuj warunków umowy – jeśli wniosek o kredyt nie ma błędów, a Twoja zdolność kredytowa została potwierdzona, otrzymasz od banku umowę. Po zapoznaniu się z dokumentem zaakceptuj jego warunki. Sprawdź wcześniej, czy dane osobiste i ustalone wcześniej warunki kredytu gotówkowego są w porządku. Sprawdź także, czy zgadza się Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) i całkowita kwota kredytu oraz inne koszty kredytu gotówkowego.
 1. Odbierz pieniądze – po zaakceptowaniu umowy otrzymasz pieniądze. Zwykle bank przelewa środki na konto. Możesz także wypłacić gotówkę w kasie banku. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Czy można porównać oferty kredytów gotówkowych?

Porównywarka kredytów gotówkowych to narzędzie, od którego warto zacząć poszukiwanie pożyczki gotówkowej, która spełni Twoje oczekiwania. Może się okazać, że Twój bank ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy, którego szukasz.

Korzystając z porównywarki zwróć uwagę na kilka parametrów:

 • oprocentowanie kredytu,
 • Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO),
 • czy wniosek o kredyt gotówkowy możesz złożyć online,
 • czy ubezpieczenie kredytu gotówkowego obniża jego koszty,
 • jaki jest całkowity koszt kredytu,
 • czy możliwa jest nadpłata kredytu gotówkowego.

Na stronie Rankomat.pl znajdziesz nie tylko porównywarkę, ale także aktualny ranking kredytów gotówkowych, który ma na celu ułatwić Ci decyzję.

Kredyt na 40 tysięcy zł – jakie trzeba mieć dokumenty?

W przypadku kredytu gotówkowego lista wymaganych dokumentów i formalności w bankach jest podobna. Jeśli chcesz otrzymać kredyt gotówkowy będzie Ci potrzebne następujące dokumenty:

 • Dowód osobisty – to podstawowy dokument, który służy do potwierdzenia Twojej tożsamości. Obcokrajowcy zainteresowani kredytem gotówkowym mogą posłużyć się alternatywnymi dokumentami, np. paszportem oraz kartą stałego lub czasowego pobytu.
 • Wypełniony wniosek o kredyt gotówkowy – we wniosku wpisujesz nie tylko swoje dane osobowe, ale także parametry pożyczki gotówkowej, która Cię interesuje. Dziś wniosek o kredyt gotówkowy jest bardzo często generowany online na podstawie informacji podanych wcześniej w formularzu.
 • Zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach – każdy bank ma swój formularz dotyczący tego punktu, więc z niego najlepiej skorzystać. Przy kredycie konsumenckim bank na podstawie Twoich dochodów i formy zatrudnienia obliczy zdolność kredytową. To wpłynie na całkowity koszt kredytu gotówkowego.
 • Wyciąg z konta bankowego – jeśli wnioskujesz o kredyt gotówkowy w swoim banku, w którym masz konto, raczej nie będziesz potrzebował wyciągu. Bank sam go sprawdzi. Być może jednak zdecydujesz się dostać kredyt gotówkowy w innym banku, wtedy wyciąg z konta bankowego z 3 lub 6 ostatnich miesięcy będzie potrzebny.

Czy można dostać szybko 40 tysięcy?

Tak, możesz wziąć kredyt gotówkowy szybko. Jeśli zależy Ci na kwocie 40 tys. zł i chcesz mieć ją szybko na swoim koncie, najlepszym sposobem będzie wnioskowanie o kredyt gotówkowy online.

Zwykle proces wnioskowania i decyzji kredytowej może trwać kilka dni lub tygodni, ale niektóre banki oferują pożyczki w 15 minut. Wszystko zależy od Twojej sytuacji finansowej i analizy zdolności kredytowej przeprowadzonej przez bank.

Czy można wziąć kredyt na 40 tysięcy zł bez zaświadczeń?

W banku nie znajdziesz kredytów gotówkowych bez zaświadczeń. Możesz starać się o kredyt gotówkowy online z maksymalnie uproszczoną procedurą wnioskowania, jeśli zrobisz to w banku, w którym posiadasz konto osobiste.

Być może interesuje Cię udzielenie pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń? Wtedy warto skorzystać z porównywarki pożyczek gotówkowych. Pamiętaj jednak, że całkowita kwota pożyczki gotówkowej bez zaświadczeń nie będzie wysoka.

Ile kosztuje kredyt na 40 tysięcy?

Do sprawdzenia, ile kosztuje kredyt 40 tys., przygotowaliśmy tabelę stworzoną za pomocą porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat.pl. Aby poznać szczegóły konkretnej oferty kredytu gotówkowego, odsyłamy do wybranego banku.

Do wyliczenia zastosowaliśmy następujące parametry:

 • kwota kredytu: 40 tys. zł,
 • okres kredytowania: 48 miesięcy,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): zmienna w zależności od banku.
Bank (produkt)Całkowita kwota kredytu Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) Miesięczna wysokość raty kredytu
Alior Bank (Pożyczka internetowa)47 496,96 zł9,04%989,52 zł
PKO Bank Polski (Pożyczka gotówkowa)48 136,80 zł9,81%1 002,85 zł
BNP Paribas Bank Polska (Kredyt gotówkowy)49 615,20 zł11,56 %1 033,65 zł
Citi Handlowy (Pożyczka gotówkowa – 0 zł prowizji)50 551,68 zł12,67 %1 053,16 zł
Millennium Bank (Pożyczka gotówkowa online)50 551,68 zł12,67 %1 053,16 zł
Bank Pekao SA (Pożyczka Konsolidacyjna)50 796,96 zł12,96 %1 058,27 zł
ING Bank Śląski (Pożyczka pieniężna)50 798,40 zł12,96 %1 058,30 zł
BNP Paribas Bank Polska (Kredyt gotówkowy 100% online)55 606,08 zł18,63 %1 158,46 zł

RANKING KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Porównanie kredytów ma charakter orientacyjny – w przypadku kredytu gotówkowego po ostateczną ofertę dobrze jest wybrać się do konkretnego banku. Przedstawione parametry kredytu gotówkowego nie mogą stanowić podstaw do reklamacji i mogą się różnić od wyliczeń przedstawionych w konkretnym przypadku przez bank/kredytodawcę.

Udzielenie kredytu gotówkowego zależy od zdolności kredytowej konkretnego kredytobiorcy, czyli od tego, jak mają się Twoje finanse.

Ile wynosi rata przy kredycie na 40 tysięcy?

Wysokość raty przy kredycie na 40 tys. złotych zależy od wielu czynników, np. oprocentowania i okresu kredytowania. Możesz znaleźć oferty, w których miesięczna rata nie przekroczy 1000 zł – przy zaciągnięciu kredytu gotówkowego na 48 miesięcy.

Gdzie znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy?

Najtańszy kredyt gotówkowy możesz znaleźć porównując oferty banków. Możesz to zrobić za pomocą porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat.pl. Porównywarka kredytów gotówkowych jest łatwa w obsłudze i zestawia oferty z różnych banków.

Ty widzisz wszystko i możesz sam zdecydować, która opcja odpowiada Twoim potrzebom i będzie pasować do Twojego miesięcznego budżetu.

Kredyt na 40 tysięcy – czy warto?

Zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowy na 40 tys. zł, pamiętaj, że musisz przede wszystkim posiadać stałe źródło dochodu oraz dobrą historię kredytową. Bank będzie wymagał od Ciebie przedstawienia odpowiednich dokumentów, m.in. wyciągu z konta bankowego, zaświadczenia o zarobkach, a także informacji na temat posiadanych zobowiązaniach finansowych.

Kredyt na 40 tysięcy złotych może być udzielany na różne okresy, a oprocentowanie i koszty związane z jego udzieleniem będą się różnić w zależności od banku i Twojej sytuacji finansowej. Pamiętaj, że Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to jeden z parametrów, dzięki któremu możesz porównywać oferty w rankingu kredytów gotówkowych. RRSO sprawdza się także, kiedy sprawdzasz kredyty hipoteczne.

Przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu, dokładnie przeanalizuj swój budżet i upewnij się, że jesteś w stanie terminowo spłacać raty kredytu. Na końcu zastanów się, czy warto wziąć kredyt gotówkowy.

Warto wiedzieć

 1. Według Ustawy o kredycie konsumenckim z 12 maja 2011 roku oraz Kodeksu Cywilnego, maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego (bankowego) lub pożyczki ratalnej i chwilówki nie może wynosić więcej, niż dwukrotność odsetek ustawowych, które są równe sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego, a także stawki 3,5%.
 2. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 255 550 zł.
 3. Skorzystanie z kalkulatora kredytu gotówkowego może ułatwić Ci zaciągnięcie kredytu gotówkowego i pomóc znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy online.
 4. Kredyty gotówkowe są dostępne w każdym banku komercyjnym. Szukając najlepszej oferty warto skorzystać z narzędzia online, którym jest porównywarka kredytów gotówkowych.
 5. Zdolnością kredytową jest to maksymalna kwota, jaką potencjalny kredytobiorca jest w stanie przeznaczyć na spłatę nowego zobowiązania. Przy kredycie na 40 tys. zł bank sprawdzi Twoją zdolność kredytową.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Jaka rata przy kredycie 40 tys.? 

  Wybierając tani kredyt gotówkowy możesz znaleźć oferty, w których miesięczna rata nie przekroczy 1000 zł – przy zaciągnięciu kredytu gotówkowego na 48 miesięcy. Pamiętaj jednak, że wysokość raty kredytu gotówkowego jest ściśle powiązana z Twoją sytuacją finansową i analizą zdolności kredytowej wykonaną przez bank.

 2. Skąd wziąć 40 tysięcy? 

  Istnieje wiele sposobów na uzyskanie 40 000 złotych. Oto kilka możliwych opcji: pożyczka gotówkowa lub kredyt gotówkowy, sprzedaż nieruchomości, oszczędności, dodatkowa praca, inwestycje, finansowe wsparcie rodziny lub przyjaciół.

 3. Czy opłaca się brać kredyt w 2023? 

  To zależy od Twojej indywidualnej sytuacji finansowej i celu, dla którego chcesz wziąć kredyt gotówkowy. Podobnie rzecz się ma, jeśli starasz się o kredyt hipoteczny. Na pewno przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu, dokładnie przeanalizuj swoją sytuację finansową i zastanów się, czy będziesz w stanie spłacać raty kredytu.

 4. Co jest lepsze kredyt czy pożyczka? 

  Kredyty gotówkowe są zobowiązaniem finansowym, których udziela bank lub inna instytucja finansowa na dłuższy okres czasu, z niższym oprocentowaniem, natomiast pożyczkę gotówkową znajdziesz głównie w instytucjach pozabankowych – pożyczasz na krótszy okres, z wyższym oprocentowaniem. To, które rozwiązanie jest lepsze, zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i sytuacji finansowej.

 5. Co sprawdza bank przy udzielaniu kredytu? 

  Bank przy udzielaniu kredytu sprawdza Twoją zdolność kredytową, historię kredytową, wiarygodność finansową, dochody, stabilność zatrudnienia, a także wykorzystywany przedmiot zabezpieczenia kredytu.

Oceń artykuł
5

Komentarze:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments