Rankomat poleca: najlepsze lokaty miesięczne – wrzesień 2017

Sezon urlopowy dobiega końca, a wakacyjną beztroskę sukcesywnie wypierają codzienne obowiązki. Cierpienie związane z zakończeniem wypoczynku złagodzić może wizja kolejnego wyjazdu, a drogę do celu z pewnością przyspieszy efektywne pomnażanie zgromadzonych oszczędności. Pomimo niesprzyjającej sytuacji na rynku lokat terminowych,w dalszym ciągu skorzystać można z depozytów oferujących całkiem ponadprzeciętne oprocentowanie.

 

Tym razem bierzemy pod lupę najlepsze lokaty miesięczne. Z jednej strony jest to ukłon w stronę klientów wypatrujących pozytywnych zmian w obszarze depozytów długoterminowych, poszukujących tymczasowej przystani dla swoich oszczędności. Z drugiej strony to doskonały impuls do tego, aby po wakacyjnej labie powrócić do skutecznego pomnażania swoich oszczędności.

Najlepsze lokaty miesięczne – założenia rankingu

Z myślą o osobach oczekujących zwartej informacji oraz czytelnego komentarza, prześwietliliśmy trzy najbardziej dochodowe lokaty miesięczne. Stopa procentowa depozytu podawana jest w skali roku, a kwota zysku każdorazowo obliczana jest dla wsadu w wysokości 10 000 zł. Wynik szacujemy w oparciu o rok liczący 365 dni. W zestawieniu znajdują się zarówno propozycje związane z założeniem samej lokaty, jak i te wymagające spełniania dodatkowych warunków. W drugim wariancie każdorazowo oceniamy poziom ich skomplikowania oraz potencjalne koszty związane ze skorzystaniem z oferty.

Osoby planujące pomnażać oszczędności na depozytach terminowych, które nie są przy tym do końca pewne terminu czy kwoty wsadu, skorzystać mogą z porównywarki lokat bankowych. Narzędzie to ułatwia i zawęża wyniki poszukiwań, zwracając takie informacje jak: poziom zysku netto czy średnie oprocentowanie koszyka lokat o identycznym horyzoncie czasowym.

 

Zakres kwoty
200 - 10 000
Procent
3,50 %
Okres
1 mies.
Pokaż więcej ▾
nowy
klient
Zakres kwoty
500 - 10 000
Procent
3 %
Okres
1 mies.
Pokaż więcej ▾
Zakres kwoty
500 - 1 000 000
Procent
2,30 %
Okres
1 mies.
Pokaż więcej ▾

Sylwetki liderów

Od wielu miesięcy liderem zestawienia jest Lokata LOGujesz-LOKujesz, którą znajdziecie w ofercie Eurobanku. Depozyt gwarantuje oprocentowanie stałe w wysokości 3,50%. Daje to zysk netto (po potrąceniu podatku Belki) na poziomie 23,30 zł. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 200 zł do 10 000 zł. Każdy klient założyć może tylko jedną taką lokatę. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie konta osobistego oraz aktywacja bankowości mobilnej Eurobanku. Bez obaw – prowadzenie konta Active, po spełnieniu określonych warunków, może być zwolnione z opłat.

Na drugim miejscu podium znalazła się doskonale znana Lokata Happy, oferowana przez Idea Bank. Depozyt kusi oprocentowaniem stałym sięgającym 3,00%, co bezpośrednio przekłada się na zysk netto w wysokości 19,97 zł. Minimalna kwota wsadu wynosi 500 zł, a maksymalna równa jest 10 000 zł. Każda osoba założyć może tylko jedną, promocyjną lokatę. Depozyt skierowany jest wyłącznie do nowych klientów, przy czym bank nie wymaga założenia konta osobistego. Jest to doskonała oferta dla klientów oczekujących wyłącznie lokaty – bez dodatkowych warunków.

Podium zamyka Lokata Cloud, którą oferuje nie kto inny jak… Idea Bank. Depozyt oferuje stawkę na poziomie 2,30%, co daje zysk netto w wysokości 15,31 zł. Oprocentowanie dostępne jest wyłącznie dla klientów, utrzymujących na Koncie Idealnym środki odpowiadające 10% wartości lokaty. Skorzystanie z oferty wymaga założenia rachunku, jednak za jego prowadzenie bank nie nalicza żadnych opłat. Lokatę Cloud wyróżnia górny limit wsadu, który wynosi aż 1 000 000 zł, dlatego jest to ciekawe rozwiązanie dla osób posiadających znaczne zasoby wolnej gotówki.

Na zakończenie warto wspomnieć o kolejnym depozycie pochodzącym ze stajni Idea Banku. Lokata Wielki Procent Plus oferuje oprocentowanie w wysokości 2,25%, co przekłada się na zysk netto w kwocie 14,98 zł. Bank nie wymaga przy tym utrzymywania na koncie salda odpowiadającego 10% wartości lokaty. Podobnie jak w przypadku Lokaty Cloud, górny limit wsadu wynosi 1 000 000 zł.

 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE KONTA OSOBISTE – WRZESIEŃ 2017

Naszym zdaniem

Jak widać, osoby poszukujące sposobów na krótkoterminowe ulokowanie swoich oszczędności, mają do wyboru całkiem szeroki wachlarz rozwiązań. Wszystkie lokaty oferują stawki przewyższające wskaźnik inflacji wynoszący aktualnie 1,80%. Niestety przedstawione rozwiązania to oferty promocyjne pozwalające tylko jeden raz skorzystać z ponadprzeciętnego oprocentowania.

Czytelników zainteresowanych pomnażaniem nadwyżek finansowych w innym horyzoncie czasowym, zachęcamy do zapoznania się z ogólnym rankingiem depozytów terminowych. Z pewnością każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

 

Czytaj też: Jak obliczyć zysk z lokaty?

Czytaj też: Lokata walutowa – czy warto ją wybrać?

avatar

Powiązane tematy

Komentarze: