Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Rankomat poleca: najlepsze lokaty roczne – styczeń 2018

W noworocznym nastroju postanowiliśmy dokonać przeglądu najlepszych lokat 12 miesięcznych. Czołowa oferta pozwala pomnażać oszczędności w tempie 2,50% w skali roku przy maksymalnej kwocie wsadu sięgającej miliona złotych.

OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

Z jednej strony depozyty o dwunastomiesięcznym horyzoncie czasowym to spora wygoda. Przekazujemy na lokatę określoną kwotę i oddajemy się błogiemu zapomnieniu, by po roku zgarnąć premię w postaci odsetek. Z drugiej strony rzeczywistość niskich stóp procentowych spowodowała, że najwyższe zyski przynoszą wyłącznie lokaty promocyjne, pełniące rolę przynęty na nowych klientów. Ich wadą jest jednak krótki okres oraz wyraźne ograniczenie kwotowe. Mając na uwadze fakt, że nie każdy jest na tyle wytrwały, aby co kwartał zmieniać bank, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych lokat rocznych.

Najlepsze lokaty kwartalne – założenia rankingu

Z myślą o osobach oczekujących zwartej informacji oraz czytelnego komentarza, prześwietliliśmy trzy najbardziej dochodowe lokaty roczne. Stopa procentowa depozytów komunikowana jest zawsze w skali roku, a kwota zysku każdorazowo obliczana jest dla wsadu w wysokości 10 000 zł. Wynik szacujemy w oparciu o rok kalendarzowy liczący 365 dni. W zestawieniu znajdują się zarówno propozycje związane z założeniem samej lokaty, jak i te wymagające spełniania dodatkowych warunków. W drugim wariancie każdorazowo oceniamy poziom ich skomplikowania oraz potencjalne koszty związane ze skorzystaniem z oferty.

Osoby planujące pomnażać oszczędności na depozytach bankowych, które nie są do końca pewne terminu czy kwoty wsadu, skorzystać mogą z porównywarki lokat bankowych. Narzędzie to ułatwia i zawęża obszar poszukiwań, zwracając tak istotne informacje jak: poziom zysku netto czy średnie oprocentowanie koszyka lokat o identycznym horyzoncie czasowym.

nowy
klient
Zakres kwoty:
1 000 - 1 000 000
Oprocentowanie:
Procent
1,90 %
Okres:
12 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty:
1 000 - 2 000 000
Oprocentowanie:
Procent
1,70 %
Okres:
12 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty:
1 000 - 2 000 000
Oprocentowanie:
Procent
1,50 %
Okres:
12 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty:
1 000 - 2 000 000
Oprocentowanie:
Procent
1,90 %
Okres:
12 mies.
Szczegóły oferty

Sylwetki liderów

Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się energoLOKATA oferowana przez neoBANK (jest to nazwa handlowa Wielkopolskiego Banku Spółdzielczego). Z oferty skorzystać mogą tylko nowi klienci a sama lokata dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem serwisu neoBANK24. Oprocentowanie depozytu wynosi 2,50% w skali roku, co przekłada się na zysk netto (po potrąceniu podatku Belki) w wysokości 202,50 zł. Wraz z lokatą wymagane jest założenie konta osobistego lub portfela depozytowego – oba rozwiązania są bezpłatne. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 1 000 zł do 1 000 000 zł.

Druga pozycja przypadła Nest Lokacie Nowe Środki, która jest jedną z flagowych propozycji Nest Banku. Oferta skierowana jest zarówno do nowych, jak i dotychczasowych klientów. Oprocentowanie dla wariantu 12 miesięcznego wynosi 2,45% w skali roku, co gwarantuje zysk netto w wysokości 198,45 zł. Stawką objęte są wyłącznie nowe środki rozumiane jako różnica pomiędzy łącznym saldem w dniu założenia lokaty, a saldem w dniu 15 października 2017 r. Przedstawione oprocentowanie dostępne jest dla posiadaczy konta osobistego, które jest bezwarunkowo bezpłatne.

Osoby nieposiadające rachunku w Nest Banku również mogą skorzystać z Lokaty Nowe Środki, jednak to udogodnienie ma swoją cenę – stawka depozytu obniżona zostanie do 2,25% w skali roku. Zagwarantuje to zysk w dniu zapadalności lokaty w kwocie 182,25 zł. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w widełkach od 1 000 zł do 2 000 000 zł.

Na ostatnim miejscu podium znalazła się Lokata Lojalna, która różnicuje ofertę znanego już Nest Banku. Propozycja ta skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów banku. Oprocentowanie wynosi 2,45% w skali roku, co zapewnia zysk „na rękę” w wysokości 198,45 zł. Promocyjna stawka dostępna jest dla osób, które zapewnią wpływy na Nest Konto w kwocie min. 2 500 zł tytułem wynagrodzenia, emerytury, renty lub świadczenia Rodzina 500+. Wymagana jest również akceptacja i podtrzymanie zgód marketingowych w okresie trwania lokaty. Maksymalna kwota lokaty wynosi 2 000 000 zł.

 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE KONTA OSOBISTE – STYCZEŃ 2018

 

Tuż za czołówką

Na podium nie znalazła się EKOlokata Plus oferowana przez BOŚ Bank, która po spełnieniu określonych warunków zapewnia oprocentowanie na poziomie 2,50% w skali roku (w przeciwnym wypadku stawka wynosi 2,00%). Z premii w wysokości 0,50% skorzystać można utrzymując na koncie osobistym, w każdym miesiącu trwania depozytu, saldo w wysokości min. 10% kwoty lokat oraz dokonując w każdym miesiącu operacji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 300 zł. Dosyć wygórowane oczekiwania sprawiły, że przed EKOlokatą Plus znalazły się propozycje Nest Banku pomimo niższego oprocentowania nominalnego.

Zakres kwoty:
od 1 000
Oprocentowanie:
Procent
2,25 %
Okres:
12 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty:
od 1 000
Oprocentowanie:
Procent
1,75 %
Okres:
12 mies.
Szczegóły oferty

Naszym zdaniem

Lokaty roczne skierowane są przede wszystkim do osób posiadających ponadprzeciętne oszczędności, ceniących sobie bezpieczeństwo i gwarantowany zysk. Co prawda aktywne korzystanie z depozytów promocyjnych może zapewnić dużo wyższe profity, ale podejście to wymaga regularnego otwierania i zamykania rachunków w różnych bankach, na co nie każdy ma ochotę i czas. Alternatywą dla osób o silnej awersji do ryzyka mogą być obligacje skarbowe, jednak przyzwoite zyski przynoszą dopiero papiery 4 letnie indeksowane inflacją.

 

Czytaj też: Jak obliczyć zysk z lokaty?

Czytaj też: Dobra lokata bankowa, czyli czym jest kapitalizacja odsetek?

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o