Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Rankomat poleca: najlepsze konta osobiste – grudzień 2017

Ostatnie w tym roku zestawienie najlepszych kont osobistych nie przyniosło niespodziewanego zwrotu akcji. Bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie rachunku i karty płatniczej w dalszym ciągu gwarantuje miejsce na podium. Zobaczcie czym jeszcze zaskakuje oferta liderów rankingu.

OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

W ostatnich miesiącach zrobiło się cieplej na krajowym rynku kont osobistych. W ofercie banków pojawiły się rozwiązania pozwalające dopasowywać funkcje rachunku do indywidualnych potrzeb użytkownika. Konta modułowe zaproponowały Alior Bank i BZ WBK. Z kolei Getin Bank zaskoczył Kontem Proste Zasady, które może być darmowe w zamian za tylko jedną płatność kartą miesięcznie. Niestety, żadna z instytucji finansowych nie zaoferowała bezwarunkowej bezpłatności rachunku i karty, co przekreśliło ich szansę na awans do czołówki rankingu.

 

SPRAWDŹ KOMPLETNY RANKING KONT OSOBISTYCH

Kategorie oceny

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, spełniające oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów niejednokrotnie przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, na które uwagę zwracają niemal wszystkie osoby planujące założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania karty debetowej. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Oto one:

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas Bank Polska

Analiza kluczowych parametrów ofert

Pierwsze miejsce podium należy do Nest Konta, które znajdziecie w ofercie Nest Banku. Najważniejszym atutem rachunku jest zwolnienie z opłat za jego prowadzenie oraz darmowe wydanie i użytkowanie karty. Bezpłatność jest bezwarunkowa, co oznacza że nie musicie spełniać żadnych, dodatkowych kryteriów, aby cieszyć się zaletami darmowego konta i karty płatniczej. Za wypłaty z bankomatów w Polsce, zlecenie stałe i polecenie zapłaty bank również nie pobiera żadnych opłat. Nest Bank to także atrakcyjna oferta lokat terminowych oraz skierowany do rodzin długoterminowy program regularnego oszczędzania.

Drugie miejsce w należy do Konta Idealnego pochodzącego ze stajni Idea Banku. Podobnie jak w przypadku Nest Banku, za otwarcie i prowadzenie konta, a także za wydanie i użytkowanie karty płatniczej, nie zapłacicie ani grosza. Darmowe są także wypłaty z krajowych bankomatów, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Bank posiada również bardzo szeroką gamę produktów oszczędnościowych, co pozwala skutecznie pomnażać zgromadzone oszczędności. Posiadacze konta otrzymują ponadto dostęp do darmowych przestrzeni coworkingowych (w tym do nowoczesnego biura na torach) – Idea Hub.

Trzecie miejsce należy do Konta Optymalnego firmowanego logiem BGŻ BNP Paribas. Podobnie jak w przypadku poprzedników za prowadzenie rachunku oraz kartę płatniczą nie zapłacicie ani grosza. To, co odróżnia konto firmowane twarzą Robin Hooda od liderów rankingu to opłata za pobranie gotówki z krajowych bankomatów. O ile rachunki Idea i Nest Banku gwarantują darmowe wypłaty na terenie Polski, o tyle Konto Optymalne pozwala robić to wyłącznie w maszynach BGŻ BNP Paribas i Planet Cash. Poza granicami kraju darmowe wypłaty zapewniają bankomaty BNP Paribas oraz Global Alliance.

Oferty specjalne poza klasyfikacją

Prezentowane zestawienie nie uwzględnia akcji promocyjnych, związanych z założeniem konta osobistego. Osoby decydujące się na otwarcie rachunku, często po spełnieniu określonych warunków, zyskać mogą premię pieniężną lub bonus w innej postaci. Sęk w tym, że klienci wcale nie muszą dostosowywać się do oczekiwań organizatora akcji i właśnie z tego powodu wszelkie nagrody potraktowaliśmy jako potencjalny dodatek. Osoby zainteresowane dodatkowymi profitami zachęcamy do zapoznania się z naszym działem promocji.

 

NAJLEPSZE LOKATY PÓŁROCZNE – GRUDZIEŃ 2017

Najlepsze konto osobiste

Naszym zdaniem idealne konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie. To samo tyczy się wydanej do rachunku karty. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności spełniania jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy co miesiąc zastanawiać się, czy wywiązaliśmy się z oczekiwań stawianych przez bank. A to wbrew pozorom duża wartość dodana.

 

Czytaj też: Jak znaleźć konto osobiste dopasowane do twoich potrzeb?

Czytaj też: Co nam mówi numer konta bankowego?

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o