Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Rankomat poleca: najlepsze konta osobiste – luty 2018

Stałych użytkowników serwisu zapewne nie zdziwi fakt, że kolejny raz z rzędu nie doszło do przetasowań w czołówce naszego zestawienia. Nowych czytelników zachęcamy z kolei do bliższego zapoznania się z sylwetkami liderów rankingu – może któraś z ofert spełni wasze oczekiwania. Wszystkich za to powinna zainteresować zmiana w „rezerwacie żubra”, czyli prezentacja nowego konta osobistego Banku Pekao.

OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

Banki w dalszym ciągu niechętnie decydują się na wprowadzanie do ofert bezwarunkowo darmowego konta oraz przypisanej do rachunku karty. Co prawda dochodzi do widocznego złagodzenia oczekiwań, a rezygnację z opłat zagwarantować może np. tylko jedna transakcja bezgotówkowa w miesiącu, ale to zbyt mało by znaleźć się w czołówce naszego rankingu. W końcu darmowe konto i karta debetowa pozwalają swobodnie dysponować zgromadzonymi środkami, bez konieczności zawracania sobie głowy obowiązkiem spełniania dodatkowych warunków. Komfort ten gwarantują liderzy naszego zestawienia.

SPRAWDŹ KOMPLETNY RANKING KONT OSOBISTYCH

Kategorie oceny

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów niejednokrotnie przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, na które uwagę zwracają niemal wszystkie osoby planujące założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Oto one:

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas Bank Polska

Analiza kluczowych parametrów ofert

Pierwsze miejsce podium należy do Nest Konta znajdującego się, jak nazwa wskazuje, w ofercie Nest Banku. Najważniejszą zaletą rachunku jest jego darmowe prowadzenie oraz brak opłat za wyrobienie i użytkowanie karty debetowej. Bezpłatność jest bezwarunkowa, co oznacza że nie zaskoczy was niespodziewana opłata za prowadzenie konta czy użytkowanie karty. Wypłaty z bankomatów w Polsce, zlecenie stałe i polecenie zapłaty również zwolnione są z dodatkowych opłat. Nest Bank to także atrakcyjna oferta lokat terminowych oraz skierowany do rodzin długoterminowy program regularnego oszczędzania.

Drugie miejsce w należy do Konta Idealnego, które znajdziecie w ofercie Idea Banku. Podobnie jak w przypadku Nest Banku, za otwarcie i prowadzenie konta, a także za wydanie i użytkowanie karty płatniczej, nie zapłacicie tutaj ani grosza. Darmowe są także wypłaty z krajowych bankomatów, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Bank posiada ponadto bardzo szeroką gamę produktów oszczędnościowych, co pozwala skutecznie pomnażać zgromadzone na rachunku środki. Nieprzypadkowo lokaty Idea Banku okupują zestawienia naszych rankingów bez względu na analizowany horyzont czasowy.

Trzecie miejsce należy do Konta Optymalnego firmowanego logiem BGŻ BNP Paribas. Podobnie jak w przypadku poprzedników za prowadzenie rachunku oraz kartę płatniczą nie zapłacicie ani grosza. To, co negatywnie wyróżnia Konto Optymalne od pozostałych liderów rankingu to opłata za pobranie gotówki z krajowych bankomatów. O ile rachunki Idea i Nest Banku gwarantują darmowe wypłaty na terenie Polski, o tyle Konto Optymalne pozwala robić to wyłącznie w maszynach BGŻ BNP Paribas i Planet Cash. Poza granicami kraju darmowe wypłaty zapewniają bankomaty BNP Paribas oraz Global Alliance.

Oferty specjalne poza klasyfikacją

Prezentowane zestawienie nie uwzględnia ofert specjalnych, skierowanych do osób zastanawiających się nad założeniem konta osobistego. Dzięki akcjom promocyjnym zyskać można premię pieniężną, vouchery, bilety do kina lub bonus w innej postaci. Sęk w tym, że osoby zakładające konto wcale nie muszą dostosowywać się do oczekiwań organizatora akcji i właśnie z tego powodu wszelkie nagrody potraktowaliśmy jako niepewny bonus. Wszystkich zainteresowanych dodatkowymi profitami zachęcamy do zapoznania się z naszym działem promocji.

NAJLEPSZE LOKATY MIESIĘCZNE – LUTY 2018

Żubr upraszcza – Konto Przekorzystne

W ubiegłym tygodniu Bank Pekao postanowił uporządkować, a przede wszystkim uprościć swoją ofertę rachunków osobistych. Wszystkie dotychczasowe rozwiązania zastąpione zostały jednym Kontem Przekorzystnym. Prowadzenie rachunku oraz obsługa karty płatniczej mogą być bezpłatne pod warunkiem zapewniania w każdym miesiącu jednorazowego wpływu na konto w wysokości min. 500 zł oraz realizacji przynajmniej jednej transakcji kartą. W przeciwnym wypadku opłata za konto wyceniona została na 6 zł i 3 zł za kartę. Pozostałe koszty prezentują się następująco:

  • 0 zł – za dwie pierwsze wypłaty w miesiącu z obcych bankomatów w Polsce (jeśli spełniono warunek bezpłatności konta),
  • 0 zł – za wypłaty z bankomatów Banku Pekao,
  • 0 zł – za dostęp do rachunku przez bankowość mobilną PeoPay, internet i telefon,

Osoby poniżej 26 roku życia nie muszą spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby cieszyć się darmowym kontem i kartą. Warto wspomnieć także o promocyjnym koncie oszczędnościowym oferującym oprocentowanie 2,70% w skali roku przez 180 dni dla kwoty do 10 000 zł. Oferta skierowana jest do nowych i niektórych dotychczasowych klientów Banku Pekao.

Naszym zdaniem

W dalszym ciągu na rynku nie pojawiła się nowa oferta gwarantująca bezwarunkowo darmowe konto osobiste i kartę płatniczą. Na szczęście osoby dla których kryterium to ma najwyższy priorytet mają możliwość wyboru jeden z trzech opcji. Dodatkowo Idea i Nest Bank mogą pochwalić się bardzo przyzwoitą ofertą depozytową, co może być idealnym uzupełnieniem darmowego konta.

 

Czytaj też: Jak znaleźć konto osobiste dopasowane do twoich potrzeb?
Czytaj też: Co nam mówi numer konta bankowego?

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o