Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Rankomat poleca: najlepsze konta osobiste – styczeń 2018

Pierwsze dni Nowego Roku nie skłoniły banków do modyfikacji swoich ofert, stąd brak przetasowań w czołówce naszego zestawienia. W dalszym ciągu miejsce na podium zapewniają bezwarunkowo bezpłatne prowadzenie rachunku i darmowa karta debetowa. Zapraszamy do zapoznania się z liderami rankingu.

OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

Rynek kont osobistych na przestrzeni ostatnich miesięcy znalazł się w dosyć niewygodnym dla klientów klinczu. Banki sporadycznie decydują się na uzupełnienie swojej oferty o bezwarunkowo bezpłatne konto osobiste i darmową kartę płatniczą. Taki duet pozwala na swobodne korzystanie ze zgromadzonych na rachunku środków, bez obaw o dodatkowe opłaty, będące wynikiem niespełnienia jednego z wyszczególnionych w umowie warunków. Na szczęście propozycje z naszego zestawienia wpisują się w dogodne dla klienta kryteria.

 

SPRAWDŹ KOMPLETNY RANKING KONT OSOBISTYCH

Kategorie oceny

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów niejednokrotnie przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można grupę opłat cyklicznych, na które uwagę zwracają niemal wszystkie osoby planujące założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Oto one:

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas Bank Polska

Analiza kluczowych parametrów ofert

Pierwsze miejsce podium należy niezmiennie do Nest Konta znajdującego się w ofercie Nest Banku. Najważniejszą zaletą tego rachunku jest brak opłat za jego prowadzenie oraz darmowe wyrobienie i użytkowanie karty debetowej. Bezpłatność jest bezwarunkowa, co oznacza że nie zaskoczy was niespodziewana opłata za użytkowanie konta czy kartę. Wypłaty z bankomatów w Polsce, zlecenie stałe i polecenie zapłaty również zwolnione są z dodatkowych opłat. Nest Bank to także atrakcyjna oferta lokat terminowych oraz skierowany do rodzin długoterminowy program regularnego oszczędzania.

Drugie miejsce w należy do Konta Idealnego, które znajdziecie w ofercie Idea Banku. Podobnie jak w przypadku Nest Banku, za otwarcie i prowadzenie konta, a także za wydanie i użytkowanie karty płatniczej, nie zapłacicie tutaj ani grosza. Darmowe są także wypłaty z krajowych bankomatów, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Bank posiada ponadto bardzo szeroką gamę produktów oszczędnościowych, co pozwala skutecznie pomnażać zgromadzone na rachunku zaskórniaki. Dodatkowo, posiadacze konta otrzymują dostęp do darmowych przestrzeni coworkingowych (w tym do nowoczesnego biura na torach) – Idea Hub.

Trzecie miejsce należy do Konta Optymalnego firmowanego logiem BGŻ BNP Paribas. Podobnie jak w przypadku poprzedników za prowadzenie rachunku oraz kartę płatniczą nie zapłacicie w tym wypadku ani grosza. To, co odróżnia Konto Optymalne od liderów rankingu to opłata za pobranie gotówki z krajowych bankomatów. O ile rachunki Idea i Nest Banku gwarantują darmowe wypłaty na terenie Polski, o tyle Konto Optymalne pozwala robić to wyłącznie w maszynach BGŻ BNP Paribas i Planet Cash. Poza granicami kraju darmowe wypłaty zapewniają bankomaty BNP Paribas oraz Global Alliance.

Oferty specjalne poza klasyfikacją

Prezentowane zestawienie nie uwzględnia ofert specjalnych, skierowanych do osób zastanawiających się nad założeniem konta osobistego. Dzięki akcjom promocyjnym zyskać można premię pieniężną, vouchery, bilety do kina lub bonus w innej postaci. Sęk w tym, że osoby zakładające konto wcale nie muszą dostosowywać się do oczekiwań organizatora akcji i właśnie z tego powodu wszelkie nagrody potraktowaliśmy jako potencjalny dodatek. Wszystkich zainteresowanych dodatkowymi profitami zachęcamy do zapoznania się z naszym działem promocji.

 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE LOKATY ROCZNE – STYCZEŃ 2018

Naszym zdaniem

Nie ukrywamy, że z niecierpliwością wyczekujemy na ofertę gotową zdetronizować króla naszego rankingu. Radości nie byłoby końca, gdyby atak na dobrze obwarowane pozycje liderów przeprowadzony został przez kilka banków jednocześnie, co zmieniłoby dotychczasowe zasady gry. Oceniając jednak sytuację z perspektywy kilkunastu ostatnich miesięcy trudno spodziewać się rewolucji. Tym bardziej, że propozycje Nest Banku, Idea Banku i BGŻ BNP Paribas to uczciwe i bardzo dobrze skrojone oferty.

 

Czytaj też: Co nam mówi numer konta bankowego?

Czytaj też: Jak znaleźć konto osobiste dopasowane do twoich potrzeb?

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o