Rankomat poleca: najlepsze konta osobiste – wrzesień 2017

Wrzesień nie przyniósł żadnych przetasowań w czołówce najlepszych kont osobistych. Wygląda na to, że bankierzy nie wrócili jeszcze z urlopów, a jak wiadomo, wakacyjna aura nie sprzyja rozmyślaniom nad wymarzonym rachunkiem bankowym. W oczekiwaniu na konto osobiste, zmieniające dotychczasowy układ sił, przybliżamy sylwetki dotychczasowych liderów rankingu. Zapraszamy do lektury!

Kategorie oceny

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, spełniające oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów niejednokrotnie przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku, jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, na które uwagę zwracają niemal wszystkie osoby planujące założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania karty debetowej. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Oto one:

1
Nest Konto
Opłata za prowadzenie
0
Opłata za kartę
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów
Nie
2
Konto Idea Bank
Opłata za prowadzenie
0
Opłata za kartę
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów
Nie
3
Konto Optymalne BGŻ BNP Paribas
Opłata za prowadzenie
0
Opłata za kartę
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów
Nie

Analiza kluczowych parametrów ofert

Palma pierwszeństwa od wielu miesięcy niezmiennie należy do Nest Konta, które znajdziecie w ofercie Nest Banku. Najważniejszym atutem rachunku, jest bezwarunkowa bezpłatność zarówno konta osobistego, jak i wydanej do niego karty. Oznacza to, że nie musicie spełniać żadnych, dodatkowych kryteriów, aby cieszyć się zaletami darmowego konta i karty debetowej. Za zlecenie stałe i polecenie zapłaty bank również nie pobiera żadnych opłat. Nest Bank to także  atrakcyjna oferta lokat terminowych oraz skierowany do rodzin długoterminowy program regularnego oszczędzania.

Drugie miejsce w dalszym ciągu należy do Konta Idealnego, oferowanego przez Idea Bank. Podobnie jak w przypadku Nest Banku, za otwarcie i prowadzenie konta, a także za wydanie i użytkowanie karty płatniczej, nie zapłacicie ani grosza. Darmowe są także zlecenie stałe i polecenie zapłaty. Bank posiada również bardzo szeroką gamę produktów oszczędnościowych, co pozwala skutecznie pomnażać zgromadzone oszczędności. Posiadacze konta otrzymują także dostęp do darmowych przestrzeni coworkingowych (w tym do nowoczesnego biura na torach) – Idea Hub.

BGŻ BNP Paribas ze swoim Kontem Optymalnym od kwartału zajmuje trzecie miejsce podium. Za prowadzenie rachunku oraz kartę debetową nie zapłacicie ani grosza. Co odróżnia konto firmowane twarzą Robin Hooda od liderów rankingu to opłata za pobranie gotówki z krajowych bankomatów. O ile rachunki Idea i Nest Banku gwarantują darmowe wypłaty na terenie Polski, o tyle Konto Optymalne pozwala robić to wyłącznie w maszynach BGŻ BNP Paribas i Planet Cash. Z kolei poza granicami kraju darmowe wypłaty zapewniają maszyny BNP Paribas oraz Global Alliance.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z KOMPLETNYM RANKINGIEM KONT OSOBISTYCH

Oferty specjalne poza klasyfikacją

Prezentowane zestawienie nie uwzględnia akcji promocyjnych, związanych z założeniem konta osobistego. Osoby decydujące się na otwarcie rachunku, często po spełnieniu określonych warunków, zyskać mogą premię pieniężną lub bonus w innej postaci. Sęk w tym, że klienci wcale nie muszą dostosowywać się do oczekiwań organizatora akcji i właśnie z tego powodu wszelkie nagrody potraktowaliśmy jako potencjalny dodatek. Osoby zainteresowane dodatkowymi profitami zachęcamy do zapoznania się z naszym działem promocji.

 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE LOKATY MIESIĘCZNE – WRZESIEŃ 2017

 

Czytaj też: Jak założyć konto osobiste – 30 banków [analiza Rankomat]

Czytaj też: Co nam mówi numer konta bankowego?

avatar

Powiązane tematy

Komentarze: