Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Rankomat poleca: najlepsze lokaty dwumiesięczne – październik 2017

Nastała jesień. W ślad za spadającą temperaturą słabnie sympatia do depozytów bankowych. Zjawiskom tym towarzyszy wzrost inflacji, która we wrześniu zatrzymała się na poziomie 2,20%. Pomimo niesprzyjającej aury nadal skorzystać można z lokat przynoszących realne zyski. Prześwietlamy najlepsze depozyty o dwumiesięcznym terminie zapadalności.

OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

Wybór horyzontu czasowego i tym razem nie był przypadkowy. Zestawienie kierowanie jest głównie do osób, które dopadała wizja nadchodzących Świąt. W końcu na sklepowe regały wjechały już rogate renifery, pstrokate elfy i pękaci Mikołaje. Przedstawione propozycje to również gratka dla poszukiwaczy okazji. W końcu lider zestawienia zachęca oprocentowaniem 4% w skali roku, bez konieczności zakładania konta osobistego. To dużo więcej, niż oferuje dziś rynek.

Najlepsze lokaty dwumiesięczne – założenia rankingu

Z myślą o osobach oczekujących zwartej informacji oraz czytelnego komentarza, prześwietliliśmy trzy najbardziej dochodowe lokaty dwumiesięczne. Stopa procentowa depozytu podawana jest w skali roku, a kwota zysku każdorazowo obliczana jest dla wsadu w wysokości 10 000 zł. Wynik szacujemy w oparciu o rok liczący 365 dni. W zestawieniu znajdują się zarówno propozycje związane z założeniem samej lokaty, jak i te wymagające spełniania dodatkowych warunków. W drugim wariancie każdorazowo oceniamy poziom ich skomplikowania oraz potencjalne koszty związane ze skorzystaniem z oferty.

Osoby planujące pomnażać oszczędności na depozytach terminowych, które nie są do końca pewne terminu czy kwoty wsadu, skorzystać mogą z porównywarki lokat bankowych. Narzędzie to ułatwia, a także zawęża obszar poszukiwań, zwracając takie informacje jak: poziom zysku netto czy średnie oprocentowanie koszyka lokat o identycznym horyzoncie czasowym.

 

Sylwetki liderów

Na pierwszym miejscu uplasowała się doskonale znana Lokata Happy, którą znajdziecie w ofercie Idea Banku. Depozyt gwarantuje oprocentowanie stałe w wysokości 4,00%, co przekłada się zysk netto (po potrąceniu podatku Belki) na poziomie 53,26 zł. Dopuszczalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 500 zł do 10 000 zł. Każdy, nowy klient założyć może tylko jeden, promocyjny depozyt. Niezaprzeczalną zaletą Lokaty Happy jest brak konieczności zakładania konta osobistego.

Tuż za liderem znalazła się Lokata Mobilna, zasilająca stajnię Getin Banku. Oprocentowanie stałe depozytu wynosi 3,00%, co w dniu zapadalności daje zysk netto w wysokości 39,95 zł. Kwota wsadu mieści się w przedziale 500 zł – 10 000 zł.  Lokatę założyć można tylko raz, wykorzystując w tym celu bankowość mobilną. Depozyt wymaga założenia konta osobistego. W ofercie Getin Banku pojawiło się własnie Konto Proste Zasady, które za 1 płatność kartą miesięcznie daje:

  • 0 zł za prowadzenie konta,
  • 0 zł za wydanie i prowadzenie karty debetowej,
  • 0 zł za wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce,
  • 0 zł za przelewy w bankowości internetowej i mobilnej.

Stawkę zamyka Oferta Powitalna – Dzień Dobry w CA, za którą odpowiedzialni są specjaliści z francuskiego Credit Agricole. Depozyt w okresie 60 dni oferuje stawkę na poziomie 3% w skali roku. Daje to zysk netto równy 39,95 zł. Lokata zadowolić może osoby bardziej majętne, gdyż jej górny limit to 50 000 zł. Depozyt skierowany jest dla klientów nowych i może być założony w przeciągu 6 miesięcy od otwarcia konta. Niestety, aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania należy także:

  • posiadać dostęp do bankowości elektronicznej CA24,
  • posiadać kartę do konta,
  • zapewnić wpływy na konto w kwocie min. 500 zł

 

NAJLEPSZE KONTA OSOBISTE – PAŹDZIERNIK 2017

Naszym zdaniem

Zestawiając najlepsze lokaty dwumiesięczne, doszliśmy do wniosku, że krótkookresowi deponenci mają bardzo ograniczone pole wyboru. Jedynie lider zestawienia pozwala na założenie depozytu bez żadnych, dodatkowych warunków. Getin Bank wymaga konta osobistego, które po dokonaniu jednej płatności kartą może być darmowe, konieczne jest jednak wyrobienie plastiku. Propozycja Credit Agricole może być atrakcyjna wyłącznie dla osób planujących szerszą współpracę z bankiem. Konto osobiste, karta i deklaracja wpływów na rachunek, to zbyt wiele, aby zadziałała magia 3% w skali roku.

Wszystkie przedstawione lokaty oferują oprocentowanie przewyższające aktualny poziom inflacji. Nie wiadomo jednak jak wskaźnik zachowa się w kolejnym miesiącu, gdyż nic nie wskazuje na to, aby doszło do gwałtownego wyhamowania wzrostu cen żywności i paliw. Nie pozostaje nic innego jak przeczekać ten okres korzystając z promocyjnych ofert lub zwrócić się w kierunku inwestycji obarczonych większą dozą ryzyka. Osoby zainteresowane pomnażaniem nadwyżek finansowych w dłuższej perspektywie czasu, zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem depozytów terminowych.

 

Czytaj też: Jak obliczyć zysk z lokaty?

Czytaj też: Lokata walutowa – czy warto ją wybrać?

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o