Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Rankomat poleca: najlepsze lokaty sześciomiesięczne – grudzień 2017

Nie jest tajemnicą, że najbardziej zagorzała walka o portfele klientów rozgrywa się w obszarze depozytów trzymiesięcznych. To właśnie ten horyzont czasowy charakteryzuje się największą różnorodnością ofert promocyjnych. Sprawdźmy zatem, co zmieni się w przypadku wydłużenia okresu deponowania do 6 miesięcy i czy warto pomnażać oszczędności w takim terminie?

OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

Lokaty o krótkim terminie zapadalności to najczęściej wabik, mający na celu zachęcenie klienta do rozpoczęcia współpracy z bankiem. Skorzystanie z takiego depozytu może być przecież pierwszym krokiem do bardziej zażyłej i długofalowej relacji biznesowej. Niestety nawet ponadprzeciętne oprocentowanie lokaty w połączeniu z krótkim terminem zapadalności, ograniczoną kwotą wsadu i obowiązkowym podatkiem od zysków kapitałowych, daje mocno dyskusyjne korzyści. Okoliczności te nakazują sprawdzić, czy depozyty półroczne cechują podobne bariery.

Najlepsze lokaty kwartalne – założenia rankingu

Z myślą o osobach oczekujących zwartej informacji oraz czytelnego komentarza, prześwietliliśmy pięć najbardziej dochodowych lokat półrocznych. Stopa procentowa depozytów komunikowana jest zawsze w skali roku, a kwota zysku każdorazowo obliczana jest dla wsadu w wysokości 10 000 zł. Wynik szacujemy w oparciu o rok kalendarzowy liczący 365 dni. W zestawieniu znajdują się zarówno propozycje związane z założeniem samej lokaty, jak i te wymagające spełniania dodatkowych warunków. W drugim wariancie każdorazowo oceniamy poziom ich skomplikowania oraz potencjalne koszty związane ze skorzystaniem z oferty.

Osoby planujące pomnażać oszczędności na depozytach bankowych, które nie są do końca pewne terminu czy kwoty wsadu, skorzystać mogą z porównywarki lokat bankowych. Narzędzie to ułatwia i zawęża obszar poszukiwań, zwracając tak istotne informacje jak: poziom zysku netto czy średnie oprocentowanie koszyka lokat o identycznym horyzoncie czasowym.

 

nowy
klient
Zakres kwoty:
1 000 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
4 %
Okres:
6 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty:
1 000 - 2 000 000
Oprocentowanie:
Procent
1,60 %
Okres:
6 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty:
1 000 - 2 000 000
Oprocentowanie:
Procent
1,40 %
Okres:
6 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty:
1 000 - 2 000 000
Oprocentowanie:
Procent
1,80 %
Okres:
6 mies.
Szczegóły oferty
nowy
klient
Zakres kwoty:
1 000 - 1 000 000
Oprocentowanie:
Procent
1,90 %
Okres:
6 mies.
Szczegóły oferty

 

Sylwetki liderów

Na pierwszym miejscu podium znalazła się Lokata Witaj, oferowana przez Nest Bank (instytucja powstała w wyniku połączenia Banku Smart i FM Banku). Z oferty skorzystać można w ciągu 30 dni od założenia rachunku osobistego. Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w okresie do 60 dni od założenia lokaty zapewnią wpływy na Nest Konto w kwocie min. 2 500 zł tytułem wynagrodzenia, emerytury, renty lub świadczenia Rodzina 500+. Stawka sięgająca 4,00% zapewni posiadaczowi depozytu 159,78 zł zysku na rękę. Odsetki wypłacane są jednorazowo w dniu zapadalności lokaty. Niestety maksymalna kwota wsadu wynosi tylko 10 000 zł.

Tuż za liderem znalazła się Lokata Lojalna, którą znajdziecie w ofercie… Nest Banku. Propozycja skierowana jest do klientów, którzy gotowi są przekierować swoje wpływy na Nest Konto. Oczekiwania banku w tym zakresie są takie same jak w przypadku Lokaty Witaj. Oprocentowanie depozytu w wariancie sześciomiesięcznym wynosi 2,70%. Lokata gwarantuje zysk netto w wysokości 107,85 zł. Odsetki wypłacane są jednorazowo w dniu zapadalności lokaty. Osoby dysponujące większą kwotą oszczędności ucieszy fakt, że limit wsadu ustalony został na poziomie 2 000 000 zł.

Od razu uprzedzamy, że to nie wpis sponsorowany, ale na trzecim miejscu znalazła się również propozycja Nest Banku. Lokata Nowe Środki zachęca oprocentowaniem w wysokości 2,70% (do niedawna 3,00%) i wymaga założenia konta osobistego. Promocyjną stawką objęte są wyłącznie środki rozumiane jako różnica pomiędzy łącznym saldem w dniu założenia lokaty, a saldem w dniu 15 października 2017 r. Pozostałe oszczędności objęte będą stawką 1,20%. Lokata zapewnia zysk netto w wysokości 107,85 zł. Odsetki wypłacane są jednorazowo w dniu zapadalności lokaty. Górny limit wsadu to aż 2 000 000 zł.

Biorąc pod uwagę wysokość oferowanego oprocentowania tuż za podium uplasowała się również energoLOKATA 6M oferowana przez neoBANK oraz Lokata Urodzinowa pochodząca ze stajni BGŻ Optima. Pierwszy z depozytów skierowany jest wyłącznie do nowych klientów banku gotowych założyć konto osobiste lub rachunek techniczny. Górny limit wsadu ustalono na poziomie 1 000 000 zł. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty odsetki naliczane będą według stopy wynoszącej 0,05%.

Z kolei z Lokata Urodzinowa zagwarantuje oprocentowanie w wysokości 2,70% wyłącznie klientom, którzy współpracują z BGŻ Optima od 2011 roku. To dosyć radykalne ograniczenie odcinające od oferty dużą grupę potencjalnych deponentów. Na lokatę przekazać można tylko nowe środki rozumiane jako nadwyżka nad saldem, które zostało zarejestrowane na koniec 17 listopada 2017 r. na wszystkich rachunkach prowadzonych przez bank. Górny limit wsadu wynosi 200 000 zł. Oferta ważna jest do 20 grudnia 2017 roku.

 

SPRAWDŹ NAJLEPSZE KONTA OSOBISTE – GRUDZIEŃ 2017

Naszym zdaniem

Z przeprowadzonej analizy wynika, że osoby gotowe zamrozić swoje oszczędności na okres 6 miesięcy liczyć mogą na całkiem przyzwoitą premię. Dużym atutem prezentowanych lokat jest dopuszczalna kwota wsadu przewyższająca znacznie limit lokat o krótszym terminie. Daje to możliwość zdeponowania większej kwoty w oczekiwaniu na bardziej opłacalne oferty rynkowe. Zniechęcać mogą jedynie warunki blokujące swobodny dostęp do depozytów. W szczególności chodzi konieczność zapewnienia odpowiednich wpływów, co dla wielu osób będzie czynnością zbyt uciążliwą.

 

Czytaj też: Dobra lokata bankowa, czyli czym jest kapitalizacja odsetek?

Czytaj też: Jak obliczyć zysk z lokaty?

 

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o