Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Rankomat poleca: najlepsze lokaty trzymiesięczne – listopad 2017

W tym miesiącu mamy przyjemność zaprezentować najlepsze lokaty kwartalne. Słowo „przyjemność” zostało użyte nieprzypadkowo, gdyż to właśnie w trzymiesięcznym horyzoncie czasowym trwa najbardziej zacięta walka o serca i portfele klientów. Pierwszy raz w historii naszych rankingów zdarza się, że o najniższe miejsce podium zaciekle walczy aż czterech pretendentów. Zapraszamy!

OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

Analizując szeroką ofertę rynku lokat terminowych niemal od razu w oczy rzuca się oprocentowanie depozytów o krótkim terminie zapadalności. Atrakcyjne stawki są pewnego rodzaju wabikiem mającym zachęcić nowych klientów do skorzystania z oferty konkretnego banku. W końcu doskonale oprocentowana lokata może być tylko impulsem do dłuższej, wieloaspektowej współpracy. Bez względu na przesłanki warto przyjrzeć się bliżej depozytom kwartalnym, które w promocyjnej odsłonie mogą przynieść ponadprzeciętne zyski.

Najlepsze lokaty kwartalne – założenia rankingu

Z myślą o osobach oczekujących zwartej informacji oraz czytelnego komentarza, prześwietliliśmy sześć najbardziej dochodowych lokat kwartalnych. Stopa procentowa depozytu komunikowana jest zawsze w skali roku, a kwota zysku każdorazowo obliczana jest dla wsadu w wysokości 10 000 zł. Wynik szacujemy w oparciu o rok kalendarzowy liczący 365 dni. W zestawieniu znajdują się zarówno propozycje związane z założeniem samej lokaty, jak i te wymagające spełniania dodatkowych warunków. W drugim wariancie każdorazowo oceniamy poziom ich skomplikowania oraz potencjalne koszty związane ze skorzystaniem z oferty.

Osoby planujące pomnażać oszczędności na depozytach terminowych, które nie są do końca pewne terminu czy kwoty wsadu, skorzystać mogą z porównywarki lokat bankowych. Narzędzie to ułatwia i zawęża obszar poszukiwań, zwracając tak istotne informacje jak: poziom zysku netto czy średnie oprocentowanie koszyka lokat o identycznym horyzoncie czasowym. Tymczasem prezentujemy, dłuższe niż zazwyczaj, zestawienie liderów rankingu:

 

nowy
klient
Zakres kwoty:
1 000 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
3 %
Okres:
3 mies.
Szczegóły oferty
nowy
klient
Zakres kwoty:
500 - 20 000
Oprocentowanie:
Procent
3 %
Okres:
3 mies.
Szczegóły oferty
nowy
klient
Zakres kwoty:
20 000,01 - 200 000
Oprocentowanie:
Procent
2,60 %
Okres:
3 mies.
Szczegóły oferty
nowy
klient
Zakres kwoty:
500 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
3 %
Okres:
3 mies.
Szczegóły oferty

 

Sylwetki liderów

Na pierwszym miejscu podium znalazła się Lokata na start, oferowana przez Plus Bank. Propozycja skierowana jest do klientów posiadających Konto Plus, które założone zostało w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Z oferty nie skorzystają osoby, które posiadały wcześniej jakiekolwiek lokaty Plus Banku. Depozyt ma charakter progresywny. Jego oprocentowanie rośnie w każdym kolejnym miesiącu, dając średnią stopę zwrotu na poziomie 4%.

Odsetki wypłacane są po każdym miesiącu trwania lokaty i mogą być przekazywane na rachunek bankowy lub dopisywane do kwoty lokaty. W pierwszym wariancie zysk netto (na rękę) wynosi 79,89 zł. W przypadku wykorzystania mechanizmu miesięcznej kapitalizacji odsetek dochód z lokaty wzrasta do 80,09 zł.

Tuż za liderem znalazła się Lokata Witaj oferowana przez Nest Bank (instytucja powstała w wyniku połączenia Banku Smart i FM Banku). Propozycja skierowana jest wyłącznie do nowych klientów. Z depozytu skorzystać można w przeciągu trzydziestu dni od założenia konta osobistego. Bez obaw – otwarcie i prowadzenie rachunku w Nest Banku jest bezwarunkowo bezpłatne. Oprocentowanie lokaty wynosi równe 4%. Odsetki wypłacane są jednorazowo w dniu zapadalności lokaty. Zysk netto z depozytu wynosi 79,89 zł.

Szturm na trzecią pozycję w rankingu przeprowadza równocześnie Idea Bank, mBank i BGŻ Optima. Punktem wspólnym lokat jest oprocentowanie wynoszące równe 3,50% w skali roku. Skupmy się zatem na różnicach. Na pierwszy ogień idzie Lokata Happy. Rozwiązanie skierowane jest do nowych klientów, którzy nie korzystali wcześniej z usług Idea Banku. Dużym atutem depozytu jest brak konieczności zakładania konta osobistego. Nie trzeba korzystać także z innych produktów powiązanych. Zysk netto z lokaty wynosi 69,90 zł. Osoby celujące w krótszy horyzont czasowy, skorzystać mogą z dwumiesięcznego wariantu depozytu. Jego stawka jest 0,5% wyższa i wynosi równe 4,00%.

NAJLEPSZE KONTA OSOBISTE – LISTOPAD 2017

 

To jednak nie ostatnie słowo Idea Banku, gdyż w jego ofercie znajdziecie także Lokatę Happy w wersji Pro. Depozyt dostępny jest wyłącznie dla nowych klientów i nie wymaga zakładania konta osobistego. Lokata jest ukłonem w stronę klientów o bardziej zasobnych portfelach, gdyż stawką 3,50% objęta jest kwota od 10 000 zł – 25 000 zł. To jednak nie koniec. Górny limit lokaty to aż 100 000 zł, jednak oprocentowanie salda powyżej 25 000,01 zł zostanie obniżone do 2,70% w skali roku (stąd wyszczególnienie dwóch wariantów w ramach Lokaty Happy Pro). Przekazując na lokatę 25 000 zł po trzech miesiącach wzbogacimy się o 174,76 zł.

Kolejnym pretendentem do podium jest Lokata Bezkarna 3M zasilająca arsenał BGŻ Optima. Oferta skierowana jest do nowych klientów banku gotowych otworzyć oprocentowane Konto Indywidualne Smart. Nie jest to klasyczny ROR. Jedynym przeznaczeniem rachunku jest pomnażanie oszczędności – aktualnie bank oferuje stawkę 2,5% do 150 000 zł. Konto jest całkowicie darmowe. Wracając do Lokaty Bezkarnej 3M jej dużą zaletą jest fakt, że można ją zerwać przed czasem, nie tracąc przy tym wypracowanych odsetek.

Kolejnym atutem jest maksymalna kwota wsadu sięgająca 20 000 zł. W przypadku ofert konkurentów limit ten wynosi zazwyczaj 10 000 zł. Podwyższony limit wpłaty docenią to zapewne osoby o bardziej zasobnych portfelach. Zysk netto z Lokaty Bezkarnej 3M dla maksymalnej kwoty wsadu to 139,81 zł. Dla kwoty depozytu równej 10 000 zł, dochód na rękę wynosi 69,90 zł.

Ostatnim kandydatem do tronu jest Lokata dla nowych klientów firmowana logiem mBanku. Nazwa depozytu zdradza do kogo konkretnie skierowana jest oferta. Skorzystanie z lokaty wymaga niestety założenia konta osobistego. Co prawda prowadzenie rachunku jest darmowe, ale za kartę do konta możemy zapłacić 4 zł. Opłaty unikniemy dokonując za jej pomocą minimum 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. Zysk netto z Lokaty dla nowych klientów nie odbiega od propozycji konkurentów i równy jest 69,90 zł.

Naszym zdaniem

Wszystkie przedstawione w zestawieniu propozycje są ofertami promocyjnymi. Oznacza to, że posiadają pewne ograniczenia, np. skierowane są wyłącznie do nowych klientów banku. Nie zmienia to jednak faktu, że oferowane przez liderów stawki pozytywnie wyróżniają się na tle aktualnej oferty rynkowej. Biorąc pod uwagę fakt, że zestawienie obejmuje propozycje pięciu banków, jest spora szansa, że każdy z naszych czytelników znajdzie w nim coś dla siebie. W przeciwnym wypadku zapraszamy do zapoznania się z kompletnym rankingiem lokat terminowych.

 

Czytaj też: Lokata walutowa – czy warto ją wybrać?

Czytaj też: Jak obliczyć zysk z lokaty?

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o