Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Rankomat poleca: najlepsze lokaty miesięczne – luty 2018

W lutym skracamy dystans i bierzemy pod lupę najlepsze lokaty jednomiesięczne. Dobra informacja jest taka, że każdy z analizowanych depozytów gwarantuje realny zysk, oferując stawki przewyższające bieżący wskaźnik inflacji. Należy przy tym pamiętać, że prezentowane depozyty posiadają także pewne ograniczenia.

OBLICZ ZDOLNOŚĆ

 

Zgodnie z zapowiedziami prezesa NBP stopy procentowe pozostać mogą na niezmienionym poziomie nawet do połowy 2019 roku. Oczywiście jest to opinia zgodna z aktualnym stanem wiedzy, a podwyżka kosztu pieniądza w wyniku niespodziewanych zdarzeń może nastąpić znacznie wcześniej. Biorąc jednak pod uwagę „gołębie” nastawienie większości członków RPP trudno liczyć na wzrost oprocentowania lokat spowodowany zacieśnieniem dotychczasowej polityki pieniężnej.

Nie oznacza to jednak, że banki odpuszczą walkę o uwagę i portfele klientów na polu tradycyjnych lokat terminowych. Po pierwsze nie pozwala im na to otoczenie konkurencyjne, a po drugie banki muszą liczyć się z potencjalnym odpływem kapitału w kierunku obligacji skarbowych czy funduszy inwestycyjnych. Z uwagi na powyższe, na rynku cyklicznie pojawiają się oferty promocyjne gwarantujące ponadprzeciętne oprocentowanie. Jednak aby sięgnąć po najwyższą stawkę, należy dobrze przyjrzeć się warunkom i parametrom poszczególnych depozytów.

Najlepsze lokaty miesięczne – założenia rankingu

Z myślą o osobach oczekujących zwartej informacji oraz czytelnego komentarza, prześwietliliśmy trzy najbardziej dochodowe lokaty miesięczne. Stopa procentowa depozytów komunikowana jest zawsze w skali roku, a kwota zysku każdorazowo obliczana jest dla wsadu w wysokości 10 000 zł. Wynik szacujemy w oparciu o rok kalendarzowy liczący 365 dni. W zestawieniu znajdują się zarówno propozycje związane z założeniem samej lokaty, jak i te wymagające spełniania dodatkowych warunków. W drugim wariancie każdorazowo oceniamy poziom ich skomplikowania oraz potencjalne koszty związane ze skorzystaniem z oferty.

Osoby planujące pomnażać oszczędności na depozytach bankowych, które nie są do końca pewne terminu czy kwoty wsadu, skorzystać mogą z porównywarki lokat bankowych. Narzędzie to ułatwia i zawęża obszar poszukiwań, zwracając tak istotne informacje jak: poziom zysku netto czy średnie oprocentowanie koszyka lokat o identycznym horyzoncie czasowym.

 

Sylwetki liderów

Liderem rankingu depozytów jednomiesięcznych jest Lokata LOGujesz-LOKujesz, którą znajdziecie w ofercie Eurobanku. Depozyt wyróżnia oprocentowanie stałe wynoszące 3,50% w skali roku. Gwarantuje to zysk netto (po potrąceniu podatku Belki) na poziomie 23,30 zł. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 200 zł do 10 000 zł. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie konta osobistego oraz aktywacja bankowości mobilnej. Bez obaw – prowadzenie konta Active, po spełnieniu określonych warunków jest bezpłatne. Każdy klient założyć może tylko jedną taką Lokatę LOGujesz-LOKujesz.

Tuż za liderem uplasowała się doskonale znana Lokata Happy w wariancie jednomiesięcznym, oferowana przez Idea Bank. Propozycja zachęca oprocentowaniem stałym sięgającym 3,00% w skali roku, co przekłada się na zysk netto w wysokości 19,97 zł. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w widełkach 500 zł – 10 000 zł. Depozyt skierowany jest wyłącznie do nowych klientów, przy czym bank nie wymaga zakładania konta osobistego ani skorzystania z innych produktów dodatkowych. Każda osoba założyć może tylko jedną Lokatę Happy.

Ostatnie miejsce podium przypadło Lokacie Wielki Procent Plus, która urozmaica arsenał wspomnianego wyżej Idea Banku. Depozyt oferuje stawkę na poziomie 2,70% w skali roku, co gwarantuje zysk netto w wysokości 17,97 zł. Horyzont czasowy inwestycji to 30 dni. Skorzystanie z oferty wymaga założenia rachunku, jednak za jego prowadzenie bank nie nalicza żadnych opłat. Co pozytywnie wyróżnia Lokatę Wielki Procent Plus na tle liderów rankingu to górny limit wsadu, który wynosi aż 1 000 000 zł. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób dysponujących większą ilością gotówki.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE KONTA OSOBISTE – LUTY 2018

Naszym zdaniem

Z jednej strony należy cieszyć się, że w obszarze lokat krótkoterminowych wciąż „ustrzelić” można oferty gwarantujące realny zysk. Z drugiej strony jednak martwi mała aktywność banków i brak ofert mogących zdetronizować obecnych liderów. Dokładając do tego ograniczenia kwotowe wsadu oraz konieczność spełnienia warunków dodatkowych, daleko nam w tej materii do hurraoptymizmu.

Osoby zainteresowane pomnażaniem swoich oszczędności w dłuższym horyzoncie czasowym, zachęcamy do zapoznania się z rankingiem depozytów terminowych. Szeroki wachlarz ofert sprawi, że każdy entuzjasta lokat bankowych z pewnością znajdzie coś dla siebie.

 

Czytaj też: Jak obliczyć zysk z lokaty?
Czytaj też: Lokata walutowa – czy warto ją wybrać?

PORÓWNAJ KREDYTY
avatar

Powiązane tematy

Komentarze:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o