Odzyskaj stabilizację finansową – ranking kredytów konsolidacyjnych

kobieta w różowej bluzce, siedząca na dywanie z segregatorem na kolanach, dokonuje obliczeń na kalkulatorze
Źródło obrazka: depositphotos

Terminowa spłata zobowiązań wymyka się wam spod kontroli, a do tego odnosicie wrażenie, że zbyt dużo płacicie za pożyczki i kredyty. Wszystko czego pragniecie to ponowna stabilizacja finansowa i okiełznanie domowego budżetu. Wszystko wskazuje, że powinniście bliżej przyjrzeć się ofercie kredytów konsolidacyjnych. Właściwy wybór wspomóc może najnowszy ranking ebroker.pl.

Rata za skuter, rower i samochód. Do tego robot kuchenny, zestaw wypoczynkowy i panoramiczny telewizor. Tak ten z zakrzywionym ekranem. Mało brakowało a zapomnielibyście o lustrzance, która leży gdzieś w szafie, bo nie znajdujecie czasu na pstrykanie fotek. Jesteście coraz bliżej stwierdzenia, że harmonogram spłaty waszych zobowiązań przypomina rozpiskę trasy koncertowej Rolling Stonesów. W dwóch słowach – wybitna obfitość.

Regularnie spłacacie odsetki karne, a miły głos w słuchawce cyklicznie przypomina wam o konieczności uregulowania długu, pomimo tego że dysponujecie środkami na terminową obsługę zadłużenia. Pewnie odetchnęlibyście z ulgą, gdyby ktoś spłacił wszystkie wasze zobowiązania i zaproponował jeden kredyt z jedną, czytelną ratą. A gdyby dodatkowo okazało się, że nowa rata kosztowałaby mniej, to euforii nie byłoby końca. Tak się składa, że to scenariusz nie do końca wyssany z palca.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE KREDYTY KONSOLIDACYJNE – MAJ 2017

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

W zasadzie to już w poprzednim akapicie zdradziliśmy, że kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, który przyznawany jest na spłatę wcześniejszych zobowiązań. Mogą być to zarówno kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, jak i limit w karcie kredytowej. W efekcie połączenia dotychczasowych zobowiązań, otrzymujemy atrakcyjnie oprocentowany kredyt z jednym terminem płatności. Wpływa to istotnie na ułatwienie prawidłowej obsługi długu, a także poprawia przejrzystość domowego budżetu.

Pozostaje nam jeszcze tajemnica niższej raty kredytu. Niestety nie jest ona wynikiem dobroduszności potencjalnego kredytodawcy. “Lżejsza” rata nierozerwalnie łączy się z koniecznością wydłużenia okresu finansowania, a to przekłada się na wzrost całkowitego kosztu kredytu. W końcu odsetki spłacać będziemy w dłuższym horyzoncie czasowym. Niższa rata to jednak lepsza płynność kredytobiorcy, a stąd już niedaleko do jego doskonałego samopoczucia. Oczywiście w przypadku zestawienia kilku wysokomarżowych zobowiązań może okazać się, że kredyt konsolidacyjny jest tańszy pomimo wydłużenia okresu finansowania.

Najlepsze kredyty konsolidacyjne

Najnowszy ranking kredytów konsolidacyjnych przygotowany przez serwis ebroker.pl przewiduje kwotę zobowiązania w wysokości 125 000  zł oraz horyzont czasowy sięgający 5 lat. Z zestawienia dowiecie się, kto proponuje konkretne rozwiązanie, ile wyniesie miesięczna rata po konsolidacji oraz na jakim poziomie kształtuje się oprocentowanie i prowizja za udzielenie kredytu. Dodatkowo będziecie mieć pewność, czy ubezpieczenie długu jest obowiązkowe. Warto przyjrzeć się zestawieniu bliżej, gdyż różnica w wysokości raty pomiędzy liderem, a zamykającym stawkę, jest ogromna.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny warto pamiętać, że nie w każdym przypadku będzie to rozwiązanie tańsze. Szczególnie w sytuacji, kiedy kredytodawca będzie nakłaniał was do skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia. Oczywiście polisa jest nieobowiązkowa, ale może okazać się, że jej brak odbije się wzrostem prowizji lub oprocentowania, a w najgorszym wypadku będzie równoznaczny z odmową finansowania. Przemyślana decyzja może przyczynić się do odzyskania spokoju i ponownej stabilizacji finansowej, dlatego warto poświęcić jej odrobinę czasu. Bo czasami dwa plus dwa równa się pięć.

avatar

Powiązane tematy

Komentarze: