Rankomat poleca: najlepsze konta osobiste – maj 2017

Majowe zestawienie najlepszych na rynku kont osobistych, nie przyniosło żadnych przetasowań w czołówce stawki. Liderzy mocno obwarowali się na swoich pozycjach, nie zamierzając oddawać pola konkurencji. Warto jednak wspomnieć, że pretendenci do podium pozytywnie zaskoczyli w obszarze promocji związanych z założeniem i aktywnym korzystaniem z konta. Więcej informacji znajdziecie w dalszej części tekstu. Zapraszamy do lektury.

Kategorie oceny

Poszukując najlepszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, spełniające oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów niejednokrotnie przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejsze będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku, jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej i płatności zbliżeniowych.

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można jednak grupę opłat cyklicznych, na które uwagę zwracają niemal wszystkie osoby planujące założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do niej koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania karty debetowej. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Oto one:

 

1
Nest Konto
Opłata za prowadzenie
0
Opłata za kartę
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów
Nie
2
Konto Idea Bank
Opłata za prowadzenie
0
Opłata za kartę
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów
Nie
3
eKonto Standardowe mBank
Opłata za prowadzenie
0
Opłata za kartę
od 0 do 4
Wypłaty ze wszystkich bankomatów
Nie

Analiza kluczowych parametrów ofert

Pierwsze miejsce niezmiennie należy do Nest Konta, które znajdziecie w ofercie Nest Banku. Najważniejszą zaletą rachunku, jest bezwarunkowa bezpłatność zarówno konta osobistego, jak i wydanej do niego karty. Oznacza to, że nie musicie spełniać żadnych, dodatkowych kryteriów, aby cieszyć się zaletami darmowego konta i nie obawiać się dodatkowej opłaty za kartę. Co ważne, zlecenie stałe i polecenie zapłaty również jest darmowe. Do tego wszystkiego bank dysponuje atrakcyjną ofertą lokat terminowych.

Drugi stopień podium należy do Konta Idealnego, oferowanego przez Idea Bank. Podobnie jak w przypadku rozwiązania Nest Banku, za otwarcie i prowadzenie konta, a także za korzystanie z karty płatniczej, nie pobierana jest żadna opłata. Darmowe jest także zlecenie stałe i polecenie zapłaty. Bank posiada również bardzo szeroką gamę produktów oszczędnościowych, co pozwala skutecznie pomnażać zgromadzone nadwyżki finansowe. Konto jest także przepustką do darmowych przestrzeni coworkingowych – Idea Hub.

Stawkę zamyka oferta mBanku, skrywająca się pod postacią eKonta Standard. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo bezpłatne. Bank przewiduje jednak miesięczną opłatę za kartę w wysokości 4 zł, której można uniknąć, dokonując za jej pomocą 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Konto docenią osoby poszukujące nowoczesnych i atrakcyjnych rozwiązań takich jak zaawansowana aplikacja mobilna, usługa cashback czy Android Pay.

Oferty specjalne banków

Prezentowane zestawienie nie uwzględnia akcji promocyjnych, związanych z założeniem konta osobistego. Osoby decydujące się na otwarcie rachunku, często po spełnieniu określonych warunków, zyskać mogą premie pieniężne lub bonus w innej postaci. Sęk w tym, że klienci wcale nie muszą dostosowywać się do oczekiwań organizatora akcji i właśnie z tego powodu wszelkie nagrody potraktowaliśmy jako dodatek.

Z uwagi na prawdziwy wysyp ofert specjalnych, postanowiliśmy jednak wspomnieć, co mogą zyskać osoby, które zamierzają spełnić stawiane przed nimi warunki. Dodatkowe profity sprawić mogą, że każdy, według własnych oczekiwań, dokona przetasowań w osobistym rankingu. I tak decydując się na Nest Konto otrzymać można podwójny bilet do kina, a z eKontem Standard zgarnąć można do 300 zł w postaci moneyback.

Znajdujące się tuż za podium Konto 360°, oferowane przez Millennium Bank, zachęca premią do 560 zł w postaci gotówki, moneyback i bonu na wymarzone wakacje. Dodatkowo 4 uczestników otrzymać kolejny kupon o wartości 1 500 zł każdy. Z kolei deptający po piętach liderów ING Bank Śląski proponuje 100 zł za otwarcie konta i do 1 000 zł w programie poleceń. Wypłata premii w pełnych kwotach może nieco zmienić krajobraz zmagań, jednak z uwagi na fakt że jest to zdarzenie niepewne, nie bierzemy go pod uwagę podczas konstrukcji naszego rankingu.

avatar

Powiązane tematy

Komentarze: