Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Santander Bank Polska

Karty kredytowe w Santander Bank Polska

Rozwiązania Santandera Banku Polskiego sprawdzone przez rankomat.pl:

W ofercie Santander Bank Polska znajdziesz nie tylko karty do kont, ale także karty kredytowe. Działają na zupełnie innych zasadach i pozwalają zadłużać się w ciężar przyznanego przez bank limitu kredytowego. Umiejętne korzystanie z kart kredytowych pozwala uniknąć zapłaty odsetek od zaciąganych zobowiązań. Produkt ten dostępny jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych.

Jakie karty kredytowe dostępne są w Santander Bank Polska?

W ofercie Santander Bank Polska znajdziesz kilka kart kredytowych. W zależności od preferencji możesz zdecydować się na kartę kredytową zapewniającą podstawowy zestaw usług, przez kartę pozwalającą wspierać akcję charytatywną, a na karcie z zestawem prestiżowych korzyści kończąc. Oferty zweryfikowaliśmy dnia 29 czerwca 2024 roku.

Karta kredytowa Visa Silver Akcja Pajacyk w Santander Bank Polska

Produkt ten pozwala pomagać podopiecznym programu Pajacyk. Kiedy płacisz kartą Visa Silver Akcja Pajacyk podopieczni tej akcji otrzymują pomoc psychologiczną oraz obiady. Dostępny limit kredytowy tej karty mieści się w przedziale od 500 zł do 20 tys. zł, a maksymalny okres kredytowy wynosi 54 dni.

Karta kredytowa Mastercard Silver w Santander Bank Polska

Limit kredytowy tej karty wynosi od 500 zł do 50 tys. zł, a maksymalny okres bezodsetkowy to 54 dni. Płacąc tą kartą zbierasz punkty w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile, które możesz wymieniać na cenne nagrody. Korzystając z tej oferty otrzymasz również zniżkę na rezerwację samochodu.

Karta kredytowa World Mastercard w Santander Bank Polska

Karta ta została przygotowana z myślą o osobach o większych potrzebach finansowych. W tym przypadku możesz wnioskować o limit w kwocie od 4 do 100 tys. zł. Maksymalny okres bezodsetkowy wynosi 54 dni. Karta kredytowa World Mastercard pozwala uczestniczyć w programie Mastercard® Bezcenne® Chwile oraz zapewnia 9% zniżki na Rentalcars.com.

Karta kredytowa Visa Platinum w Santander Bank Polska

Wybierając tę kartę możesz wnioskować o limit kredytowy do 150 tys. zł. Oprócz tego zyskujesz dostęp do ekskluzywnych usług obejmujących m.in. wejście do 1500 saloników VIP na lotniskach w programie Priority Pass. Możesz też czerpać dodatkowe korzyści rejestrując kartę w programie Visa Benefit.

Jak wyrobić kartę kredytową w Santander Bank Polska?

Wszystkie opisane powyżej karty kredytowe dla klientów indywidualnych możesz zamówić w takich samych kanałach. Santander Bank Polska daje Ci do wyboru złożenie wniosku:

 • przez usługę bankowości elektronicznej Santander internet
 • w aplikacji Santander mobile
 • przez infolinię
 • bezpośrednio w placówce banku.

Kto może wyrobić kartę kredytową w Santander Bank Polska?

Korzystając z karty kredytowej zaciągasz dług, który musisz później spłacić. Dlatego przepustką do wyrobienia karty kredytowej jest odpowiednia zdolność kredytowa. Poza tym musisz być osobą pełnoletnią z pełną zdolnością do czynności prawnych. Przy bardziej prestiżowych kartach może pojawić się także wymóg np. minimalnych dochodów lub posiadania odpowiedniego majątku.

Jak aktywować kartę kredytową w Santander Bank Polska?

Kartę kredytową możesz aktywować podczas pierwszej transakcji bankomacie Santander Bank Polska lub w terminalu płatniczym, gdzie będzie wymagane podanie numeru PIN. Możesz też aktywować kartę w usłudze bankowości elektronicznej Santander internet. W tym celu:

 • po zalogowaniu wybierz zakładkę Finanse – Karty. Następnie przy karcie, którą zamierzasz aktywować, kliknij opcję Aktywuj. Następnie w opcji Więcej wybierz Nadaj PIN.

Kartę kredytową możesz również aktywować w aplikacji Santander mobile. Procedura ta prezentuje się następująco:

 • po zalogowaniu wybierz na ekranie kartę, którą chcesz aktywować. Następnie wybierz Opcje – Aktywuj kartę oraz nadaj PIN do karty.

Ile kosztuje karta kredytowa w Santander Bank Polska?

Opłata roczna za prowadzenie karty kredytowej w Santander Bank Polska zależy od jej rodzaju. Im bardziej prestiżowy wariant, tym wyższe potencjalne koszty. Zazwyczaj opłaty możesz uniknąć spełniając dodatkowe warunki. Dla porównania (zakładając, że nie spełniłeś warunków bezpłatności) – roczna opłata za kartę kredytową Mastercard Silver wynosi 7,5 zł, a za kartę Visa Platinum wynosi już 42 zł.

Jak wygląda spłata karty kredytowej w Santander Bank Polska?

Jeśli w okresie rozliczeniowym dokonałeś transakcji kartą kredytową, to po jego zakończeniu otrzymasz od banku wyciąg, w którym znajdziesz m.in. wysokość całkowitego zadłużenia, minimalną kwotę spłaty oraz termin płatności. Spłatę zadłużenia możesz zrealizować przelewem.

Uwaga!

Możesz też skorzystać z automatycznej spłaty zadłużenia nawet w sytuacji, kiedy masz konto osobiste w innym banku, upoważniając Santander Bank Polska do stałego automatycznego pobierania minimalnej lub całkowitej kwoty spłaty widocznej na wyciągu.

Zadłużenie karty kredytowej możesz spłacić również w formie wpłaty gotówkowej w bankomatach Santander Bank Polska.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czym jest okres bezodsetkowy przy karcie kredytowej?

Jeśli dokonasz całkowitej spłaty karty kredytowej w okresie bezodsetkowym, to nie zapłacisz odsetek od zadłużenia. Karty kredytowe w Santander Bank Polska mają zazwyczaj 54 dni okresu bezodsetkowego, na który składa się 30 dni okresu rozliczeniowego plus 24 dni na spłatę zadłużenia.

Jak zrobić przelew z karty kredytowej w Santander Bank Polska?

Aby robić przelew z rachunku karty kredytowej w pierwszej kolejności zaloguj się do Santander internet lub Santander mobile. Następnie wybierz typ przelewu, który chcesz zrealizować. Później jako rachunek źródłowy wybierz rachunek karty kredytowej – powinien być widoczny na liście rachunków własnych.

Czy można założyć kartę kredytową dla dziecka w Santander Bank Polska?

Nie. Jest to produkt kredytowy, więc zgodnie z przepisami prawa nie mogą korzystać z niego dzieci. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z kart debetowych i przedpłaconych, ale tu wymagana jest wcześniejsza zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Od czego zależy wysokość limitu na karcie kredytowej w Santander Bank Polska?

Wysokość limitu na karcie kredytowej w Santander Bank Polska zależy od dwóch elementów. Pierwszym z nich jest ograniczenie wynikające konstrukcji wybranej oferty. Drugi powiązany jest z Twoją zdolnością kredytową. Jeśli ta jest zbyt niska, to bank może odmówić Ci nawet wydania karty kredytowej z najniższym możliwym limitem.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA