Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Santander Bank Polska

Konta bankowe w Santander Bank Polska

Rozwiązania Santandera Banku Polskiego sprawdzone przez rankomat.pl:

Santander Bank Polska oferuje duży wybór rachunków przeznaczonych dla klientów detalicznych, klientów zamożnych, mikroprzedsiębiorców, rolników, dużych firm i korporacji. Pozwala to dobrać konto osobiste i zestaw powiązanych usług, które będą najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Jakie konta osobiste dostępne są w Santander Bank Polska?

Jako klient indywidualny możesz założyć w Santander Bank Polska standardowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR), konto dla wymagających klientów, konto dla studentów, młodzieży i dzieci. Ponadto w ofercie znajdziesz rachunek walutowy, konta dla klientów zamożnych oraz Podstawowy Rachunek Płatniczy. Oferty zweryfikowaliśmy 29 czerwca 2024 roku.

Konto Santander w Santander Bank Polska

Jest to flagowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w ofercie tej instytucji. W zamian za spełnienie dodatkowych warunków bank nie pobierze od Ciebie opłat za prowadzenie tego konta. Na uwagę zasługuje także nieograniczona liczba bezpłatnych przelewów natychmiastowych. Konto to oferowane jest w licznych promocjach, co daje szanse na dodatkową premię.

Konto Santander Max w Santander Bank Polska

Konto Santander Max prezentuje nico inną koncepcję. Prowadzenie tego rachunku kosztuje 15 zł miesięcznie i nie możesz uniknąć tej opłaty. W zamian otrzymujesz szereg bezpłatnych korzyści. Mowa tu o m.in. karcie Dopasowanej bez opłaty miesięcznej, wypłatach gotówki z bankomatów na świecie i nieograniczonej liczbę przelewów zagranicznych. Konto to również możesz założyć w promocji.

Konto Santander dla studenta (18-25 lat) w Santander Bank Polska

Jak wskazuje sama nazwa – jest to konto osobiste skierowane do studentów. Oprócz szeregu usług, które oferowane są bezpłatnie (m.in. prowadzenie konta, przelewy natychmiastowe, nieograniczoną liczbę przelewów zagranicznych) otrzymasz także bezpłatny dostęp do platformy Santander Open Academy.

Konto24 walutowe w Santander Bank Polska

Rachunek ten możesz założyć w jednej z 12 walut. Wśród nich wymienić można m.in. euro (EUR), dolara amerykańskiego (USD), funta brytyjskiego (GBP), franka szwajcarskiego (CHF), koronę czeską (CZK) i koronę norweską (NOK). Konto to może być prowadzone bezpłatnie w zamian za spełnienie prostego warunku.

Konto Select w Santander Bank Polska

To rachunek dla bardziej wymagających, a przy okazji lepiej zarabiających klientów. Po spełnieniu warunków dotyczących miesięcznych wpływów lub wysokości posiadanych aktywów konto może być prowadzone bezpłatnie. W przeciwnym wypadku bank pobierze opłatę w wysokości 45 zł miesięcznie.

Ponadto w ofercie Santander Bank Polska zajdziesz jeszcze:

 • Konto Santander dla młodych (18-25 lat)
 • Konto Santander dla młodych (13-17 lat)
 • Konto Santander dla dzieci (0-12 lat)
 • Konto Private Banking,
 • Podstawowy Rachunek Płatniczy.

Jak założyć konto osobiste w Santander Bank Polska?

W Santander Bank Polska założysz konto osobiste na kilka sposobów. Może się jednak zdarzyć, że w ramach konkretnej oferty nie będziesz mieć dostępu do wszystkich możliwych kanałów. Konto osobiste możesz założyć:

 • składając wniosek na stronie internetowej banku;
 • przez usługę bankowości elektronicznej Santander internet;
 • w aplikacji Santander mobile;
 • bezpośrednio w placówce banku.

Kto może otworzyć konto w Santander Bank Polska?

Konto osobiste w Santander Bank Polska mogą otworzyć osoby pełnoletnie, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. Osoby niepełnoletnie, które chciałby założyć rachunek dla młodych, mogą to zrobić z pomocą swoich rodziców lub opiekunów prawnych. Co ważne, konto dla młodzieży możesz otworzyć bez obecności dziecka. Konta z powodzeniem mogą zakładać również obcokrajowcy.

Ile kosztuje założenie i prowadzenie konta osobistego w Santander Bank Polska?

Opłata za prowadzenie rachunku zależy od rodzaju konta. Najbardziej popularne Konto Santander może być prowadzone bezpłatnie w zamian za spełnienie dodatkowych warunków. Za prowadzenie innych rachunków bank może oczekiwać opłaty, ale możesz jej uniknąć w zamian za spełnienie dodatkowych warunków.

Są też konta, których prowadzenie jest zawsze płatne np. Konto Santander Max. Za założenie konta osobistego, bez względu na jego rodzaj, Santander Bank Polska nie pobiera żadnych opłat.

Czy do konta osobistego można wyrobić kartę w Santander Bank Polska?

Santander Bank Polska ma w swojej ofercie kilka kart do kont, także bez problemu znajdziesz dogodną dla siebie opcję. Wymienić tu można m.in. kartę Dopasowaną, kartę Dopasowaną dla młodych, kartę Mastercard walutową i kartę Visa Select. Dzięki karcie możesz wygodnie płacić w punktach usługowo-handlowych wyposażonych w terminale płatnicze oraz wypłacać gotówkę z bankomatów.

Uwaga!

Pamiętaj, że płacąc kartą debetową masz do dyspozycji wyłącznie kwotę zgromadzoną na koncie osobistym, do którego jest ona podpięta.

Jakie konta firmowe dostępne są w Santander Bank Polska?

W Santander Bank Polska znajdziesz też rachunki firmowe dopasowane do formy prawnej i skali prowadzonej działalności. Wymienić tu można m.in. Konto Firmowe Online, Konto Firmowe Godne Polecenia, Konto dla freelancerów i Konto Agrobiznes. Dla dużych firm i korporacji przygotowane zostały rachunki w złotych polskich oraz blisko 30 walutach obcych z dostępem do bankowości elektronicznej iBiznes24.

Jakie konta oszczędnościowe dostępne są w Santander Bank Polska?

Aktualnie w ofercie Santander Bank Polska znajdują się 2 rachunki oszczędnościowe. Pierwszy z nich to konto oszczędnościowe Select, na które możesz wpłacić dowolną kwotę. Odsetki naliczane są każdego dnia i wypłacane w okresach miesięcznych. Konto oszczędnościowe Select prowadzone jest bezpłatnie.

Drugą opcją jest konto Multi oszczędnościowe. Rachunek ten prowadzony jest bezpłatnie i zapewnia miesięczną kapitalizacji odsetek. Warto sprawdzać oferty specjalne powiązane z tym kontem, dzięki którym możesz skorzystać z podwyższonego oprocentowania. Naturalnie w zamian musisz spełnić dodatkowe warunki promocji.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy konto osobiste w Santander Bank Polska jest oprocentowane?

Standardowe konta bankowe, czyli inaczej rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe w Santander Bank Polska nie są oprocentowane. Jeśli chcesz, aby od zgromadzonych środków bank naliczył odsetki, to musisz założyć konto Multi oszczędnościowe lub konto oszczędnościowe Select.

Jaki jest numer IBAN konta w Santander Bank Polska?

Numer Twojego rachunku w Santander Bank Polska, a także w każdym innym krajowym banku, składa się z 26 cyfr. Jeśli chcesz otrzymać numer rachunku w formacie IBAN (ang. International Bank Account Number) musisz poprzedzić numer swojego konta dwuliterowym kodem kraju. W przypadku Polski będzie to PL.

Czy można zmienić typ konta w Santander Bank Polska?

Nie możesz zmienić typu konta w Santander Bank Polska. Możesz zamknąć jeden rachunek i otworzyć kolejny. Niestety będzie miał on inny numer, co może stwarzać niepotrzebne kłopoty. W takiej sytuacji możesz otworzyć nowe konto i nie zamykać starego. Sprawdź jednak wcześniej, czy będziesz w stanie spełniać warunki bezpłatności dla dwóch rachunków.

Czy można założyć konto wspólne w Santander Bank Polska?

W Santander Bank Polska założysz konto wspólne, ale możesz to zrobić wyłącznie podczas osobistej wizyty w oddziale. Umowa musi być podpisana przez wszystkie osoby zainteresowane prowadzeniem rachunku.

Jak pobrać wyciąg z konta w Santander Bank Polska?

Elektroniczna wersja papierowego zestawienia transakcji oferowana jest przez Santander Bank Polska pod nazwą eWyciąg. Dokument ten pobierzesz przez usługę bankowości elektronicznej Santander internet lub w aplikacji Santander mobile. eWyciągi możesz pobrać w formatach PDF, HTML, CSV i xml. Usługa ta jest bezpłatna.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA