Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00
Santander Bank Polska

Lokaty oszczędnościowe w Santander Bank Polska

Rozwiązania Santandera Banku Polskiego sprawdzone przez rankomat.pl:

Kierując się potrzebą i misją kompleksowej obsługi klientów, Santander Bank Polska ma w swojej ofercie również produkty inwestycyjne i oszczędnościowe. Wśród nich znajdziesz lokaty terminowe, które pozwolą Ci pomnożyć zgromadzone środki finansowe – nie tylko w złotych polskich. Zróżnicowane warianty depozytów są szansą na precyzyjny dobór oferty.

Jakie lokaty terminowe dostępne są w Santander Bank Polska?

Santander Bank Polska zgrupował w kategorii lokat kilka zróżnicowanych propozycji. Dodatkowo część z nich oferowana jest w odmiennych wariantach. Znajdziesz tu lokatę standardową, lokatę na promocyjnych warunkach, lokatę negocjowaną, walutową i lokatę sprzedawaną w zgrzewce z funduszem inwestycyjnym. Oferty zweryfikowaliśmy dnia 29 czerwca 2024 roku.

Lokata terminowa w Santander Bank Polska

Jest to podstawowa lokata terminowa w ofercie banku. Jej oprocentowanie jest niższe od depozytów promocyjnych. Z drugiej z założeniem tej lokaty nie wiąże się konieczność spełnienia wyśrubowanych warunków. Bank nie stosuje też tutaj uciążliwych ograniczeń. Podstawowe parametry tej oferty prezentują się następująco:

 • Minimalna kwota lokaty: 1 tys. zł
 • Maksymalna kwota lokaty:
  • 1 mln zł w Santander internet i Santander mobile
  • bez limitu w placówce banku
 • Okres deponowania: 3, 6 lub 12 miesięcy
 • Oprocentowanie stałe w skali roku:
  • 3,0% – dla lokaty na 3 miesiące
  • 2,5% – dla lokaty na 6 miesięcy
  • 2,0% – dla lokaty na 12 miesięcy
 • Dodatkowe warunki: wymagane konto osobiste.

Lokata wakacyjna w Santander Bank Polska

To promocyjna lokata krótkoterminowa, którą założysz do 30 września 2024 roku. Jest ona dostępna tylko w usłudze bankowości elektronicznej Santander internet oraz w aplikacji Santander mobile. W danym momencie możesz mieć tylko jedną lokatę wakacyjną. Podstawowe parametry tej oferty prezentują się następująco:

 • Minimalna kwota lokaty: 1 tys. zł
 • Maksymalna kwota lokaty: 50 tys. zł
 • Okres deponowania: 3 miesiące
 • Oprocentowanie stałe w skali roku: 4%
 • Dodatkowe warunki: wymagane konto osobiste lub konto oszczędnościowe.

Lokata terminowa walutowa w Santander Bank Polska

Skorzystasz z tej propozycji pod warunkiem, że masz oszczędności w dolarach amerykańskich (USD). Założysz ją w usłudze bankowości elektronicznej Santander internet, w aplikacji Santander mobile oraz w oddziale. Możesz mieć dowolną liczbę takich lokat. Podstawowe parametry tego depozytu prezentują się następująco:

 • Minimalna kwota lokaty: 1 tys. USD
 • Maksymalna kwota lokaty: brak limitu
 • Okres deponowania: 6 lub 12 miesięcy
 • Oprocentowanie stałe w skali roku:
  • 0,1% – dla lokaty półrocznej
  • 0,2% – dla lokaty rocznej

Lokata z funduszem VI w Santander Bank Polska

Skorzystanie z tej lokaty daje szansę na wyższe oprocentowanie, jednak Ty płacisz za to wyższym ryzykiem. Wiąże się ono koniecznością zakupu jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych, które zmieniają swoją wartość w czasie – mogą przynosić zysk, ale równie dobrze mogą wygenerować stratę. Z oferty tej możesz skorzystać do 30 czerwca 2024 roku.

Jak założyć lokatę terminową w Santander Bank Polska?

Sposób założenia lokaty terminowej w Santander Bank Polska zależy od warunków konkretnej oferty. Opisane powyżej depozyty dostępne są w przynajmniej jednym z poniższych kanałów:

 • usługa bankowości elektronicznej Santander internet
 • aplikacja Santander mobile
 • bezpośrednio w oddziałach banku.

Jakie jest oprocentowanie lokat terminowych w Santander Bank Polska?

Oprocentowanie lokat w Santander Bank Polska (bez uwzględniania depozytów z komponentem inwestycyjnym) jest stałe i komunikowane jest zawsze w skali roku. Dzięki temu już w momencie podpisania umowy możesz oszacować wysokość przyszłych odsetek.

Na dzień 29 czerwca 2024 r. oprocentowanie promocyjnej lokaty w Santander Bank Polska wynosiło 4% w skali roku. Decydując się na ofertę standardową mogłeś liczyć na stawki od 2 do 3% w skali roku (w zależności od okresu deponowania).

Kto może założyć lokatę terminową w Santander Bank Polska?

Aby założyć lokatę terminową w Santander Bank Polska musisz być osobą pełnoletnią. Nie znajdziesz tu aktualnie oferty dla dzieci i młodzieży. W przypadku lokat zakładanych w złotych polskich pojawia się dodatkowo konieczność założenia konta osobistego lub konta oszczędnościowego.

Jakie konsekwencje przy zerwaniu lokaty przed czasem w Santander Bank Polska?

W Santander Bank Polska obowiązują takie same zasady dotyczące zerwania lokaty przed czasem. Niestety taka okoliczność sprawi, że stracisz wszystkie wypracowane odsetki, a na Twoje konto wróci wyłącznie kwota kapitału, który wpłaciłeś wcześniej na rachunek lokaty. Zanim założysz lokatę, dobrze się zastanów, czy nie będziesz potrzebować tych pieniędzy w najbliższym czasie.

Ile kosztuje założenie lokaty terminowej w Santander Bank Polska?

Santander Bank Polska nie pobiera żadnych opłat za zakładanie lokat terminowych. Taka praktyka prawdopodobnie zniechęciłaby klientów do korzystania z oferty depozytowej baku. Pozyskiwanie środków o klientów jest dla banków niemal zawsze opłacalne. Samą wartością jest już pozyskanie nowego klienta, który w przyszłości być może skorzysta z innych produktów i usług banku.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Lokata czy konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe zapewnia Ci w miarę elastyczny dostęp do swoich pieniędzy – o ile bank nie pobiera wysokich opłat za wypłaty z takiego rachunku w ciągu miesiąca. Zakładając lokatę „zamrażasz” dostęp do swoich pieniędzy na określony czas, a zerwanie depozytu wiąże się najczęściej z całkowitą utratą odsetek. W takich okolicznościach warto rozważyć model mieszany i część środków trzymać na koncie oszczędnościowym, a część na lokatach.

Czy od odsetek z lokaty trzeba zapłacić podatek?

Nie ma znaczenia, w którym banku krajowym założysz lokatę – i tak zawsze zapłacisz podatek od naliczonych odsetek. Stawka podatku od zysków kapitałowych (podatek Belki) wynosi 19%. Bank automatycznie pomniejszy wypracowany na lokacie zysk o odpowiednią kwotę i przekaże ją do urzędu skarbowego. Na Twoje konto wpłyną tzw. odsetki netto (pomniejszone o podatek).

Uwaga!

Pamiętaj, że powyższe zasady dotyczą wyłącznie lokat terminowych dla osób fizycznych. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, to odsetki od lokaty są Twoim przychodem i musisz rozliczyć się z fiskusem samodzielnie (lub z pomocą biura rachunkowego).

Na czym polega kapitalizacja odsetek przy lokacie bankowej?

Kapitalizacja odsetek określa częstotliwość, z jaką bank będzie dopisywać odsetki do kapitału lokaty w trakcie trwania umowy. Im częstsza kapitalizacja odsetek, tym większy zysk z lokaty, ponieważ w kolejnych okresach rozliczeniowych odsetki naliczane są od wyższej kwoty kapitału. Rynkowym standardem jest kapitalizacja jednorazowa, która przypada na koniec okresu deponowania.

Czy pieniądze na lokacie w Santander Bank Polska są bezpieczne?

Twoje środki zgromadzone w Santander Bank Polska są bezpieczne w 100%, ale tylko do określonej kwoty. Za bezpieczeństwo odpowiada system gwarantowania depozytów. Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) zapewnia bezpieczeństwo depozytów w bankach i SKOK-ach do równowartości 100.000 euro w złotych polskich. Jest to limit przypadający na jednego deponenta. Dla rachunku wspólnego każdemu ze współposiadaczy przysługuje odrębna kwota gwarancji.

Czy Santander Bank Polska oferuje lokaty na promocyjnych warunkach?

Tak. W Santander Bank Polska oferowane są lokaty terminowe na promocyjnych warunkach. Aktualnie takie kryteria spełnia Lokata wakacyjna, która zastępuje Lokatę wiosenną. Oprocentowanie tego depozytu wynosi 4% w skali roku do kwoty 50 tys. zł. Lokatę wakacyjną możesz założyć na 3 miesiące.

Sprawdź oferty innych banków

Alior Bank
Credit Agricole
mBank
PKO Bank Polski
Santander Consumer Bank
BNP Paribas Bank Polska
ING Bank Śląski
Millenium Bank
Bank Pekao SA
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA