Nasz kalkulator zdolności kredytowej pomaga oszacować jaką w przybliżeniu maksymalną kwotę będziesz mógł uzyskać w ramach kredytu hipotecznego lub gotówkowego w oparciu o podane informacje. Wstępne oszacowanie zdolności kredytowej nie wymaga przygotowania żadnych dokumentów. Kalkulację możesz przeprowadzić wielokrotnie i dla kilku kombinacji.
Wykonanie kalkulacji wymaga podania trzech kategorii informacji:
Informacji o poszukiwanym kredycie, które obejmują:
Wysokość miesięcznych wydatków, chodzi o:
Twoja aktualna sytuacja finansowa czyli:
Po wypełnieniu wszystkich pól wybierz przycisk “Oblicz zdolność” i gotowe. Kalkulator poda kwotę, którą możesz aktualnie pożyczyć wyliczoną w oparciu o Twoją sytuację finansową. Chcesz sprawdzić czy rezygnacja z kart kredytowych lub spłata innych zobowiązań wpłynie na wysokość Twojej zdolności kredytowej? Nic prostszego. Wystarczy, że zmienisz wysokość interesującego Cię parametru i jeszcze raz klikniesz przycisk “Oblicz zdolność”. Dzięki takiej opcji możesz też sprawdzić co zmienić w ramach Twojej sytuacji finansowej, aby móc pożyczyć więcej.
Oblicz zdolność kredytową i sprawdź jaką maksymalną kwotę kredytu hipotecznego lub gotówkowego możesz uzyskać.
Jeśli na tym etapie szukasz finansowania, wpisz swoje imię, numer telefonu oraz opcjonalnie adres e-mail oraz zaakceptuj wymagane zgody i zamów kontakt naszego konsultanta, który pomoże Ci dobrać najkorzystniejsze finansowanie do Twoich potrzeb.
Kalkulator zdolności kredytowej został zoptymalizowany pod kątem dwóch najczęściej zaciąganych typów kredytów, których poszukują nasi użytkownicy – kredytów gotówkowych i kredytów hipotecznych. W praktyce sprawdzając swoją zdolność kredytową, większość korzystających z kalkulatora zdolności kredytowej chce poznać swoją zdolność do zaciągnięcia kredytu hipotecznego.
Kredyty hipoteczne są przeważnie najwyższym kwotowo i najbardziej długoterminowym zobowiązaniem zaciąganym przez użytkowników kalkulatora. Kalkulator zdolności kredytowej pozwala także sprawdzić zdolność kredytową w przypadku krótszych zobowiązań, a więc kredytów gotówkowych i samochodowych. Nie powinien być natomiast wykorzystywany do obliczania zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Kalkulator zdolności kredytowej został oparty o dane i informacje od banków dotyczące osób fizycznych. Mimo iż w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej rzeczywista zdolność kredytowa może być bardzo podobna do wyliczonej z pomocą kalkulatora to nie możemy tego zagwarantować. Nasz kalkulator zdolności kredytowej pozwoli Ci za darmo wyliczyć Twoją zdolność jeśli starasz się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny.
Oferowany przez nas kalkulator zdolności kredytowej uproszczony został do minimum. Użytkownik powinien wypełnić krótki formularz podzielony na trzy sekcje. Pierwsza dotyczy planowanego kredytu, gdzie należy wskazać oprocentowanie oraz okres finansowania (w latach). W sekcji drugiej użytkownik powinien określić sumę swoich miesięcznych wydatków, wynikających z koniecznością utrzymania gospodarstwa domowego, a także związanych ze spłatą innych zobowiązań. W ostatniej sekcji należy wskazać miesięczny dochód „na rękę”, rodzaj zatrudnienia i liczbę osób na utrzymaniu.
Po wypełnieniu formularza wystarczy nacisnąć przycisk „oblicz zdolność”, a kalkulator zwróci dokładną kwotę o jaką może ubiegać się wnioskodawca. Użytkownik może od razu zamówić kontakt telefoniczny i skorzystać z bezpłatnej porady naszego konsultanta lub obliczona zdolność kredytowa może być wykorzystywana do innych celów.
Zdolność kredytowa określa możliwość spłaty zaciągniętego zobowiązania, powiększonego o odsetki, w terminach określonych w umowie. Weryfikacja zdolności kredytowej pozwala bankom oszacować poziom ryzyka związany z udzieleniem finansowania konkretnej osobie, a także ustalić maksymalną kwotę zobowiązania, które może zaciągnąć potencjalny wnioskodawca. W rzeczywistości procedura ta zabezpiecza nie tylko interesy banku, ale także chroni klienta przed dotkliwymi skutkami przekredytowania.
Zdolność kredytowa jest zależna od czasu na jakie ma zostać zaciągnięte zobowiązanie, a także warunków jego spłaty. Decydując się na dłuższy termin spłaty, powiększasz swoją zdolność kredytową (możesz pożyczyć większą kwotę), ale wzrasta też całkowity koszt spłaty. Nasz wiarygodny kalkulator zdolności kredytowej pomoże Ci wyliczyć Twoją zdolność jeśli starasz się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny. W przypadku kredytu hipotecznego zdolność musi być na bardzo dobrym poziomie. Oferty kredytów hipotecznych możesz sprawdzić w naszej porównywarce.
Bank oceniając zdolność kredytową klienta dokonuje dwuetapowej analizy, która dzieli się na ilościową i jakościową.
Do elementów, które mają największy wpływ na wysokość zdolności kredytowej w zakresie analizy ilościowej możemy zaliczyć:
Analiza jakościowa obejmuje analizę takich danych jak:
W ramach analizy jakościowej bank bierze pod uwagę również historię kredytową, którą weryfikuje w oparciu o dane wpisane do Biura Informacji Kredytowej.
Warto też pamiętać, że na ostateczną kwotę kredytu wpłyną również inne czynniki bezpośrednio związane z kredytem:
Swoją zdolność kredytową możesz sprawdzić bezpośrednio w banku lub podczas spotkania z pośrednikiem kredytowym. Jednak najprościej i w dodatku bez wychodzenia z domu zdolność kredytową sprawdzisz za pomocą naszego kalkulatora. Bezpłatnie i bez żadnych dokumentów. Kalkulację możesz zrobić kilka razy uwzględniając tylko swojej dochody do oszacowania zdolności kredytowej albo biorąc pod uwagę także dochody dodatkowej osoby, z którą możesz złożyć wniosek. Porównując sprawdzisz, która opcja jest dla Ciebie bardziej korzystna. Możesz również uwzględnić kilka różnych okresów spłaty, żeby sprawdzić jaki taka zmiana będzie miała wpływ na wysokość kwoty, którą możesz pożyczyć. Sprawdź jakie to proste. Weryfikacja Twoich możliwości finansowych zajmie Ci tylko 2 minuty.
Najważniejszym aspektem oceny zdolności kredytowej jest sprawdzenie, czy osoba planująca zaciągnąć zobowiązanie dysponuje nadwyżką finansową pozwalającą na spłatę kolejnego kredytu. W tym celu bank weryfikuje wysokość i jakość miesięcznych dochodów wnioskodawcy, a następnie pomniejsza je o koszty przypadające na ten sam okres. Zaliczamy do nich obciążenia wynikające z utrzymania gospodarstwa domowego czy samochodu. Istotne są także koszty wynikające z obsługi dotychczasowych kredytów i pożyczek – w tym dostępnych, a niewykorzystywanych, limitów kredytowych.
Bank równolegle przeprowadzi analizę jakościową, która pozwoli ocenić skłonność kredytobiorcy do spłaty kredytu w terminie. W tym celu zweryfikuje m.in. wiek, wykształcenie, wykonywany zawód, staż pracy czy stan cywilny osoby ubiegającej się o pożyczkę. Bank sprawdzi również, czy wnioskodawca posiadał w przeszłości inne zobowiązania i czy spłacał je w terminie. W tym celu weryfikowane są rejestry prowadzone przez Biuro Informacji Kredytowej. Osoby dopuszczające się rażących opóźnień w spłacie dotychczasowych zobowiązań muszą liczyć się z zaostrzeniem warunków finansowania, a nawet z odrzuceniem wniosku przez bank.
Sprawdzenie zdolności kredytowej może się różnić w zależności od tego czy proces weryfikacji dotyczy kredytu hipotecznego czy gotówkowego.
Kredyt hipoteczny to zobowiązanie wysokie oraz długoterminowe – sięgające nawet 35 lat spłaty. Dlatego weryfikacja zdolności kredytowej wnioskodawcy będzie prowadzona przez bank wnikliwie i dłużej niż ma to miejsce przy klasycznym kredycie gotówkowym. Według przepisów ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami bank ma 21 dni na rozpatrzenie kompletnego wniosku kredytowego.
Badaniu podlega zarówno tożsamość wnioskodawcy, jego sytuacja finansowa w oparciu o załączone dokumenty finansowe. Kredytobiorca sprawdzi też dotychczasową historię kredytową wnioskodawcy w BIK. Dodatkowo w ramach kredytu hipotecznego wydanie decyzji wymaga wyceny nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie spłaty zobowiązania.
Na decyzję w zakresie uzyskania kredytu gotówkowego będziesz czekać krócej – czasem pieniądze można otrzymać już w dniu złożenia wniosku. Ocena zdolności kredytowej w przypadku wniosku o kredyt gotówkowy obejmuje standardowe etapy:
W najkorzystniejszej sytuacji są osoby, które składają wniosek o kredyt do banku, w którym posiadają rachunek bankowy, na który wpływa wynagrodzenie. W tym przypadku ograniczona będzie również liczba dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku. Bank może ocenić sytuację finansową takiego klienta w oparciu o historię przepływów na rachunku bankowym. Jeśli posiadasz dodatkowe dochody, które nie wpływają na poddany weryfikacji rachunek bankowy, to dla podwyższenia zdolności kredytowej dołącz dokument potwierdzający dodatkowy dochód lub wyciąg z konta, na które wpływa to dodatkowe wynagrodzenie.
Obliczenie zdolności kredytowej w uproszczeniu polega na wskazaniu jaką kwotą dysponujesz miesięcznie po pokryciu wszystkich stałych wydatków. Pozostała nadwyżka powinna wystarczyć na terminową spłatę nowego zobowiązania.
Żeby samodzielnie obliczyć zdolność kredytową należy zsumować wszystkie stałe miesięczne dochody, a następnie odjąć stałe wydatki takie jak opłaty za wynajem mieszkania, rachunki za media, raty innych zobowiązań, limity na kartach kredytowych i inne. Jeśli planujesz wziąć kredyt wspólnie np. z współmałżonkiem, wówczas do zdolności kredytowej wliczane są zarówno stałe dochody, jak i wydatki tej drugiej osoby. Choć teoretycznie takie obliczenia wydają się dość proste, to jednak w praktyce w pełni nie oddadzą zdolności kredytowej wyliczonej przez bank.
Instytucje finansowe szacują zdolność do terminowej spłaty zobowiązania również w oparciu o dotychczasową historię kredytową weryfikując BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej. Biorą pod uwagę również elementy jakościowe, takie jak wiek, wykształcenie, liczba osób na utrzymaniu, rodzaj zatrudnienia, stan cywilny. Dopiero zbadanie wszystkich elementów daje pełny obraz pokazujący sytuację finansową osoby wnioskującej o kredyt.
Dodatkowo zdolność kredytowa zależy również od okresu na jaki chcesz zaciągnąć zobowiązanie: dłuższy okres spłaty, to niższa rata – zatem jeśli wybierzesz maksymalny okres spłaty, wówczas możesz pożyczyć więcej. Pamiętaj jednak, że konsekwencją takiego wyboru będzie droższy kredyt.
Zdolność kredytową potrzebną do uzyskania kredytu gotówkowego możesz oszacować za pomocą naszego kalkulatora. Pamiętaj tylko, że maksymalny okres kredytu gotówkowego wynosi 10 lat. Wysokość oprocentowania możesz znaleźć w dowolnej, interesującej Cię ofercie kredytowej. Pozostałe elementy wpisz zgodnie ze stanem na dzień wypełnienia danych w kalkulatorze.
Zdolność kredytową potrzebną dla uzyskania kredytu hipotecznego możesz sprawdzić za pomocą naszego kalkulatora podobnie jak przy kalkulacji dla kredytu gotówkowego, z tym że okres spłaty zobowiązania możesz wydłużyć do 35 lat. Oprocentowanie będzie niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego. Można je sprawdzić w ramach przykładowej oferty. Pozostałe elementy, takie jak kwoty dotyczące wydatków czy informacje w zakresie aktualnego zatrudnienia będą tożsame jak przy kredycie gotówkowym. Całkowita kwota kredytu zależy od zdolności kredytowej.
Dokumenty wymagane do wniosku kredytowego możemy podzielić na dwie kategorie:
W przypadku kredytu hipotecznego załącznikiem do wniosku będą również dokumenty dot. nieruchomości, na które zostanie ustanowione zabezpieczenie.
Rodzaj wymaganych przez bank dokumentów finansowych zależy głównie od źródła dochodów. Jednak katalog akceptowanych dokumentów może się różnić w zależności od oferty.
Do tych najczęściej wymaganych zaliczymy:
dla umowy o pracę:
dla umowy o dzieło i umowy zlecenia:
dla prowadzonej działalności gospodarczej w formie ryczałtu:
dla działalności gospodarczej przy pełnej księgowości:
Nasz kalkulator zdolności kredytowej wyliczy za darmo Twoją zdolność kredytową!
Bez względu na rodzaj kredytu o który chcesz złożyć wniosek, zawsze masz możliwość zwiększyć zdolność kredytową, choć takie działania zwykle wymagają czasu.
Dochody
Podstawowe znaczenie dla możliwości terminowej spłaty kredytu ma oczywiście wysokość dochodów. Pod uwagę brana jest jednak również stabilność dochodów i źródło zatrudnienia. Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie w oparciu o umowę zlecenie, nawet jeśli wypłacane cyklicznie i od dłuższego czasu w taki sposób – sprawdź czy nie możesz zamienić tego rodzaju współpracy na umowę o pracę. Podobnie przed złożeniem wniosku kredytowego warto zadbać o zmianę umowę o pracę na czas określony na czas nieokreślony. Takie wydawać by się mogło, kosmetyczne zmiany, pozytywnie wpłyną na ocenę zdolności kredytowej.
Wysokość wydatków
Obok dochodów pod uwagę brane są również wydatki, którym również warto się uważnie przyjrzeć przed złożeniem wniosku o kredyt w banku. W pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę stałe obciążenia. Rachunków za mieszkanie raczej nie zmniejszymy, choć zawsze warto próbować np. zmniejszyć zużycie prądu i w ten sposób płacić mniej. Kredytodawca weźmie również pod uwagę inne Twoje zobowiązania finansowe – raty pożyczek, kredytów czy kart kredytowych lub debetów na koncie. Każdy z tych produktów obniża zdolność kredytową, co w praktyce oznacza, że możesz pożyczyć mniej. Spłata części dotychczasowych zobowiązań oraz rezygnacja z karty kredytowej lub debetu poprawi zdolność kredytową. Takie działanie będzie szczególnie istotne przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny.
Historia kredytowa
Kolejnym czynnikiem, który ma wpływ na zdolność kredytową będzie dobra historia kredytowa. Banki weryfikują historię spłat zobowiązań kredytobiorcy m.in. za pośrednictwem BIK czyli w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie odnotowywane są zarówno pozytywne, jak i negatywne zdarzenia z zakresu spłat. Terminowe regulowanie rat buduje obraz rzetelnego pożyczkobiorcy, dzięki temu takiej osobie łatwiej pożyczyć pieniądze w przyszłości. Dlatego o dobrą historię kredytową warto dbać przez cały czas. Można zacząć od karty kredytowej i jej spłaty bez przekroczenia okresu bezodsetkowego. Warto pamiętać, że posiadanie historii kredytowej, jest równie ważne jak brak negatywnych wpisów. Więc brak jakichkolwiek zobowiązań w przeszłości wcale nie musi być ocenione przez bank pozytywnie.
Rodzaj kredytu
Obok działań, które można podjąć przed otrzymaniem kredytu, wpływ na wysokość kwoty zobowiązania mają również pewne elementy dotyczące samego kredytu. Wybór dłuższego okresu spłaty sprawia, że zyskasz niższą ratę, a tym samym możesz pożyczyć więcej, choć sam kredyt będzie droższy.
Wybór rat
Innym czynnikiem mającym wpływ na wysokość zdolności kredytowej jest wybór rat równych zamiast malejących. Te drugie wymagają posiadania wyższej zdolności kredytowej, z uwagi na większe obciążenie i wyższe raty w początkowej fazie kredytu. Warto jednak zaznaczyć, że rata malejąca oznacza jednak niższy koszt kredytu. Wybór pomiędzy ratą równą a malejącą ma znaczenie przede wszystkim przy kredytach hipotecznych.
Złożenie wniosku o kredyt hipoteczny z drugim wnioskodawcą
Jeszcze innym czynnikiem mającym wpływ na podwyższenie zdolności kredytowej jest złożenie wniosku kredytowej z inną osobą, która sama ma dobrą zdolność kredytową. To rozwiązanie stosowane jest często przy kredycie hipotecznym na zakup mieszkania lub domu. Stabilne dochody obu wnioskodawców i ich dobra historia kredytowa mogą przełożyć się na uzyskanie wyższej kwoty kredytu, a także wynegocjowanie lepszych warunków finansowych w zakresie spłaty zobowiązania.
Wkład własny
Na wyższe możliwości negocjacyjne z bankiem w zakresie warunków kredytu hipotecznego może również wpłynąć wysokość zebranego wkładu własnego, ponad to czego minimalnie oczekuje bank.
Oprocentowanie kredytu wpływa na koszt jego spłaty, a więc też na kwotę, którą musisz ostatecznie zwrócić bankowi. Zdolność kredytowa jest właśnie oszacowaną możliwością spłaty zobowiązania w danym czasie. Dlatego nawet nieznaczne podniesienie oprocentowania kredytu, będzie widoczne w kalkulatorze obniżając Twoją zdolność kredytową.
Zaciągając kredyt na lepszych warunkach, masz wyższą (nawet jeśli minimalnie) zdolność kredytową. To kolejny powód, by korzystać z internetowych narzędzi do porównywania ofert bankowych
Skorzystanie z naszego kalkulatora zdolności nie wymaga załączania jakichkolwiek dokumentów. Większość pól, szczególnie dotyczących potencjalnego zobowiązania czy aktualnej sytuacji finansowej, wypełnić można z pamięci. Jedynie osoby korzystające z kilku kredytów i limitów w kartach powinny dokładnie oszacować sumę swoich miesięcznych obciążeń. Pozwoli to precyzyjnie określić kwotę, o jaką można ubiegać się wnioskując o kredyt.
Posługując się kalkulatorem zdolności kredytowej łatwo zauważysz, że kredyty które już spłacasz, a nawet niewykorzystane limity na kartach kredytowych obniżają Twoją zdolność kredytową.
Konieczność spłaty comiesięcznych zobowiązań kredytowych obniża kwotę jaką możesz co miesiąc przeznaczyć np. na ratę kredytu hipotecznego. Ponieważ bank oblicza zdolność kredytową na podstawie oszacowanej kwoty jaka zostaje Ci po zapłaceniu comiesięcznych wydatków, musi wziąć pod uwagę wszystkie kredyty i zobowiązania, które spłacasz.
Natomiast w przypadku kart kredytowych, limitów kredytowych i kredytów odnawialnych bank bierze pod uwagę najgorszy scenariusz. Zakłada, że wykorzystasz cały dostępny limit kwotowy, wydasz pieniądze i zostanie Ci do spłaty de facto kolejny kredyt (np. zadłużenie na karcie). Takie założenie jest słuszne, ponieważ bank udzielający Ci kredytu, nie ma możliwości kontrolowania Twoich wydatków.
Dlatego jeśli chcesz poprawić swoją zdolność kredytową np. starając się o kredyt hipoteczny, może opłacić Ci się zamknięcie kart kredytowych, których limitu nie wykorzystujesz.
Pamiętaj też, że w kontekście obliczania zdolności kredytowej na podstawie wpisanych przez Ciebie kwot kredytów i limitów na kartach, nasz kalkulator nie jest narzędziem doskonałym. Twoja zdolność kredytowa będzie inna, jeśli do spłaty zostały Ci 2 raty po 1000 zł, a inna gdy tych rat czeka Cię jeszcze 30. Wprowadzenie dodatkowych pól określających rodzaj rat, ubezpieczeń, termin spłaty każdego zobowiązania i inne potrzebne dane skomplikowałoby to proste w założeniu narzędzie. Jeśli więc zdajesz sobie sprawę, że Twoją sytuację kredytową można określić słowami “to skomplikowane”, najlepiej zrobisz zostawiając nam dane kontaktowe i korzystając ze wsparcia naszego zespołu.
Obliczając Twoją zdolność kredytową, kalkulator korzysta z uśrednionych wartości, które faktycznie mogą nieznacznie różnić się pomiędzy bankami. Doradca kredytowi pracujący w 3 różnych bankach, wyliczą Twoją zdolność kredytową na 3 różne (choć coraz bardziej zbliżone i ustandaryzowane sposoby) co da im 3 różne wyniki. Różnica między najniższą i najwyższą zdolnością kredytową wyliczoną w różnych bankach może wynosić do 5%, co jest istotną wartością, gdy szukasz kredytu na 500 000 zł.
Kalkulator da Ci odpowiedź mieszczącą się pomiędzy skrajnymi ofertami banków, co pozwoli Ci rozsądnie określić, czy otrzymasz kredyt, którego szukasz. Nigdy nie polecamy naszym klientom zaciągania kredytu hipotecznego w maksymalnej dostępnej wysokości, ponieważ takie “wyśrubowane” kredytu znacznie częściej niż inne okazują się trudne do spłaty.
Przykładowo, jeśli Twoja zdolność kredytowa w przypadku kredytu na 10 lat z oprocentowaniem 8% wynosi 273 360 zł, załóż, że możesz otrzymać kredyt o takiej wysokości w przynajmniej jednym banku, ale będzie to dla Ciebie ryzykowne.
Kalkulator zdolności kredytowej pozwala Ci obliczyć zdolność kredytową bezpłatnie i bez uzupełniania danych osobowych. Jeśli masz pewność, że poradzisz sobie z wyborem i uzyskaniem kredytu, korzystając z kalkulatora nie podejmujesz żadnego zobowiązania wobec nas. Wynik jest dla Ciebie i znasz go tylko Ty.
Wpisz dane, gdy potrzebujesz naszego wsparcia. Współpracujemy ze wszystkimi bankami komercyjnymi w kraju. Znamy ich oferty, model działania i szanse uzyskania kredytu na dobrych warunkach. Z naszą pomocą tysiące użytkowników uzyskały kredyty. Przede wszystkim jednak Ci, którzy zaprosili nas do kontaktu otrzymali wsparcie w wyborze najlepszej bankowej oferty.
Wpisujesz dane nie po to, by uzyskać kredyt, ale po to by dostać go na lepszych warunkach. Ocenę zdolności kredytowej zrobisz w 1-2 minuty.
Poniżej kalkulatora zdolności znajdziesz oferty kilku banków, które mają w swojej ofercie kredyt, którego potrzebujesz. Optymalnym rozwiązaniem będzie jednak wypełnienie danych kontaktowych. Nasz zespół niezwłocznie skontaktuje się z Tobą, by pomóc Ci w wyborze najlepszej oferty kredytowej i wypełnieniu wniosku kredytowego. Konsultant może też umówić Cię na rozmowę bezpośrednio z przedstawicielem banku i pomóc w przygotowaniu dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu hipotecznego.
Banki rywalizują o klientów poprzez promocje, szczególne warunki kredytowania i oferty specjalne. Oznacza, że do porównania masz nawet ponad 50 ofert kredytów gotówkowych i ponad 20 kredytów hipotecznych. Jest tego sporo, ale właśnie po to tworzymy narzędzia takie jak kalkulatory i porównywarki kredytów, by pomóc Ci w wyborze.
Śmiało korzystaj więc także z pomocy naszego zespołu. Pytanie nie brzmi “gdzie uzyskać kredyt”, ale “gdzie uzyskać go na najlepszych warunkach i najłatwiej”. Czekamy na Ciebie z odpowiedzią.
Posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej to jeden z podstawowych warunków, jakie trzeba spełnić, dla uzyskania finansowania w banku. Bez względu na rodzaj produktu kredytowego. Zdolność kredytowa jest konieczna zarówno przy kredycie gotówkowym, hipotecznym, pożyczce gotówkowej, pożyczce hipotecznej czy karcie kredytowej. Dlatego całkowity brak zdolności kredytowej zawsze będzie skutkował decyzją o odmowie przyznania finansowania.
Czasem uzyskanie finansowania będzie możliwe dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu spłaty: hipoteka na nieruchomości, ubezpieczenie spłaty, drugi kredytobiorca. Tym niemniej wnioskodawca również w takim przypadku musi posiadać środki, które pozwolą mu na terminową spłatę zaciągniętego zobowiązania. Dodatkowo posiadana zdolność kredytowa ma bezpośredni wpływ na koszt kredytu hipotecznego, jak i gotówkowego. Ważne, że zawsze można zwiększyć zdolność kredytową. Nasz kalkulator zdolności kredytowej wyliczy za darmo Twoją zdolność kredytową!
Tak. Korzystanie z kalkulatora zdolności kredytowej jak i porównywarki kredytów gotówkowych jest bezpłatne bez względu na liczbę przygotowanych kalkulacji. Aby oszacować swoją zdolność do terminowej spłaty zobowiązania nie musisz też podawać żadnych danych kontaktowych.
Natomiast jeśli chcesz dodatkowo skorzystać z porady naszego konsultanta i poznać propozycje kredytów najlepiej dopasowanych do swoich potrzeb, zostaw nam numer telefonu, a my oddzwonimy. Nasza porada jest niezobowiązująca i również bezpłatna. Obliczenie zdolności kredytowej przez nasze narzędzie jest bardzo proste. Zobacz jak działa kalkulator zdolności kredytowej i sprawdź swoje możliwości.
Pełna nazwa RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Definicję RRSO precyzuje ustawa z 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim wskazując, że jest to “całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym”. Dodatkowo okres spłaty sięgający kilku czy kilkunastu miesięcy (np. biorąc kredyt gotówkowy) przekłada się na wyższy wskaźnik RRSO niż biorąc kredyt hipoteczny.