Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kont osobistych - Styczeń 2022

Prezentujemy trzy najlepsze propozycje rachunków bankowych dla klientów indywidualnych według rankingu Rankomat. Zwracamy szczególną uwagę na bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową, darmowe wypłaty z krajowych bankomatów oraz akcje promocyjne związane z ofertą. 

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów i oferowanych usług przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Najlepsze konta osobiste – założenia rankingu

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, zwracających uwagę niemal wszystkich osób planujących założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich miesięczne koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Nie mniej ważne są opłaty tytułem wypłat gotówki z krajowych bankomatów oraz bonusy, które można otrzymać w zamian za skorzystanie z oferty. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, które warto wziąć pod lupę.

Sylwetki liderów

Liderem rankingu jest CitiKonto znajdujące się w ofercie banku Citi Handlowy. Rachunek ten można prowadzić bezpłatnie. Co więcej, z karty debetowej wydanej do tego konta również można korzystać bez opłat. To jednak wciąż nie koniec darmowych usług od banku!

Użytkownicy CitiKonta nie zapłacą ani złotówki za wypłaty z rodzimych bankomatów oraz za cztery pierwsze wypłaty z urządzeń innych sieci. Opłat nie trzeba się obawiać także w kwestii przelewów – przelewy krajowe są darmowe, a osoby korzystające z Express Elixir mogą dodatkowo wykonać bez kosztów 3 takie transakcje w miesiącu.

Aktualnie, otwierając CitiKonto można skorzystać z atrakcyjnej promocji, w której do zdobycia jest 200 zł. Poniżej przedstawiamy wymagania, jakie należy spełnić, aby otrzymać wspomniany bonus.

– Zaczynamy od złożenia wniosku o uruchomienie CitiKonta, a następnie logujemy się do aplikacji Citi Mobile® i wykonujemy przelew na konto w kwocie 100 zł. Za wykonanie tego zadania bank nagrodzi nas cashbackiem w wysokości 50 zł.

– Kolejne 50 zł zapewni nam przelew na konto min. 2000 zł tytułem wynagrodzenia lub wykonanie w CitiKantor zlecenia walutowego na tę samą kwotę.

– Następne 50 złotych to nagroda za dokonanie transakcji bezgotówkowych o łącznej kwocie min. 500 zł lub spłacenie zadłużenia na swojej Karcie Kredytowej Citibank o łącznej kwocie min. 500 zł przy pomocy przelewu z CitiKonta.

– Ostatnie 50 zł otrzymamy natomiast wyłącznie wtedy, gdy spełnimy każdy z podanych wyżej warunków promocji.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Tak
CitiKonto - Citi Handlowy

Oprócz wspomnianych 200 zł, korzystając z powyższej promocji możemy zdobyć także dwa kody na szybkie nadania z InPost. Wystarczy, że wyrazimy zgodę na kontakt ze strony CitiBanku!

Drugie miejsce należy do eKonta z premią, które znajdziecie w ofercie mBanku. Rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Opłat nie poniesiemy także za kartę debetową, o ile spełnimy wymóg miesięcznej płatności kartą na kwotę 350 zł. W przeciwnym razie, posiadanie karty będzie nas kosztowało 7 zł miesięcznie. Posiadacze eKonta z premią nie zapłacą za wypłaty z bankomatów partnerskich i innych, o ile kwota takiej wypłaty wyniesie min. 100 zł. Wypłacając mniejsze nominały, należy liczyć się z opłatą w kwocie 2,50 zł za każdą taką transakcje.

Zakładając eKonto z premią można wziąć udział w promocji pozwalającej zdobyć dodatkową gotówkę za otwarcie konta i spełnienie warunków.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
od 0 do 7
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
eKonto z premią mBank

Na trzecim miejscu uplasowało się Konto Otwarte na Ciebie od BNP Paribas. Zarówno otwarcie, jak i prowadzenie takiego rachunku jest bezpłatne. Podpięta do konta karta debetowa rówież nie będzie generować żadnych kosztów, o ile jej użytkownik ma mniej niż 26 lat i wykona min. 3 transakcje kartą miesięcznie. W pozostałych przypadkach opłata za korzystanie z karty płatniczej wyniesie 5 zł miesięcznie. Posiadając to konto można bezpłatnie korzystać z rodzimych bankomatów banku oraz maszyn sieci Planet Cash. Wypłacając pieniądze z urządzeń innych sieci, trzeba przygotować się na opłatę w kwocie 5 zł za każdą taką transakcję. Z opłaty za korzystanie z bankomatów obcych zwolnione są osoby poniżej 26 roku życia.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
od 0 do 5
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas

PRZEJDŹ DO PORÓWNYWARKI KONT

Naszym zdaniem

W naszej ocenie warte uwagi konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków. To samo dotyczy podpiętej do rachunku karty debetowej. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności wywiązywania się z jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy niepotrzebnie zaprzątać sobie głowy. A to wbrew pozorom kolejna wartość dodana.

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych

Sprawdź też: Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Advertisement