Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kont osobistych - Sierpień 2022

Prezentujemy trzy najlepsze propozycje rachunków bankowych dla klientów indywidualnych według rankingu Rankomat. Zwracamy szczególną uwagę na bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową, darmowe wypłaty z krajowych bankomatów oraz akcje promocyjne związane z ofertą. 

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów i oferowanych usług przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Najlepsze konta osobiste – założenia rankingu

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, zwracających uwagę niemal wszystkich osób planujących założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich miesięczne koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Nie mniej ważne są opłaty tytułem wypłat gotówki z krajowych bankomatów oraz bonusy, które można otrzymać w zamian za skorzystanie z oferty. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, które warto wziąć pod lupę.

Sylwetki liderów

Najlepszym kontem w lipcu 2022 jest konto w Millenium Banku. Osoby, które założą go do końca miesiąca, otrzymają 180 zł jednorazowej premii i kolejne 180 zł jeśli zasilą konto kwotą min. 500 zł oraz wykonają min. 5 płatności kartą lub BLIKIEM w każdym z kolejnych trzech miesięcy (licząc od następnego miesiąca po otwarciu konta). Spełnienie tego drugie warunku zwalnia też z kilku opłat, takich jak opłaty za korzystanie z bankomatów za granicą. Można więc wypłacać waluty obce za 0 zł, korzystać z szeregu udogodnień w praktycznej aplikacji mobilnej i jeszcze na koniec otrzymać zwrot części wydatków na zakupy. Zdecydowanie polecamy.

Drugie miejsce w naszym rankingu w tym miesiącu zajęło eKonto z premią, które znajdziecie w ofercie mBanku. Rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Opłat nie poniesiemy także za kartę debetową, o ile spełnimy wymóg miesięcznej płatności kartą na kwotę 350 zł. W przeciwnym razie, posiadanie karty będzie nas kosztowało 7 zł miesięcznie. Posiadacze eKonta z premią nie zapłacą za wypłaty z bankomatów partnerskich i innych, o ile kwota takiej wypłaty wyniesie min. 100 zł. Wypłacając mniejsze nominały, należy liczyć się z opłatą w kwocie 2,50 zł za każdą taką transakcje.

Zakładając eKonto z premią można wziąć udział w promocji pozwalającej zdobyć dodatkową gotówkę za otwarcie konta i spełnienie warunków.

Trzecie miejsce należy do Konta Osobistego Direct prowadzonego przez ING Bank Śląski. Za uruchomienie tego rachunku użytkownik nie zapłaci ani złotówki. Bank bez opłat wyda nam także karte płatniczą – aby nie ponosić opłat z tytułu jej użytkowania należy wykonać nią w ciągu miesiąca transakcje o łącznej wartości 300 zł (dla osób do 26 roku życia kwota ta wynosi 200 zł). Jeśli nie spełnimy tych warunków, bank naliczy nam opłatę w wysokości 7 zł.

Posiadacze Konta Osobiste Direct nie zapłacą ani złotówki za wypłatę środków z bankomatów własnych oraz sieci Planet Cash. W przypadku pozostałych bankomatów opłata ta wynosi 5 zł.

PRZEJDŹ DO PORÓWNYWARKI KONT

Naszym zdaniem

W naszej ocenie warte uwagi konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków. To samo dotyczy podpiętej do rachunku karty debetowej. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności wywiązywania się z jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy niepotrzebnie zaprzątać sobie głowy. A to wbrew pozorom kolejna wartość dodana.

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych

Sprawdź też: Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Advertisement