Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kont osobistych - Maj 2022

Prezentujemy trzy najlepsze propozycje rachunków bankowych dla klientów indywidualnych według rankingu Rankomat. Zwracamy szczególną uwagę na bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową, darmowe wypłaty z krajowych bankomatów oraz akcje promocyjne związane z ofertą. 

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów i oferowanych usług przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Najlepsze konta osobiste – założenia rankingu

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, zwracających uwagę niemal wszystkich osób planujących założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich miesięczne koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Nie mniej ważne są opłaty tytułem wypłat gotówki z krajowych bankomatów oraz bonusy, które można otrzymać w zamian za skorzystanie z oferty. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, które warto wziąć pod lupę.

Sylwetki liderów

Liderem rankingu jest CitiKonto znajdujące się w ofercie banku Citi Handlowy. Rachunek ten można prowadzić bezpłatnie. Co więcej, z karty debetowej wydanej do tego konta również można korzystać bez opłat. To jednak wciąż nie koniec darmowych usług od banku!

Użytkownicy CitiKonta nie zapłacą ani złotówki za wypłaty z rodzimych bankomatów oraz za cztery pierwsze wypłaty z urządzeń innych sieci. Opłat nie trzeba się obawiać także w kwestii przelewów – przelewy krajowe są darmowe, a osoby korzystające z Express Elixir mogą dodatkowo wykonać bez kosztów 3 takie transakcje w miesiącu.

Aktualnie, otwierając CitiKonto można skorzystać z atrakcyjnej promocji, w której do zdobycia jest 270 zł. Poniżej przedstawiamy wymagania, jakie należy spełnić, aby otrzymać wspomniany bonus.

– Zaczynamy od złożenia wniosku o uruchomienie CitiKonta – można to zrobić samodzielnie online lub zostawić w formularzu internetowym swoje dane, a doradca banku oddzwoni i wspólnie z nami wypełni wniosek.

Pierwsze 100 zł premii zapewni nam dokonanie BLIKiem min. 3 transakcji na kwotę min. 300 zł – mamy na to czas do ostatniego dnia pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto konto.

Następne 100 zł otrzymamy za przelanie na CitiKonto min. 2000 zł z tytułu wynagrodzenia lub transakcje walutowe w Citi Kantor na kwotę min. 2000 zł. Na wspomniane działania mamy czas do ostatniego dnia drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym otwarto Konto.

Kolejne 50 zł otrzymamy natomiast wyłącznie wtedy, gdy spełnimy każdy z podanych wyżej warunków promocji.

Ostatnie 20 zł otrzymamy natomiast za wyrażenie zgody na przetwarzanie naszych danych w celach marketingowych.

Oferta konta osobistego dla nowych Klientów ważna do 31.05.2022

Drugie miejsce w naszym rankingu w tym miesiącu zajęło eKonto z premią, które znajdziecie w ofercie mBanku. Rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Opłat nie poniesiemy także za kartę debetową, o ile spełnimy wymóg miesięcznej płatności kartą na kwotę 350 zł. W przeciwnym razie, posiadanie karty będzie nas kosztowało 7 zł miesięcznie. Posiadacze eKonta z premią nie zapłacą za wypłaty z bankomatów partnerskich i innych, o ile kwota takiej wypłaty wyniesie min. 100 zł. Wypłacając mniejsze nominały, należy liczyć się z opłatą w kwocie 2,50 zł za każdą taką transakcje.

Zakładając eKonto z premią można wziąć udział w promocji pozwalającej zdobyć dodatkową gotówkę za otwarcie konta i spełnienie warunków.

Trzecie miejsce należy do Konta Osobistego Direct prowadzonego przez ING Bank Śląski. Za uruchomienie tego rachunku użytkownik nie zapłaci ani złotówki. Bank bez opłat wyda nam także karte płatniczą – aby nie ponosić opłat z tytułu jej użytkowania należy wykonać nią w ciągu miesiąca transakcje o łącznej wartości 300 zł (dla osób do 26 roku życia kwota ta wynosi 200 zł). Jeśli nie spełnimy tych warunków, bank naliczy nam opłatę w wysokości 7 zł.

Posiadacze Konta Osobiste Direct nie zapłacą ani złotówki za wypłatę środków z bankomatów własnych oraz sieci Planet Cash. W przypadku pozostałych bankomatów opłata ta wynosi 5 zł.

PRZEJDŹ DO PORÓWNYWARKI KONT

Naszym zdaniem

W naszej ocenie warte uwagi konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków. To samo dotyczy podpiętej do rachunku karty debetowej. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności wywiązywania się z jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy niepotrzebnie zaprzątać sobie głowy. A to wbrew pozorom kolejna wartość dodana.

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych

Sprawdź też: Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Advertisement