Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kont osobistych - Październik 2021

Prezentujemy trzy najlepsze propozycje rachunków bankowych dla klientów indywidualnych według rankingu Rankomat. Zwracamy szczególną uwagę na bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową, darmowe wypłaty z krajowych bankomatów oraz akcje promocyjne związane z ofertą. 

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów i oferowanych usług przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Najlepsze konta osobiste – założenia rankingu

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, zwracających uwagę niemal wszystkich osób planujących założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich miesięczne koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Nie mniej ważne są opłaty tytułem wypłat gotówki z krajowych bankomatów oraz bonusy, które można otrzymać w zamian za skorzystanie z oferty. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, które warto wziąć pod lupę.

Sylwetki liderów

Liderem rankingu jest Konto z kartą otwarte na dzisiaj znajdujące się w ofercie BNP Paribas. Rachunek ten można prowadzić bezpłatnie. Karta debetowa z kolei będzie darmowa dla osób do 26 roku życia lub w przypadku wykonania nią przynajmniej 3 transakcji w miesiącu. Jeśli nie spełnimy podanych warunków, opłata za kartę wyniesie 5 zł. Użytkownik podstawowej „debetówki” może darmowo pobierać gotówkę z bankomatów własnych lub sieci Planet Cash. Wypłata z pozostałych bankomatów kosztuje 5 zł.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
od 0 do 5
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Otwarte na Ciebie BNP Paribas

Drugie miejsce należy do eKonta z premią, które znajdziecie w ofercie mBanku. Rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Opłat nie poniesiemy także za kartę debetową, o ile spełnimy wymóg miesięcznej płatności kartą na kwotę 350 zł. W przeciwnym razie, posiadanie karty będzie nas kosztowało 7 zł miesięcznie. Posiadacze eKonta z premią nie zapłacą za wypłaty z bankomatów, o ile kwota takiej wypłaty wyniesie min. 100 zł. Wypłacając mniejsze nominały, należy liczyć się z opłatą w kwocie 2,50 zł za każdą taką transakcje.

Zakładając eKonto z premią można wziąć udział w promocji pozwalającej zdobyć nawet 250 zł za otwarcie konta i spełnienie warunków.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
od 0 do 7
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
eKonto z premią mBank

Na trzecim miejscu uplasowało się CitiKonto dostępne w banku Citi Handlowu. Rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Podpięta do konta karta debetowa rówież nie będzie generować żadnych kosztów dla jej użytkownika. W przypadku wypłat z tego rachunku za pomocą bankomatu, darmowe będą wyłącznie 4 pierwsze wypłaty. Kolejne takie transakcje skutkować będą kosztami w wysokości 8 zł każda.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Tak
CitiKonto - Citi Handlowy

PRZEJDŹ DO PORÓWNYWARKI KONT

Naszym zdaniem

W naszej ocenie warte uwagi konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków. To samo dotyczy podpiętej do rachunku karty debetowej. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności wywiązywania się z jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy niepotrzebnie zaprzątać sobie głowy. A to wbrew pozorom kolejna wartość dodana.

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych

Sprawdź też: Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Advertisement