Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kont osobistych - Lipiec 2021

Prezentujemy trzy najlepsze propozycje rachunków bankowych dla klientów indywidualnych według rankingu Rankomat. Zwracamy szczególną uwagę na bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową, darmowe wypłaty z krajowych bankomatów oraz akcje promocyjne związane z ofertą. 

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów i oferowanych usług przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Najlepsze konta osobiste – założenia rankingu

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, zwracających uwagę niemal wszystkich osób planujących założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich miesięczne koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Nie mniej ważne są opłaty tytułem wypłat gotówki z krajowych bankomatów oraz bonusy, które można otrzymać w zamian za skorzystanie z oferty. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, które warto wziąć pod lupę.

Sylwetki liderów

Liderem rankingu jest Konto Jakie Chcę znajdujące się w ofercie Santander Bank Polska. Rachunek i karta debetowa oferowane są bezpłatnie pod warunkiem zapewnienia wpływu na konto min. 500 zł i wykonania przynajmniej 1 transakcji kartą (może być Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem miesięcznie. W przeciwnym wypadku opłata za konto wyniesie 6 zł, a za kartę 8 zł. Użytkownik podstawowej „debetówki” może darmowo pobierać gotówkę z bankomatów własnych Santander Bank Polska. Wypłata z pozostałych bankomatów kosztuje 5 zł.

Klienci do 26 roku życia nie muszą przejmować się opłatami za prowadzenie konta i wypłaty z bankomatów w Polsce, gdyż otrzymują te usługi bezwarunkowo bezpłatnie. Darmowe korzystanie z „debetówki” wymaga wykonania tylko 1 transakcji kartą lub Blikiem miesięcznie.

Osoby otwierające Konto Jakie Chcę w Santander Bank Polska dodatkowo sięgnąć mogą po 300 zł premii w zamian za spełnienie prostych warunków, związanych z zapewnieniem odpowiedniej aktywności na rachunku. Promocja trwa do 30 czerwca 2021 roku.

Opłata za prowadzenie:
od 0 do 6
Opłata za kartę:
od 0 do 8
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Jakie Chcę + 250 zł premii za otwarcie - Santander Bank Polska

Na drugim miejscu uplasowało się Konto osobiste Direct dostępne w ING Banku Śląskim. Rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Podpięta do konta karta debetowa może być bezpłatna pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 zł miesięcznie. Dla osób do 26 roku życia limit ten jest obniżony do 200 zł. W przeciwnym wypadku karta kosztować będzie 7 zł.

Bank nie pobiera opłat za wypłaty z bankomatów własnych i Planet Cash. Pierwsze wypłata gotówki z bankomatów obcych również jest bezpłatna, a kolejne to zostały wycenione na 5 zł.

Osoby zainteresowane Kontem osobistym Direct w ING Banku Śląskim mogą skorzystać z trwającej do 30 czerwca 2021 roku promocji pozwalającej zdobyć do 160 zł premii w zamian za spełnienie relatywnie prostych warunków.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
od 0 do 7
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Nie
Konto Direct z Moim ING

Trecie miejsce należy do CitiKonta, które znajdziecie w ofercie Citi Handlowy. Rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Tak samo jak podpięta do konta karta wielowalutowa. Posiadacze Citikonta nie zapłacą za wypłaty z bankomatów Citi i za 4 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych. Każda kolejna wypłata gotówki wyceniona została na 8 zł. Uwagę przykuwa także brak opłat za pierwsze 3 przelewy Express Elixir w miesiącu.

Zakładając Citikonto można wziąć udział w promocji pozwalającej zdobyć 150 zł w gotówce i 2 kody na przesyłki kurierskie InPost. Warunki uprawniające do otrzymania nagrody są średnio skomplikowane i wiążą się m.in. koniecznością  zapewnienia wpływów na rachunek, skorzystania z aplikacji mobilnej i dokonania płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay.

Opłata za prowadzenie:
0
Opłata za kartę:
0
Wypłaty ze wszystkich bankomatów:
Tak
CitiKonto - Citi Handlowy

PRZEJDŹ DO PORÓWNYWARKI KONT

Naszym zdaniem

W naszej ocenie warte uwagi konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków. To samo dotyczy podpiętej do rachunku karty debetowej. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności wywiązywania się z jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy niepotrzebnie zaprzątać sobie głowy. A to wbrew pozorom kolejna wartość dodana.

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych

Sprawdź też: Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Advertisement