Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kont osobistych - marzec 2023

Prezentujemy trzy najlepsze propozycje rachunków bankowych dla klientów indywidualnych według rankingu Rankomat. Zwracamy szczególną uwagę na bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową, darmowe wypłaty z krajowych bankomatów oraz akcje promocyjne związane z ofertą. 

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów i oferowanych usług przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Najlepsze konta osobiste – założenia rankingu

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, zwracających uwagę niemal wszystkich osób planujących założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich miesięczne koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Nie mniej ważne są opłaty tytułem wypłat gotówki z krajowych bankomatów oraz bonusy, które można otrzymać w zamian za skorzystanie z oferty. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, które warto wziąć pod lupę.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w rankingu należy do Millennium 360° z premią, które znajduje się w ofercie Banku Millennium. Przede wszystkim na uznanie zasługuje bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku. Nie trzeba w tym celu spełniać żadnych dodatkowych warunków. Nie są też pobierane opłaty za podpiętą do konta kartę debetową przez pierwsze dwa miesiące od jej wydania lub aktywacji płatności BLIK. Po tym okresie bezpłatność zapewni wykonanie min. 5 płatności kartą w miesiącu. W przypadku osób do 26 r.ż. wystarczy jedna płatność kartą w miesiącu. Kolejnym powodem zachęcającym do skorzystania z oferty Banku Millennium jest 400 zł premii za otwarcie konta i 8% w skali roku na Koncie Oszczędnościowym Profit.

 

Drugie miejsce należy do Konta dla Ciebie, które oferowane jest przez bank Credit Agricole. Konto może być prowadzone bezkosztowo pod warunkiem wykonania przynajmniej 1 transakcji kartą i zapewnieniu wpływu na rachunek na kwotę min. 1000 zł miesięcznie. Spełnienie tych samych oczekiwań banku zagwarantuje również brak opłat za kartę debetową podpiętą do konta.  Skorzystanie z oferty promocyjnej może być nagrodzone premią o wartości do 555 zł.

 

Trzecie miejsce należy do konta osobistego oferowanego przez Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce. Za założenie i prowadzenie tego rachunku nie zapłacimy ani złotówki. Darmowa jest również karta płatnicza Visa podpięta do konta, 250 przelewów zewnętrznych w miesiącu oraz ubezpieczenie w pakiecie podstawowym.

 

PRZEJDŹ DO PORÓWNYWARKI KONT

Naszym zdaniem

W naszej ocenie warte uwagi konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków. To samo dotyczy podpiętej do rachunku karty debetowej. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności wywiązywania się z jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy niepotrzebnie zaprzątać sobie głowy. A to wbrew pozorom kolejna wartość dodana.

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych

Sprawdź też: Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Advertisement

Oceń stronę
5