Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kont osobistych - Grudzień 2022

Prezentujemy trzy najlepsze propozycje rachunków bankowych dla klientów indywidualnych według rankingu Rankomat. Zwracamy szczególną uwagę na bezpłatne prowadzenie konta wraz z kartą debetową, darmowe wypłaty z krajowych bankomatów oraz akcje promocyjne związane z ofertą. 

Poszukując najkorzystniejszego rozwiązania warto uzmysłowić sobie, że nie istnieje konto idealne, wpisujące się w oczekiwania wszystkich użytkowników. Mnogość parametrów i oferowanych usług przyprawić może o ból głowy. Dla jednej grupy klientów najważniejszym kryterium wyboru będą koszty przelewów zagranicznych, dla drugiej opłaty za wypłatę gotówki w oddziale banku. Jeszcze inna oczekiwać będzie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz płatności zbliżeniowych.

Najlepsze konta osobiste – założenia rankingu

Analizując poszczególne parametry kont osobistych, wyróżnić można zestaw opłat cyklicznych, zwracających uwagę niemal wszystkich osób planujących założenie lub zmianę dotychczasowego rachunku bankowego. Zaliczamy do nich miesięczne koszty związane z prowadzeniem konta osobistego oraz opłaty wynikające z posiadania i korzystania z karty debetowej. Nie mniej ważne są opłaty tytułem wypłat gotówki z krajowych bankomatów oraz bonusy, które można otrzymać w zamian za skorzystanie z oferty. Kierując się tymi kategoriami, a także ogólną funkcjonalnością konta, wyróżniliśmy trzy propozycje, które warto wziąć pod lupę.

Sylwetki liderów

Najlepsze konto osobiste w naszym rankingu znajdziemy w ofercie Santander Bank Polska. Zakładając Konto Jakie Chcę i spełniając proste warunki można sięgnąć nawet po 580 zł premii. Do tego otrzymujemy możliwość pomnażania nowych środków na Koncie Max Oszczędnościowym oferującym stawkę 7% w skali roku do 300.000 zł. Co ważne, otwarcie i prowadzenie Konta Jakie Chcę może być darmowe. Tak samo karta do konta i wypłaty z wybranych bankomatów. Warto zwrócić uwagę, że bank nie pobiera opłat za przelewy natychmiastowe. Zdecydowanie polecamy.

Drugie miejsce w naszym rankingu w tym miesiącu zajęło eKonto z premią, które znajdziecie w ofercie mBanku. Rachunek prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Opłat nie poniesiemy także za kartę debetową, o ile spełnimy wymóg miesięcznej płatności kartą na kwotę 350 zł. W przeciwnym razie, posiadanie karty będzie nas kosztowało 7 zł miesięcznie. Posiadacze eKonta z premią nie zapłacą za wypłaty z bankomatów partnerskich i innych, o ile kwota takiej wypłaty wyniesie min. 100 zł. Wypłacając mniejsze nominały, należy liczyć się z opłatą w kwocie 2,50 zł za każdą taką transakcję.

Zakładając eKonto z premią można wziąć udział w promocji pozwalającej zdobyć dodatkową gotówkę za otwarcie konta i spełnienie warunków.

Trzecie miejsce należy do konta osobistego oferowanego przez Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce. Za założenie i prowadzenie tego rachunku nie zapłacimy ani złotówki. Darmowa jest również karta płatnicza Visa podpięta do konta, 250 przelewów zewnętrznych w miesiącu oraz ubezpieczenie w pakiecie podstawowym.

PRZEJDŹ DO PORÓWNYWARKI KONT

Naszym zdaniem

W naszej ocenie warte uwagi konto osobiste powinno być prowadzone bezpłatnie bez żadnych warunków. To samo dotyczy podpiętej do rachunku karty debetowej. Nie bez znaczenia są także opłaty związane z wypłatą gotówki z krajowych bankomatów. Brak konieczności wywiązywania się z jakichkolwiek warunków gwarantujących bezpłatność podstawowych usług powoduje, że nie musimy niepotrzebnie zaprzątać sobie głowy. A to wbrew pozorom kolejna wartość dodana.

Sprawdź też: Ranking najlepszych lokat bankowych

Sprawdź też: Ranking najlepszych kredytów gotówkowych

Advertisement

Advertisement

Oceń stronę