Ranking kredytów gotówkowych - Październik 2018

Z początkiem miesiąca przedstawiamy trzy najlepsze oferty według rankingu kredytów gotówkowych Rankomat. Kwota zobowiązania to 25 000 zł przy czteroletnim okresie spłaty. Porównujemy kwotę raty, wysokość prowizji, RRSO i całkowite koszty zobowiązania. A wszystko to w postaci pozwalającej na szybką i kompletną ocenę ofert.

 

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Niestety, ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwala skutecznie zawęzić obszar potencjalnych poszukiwań.

Najlepsze kredyty gotówkowe – założenia rankingu

 

Mając na uwadze oczekiwania osób ceniących oszczędność czasu i pieniędzy, wzięliśmy pod lupę trzy najlepsze kredyty gotówkowe oferowane przez działające na terenie Polski banki. Modelowe zobowiązanie zaciągane jest na okres 48 miesięcy i zamyka się w kwocie 25 000 zł. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego, dzięki czemu przedsięwzięcie to nie generuje dodatkowych kosztów. Oferty sortowane są rosnąco od najniższej miesięcznej raty.

Przykładowy kredytobiorca jest natomiast singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Sylwetki liderów

 

Zwycięzcą rankingu na najlepszy kredyt gotówkowy października został Mistrzowski Kredyt Gotówkowy udzielany przez Santander Consumer Bank. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania startuje z poziomu 3,99%, a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 9,80%. Połączenie powyższych parametrów sprawia, iż miesięczna rata występująca w tym kredycie wynosi 619,67 zł. Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty Santandera muszą jednak zdawać sobie sprawę z tego, że maksymalna kwota jaką mogą pożyczyć od tej instytucji to 35 tys. złotych.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Tuż za liderem naszego zestawienia kredytów gotówkowych znalazła się propozycja Nest Banku o prostej nazwie Nest Gotówka. Miesięczny koszt obsługi tego zobowiązania przyjmuje wartość 621,14 zł i jest efektem zastosowania oprocentowania nominalnego w wysokości 5,90% oraz prowizji pobieranej za jego udzielenie w wysokości 6,00%. Do niewątpliwych zalet kredytu udzielanego przez Nest Bank zaliczyć można bardzo długi okres spłaty, który w skrajnym przypadku wynosi 12 lat.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Ostatnie miejsce na podium zajął Kredyt Pocztowy udzielany przez Bank Pocztowy zachęcający miesięczną ratą w wysokości 622,01 zł. Atrakcyjny poziom tego parametru jest efektem zastosowania oprocentowania nominalnego w wysokości 8,99% oraz całkowitego braku prowizji za udzielenie finansowania. Brak drugiego obciążenia wynika z obowiązującej do końca roku promocji mającej na celu zachęcić do skorzystania z oferty Banku Pocztowego. Warto dodać, że maksymalna kwota jaką można pożyczyć od Banku Pocztowego to 100 tys. zł.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Naszym zdaniem

Czołówka październikowego rankingu kredytów gotówkowych wygląda tak samo, jak w ubiegłym miesiącu. Jest to efekt braku jakichkolwiek zmian w ofertach podmiotów zajmujących pierwsze miejsca. Z punktu widzenia klienta to dobra informacja, gdyż oznacza ona nic innego jak to, że na rynku nadal może on korzystać z naprawdę atrakcyjnych ofert kredytowych.

 

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych