Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kredytów gotówkowych - Listopad 2022

Na pierwszym miejscu rankingu znajduje się kredyt gotówkowy od Santander Consumer Bank. Oferta zachęca brakiem prowizji za udzielenie finansowania oraz konkurencyjnym oprocentowaniem na poziomie 9,50% w skali roku. Decydując się na kredyt gotówkowy w Santander Consumer Bank można zaciągnąć zobowiązanie na kwotę od 10.000 zł do 40.000 zł. Maksymalny okres spłaty wynosi 60 miesięcy. Miesięczna rata kredytu gotówkowego na kwotę 25.000 zł z 48 miesięcznym okresem spłaty wynosi tu 628,08 zł.

Z tak atrakcyjnej propozycji skorzystać mogą osoby, które wybiorą ofertę za pośrednictwem serwisu www.finanse.rankomat.pl

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Drugie miejsce w rankingu kredytów gotówkowy zajęła Pożyczka Pieniężna oferowana przez ING Bank Śląski. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0%. Maksymalny okres finansowania to aż 10 lat (120 miesięcy). Decydując się na Pożyczkę Pieniężną w ING Banku Śląskim na kwotę 25.000 zł z 48 miesięcznym okresem spłaty trzeba przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 640,08 zł. Maksymalna kwota kredytu to 60.000 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Trzecie miejsce należy do Pożyczki Ekspresowej znajdującej się w ofercie Banku Pekao. Zobowiązanie można zaciągnąć na kwotę od 10.000 zł do 250.000 zł. Maksymalny okres kredytowania wynosi natomiast 10 lat (120 miesięcy). Wysokość miesięcznej raty dla analizowanych parametrów zamyka się w kwocie 670,56 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

W listopadowym rankingu kredytów gotówkowych pierwsze miejsce należy do kredytu gotówkowego Santander Consumer Banku. Na kolejnych miejscach uplasowały się oferty ING Banku Śląskiego i Banku Pekao S.A. Warto zwrócić uwagę na fakt, że żaden z wymienionych banków nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Oceniane oferty to kredyty gotówkowe zaciągane na dowolny cel konsumpcyjny. Kwota finansowania to 25 000 zł, a okres spłaty zamyka się w 48 miesiącach.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak działa nasz ranking kredytów gotówkowych?

Na początku każdego miesiąca przeglądamy i analizujemy aktualne oferty kredytów od banków komercyjnych. Pod uwagę bierzemy zarówno koszty takich zobowiązań, jak i inne elementy, które naszym zdaniem mogą decydować o atrakcyjności danego rozwiązania finansowego. 

Zdajemy sobie sprawę, że naszych użytkowników interesują głównie cena kredytu oraz rata, jaką będą musieli co miesiąc spłacać. Wyżej oceniamy zatem kredyty, które na tle konkurencji wyróżniają się niższymi kosztami oraz mniejszą ratą zobowiązania. 

Myśląc o kosztach kredytu, sprawdzamy także wysokość prowizji jaką bank nalicza klientowi korzystającemu z danej oferty. Produkty z prowizją 0% zwykle zajmują wyższe miejsca w naszym rankingu. 

Cenimy sobie łatwość dostępu do finansowania, dlatego preferujemy kredyty, z których można skorzystać online. Wiemy jednak, że nie każdy chce składać wniosek w ten sposób, dlatego wysoko punktujemy także oferty, które dają klientowi kilka możliwości ubiegania się o kredyt oraz zawarcia ostatecznej umowy. 

Ponadto, nie bez znaczenia są dla nas rdopuszczalna kwota kredytu oraz okres kredytowania. Im więcej środków bank może udostępnić w ramach danego kredytu, tym większa grupa naszych czytelników ma szansę z niego skorzystać. Podobnie sytuacja wygląda z udostępnionym przez bank okresem kredytowania – im jest on dłuższy, tym często wygodniej dla kredytobiorcy. 

Oferty kredytów oceniamy także pod kątem takich wymagań jak konieczność dostarczenia dodatkowych dokumentów, zgoda współmałżonka czy obowiązek zawarcia umowy ubezpieczenia. Wyższe pozycje w naszym rankingu zajmują oferty, które nie mają żadnych bądź mają minimalne dodatkowe wymagania. 

Każda osoba korzystająca z naszego rankingu otrzyma też komplet podstawowych informacji dotyczących danej propozycji kredytowej, dzięki czemu będzie ona mogła szybko i łatwo wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie finansowe! 

 Jak skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych? 

W naszym rankingu kredytów gotówkowych prezentujemy trzy najlepsze oferty na dany miesiąc. Osoby, które z jakichś przyczyn nie mogą skorzystać z prezentowanych w rankingu kredytów lub szukają innych ofert kredytowania, powinny skorzystać z naszego kalkulatora kredytów gotówkowych. 

Zasada działania naszego kalkulatora jest bardzo prosta.

 1. Na początek użytkownik musi wskazać na jaki cel potrzebuje finansowania, a następnie wybrać interesującą go kwotę kredytu oraz preferowaną liczbę rat. Następnie, należy określić jak szybko potrzebne będzie dane finansowanie.
 2. Kolejna grupa pytań w kalkulatorze dotyczy zdolności kredytowej użytkownika. W celu określenia tego parametru należy podać swój wiek, liczbę osób na utrzymaniu, status mieszkaniowy, źródło zarobków, a także wysokość miesięcznych dochodów i wydatków.
 3. Osoba korzystająca z kalkulatora zostanie zapytana także o aktualnie posiadane kredyty i ewentualne opóźnienia w spłacie dotychczasowych zobowiązań finansowych. Ważna będzie także informacja, w jakim banku posiada ona konto.
 4. Po podaniu numeru telefonu oraz zaakceptowaniu potrzebnych zgód, kalkulator wyświetli oferty kredytowe, wpisujące się w oczekiwania osoby dokonującej danej kalkulacji. U
 5. żytkownik może je porównać samodzielnie, a następnie skorzystać z pomocy naszego doradcy, który podczas rozmowy telefonicznej potwierdzi oczekiwania drugiej strony i pomoże w wyborze najlepszego rozwiązania finansowego.
 6. Nasz konsultant pomoże także złożyć wniosek o kredyt i na każdym etapie będzie gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania. 

Każda osoba korzystająca z naszego kalkulatora może więc liczyć zarówno na ściśle dopasowane do potrzeb oferty i jak o fachową pomoc naszego doradcy!  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego? 

Decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego powinna zawsze powinna zostać gruntownie przemyślana – jest to bowiem zobowiązanie, któremu będziemy musieli stawiać czoła przez co najmniej kilka lat. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na wybór kredytu i porównać dostępne na rynku rozwiązania pod kątem takich parametrów jak: 

 • koszt kredytu – czyli ile dokładnie zapłacimy za pożyczenie danej kwoty od banku; 
 • wysokość miesięcznej raty – rata powinna być dostosowana do naszych miesięcznych możliwości finansowych; 
 • konieczność skorzystania z dodatkowych produktów – np. czy bank wymaga od kredytobiorcy uruchomienia rachunku osobistego, który może generować dodatkowe koszty po naszej stronie; 
 • warunki promocyjne – być może po spełnieniu prostych warunków, uda nam się pożyczyć pieniądze na promocyjnych warunkach. 

Porównując kredyty gotówkowe można oczywiście wziąć pod uwagę także np. udostępnione przez bank kanały wnioskowania czy wymagania co do dokumentacji. Naszym zdaniem jednak, przeprowadzone przez klientów porównanie powinno uwzględniać przede wszystkim przedstawione powyżej elementy. 

Najlepszy kredyt gotówkowy – jaki powinien być?

Trudno jednoznacznie określić jaki powinien być najlepszy kredyt gotówkowy – dla jednej osoby będzie to produkt, który pozwala pożyczyć wysokie kwoty, dla innych rozwiązanie, które nie wymaga zbyt dużych formalności.  

Naszym zdaniem jednak najlepszy kredyt gotówkowy, to ta oferta która wśród produktów o danych parametrach charakteryzuje się: 

 • najniższą ceną,  
 • atrakcyjną dla klienta ratą zobowiązania, 
 • brakiem obowiązku skorzystania z produktów dodatkowych, 
 • małą liczbą formalności, 
 • elastycznością co do formy wnioskowania i zawarcia umowy, 
 • dostępnością dla jak największej grupy klientów, 
 • szerokim okresem spłaty do wyboru, 
 • wysoką kwotą dostępnego zobowiązania. 

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Rynek usług bankowych, a zwłaszcza kredytów ustabilizował się i pandemia COVID-19 nie ma na niego już tak dużego wpływu jak wcześniej. Wysoki poziom inflacji, a także wzrost stóp procentowych mogły wpłynąć pośrednio na koszty kredytów gotówkowych, które są nieco wyższe niż w ostatnim kwartale 2021 roku.

Zapotrzebowanie na kredyty gotówkowe wzrosło w stosunku do 2020, ale należy pamiętać, że był to rok w którym przyznano wyjątkowo mało kredytów gotówkowych.

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych

Advertisement

Oceń stronę