Ranking kredytów gotówkowych - Czerwiec 2018

Z początkiem miesiąca przedstawiamy trzy najlepsze oferty według rankingu kredytów gotówkowych Rankomat. Kwota zobowiązania to 25 000 zł przy czteroletnim okresie spłaty. Porównujemy kwotę raty, wysokość prowizji, RRSO i całkowite koszty zobowiązania. A wszystko to w postaci pozwalającej na szybką i kompletną ocenę ofert.

 

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Niestety, ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwala skutecznie zawęzić obszar potencjalnych poszukiwań.

Najlepsze kredyty gotówkowe – założenia rankingu

 

Mając na uwadze oczekiwania osób ceniących oszczędność czasu i pieniędzy, wzięliśmy pod lupę trzy najlepsze kredyty gotówkowe oferowane przez działające na terenie Polski banki. Modelowe zobowiązanie zaciągane jest na okres 48 miesięcy i zamyka się w kwocie 25 000 zł. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego, dzięki czemu przedsięwzięcie to nie generuje dodatkowych kosztów. Oferty sortowane są rosnąco od najniższej miesięcznej raty.

Przykładowy kredytobiorca jest natomiast singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Sylwetki liderów

 

Pierwsze miejsce w czerwcowym rankingu kredytów gotówkowych zajęła Pożyczka gotówkowa dostępna w ING Banku Śląskim. Osoby zainteresowane tym zobowiązaniem muszą się liczyć z miesięcznym obciążeniem związanym z jego spłatą na poziomie 617,27 zł. Poziom tego parametru wynika ze stosunkowo niskiego oprocentowania nominalnego (8,59%) oraz braku prowizji za udzielenie finansowania. Drugie udogodnienie jest wynikiem obowiązującej promocji, zwalniającej z konieczności zapłaty prowizji dla kredytów w kwocie od 20 do 60 tys. zł.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Drugie miejsce w zestawieniu najlepszych kredytów gotówkowych padło łupem Mistrzowskiego Kredytu Gotówkowego oferowanego przez Santander Consumer Bank. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania to zaledwie 3,99%, a za udzielenie finansowania pobierana jest prowizja w wysokości 9,80%. Wszystko to sprawia, że miesięczna obsługa kredytu zamyka się w kwocie 619,67 zł. Należy jednak pamiętać, że maksymalna kwota kredytu oferowanego przez Santander nie może przekroczyć 35 tys. zł.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Stawkę zamyka kredyt gotówkowy oferowany przez Nest Bank. Nest Gotówkę, bo to o tym zobowiązaniu mowa, charakteryzują bardzo atrakcyjne warunkami. Oprocentowanie nominalne oraz prowizja za udzielenie finansowania wynoszą odpowiednio 5,90% i 6,00%. Niskie wartości wskazanych parametrów powodują, że miesięczna rata kredytowa jest tylko o niecałe 4 zł wyższa niż w ING i wynosi 621,14 zł. Do niewątpliwych zalet Nest Gotówki należy dodatkowo zaliczyć długi okres spłaty wynoszący nawet 144 miesięce oraz wysoką maksymalną kwotę kredytu sięgającą 550 tys. zł.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Naszym zdaniem

 

Miesięczny koszt obsługi 4-letniego kredytu opiewającego na sumę 25 tys. zł nie przekracza dziś kwoty 622 zł. Oczywiście powyższe stwierdzenie jest prawdziwe pod warunkiem, że osoba zainteresowana takim zobowiązaniem wybierze produkt znajdujący się w pierwszej trójce rankingu. Wszystkie opisane powyżej kredyty charakteryzują się niemal identycznym poziomem kosztów. Różnica w poziomie rat pomiędzy pierwszą a trzecią propozycją to zaledwie 4 złote. Dlatego o wyborze konkretnej z nich zapewne zdecydują inne czynniki takie, jak chociażby maksymalna kwota kredytu czy też dopuszczalny okres spłaty.

 

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych