Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów gotówkowych - Listopad 2020

Zwycięzcą rankingu została Pożyczka Internetowa oferowana przez Alior Bank. Miesięczna rata kredytowa tego zobowiązania zamyka się kwotą 621,89 zł i jest pochodną oprocentowania nominalnego w wysokości 7,19% oraz prowizji pobieranej za udzielenie finansowania w stawce 3,50%. Należy wspomnieć, że z opisywanej oferty mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci banku, czyli nie posiadający w nim obecnie żadnego produktu kredytowego. Istotne jest także, aby sam wniosek kredytowy został złożony przy użyciu kanałów elektronicznych.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-11-27

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Drugie miejsce na podium najlepszych kredytów gotówkowych przypadło bankowi Pekao SA i jego Pożyczce Ekspresowej. Produkt ten charakteryzuje się oprocentowaniem nominalnym oraz prowizją pobieraną za jego udzielenie w wysokości 6%. Tak atrakcyjne warunku cenowe sprawiają, że miesięczna rata kredytowa tego zobowiązania jest niewiele wyższa niż u lidera rankingu i wynosi 622,35 zł. Z oferty Pekao, podobnie jak Alior Banku, mogą skorzystać tylko nowi klienci składający wniosek kredytowy drogą internetową.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-11-27

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Na trzeciej pozycji w rankingu kredytów gotówkowych uplasował się Mistrzowski Kredyt Gotówkowy udzielany przez Santander Consumer Bank. Podstawowe parametry kosztowe występujące w tym zobowiązaniu, czyli oprocentowanie nominalne oraz prowizja pobierana za udzielenie kredytu wynoszą tu odpowiednio 7,20% i 4,59%. Zestawiając te zmienne z kwotą i okresem analizowanego kredytu (25 tys. zł zaciągnięte na 48 miesięcy) wychodzi, że miesięczna rata tego zobowiązania to 628,56 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-11-27

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Naszym zdaniem

W najnowszym rankingu kredytów gotówkowych nastąpiły dwie zmiany. Pierwsza to pojawienie się na pozycji lidera Pożyczki Internetowej z oferty Alior Banku, a druga to opuszczenie pierwszej trójki przez ofertę Citi Handlowego. Ta druga sytuacja to efekt przesunięcia o jedną pozycję w dół kredytów oferowanych przez Bank Pekao SA oraz Santander Consumer Bank.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Oceniane oferty to kredyty gotówkowe zaciągane na dowolny cel konsumpcyjny. Kwota finansowania to 25 000 zł, a okres spłaty zamyka się w 48 miesiącach.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych