Ranking kredytów gotówkowych - Grudzień 2018

 

Najlepszym kredytem gotówkowym grudnia została Pożyczka Pieniężna oferowana przez ING Bank Śląski. Oprocentowanie nominalne prezentowanego zobowiązania przyjmuje wartość 8,59%, a prowizja za udzielenie finansowania wynosi 0%. Trzeba jednak wiedzieć, że powyższe parametry dotyczą klienta indywidualnego, a kredyt jest zaciągany bez ubezpieczenia. Wspomniane wysokości zmiennych sprawiają, że osoba zainteresowana opisywaną pożyczką musi liczyć się z miesięcznym obciążeniem na poziomie 617,27 zł.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Tuż za zwycięzcą dzisiejszego rankingu uplasował się Mistrzowski Kredyt Gotówkowy udzielany przez Santander Consumer Bank. Podstawowe parametry kosztowe występujące w tym zobowiązaniu to oprocentowanie nominalne i prowizja za udzielenie finansowania wynoszące odpowiednio 3,99% oraz 9,80%. Tak niskie wartości parametrów przekładają się na atrakcyjny poziom raty kredytowej, która zamyka się w kwocie 619,67 zł. Warto jednak wiedzieć, że maksymalna kwota kredytu udzielanego przez tę instytucję to tylko 35 tys. złotych.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Ostatnie miejsce podium zajął kredyt gotówkowy oferowany przez Nest Bank, którego obsługa kosztuje 621,14 zł miesięcznie. Zarówno oprocentowanie nominalne, jak i prowizja za udzielenie przyjmują niemal taką samą wartość – odpowiednio 5,90% (oprocentowanie) i 6% (prowizja). Parametrem wyróżniającym to zobowiązanie na tle konkurencji jest długi okres spłaty, który może sięgnąć nawet 144 miesięcy.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

Stabilność – tak jednym słowem można podsumować obecny ranking kredytów gotówkowych. Pierwsza trójka dzisiejszego zestawienia jest bowiem dokładnie taka sama jak przed miesiącem. Sytuacja ta wyraźnie świadczy o tym, że produkty oferowane przez ING Bank Śląski, Santander Consumer Bank czy Nest Bank stale należą do rynkowej czołówki. W związku z tym osoba zainteresowana kredytem to właśnie od tych podmiotów powinna zacząć poszukiwania kredytu gotówkowego.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Modelowe zobowiązanie wynosi 25 000 zł i zaciągane jest na okres 48 miesięcy. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego, dzięki czemu przedsięwzięcie to nie generuje dodatkowych kosztów. Oferty sortowane są rosnąco od najniższej miesięcznej raty.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

 

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych