Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów gotówkowych - Grudzień 2019

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych kredytów gotówkowych zajęła Pożyczka Gotówkowa dostępna w banku Citi Handlowym. Oprocentowanie nominalne oraz prowizja pobierana za udzielenie finansowania wynoszą odpowiednio 7,49% oraz 2,90%. Osoba zainteresowana ofertą Citi Handlowego  musi wygospodarować w swoim budżecie kwotę 621,88 zł. Warto dodać, że Citi udziela kredytów do sumy 150 tys. zł, ale tego typu oferta jest adresowana wyłącznie do nowych klientów tej instytucji.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-12-16

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Druga lokata w rankingu przypadła Pożyczce Internetowej udzielanej przez Alior Bank. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 9,50%, a za jego udzielenie nie jest pobierana żadna prowizja. Połączenie powyższych zmiennych z kwotą i okresem kredytu przekłada się na miesięczną ratę w wysokości 628,08 zł. Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest wysoka maksymalna kwota kredytu wynosząca 200 tys. zł, oraz długi okres spłaty sięgający nawet 120 miesięcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-12-16

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Na ostatnim miejscu podium znalazła się propozycja Santander Consumer Banku, w której miesięczne obciążenie, związane ze spłatą tego zobowiązania wynosi 632,03 zł. Na wysokość raty wpływa oprocentowanie nominalne oraz prowizja za udzielenie finansowania – zmienne te wynoszą odpowiednio 4,99% oraz 9,80%. Propozycja Santandera ma jednak pewne ograniczenia. Do najważniejszych należą niska kwota maksymalna kredytu – 35 tys. zł i krótki okres kredytowania wynoszący zaledwie 60 m-cy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-12-16

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

W pierwszej trójce grudniowego zestawienia nastąpiła jedna zmiana. W miejsce ING Banku Śląskiego (druga pozycja przed miesiącem) pojawił się Santander Consumer Bank (aktualnie miejsce trzecie). Stabilnie zachowały się natomiast oferty Citi Handlowego i Alior Banku, dzięki czemu zajęły odpowiednio pierwszą i drugą lokatę.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

W listopadowym rankingu wystąpiła zmiana na ostatnim miejscu podium. Obecnie pozycja ta należy do banku Credit Agricole, podczas gdy w ubiegłym znajdował się tam BNP Paribas. Taka sytuacja to efekt uruchomienia przez Credit Agricole oferty promocyjnej, która to polega na całkowitej likwidacji prowizji za udzielenie finansowania. Citi Handlowy oraz Santander Consumer Bank utrzymały swoje dotychczasowe pozycje.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych