Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów gotówkowych - Lipiec 2021

Zwycięzcą lipcowego rankingu kredytów gotówkowych jest Pożyczka Pieniężna, która znajduje się w ofercie ING Banku Śląskiego. Zobowiązanie to charakteryzuje się oprocentowaniem w wysokości 6,99%, a za udzielenie finansowania nie jest pobierana żadna prowizja.

Mając na uwadze nasze modelowe zobowiązanie (kredyt w kwocie 25 tys. zł i okres spłaty 48 m-cy) wychodzi, że osoba zainteresowana ofertą musi opłacać miesięczną ratę w wysokości 598,54 zł. Do niewątpliwych zalet oferty ING należy długi okres spłaty wynoszący 120 miesięcy i wysoka maksymalna kwota kredytu sięgająca do 200 tys. złotych.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-07-31

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Drugie miejsce rankingu należy kredytu gotówkowego udzielanego przez Getin Bank. Podobnie jak ING Banku Śląskim nie ma tu prowizji za udzielenie finansowania, a oprocentowanie nominalne wynosi 7,20%. Parametry te przekładają się na miesięczną ratę w wysokości 600,98 zł.

Jeśli do tego dodamy, że potencjalny kredytobiorca może pożyczyć w Getinie maksymalnie 200 tys. złotych, a swoje zadłużenie rozłożyć na 120 miesięcy – to otrzymujemy ofertę wartą zainteresowania.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-07-31

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Na trzecim miejscu uplasowała się Pożyczka Internetowa oferowana przez Alior Bank. Zobowiązanie to charakteryzuje oprocentowanie nominalne na poziomie 7,19% oraz prowizja za udzielenie finansowania w wysokości 3%. Osoba korzystająca z tego zobowiązania musi wygospodarować w swoim budżecie domowym kwotę 618,89 zł – tyle bowiem wynosi miesięczna rata kredytowa.

Warto dodać, że Alior Bank udziela kredytów w wysokości do 200 tys. złotych, które należy spłacić w okresie od 3 do 120 miesięcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-07-31

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

Pierwsza trójka lipcowego zestawienia jest dokładnie taka sama jak w ubiegłym miesiącu. Jest to efekt nadal obowiązujących promocji w ING i Getin Banku. Obydwa te podmioty nie naliczają  prowizji za uruchomienie kredytu. Jeśli chodzi o ofertę Alior Bank to po raz kolejny utrzymała ona swoje dotychczasowe parametry cenowe.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Oceniane oferty to kredyty gotówkowe zaciągane na dowolny cel konsumpcyjny. Kwota finansowania to 25 000 zł, a okres spłaty zamyka się w 48 miesiącach.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Wybuch pandemii koronawirusa  mocno odbił się na kondycji finansowej gospodarstw domowych, które w obliczu niższych dochodów musiały ograniczyć swoje wydatki. Przełożyło się to na mniejsze zapotrzebowanie na zewnętrzne źródła finansowania, w tym na najpopularniejsze kredyty gotówkowe.

Według danych BIK w całym 2020 r. popyt na ten rodzaj kredytów spadł o 14%, a łączna kwota udzielonego finansowania była niższa o 30% w stosunku do 2019 roku. Powrót na ścieżkę wzrostu gospodarczego powinien spowodować wzrost zapotrzebowania na kredyty gotówkowe, i inne formy finansowania, w perspektywie najbliższych miesięcy.

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych