Ranking kredytów gotówkowych - Sierpień 2018

Z początkiem miesiąca przedstawiamy trzy najlepsze oferty według rankingu kredytów gotówkowych Rankomat. Kwota zobowiązania to 25 000 zł przy czteroletnim okresie spłaty. Porównujemy kwotę raty, wysokość prowizji, RRSO i całkowite koszty zobowiązania. A wszystko to w postaci pozwalającej na szybką i kompletną ocenę ofert.

 

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Niestety, ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwala skutecznie zawęzić obszar potencjalnych poszukiwań.

Najlepsze kredyty gotówkowe – założenia rankingu

 

Mając na uwadze oczekiwania osób ceniących oszczędność czasu i pieniędzy, wzięliśmy pod lupę trzy najlepsze kredyty gotówkowe oferowane przez działające na terenie Polski banki. Modelowe zobowiązanie zaciągane jest na okres 48 miesięcy i zamyka się w kwocie 25 000 zł. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego, dzięki czemu przedsięwzięcie to nie generuje dodatkowych kosztów. Oferty sortowane są rosnąco od najniższej miesięcznej raty.

Przykładowy kredytobiorca jest natomiast singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Sylwetki liderów

 

Laureatem najnowszego rankingu kredytów gotówkowych został Mistrzowski Kredyt Gotówkowy dostępny w Santander Consumer Banku. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania przyjmuje wartość 3,99%, a prowizja za jego udzielenie wynosi 9,80%. Połączenie tych dwóch zmiennych sprawia, że poziom raty kredytowej płaconej przez potencjalnego kredytobiorcę zamyka się w kwocie 619,67 zł. Osoby zainteresowane skorzystaniem oferty muszą zdawać sobie sprawę z tego, że maksymalna kwota kredytu nie może być wyższa niż 35 tys. złotych, a najdłuższy możliwy okres spłaty to 60 miesięcy.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Drugie miejsce zestawienia padło łupem kredytu gotówkowego oferowanego przez Nest Bank. Oprocentowanie nominalne tego produktu ustalone zostało na poziomie 5,90%. Prowizja za udzielenie finansowania wynosi z kolei równe 6,00%. Koszt związany ze spłatą tego kredytu, wyrażony za pomocą miesięcznej raty, zamyka się w kwocie 621,14 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że Nest Bank oferuje swoim klientom jeden z najdłuższych okresów spłaty zobowiązania, który w analizowanym produkcie wynosi aż 144 miesiące.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Ostatnie miejsce na podium zajęła Pożyczka Gotówkowa Online udzielana przez bank Citi Handlowy. Oprocentowanie nominalne oraz prowizja za udzielenie finansowania jest niemal identyczna, jak w opisanym powyżej kredycie Nest Banku. Obie wymienione zmienne przyjmują wartość po 6,00% każda (w Nest Banku to 5,90% i 6,00%). Tak małe różnice względem sprawiają, że miesięczna rata kredytu udzielanego przez Citi Handlowy jest niewiele wyższa i wynosi 622,35 zł. Warto jeszcze dodać, że z oferty Citi mogą skorzystać wyłącznie nowi klienci, a cały proces ubiegania się o kredyt został przeniesiony do Internetu.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Naszym zdaniem

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca wystąpiła zmiana na pozycji lidera rankingu. W miejscu ING Banku Śląskiego pojawił Santander Consumer Bank. Jest to efekt zmiany w ofercie ING, który to zaczął pobierać prowizję za udzielenie kredytu (opłata nie jest pobierana jeśli klient zdecyduje się na zakup ubezpieczenia). Niemniej jednak w pierwszej trójce są dwa podmioty z ubiegłego miesiąca: wspomniany Santander oraz Nest Bank, co świadczy o tym, że kredyty od tych instytucji naprawdę są warte zainteresowania.

 

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych