Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów gotówkowych - Sierpień 2019

Zwycięzcą najnowszego rankingu kredytów gotówkowych została Nest Gotówka udzielana przez Nest Bank. Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest nie tylko atrakcyjna wysokość raty kredytowej – 615,28 zł, ale także bardzo wyrównany poziom kosztów.

Różnica w wysokości oprocentowania nominalnego oraz prowizji pobieranej za udzielenie kredytu wynosi zaledwie 0,90%. Wspomniane powyżej zmienne przyjmują tu wartość 5,90% oraz 5,00%. Warto dodać, że maksymalna kwota kredytu udzielanego przez Nest Bank to 250 tys. zł, a całe zadłużenie trzeba spłacić w 144 miesiące.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Drugie miejsce zestawienia padło łupem Pożyczki gotówkowej dostępnej w banku Citi Handlowym, w której to dla przyjętych warunków (25 tys. zł zaciągnięte na 48 miesięcy) miesięczna rata kredytowa to 622,23 zł. W przypadku tego produktu również mamy niewielką różnicę pomiędzy oprocentowaniem nominalnym a prowizją za udzielenie kredytu.

W Citi Handlowym parametry te wynoszą obecnie 5,99% i 6,00%. Jeśli do tego dodamy wysoką maksymalną kwotę kredytu sięgającą 150 tys. zł oraz 8 letni okres spłaty, to otrzymujemy ofertę wartą zastanowienia.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Ostatnie miejsce podium zajął Mistrzowski Kredyt Gotówkowy znajdujący się w ofercie Santander Consumer Banku. Miesięczny koszt obsługi tego zobowiązania wynosi 632,03 zł. Wynika on z oprocentowania nominalnego w wysokości 4,99% i prowizji pobieranej za jego udzielenie 9,80%.

Niestety, negatywnie zaskakuje tu maksymalna kwota kredytu, która nie może być wyższa niż 35 tys. zł. Potencjalnych kredytobiorców nie rozpieszcza także okres spłaty, gdyż w Santanderze nie może on być dłuższy niż 60 miesięcy.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

Pierwsza trójka najnowszego rankingu kredytów gotówkowych jest dokładnie taka sama jak przed miesiącem. Zmiana nastąpiła jednak na pozycji lidera. W miejsce Santander Consumer Banku wskoczył Nest Bank.

Jest to efekt nieznacznego pogorszenia się oferty w tej pierwszej instytucji – wzrost oprocentowania o 1 punkt procentowy oraz wzrost prowizji. Stabilnie zachowywały się zaś oferty Citi Handlowego oraz Nest Banku, w których obecne parametry kosztowe są dokładnie takie same, jak przed miesiącem.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Modelowe zobowiązanie wynosi 25 000 zł i zaciągane jest na okres 48 miesięcy. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego, dzięki czemu przedsięwzięcie to nie generuje dodatkowych kosztów. Oferty sortowane są rosnąco od najniższej miesięcznej raty.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych