Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów gotówkowych - Maj 2021

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych kredytów gotówkowych zdobyła Pożyczka Pieniężna oferowana przez ING Bank Śląski. Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest zerowa stawka prowizji za udzielenie kredytu oraz atrakcyjne oprocentowanie nominalne w wysokości 6,99%. Zestawiając te wartości z parametrami naszego modelowego kredytu (25 tys. złotych pożyczone na 48 miesięcy) wychodzi, że miesięczna rata to zaledwie 598,54 zł. Warto dodać, że ING udziela kredytów do 200 tys. złotych, które należy spłacić w ciągu maksymalnie 120 miesięcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-05-18

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Tuż za zwycięzcą uplasował się Kredyt Gotówkowy dostępny w Getin Noble Banku. Podobnie, jak wspomniany powyżej ING, bank ten również nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu. Jednakże w przypadku Getin oprocentowanie nominalne wynosi 7,20%. Powyższe parametry sprawiają, że osoba zainteresowana zaciągnięciem pożyczki w tej instytucji musi być przygotowana na opłacanie miesięcznej raty w wysokości 600,98 zł. Co ciekawe, okres spłaty oraz maksymalna kwota kredytu są identyczne jak w ING i wynoszą odpowiednio 120 miesięcy i 200 tys. złotych.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-05-18

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Trzecie miejsce zestawienia padło łupem Pożyczki Internetowej udzielanej przez Alior Bank. Oprocentowanie nominalne i prowizja pobierana za udzielenie tego kredytu, wynoszą odpowiednio 7,19% i 3,00%. Łącząc te parametry z kwotą i okresem naszego modelowego kredytu otrzymujemy miesięczną ratę na poziomie 618,89 zł. Warto dodać, że Alior także udziela kredytów z okresem spłaty do 120 miesięczny i w kwocie nieprzekraczającej 200 tys. złotych.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-05-18

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

Pierwsza trójka dzisiejszego zestawienia jest dokładnie taka sama jak przed miesiącem. Oznacza to, że liderzy naszego zestawienia pozostawili swoje oferty na dotychczasowych warunkach. To dobra informacja dla wszystkich osób poszukujących finansowania, gdyż przedstawione propozycje charakteryzują się relatywnie niskimi kosztami.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Oceniane oferty to kredyty gotówkowe zaciągane na dowolny cel konsumpcyjny. Kwota finansowania to 25 000 zł, a okres spłaty zamyka się w 48 miesiącach.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Wybuch pandemii koronawirusa  mocno odbił się na kondycji finansowej gospodarstw domowych, które w obliczu niższych dochodów musiały ograniczyć swoje wydatki. Przełożyło się to na mniejsze zapotrzebowanie na zewnętrzne źródła finansowania, w tym na najpopularniejsze kredyty gotówkowe.

Według danych BIK w całym 2020 r. popyt na ten rodzaj kredytów spadł o 14%, a łączna kwota udzielonego finansowania była niższa o 30% w stosunku do 2019 roku. Powrót na ścieżkę wzrostu gospodarczego powinien spowodować wzrost zapotrzebowania na kredyty gotówkowe, i inne formy finansowania, w perspektywie najbliższych miesięcy.

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych