Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów gotówkowych - Styczeń 2020

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych kredytów gotówkowych zdobył kredyt udzielany przez Getin Bank. Podstawowe parametry kosztowe występujące w tym zobowiązaniu, czyli oprocentowanie nominalne oraz prowizja pobierana za udzielenie wynoszą odpowiednio 7,99% oraz 0%. Tak atrakcyjne warunki sprawiają, że miesięczne obciążenie związane ze spłatą tego zobowiązania zamyka się w kwocie 610,21 zł. Należy jednak pamiętać, iż opisywana oferta jest adresowana do osób, które w okresie ostatnich 12 miesięcy nie korzystały z kredytów w Getin Banku. Ponadto przyszły kredytobiorca zobowiązany jest do otworzenia w tej instytucji konta osobistego z regularnym wpływem w wysokości 1 tys. złotych.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-01-28

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Na drugim miejscu podium znalazła się Pożyczka Gotówkowa oferowana przez bank Citi Handlowy. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 7,49%, a prowizja za udzielenie finansowania to 2,90%. Warto pamiętać, że ten drugi parametr jest uzależniony od okresu spłaty – im jest on dłuższy, tym wyższa stawka. Miesięczne obciążenie związane z jego spłatą Pożyczki Gotówkowej wynosi 621,88 zł. Warto dodać, że Citi udziela kredytów w kwocie do 150 tys. zł z maksymalnym okresem spłaty do 96 miesięcy (120 miesięcy w przypadku konsolidacji).

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-01-28

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Trzecie miejsce zestawienia padło łupem Pożyczki Internetowej udzielanej przez Alior Bank charakteryzującej się miesięczną ratą w wysokości 628,08 zł. Niski poziom obciążenia to efekt oprocentowania nominalnego w wysokości 9,50% oraz braku prowizji za udzielenie finansowania. Miłym zaskoczeniem jest wysoka kwota maksymalna sięgająca 200 tys. zł i długi okres spłaty wynoszący nawet 10 lat. Z ważnych kwestii należy dodać, że opisywana oferta jest adresowana wyłącznie do osób, które na dzień 27 maja 2019 r. nie posiadały w Alior Banku żadnych kredytów i pożyczek.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-01-28

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Stawkę zamyka kredyt gotówkowy dostępny w Santander Bank Polska charakteryzujący się oprocentowaniem nominalnym na poziomie 8,11% oraz prowizją za jego udzielenie w wysokości 2,95%. Osoba korzystająca z tego zobowiązania musi wygospodarować w swoim budżecie domowym kwotę 629,66 zł – tyle bowiem wynosi miesięczna rata kredytowa. Warto dodać, że Santander udziela kredytów w wysokości do 300 tys. zł brutto, które można spłacać nawet przez 120 miesięcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-01-28

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

W obecnej odsłonie naszego rankingu nastąpiły dwie zmiany. Na pierwszej pozycji znalazł się kredyt gotówkowy oferowany przez długo nieobecny w zestawieniu Getin Bank. Natomiast w miejsce Santander Consumer Banku pojawił się podmiot z tej samej grupy bankowej, a dokładnie Santander Bank Polska. Ta zmiana to efekt poprawy parametrów kosztowych (oprocentowanie, prowizja) w tej drugiej instytucji. Swoje dotychczasowe pozycje utrzymały zaś banki Citi Handlowy oraz Alior Bank, których oferta nie uległa zmianie.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Oceniane oferty to kredyty gotówkowe zaciągane na dowolny cel konsumpcyjny. Kwota finansowania to 25 000 zł, a okres spłaty zamyka się w 48 miesiącach.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych