Ranking kredytów gotówkowych - Luty 2019

 

Pierwsze miejsce zestawienia najlepszych kredytów gotówkowych zajęło zobowiązanie oferowane przez Inbank. Kredyt dostępny w tej instytucji charakteryzuje się oprocentowaniem nominalnym na poziomie 4,99%. Co ciekawe, identyczną wartość przyjmuje wysokość prowizji pobieranej za udzielenie tego zobowiązania. Miesięczny koszt obsługi czteroletniego kredytu w kwocie 25 tys. zł zaciągniętego w Inbanku to 604,34 zł. Warto jednak pamiętać, że wysokość przedstawionych parametrów to wartości wyjściowe. Ostateczny ich poziom zależy od indywidualnej oceny kredytowej przyszłego kredytobiorcy. Maksymalna kwota kredytu udzielanego przez Inbank to 50 tys. zł, a zadłużenie trzeba spłacić w okresie nie dłuższym niż 6 lat.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Tuż za liderem rankingu znalazł się kredyt gotówkowy Nest Gotówka dostępny w Nest Banku. Osoby zainteresowane tym produktem muszą się liczyć z koniecznością opłacania comiesięcznych rat kredytowych w wysokości 615,28 zł. Do niewątpliwych zalet tego zobowiązania należy szybka decyzja kredytowa, wysoka kwota dochodząca do 250 tys. zł oraz bardzo długi okres spłaty wynoszący nawet 12 lat. Warto także dodać, że oprocentowanie nominalne startuje od poziomu 5,90%, a za jego udzielenie jest pobierana prowizja w wysokości 5,00%.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Na ostatnim miejscu podium uplasował się Mistrzowski Kredyt Gotówkowy udzielany przez Santander Consumer Bank charakteryzujący się miesięczną ratą kredytową w wysokości 632,03 zł. Poziom tego obciążenia wynika z oprocentowania nominalnego oraz prowizji za udzielenie finansowania wynoszących odpowiednio 4,99% i 9,80%. Warto dodać, że podobnie jak w Inbanku, maksymalna kwota udzielanego zobowiązania jest ograniczona do 50 tys. zł. Na szczęście całe zadłużenie można tu spłacać o jeden rok dłużej, czyli w ciągu 7 lat.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

W najnowszej odsłonie naszego rankingu kredytów gotówkowych nastąpiła zmiana na pozycji lidera. W miejsce ING Banku Śląskiego niespodziewanie wskoczył Inbank. Jest to efekt znaczącej poprawy warunków cenowych. Co prawda Inbank podwyższył nieco prowizję za udzielenie swoich kredytów (z 1,99% do 4,99%), ale obniżył równolegle oprocentowanie nominalne (z 8,99% na 4,99%). To wszystko sprawiło, że oferta tej instytucji jest teraz najlepsza na rynku.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Modelowe zobowiązanie wynosi 25 000 zł i zaciągane jest na okres 48 miesięcy. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego, dzięki czemu przedsięwzięcie to nie generuje dodatkowych kosztów. Oferty sortowane są rosnąco od najniższej miesięcznej raty.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

 

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych