Ranking kredytów gotówkowych - Czerwiec 2019

 

Zwycięzcą najnowszego zestawienia kredytów gotówkowych został Mistrzowski Kredyt Gotówkowy oferowany przez Santander Consumer Bank, którego oprocentowanie nominalne wynosi 3,99%, a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 7,50%. Przekłada się to na miesięczną ratę w kwocie 606,69 zł. Warto pamiętać, że opisywana oferta posiada pewne ograniczenia. Do podstawowych należą niska maksymalna kwota kredytu (tylko 35 tys. zł) oraz stosunkowo krótki okres spłaty – do 60 miesięcy.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Drugie miejsce w rankingu zdobył Kredyt gotówkowy z niską prowizją udzielany przez Santander Bank Polska. Miesięczna rata tego zobowiązania zamyka się w kwocie 609,27 zł. Wartość ta jest pochodną oprocentowania nominalnego i prowizji pobieranej za udzielenie finansowania, które wynoszą odpowiednio 6,89% i 1,99%.

Osoba zainteresowana ofertą musi pogodzić się z tym, że zaciągnięcie kredytu możliwe jest wyłącznie w stacjonarnych oddziałach Santandera, a dokładniej w jednej z placówek przejętych od byłego Deutsche Banku.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Trzecie miejsce zestawienia padło łupem kredytu dostępnego w Nest Banku. Nest Gotówka, bo tak właśnie nazywa się to zobowiązanie, charakteryzuje się oprocentowaniem nominalnym na poziomie 5,90% oraz prowizją pobieraną za udzielenie finansowania w wysokości 5,00%. Miesięczna rata analizowanej oferty zamyka się w kwocie 615,28 zł.

W przypadku Nest Gotówki warto zwrócić uwagę na maksymalną kwotę zobowiązania sięgającą nawet 250 tys. zł. Jest ona jednak przeznaczona dla osób zainteresowanych konsolidacją posiadanych już wcześniej zobowiązań – dla pozostałych klientów maksymalna kwota to 120 tys. zł.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

Czołówka kredytów gotówkowych została zdominowana przez banki działające pod szyldem Santandera: Santander Bank Polska oraz Santander Consumer Bank. Jest to efekt nałożenia się dwóch czynników. Pierwszy to poprawa ofert w tych dwóch instytucjach, a drugi to pogorszenie warunków cenowych w Inbanku oraz ING Banku Śląskim (1 i 2 miejsce przed miesiącem). Cieszy natomiast stabilne zachowanie Nest Banku, który to utrzymał się na 3 pozycji.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Modelowe zobowiązanie wynosi 25 000 zł i zaciągane jest na okres 48 miesięcy. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego, dzięki czemu przedsięwzięcie to nie generuje dodatkowych kosztów. Oferty sortowane są rosnąco od najniższej miesięcznej raty.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

 

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych