Ranking kredytów gotówkowych - Kwiecień 2019

 

Najlepszy kredyt gotówkowy oferuje obecnie Inbank. Miesięczna rata kredytowa tego zobowiązania to 604,34 zł. Oprocentowanie nominalne oraz prowizja za jego udzielenie finansowania wynoszą dokładnie po 4,99%. Warto dodać, że wszelkie formalności związane z zaciągnięciem kredytu w Inbanku załatwiane są wyłącznie drogą elektroniczną, a maksymalna kwota dostępnego kredytu ograniczona jest do 50 tys. złotych.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Drugie miejsce w zestawieniu najlepszych kredytów gotówkowych zajął Nest Bank ze swoją Nest Gotówką. Oprocentowanie nominalne i prowizja pobierana za udzielenie tego zobowiązania wynoszą odpowiednio 5,90% i 5,00%. Zestawiając te zmienne z kwotą i okresem spłaty analizowanego kredytu (25 tys. zł, 48 mies.) otrzymujemy miesięczną ratę w wysokości 615,28 zł. Elementem wyróżniającym tę ofertę na tle konkurencji jest wysoka kwota maksymalna (250 tys. zł) oraz bardzo długi okres spłaty sięgający nawet 12 lat.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Stawkę zamyka Mistrzowski Kredyt Gotówkowy udzielany przez Santander Consumer Bank. Podstawowe parametry kosztowe tego zobowiązania, czyli oprocentowanie nominalne oraz prowizja za udzielenie finansowania wynoszą 3,99% oraz 9,80%. To sprawia, że osoby spłacające to zobowiązanie muszą się liczyć z miesięczną ratą na poziomie 619,67 zł. Należy mieć także na uwadze, że maksymalna kwota kredytu udzielanego przez Santander nowym klientom nie może być wyższa niż 35 tys. złotych.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

W najnowszej odsłonie rankingu kredytów gotówkowych nastąpiła jedna zmiana. Miejsce ING Banku Śląskiego zajął Santander Consumer Bank. Taka sytuacja to efekt modyfikacji w ofercie w tej pierwszej instytucji, a dokładniej zmian wysokości kwot, dla których nie pobierana jest prowizja za udzielenie finansowania. Aktualnie opłata ta nie jest naliczana dla kredytów z przedziału od 30 do 100 tys. złotych (wcześniej od 20 do 100 tys. złotych).

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Modelowe zobowiązanie wynosi 25 000 zł i zaciągane jest na okres 48 miesięcy. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego, dzięki czemu przedsięwzięcie to nie generuje dodatkowych kosztów. Oferty sortowane są rosnąco od najniższej miesięcznej raty.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

 

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych