Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów gotówkowych - Październik 2019

Najlepszy kredyt gotówkowy oferuje Citi Handlowy. Pożyczka Gotówkowa udzielana przez ten bank charakteryzuje się oprocentowaniem nominalnym na poziomie 5,99% oraz prowizją za udzielenie finansowania w wysokości 6,00%. Osoba zaciągająca 4-letnie zobowiązanie w kwocie 25 tys. złotych musi wygospodarować w swoim budżecie domowym sumę 622,23 zł miesięcznie.

Warto dodać, że Citi Handlowy udziela kredytów z okresem spłaty sięgającym nawet 120 miesięcy (konsolidacja), w których kwota zobowiązania nie przekracza 150 tys. złotych.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-10-23

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Drugie miejsce rankingu padło łupem Santander Consumer Banku. Mistrzowski Kredyt Gotówkowy – tak nazywa się produkt uplasowany tuż za zwycięzcą – charakteryzuje miesięczna rata kredytowa w wysokości 632,03 zł. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 4,99%, a prowizja za udzielenie finansowania to 9,80%. Warto zwrócić uwagę, że maksymalna kwota kredytu w Santander Consumer Banku nie może być wyższa niż 35 tys. złotych, a okres spłaty dłuższy niż 5 lat.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-10-23

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Trzecie miejsce podium należy do Credit Agricole, który to oferuje pożyczkę gotówkową bez naliczania prowizji za jej udzielenie. „W sumie korzystna pożyczka” – to nazwa handlowa tego produktu – charakteryzuje się oprocentowaniem nominalnym w wysokości 9,99%. Miesięczna rata tego zobowiązania zamyka się w kwocie 633,94 zł.

Dla potencjalnego kredytobiorcy miłym zaskoczeniem może być maksymalna kwota kredytu sięgająca aż 255 550 zł (brutto) oraz dziesięcioletni okres kredytowania.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-10-23

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

W aktualnym rankingu nastąpiła zmiana na miejscu trzecim. Pozycja ta należy do Credit Agricole, podczas gdy w ubiegłym miesiącu był tam BNP Paribas. Taka sytuacja to efekt uruchomienia przez tę pierwszą instytucję oferty promocyjnej, która to polega na całkowitym zniesieniu pobierania prowizji za udzielenie kredytu. Banki Citi Handlowy oraz Santander utrzymały dotychczasowe pozycje.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Modelowe zobowiązanie wynosi 25 000 zł i zaciągane jest na okres 48 miesięcy. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego, dzięki czemu przedsięwzięcie to nie generuje dodatkowych kosztów. Oferty sortowane są rosnąco od najniższej miesięcznej raty.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych