Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów gotówkowych - Marzec 2021

Pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych kredytów gotówkowych zajęła Pożyczka Pieniężna oferowana przez ING Bank Śląski, w której to oprocentowanie nominalne wynosi 6,99%, a za jej udzielenie nie jest pobierana żadna prowizja. Tak atrakcyjne warunki cenowe sprawiają, że miesięczna rata naszego modelowego kredytu jako jedyna w zestawieniu nie przekracza poziomu 600 zł i wynosi dokładnie 598,54 zł. Jeśli do tego dodać informację, że ING jest w stanie pożyczyć przyszłemu klientowi aż 200 tys. zł i rozłożyć jego zadłużenie na 120 miesięcy, to otrzymujemy ofertę naprawdę wartą uwagi.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-03-03

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Tuż za zwycięzcą zestawienia uplasowała się Pożyczka Internetowa oferowana przez Alior Bank. Podstawowe parametry kosztowe występujące w tym zobowiązaniu wynoszą 5% – oprocentowanie kredytu oraz 8% – prowizja pobierana za jego udzielenie. Łącząc te wartości z kwotą i okresem spłaty (25 tys. zł zaciągnięte na 48 miesięcy) wychodzi, że miesięczne obciążenie związane ze spłatą tego kredytu wynosi 621,79 zł. Do pewnych niedogodności należy jednak zaliczyć metodę ubiegania się o ten kredyt, gdyż wniosek o niego można złożyć wyłącznie drogą internetową.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-03-03

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Stawkę zamyka Mistrzowski Kredyt Gotówkowy dostępny w Santander Consumer Bank charakteryzujący się oprocentowaniem nominalnym na poziomie 7,20% oraz prowizją za jego udzielenie w wysokości 4,82%. Osoba korzystająca z tego zobowiązania musi wygospodarować w swoim budżecie domowym kwotę 629,95 zł – tyle bowiem wynosi miesięczna rata kredytowa. Z dodatkowych informacji warto dodać, że Santander udziela kredytów w wysokości do zaledwie 35 tys. złotych, a same zadłużenie należy spłacić w ciągu 60 miesięcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-03-03

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

W dzisiejszej odsłonie kredytów gotówkowych nastąpiła jedna zmiana. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się pożyczka dostępna w ING Banku Śląskim. Jej pojawienie sprawiło, że z pierwszej trójki „wyleciała” propozycja banku Citi Handlowego. Jeśli chodzi o pozostałe dwa banki (Alior i Santander) to utrzymały one swoje warunki cenowe sprzed miesiąca – co pozwoliło im zająć odpowiednio 2 i 3 lokatę w zestawieniu.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Oceniane oferty to kredyty gotówkowe zaciągane na dowolny cel konsumpcyjny. Kwota finansowania to 25 000 zł, a okres spłaty zamyka się w 48 miesiącach.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych