Ranking kredytów gotówkowych - Kwiecień 2018

Z początkiem miesiąca przedstawiamy trzy najlepsze oferty według rankingu kredytów gotówkowych Rankomat. Kwota zobowiązania to 25 000 zł przy czteroletnim okresie spłaty. Porównujemy kwotę raty, wysokość prowizji, RRSO i całkowite koszty zobowiązania. A wszystko to w postaci pozwalającej na szybką i kompletną ocenę ofert.

 

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Niestety, ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwala skutecznie zawęzić obszar potencjalnych poszukiwań.

Najlepsze kredyty gotówkowe – założenia rankingu

 

Mając na uwadze oczekiwania osób ceniących oszczędność czasu i pieniędzy, wzięliśmy pod lupę trzy najlepsze kredyty gotówkowe oferowane przez działające na terenie Polski banki. Modelowe zobowiązanie zaciągane jest na okres 48 miesięcy i zamyka się w kwocie 25 000 zł. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego, dzięki czemu przedsięwzięcie to nie generuje dodatkowych kosztów. Oferty sortowane są rosnąco od najniższej miesięcznej raty.

Przykładowy kredytobiorca jest natomiast singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Sylwetki liderów

 

Na pierwszym miejscu rankingu znalazła się propozycja Santander Consumer Banku. Produkt, o którym mowa, nosi nazwę Mistrzowski Kredyt Gotówkowy, a jego oprocentowanie nominalne zaczyna się już od 3,99%. Osoby zainteresowane zaciągnięciem tego zobowiązania muszą liczyć się jednak z koniecznością opłacenia prowizji za jego udzielenie w wysokości 9,80%. To wszystko sprawia, że miesięczna rata kredytowa przyjmuje wartość 619,67 zł, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania równa jest 9,16%. Do minusów tego produktu można zaliczyć wysoką minimalną kwotę kredytu, która wynosi aż 6000 zł.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Tuż za liderem zestawienia znalazł się kredyt gotówkowy dostępny w Nest Banku, którego rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 9,29%. Osoby zainteresowane skorzystaniem z tego produktu muszą liczyć się z koniecznością opłacania comiesięcznych rat kredytowych w wysokości 621,14 zł. Do niewątpliwych zalet propozycji Nest Banku należy z zaliczyć szybką decyzję kredytową oraz bardzo długi okres spłaty wynoszący nawet 12 lat. Warto jeszcze dodać, że oprocentowanie nominalne kredytu startuje od 5,90%, a za jego udzielenie jest pobierana prowizja w wysokości 6,00%.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Na ostatnim miejscu na podium uplasowała się Pożyczka Gotówkowa Online oferowana przez Bank Citi Handlowy, której RRSO wynosi 9,37%. Cechą wyróżniającą ten produkt na tle konkurencji jest bardzo atrakcyjny poziom podstawowych opłat. Oprocentowanie nominalne oraz wysokość prowizji pobieranej za udzielenie tego kredytu nie przekraczają bowiem granicy 6,00%. Co ważne, połączenie obydwu tych wartości sprawia, że miesięczne obciążenie klienta związane ze spłatą kredytu zamyka się w kwocie 621,99 zł. Jedyną wadą tego rozwiązania jest ograniczona dostępność – z oferty można bowiem skorzystać wyłącznie przy użyciu kanałów elektronicznych.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

 

Naszym zdaniem

 

Prezentowana trójka prezentuje bardzo wyrównany poziom. Różnica w wysokości rat pomiędzy zwycięzcą, a ofertą zajmującą trzecią pozycję wynosi niecałe 2,5 złotego, co w całym okresie kredytowania daje koszt na poziomie 111,36 zł. To bardzo mała kwota, która raczej nie będzie decydowała o ostatecznym wyborze kredytu. Większy wpływ mogą mieć natomiast inne przesłanki, jak ilość formalności czy możliwość zaciągnięcia zobowiązania online. Więcej informacji znajdziecie w szczegółach ofert w porównywarce kredytów gotówkowych Rankomat.

 

Czytaj też: Ranking lokat bankowych
Czytaj też: Ranking kont osobistych