Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów gotówkowych - Kwiecień 2020

Pierwsze miejsce rankingu kredytów gotówkowych zdobyła Pożyczka Pieniężna dostępna w ING Banku Śląskim. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 8,49%, a za jego udzielenie nie jest pobierana żadna prowizja. Wspomniane parametry sprawiają, że osoba zainteresowana finansowaniem musi być przygotowana na opłacanie miesięcznej raty kredytowej w wysokości 616,09 zł. Jeśli chodzi o wartości maksymalne to w ING Banku Śląskim najwyższa dostępna kwota to 200 tys. zł z terminem spłaty 120 miesięcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-04-03

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Tuż za zwycięzcą zestawienia najlepszych gotówek uplasował się kredyt gotówkowy oferowany przez BNP Paribas Bank Polska. Miesięczne obciążenie związane ze spłatą tego zobowiązania wynosi 620,94 zł i jest pochodną oprocentowania nominalnego w wysokości 8,90%. Co ciekawe, BNP podobnie jak ING Bank Śląski nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu oraz stosuje identyczne wartość w maksymalne dotyczące kwoty kredytu i okresu spłaty.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-04-03

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Stawkę zamyka Pożyczka Gotówkowa udzielana przez bank Citi Handlowy. Miesięczna rata tego zobowiązania wynosi 621,88 zł. Kwota ta wynika z oprocentowania nominalnego w wysokości 7,49% oraz z prowizji za udzielenie finansowania równej 2,90%. Warto dodać, że Citi Handlowy jest w stanie pożyczyć klientowi 150 tys. zł, które należy spłacić w ciągu 120 miesięcy.

Oferta dla kwoty pożyczki: 25000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-04-03

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu gotówkowego

Naszym zdaniem

Pierwsza trójka kwietniowego zestawienia wygląda nieco inaczej niż przed miesiącem. Z rankingu wyleciała propozycja Alior Banku, która to została zastąpiona przez kredyt z BNP. Jest to pokłosie obniżenia oprocentowania w ofercie tej drugiej instytucji. Należy pamiętać, że to na pewno nie koniec zmian, gdyż na skutek ostatnich wydarzeń (pandemia koronawirusa, obniżka stóp przez NBP) banki dużo częściej będą modyfikowały swoje oferty.

Przyjęte parametry kredytu gotówkowego

Oceniane oferty to kredyty gotówkowe zaciągane na dowolny cel konsumpcyjny. Kwota finansowania to 25 000 zł, a okres spłaty zamyka się w 48 miesiącach.

Modelowy kredytobiorca

Przykładowy kredytobiorca jest singlem, wynajmującym mieszkanie w średniej wielkości mieście, zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 3 000 zł netto i jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza opłatami tytułem najmu mieszkania i kredytem na zakup samochodu nie spłaca on żadnych dodatkowych zobowiązań. Pozyskane z kredytu środki zamierza przeznaczyć na dowolny, wybrany przez siebie cel.

Jak znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online?

Ilość dostępnych na rynku ofert często utrudnia odnalezienie kredytu wpisującego się idealnie w oczekiwania i możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy. Zdarza się, że wytypowana propozycja skierowana jest wyłącznie do grupy osób spełniającej określone kryteria lub rygorystyczne procedury banku zamykają drogę do wymarzonego finansowania. W takich sytuacjach warto skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych Rankomat, która pozwoli skutecznie zawęzić obszar poszukiwań.

Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy online?

Procedura została ograniczona do minimum. Wystarczy wybrać odpowiednią ofertę i kliknąć przycisk „wybierz”. Następnie należy podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres email w celu ułatwienia identyfikacji podczas rozmowy z naszym konsultantem. Przedstawi on wszystkie szczegóły wybranej oferty, przeprowadzi wstępną ocenę zdolności kredytowej oraz rozwieje potencjalne wątpliwości wnioskodawcy.

Sytuacja Rynkowa

Powołując się na dane udostępnione przez Biuro Informacji Kredytowej wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w 2017 roku osiągnęła poziom 78,66 mld zł i była o 3,5% wyższa niż w 2016 roku. W ujęciu liczbowym, ilość udzielonych kredytów gotówkowych i ratalnych wzrosła o 1% w ujęciu rok do roku. Dzięki temu, pomimo słabszego grudnia, dodatnia dynamika w obszarze kredytów konsumpcyjnych została zachowana.

Czytaj też: Ranking najlepszych lokat bankowych
Czytaj też: Ranking najlepszych kont osobistych