Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Kredyty samochodowe - wybierz najlepszy kredyt na auto online.

 • Oblicz ratę kredytu samochodowego w 5 bankach
 • Porównaj kredyty samochodowe bez wychodzenia z domu
 • Znajdź najlepszy kredyt samochodowy online w 2 min!

Ranking kredytów samochodowych - maj 2024

Poznaj aktualnie najkorzystniejsze oferty przygotowane we współpracy banków z ekspertami Rankomat

Pierwsze miejsce w rankingu należy do kredytu gotówkowego z oferty BNP Paribas Bank Polska. Zobowiązanie to można zaciągnąć na kwotę od 10.000 do 230.000 zł. Maksymalny okres kredytowania wynosi 120 miesięcy (10 lat). Zaciągając ten kredyt gotówkowy na kwotę 30.000 zł z 48-miesięcznym okresem spłaty trzeba przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 775,22 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Kredyt gotówkowy - Pierwsza pożyczka
775,22 zł
Miesięczna rata
Całkowita kwota:
37 210,56 zł
Prowizja:
0,00 %
RRSO:
11,56 %
Dodatkowo:
775,22 zł
Miesięczna rata
BNP Paribas Bank PolskaKredyt gotówkowy - Pierwsza pożyczka
Szczegóły oferty

Na drugim miejscu uplasował się kredyt samochodowy pochodzący z oferty Santander Consumer Banku. Zobowiązanie to można zaciągnąć na kwotę od 2.000 do 1.000.000 zł. Za udzielenie finansowania przewidziana jest 2% prowizja. Maksymalny okres spłaty wynosi 96 miesięcy. Zaciągając kredyt samochodowy w Santander Consumer Banku, na kwotę 30.000 zł z 48-miesięcznym okresem spłaty, trzeba przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 792,47 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Kredyt samochodowy
792,47 zł
Miesięczna rata
Całkowita kwota:
38 038,56 zł
Prowizja:
2,00 %
RRSO:
12,87 %
Dodatkowo:
792,47 zł
Miesięczna rata
Santander Consumer BankKredyt samochodowy
Szczegóły oferty

Trzecie miejsce w rankingu kredytów samochodowych należy do oferty Inbanku. Zobowiązanie to można zaciągnąć na kwotę od 4.000 do 70.000 zł. Maksymalny okres kredytowania wynosi 84 miesiące (7 lat). RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania): 17,01 %. Zaciągając to zobowiązanie na kwotę 30.000 zł z 48-miesięcznym okresem spłaty trzeba przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 847,29 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Kredyt samochodowy
847,29 zł
Miesięczna rata
Całkowita kwota:
40 669,92 zł
Prowizja:
6,99 %
RRSO:
17,01 %
Dodatkowo:
847,29 zł
Miesięczna rata
InbankKredyt samochodowy
Szczegóły oferty

 

 

 

Jak wybrać kredyt samochodowy krok po kroku?

01.
Formularz
Wypełnij formularz
Wpisz zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą parametry kredytu, którego potrzebujesz. Możesz zmieniać wpisane już pola, jeśli zmienisz zdanie. Nie zapomnij o numerze telefonu - wkrótce po wypełnieniu danych, doradca zadzwoni, żeby pomóc Ci wybrać kredyt i wypełnić wniosek online.
02.
Poznaj oferty
Poznaj oferty kredytów
Na samej górze wyświetlą się oferty kredytów samochodowych z ratami równymi, w kolejności od tego z najniższą ratą. Pod nimi zobaczysz kredytu gotówkowe, które można wykorzystać na zakup pojazdu.
03.
Odbierz telefon
Odbierz telefon od doradcy
Doradca zadzwoni możliwie najszybciej, ale nie zawsze od razu. Zależy to od obłożenia działu pracą i godziny, o której skorzystasz z kalkulatora. W razie potrzeby możesz umówić się na telefon w wybranym przez siebie terminie.
04.
Złóż wniosek
Złóż wniosek o kredyt
Wniosek możesz złożyć online z pomocą doradcy. Później dostarczysz do banku potrzebne dokumenty - przeważnie możesz wysłać ich skany drogą elektroniczną.

Przykładowe porównanie kredytów samochodowych

Dlaczego warto wybrać kredyt samochodowy z naszą pomocą?

Laptop z formularzem

Szybkie porównanie ofert

 • Najlepsze oferty uszeregowane pod względem wysokości rat,
 • Tylko oferty banków, które spełniają wpisane przez Ciebie kryteria,
 • Możliwość sprawdzenia dokładniej każdej oferty.

Żadnych zobowiązań

 • Masz pełną kontrolę nad danymi,
 • Możesz korzystać z kalkulatora wiele razy,
 • Możesz wycofać się nawet po złożeniu wniosku online.
Kobieta z laptopem
Konsultant

Profesjonalne wsparcie

 • Znamy szczegóły ofert i czasy oczekiwania w różnych bankach,
 • Pomagamy wypełnić wnioski kredytowe,
 • Służymy szeroką bazą wiedzy o produktach bankowych.

Poradnik kredytobiorcy

Ekspert rankomat

Ekspert porównywarki Finanse.rankomat.pl

Korzystanie z kalkulatora kredytu samochodowego jest bardzo proste. Możesz korzystać z niego wielokrotnie, sprawdzając oferty dla różnych danych bazowych. Za każdym razem kalkulator obliczy raty kredytu samochodowego w bankach, które mogą go udzielić i uszereguje je od najlepszej pod względem finansowym. Poniższy poradnik pomoże Ci przejść przez procedurę i uzyskać finansowanie, jeśli jest to Twój pierwszy kredyt na samochód.
Zdolność kredytowa

Sprawdź zdolność kredytową

Swoją zdolność kredytową możesz sprawdzić za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej na stronie rankomat. Możesz też zapytać o nią w banku, w którym szukasz finansowania.

Pamiętaj, że zdolność kredytowa jest bardzo zależna od czasu na jaki zamierzasz zaciągnąć kredyt na samochód. W przypadku kredytów samochodowych najczęstszy okres spłaty to 2 do 5 lat. Im dłuższy okres spłaty, tym wyższa zdolność kredytowa przy tych samych zarobkach. Nie ma jednak powodu by nadmiernie rozciągać okres spłaty pojazdu – w większości wypadków nawet mając przeciętne zarobki, możesz kupić na kredyt dobre auto.  

Sprawdzenie zdolności kredytowej przed skorzystaniem z kalkulatora kredytu samochodowego, możesz potraktować jako wskaźnik, który pomoże Ci podjąć decyzję, na jaki kredyt na samochód możesz sobie pozwolić. Za pomocą naszego kalkulatora sprawdzisz oprocentowanie kredytu samochodowego i inne parametry.

Parametry kredytu

Określ parametry kredytu samochodowego

Określ parametry kredytu samochodowego czyli w pola kalkulatora wpisz informacje o tym jakiego kredytu samochodowego potrzebujesz, na co go przeznaczysz i jaka jest Twoja sytuacja finansowa. Jeśli w tym momencie wahasz się np. pomiędzy dwoma samochodami o różnych cenach, wpisz w kalkulatorze najpierw jedno zapytanie, a potem drugie, już z inaczej wypełnionymi polami. 

Skorzystanie z kalkulatora jest bezpłatne, możesz wykonać tyle prób, ile potrzebujesz i nie rodzi to Twojej stronie żadnych dodatkowych zobowiązań. 

Pamiętaj, że kalkulator to program komputerowy – nie potrafi się domyślać. Dlatego ważne jest wpisanie możliwie najbardziej prawdziwych i precyzyjnych danych. W większości wypadków wystarczą one, by wskazać Ci najlepsze pod względem ceny oferty kredytów samochodowych. 

Może się zdarzyć, że Twoja sytuacja jest unikalna i istotne byłoby dodanie pewnej informacji, na którą nie ma odpowiedniego pola. W takiej sytuacji wpisz te dane, które możesz i poczekaj na telefon od naszego doradcy.  Nasz doradca pomoże Ci uzyskać najlepszy kredyt na samochód przeprowadzając Cię przez całą procedurę uzyskania finansowania. Zobacz autorski ranking kredytów samochodowych i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.

Wybór oferty

Wybierz najlepszą ofertę

Po wpisaniu odpowiednich danych w pola kalkulatora i zatwierdzeniu, pojawi się lista proponowanych ofert kredytów samochodowych. Są one uszeregowane pod względem wysokości raty, a więc też całkowitego kosztu kredytu. Kredyty samochodowe mogą też różnić się innymi parametrami takimi jak dostępność, elastyczność, ilość formalności czy wymagania bankowe dotyczące ubezpieczenia pojazdu. 

Oprócz dedykowanych kredytów samochodowych w wynikach pojawią się także kredyty gotówkowe, które możesz wykorzystać na zakup pojazdu. Na ogół są one droższe, ale zwróć na nie uwagę – w tej kategorii produktów bankowych często zdarzają się promocje, takie jak brak prowizji czy wyjątkowo niskie oprocentowanie.  

Zanim zadzwoni telefon od doradcy, możesz wybrać kilka ofert, o których chcesz z nim porozmawiać. Pamiętaj, że możesz sprawdzić szczegóły wyświetlonej oferty.  Zobacz autorski ranking kredytów samochodowych i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.

Kontakt z doradcą

Porozmawiaj z doradcą

Pracownik rankomat.pl zadzwoni do Ciebie, żeby pomóc Ci wybrać najlepszy kredyt samochodowy online. Będzie znać dane, wpisane przez Ciebie wcześniej w pola kalkulatora i oferty, które pojawiły się na górze ekranu wyników. Wyjaśni czym różnią się oferty banków oprócz samego kosztu kredytu samochodowego. Podpowie, który z banków udzieli finansowania najszybciej, bez zbędnych procedur. 

Doradca nie podejmie za Ciebie decyzji, ani nie będzie Cię przekonywać do jednej z nich, nawet tej obiektywnie najlepszej. Może natomiast poszukać oferty najlepiej dopasowanej do Twoich potrzeb. Poinformuje Cię o tym jakie dokumenty są potrzebne i jeśli masz już je zebrane – pomoże wypełnić wniosek o kredyt na samochód, jeśli tylko bank pozwala na złożenie go online. 

Potrzebne dokumenty

Zbierz potrzebne dokumenty

Jeśli szukasz precyzyjnie dobranego kredytu, na konkretny samochód, albo masz już podpisaną umowę, zebranie dokumentów do kredytu samochodowego powinno być bardzo łatwe. Być może nawet masz już je skompletowane i z gotowym zestawem korzystasz z kalkulatora na stronie rankomat.  

Może się jednak zdarzyć, że dopiero zaczynasz poszukiwania. W takiej sytuacji doradca wyjaśni Ci jakich dokumentów potrzebujesz, w jaki sposób je zebrać. Możesz to spokojnie zrobić już po wysłaniu wniosku online, przypominamy jednak o tym w tym miejscu, gdyż brak dokumentów mógłby opóźnić decyzję kredytową, gdy starasz się o kredyt na samochód.  

Wniosek kredytowy

Wypełnij wniosek kredytowy

W tym momencie musisz ostatecznie wypełnić wniosek o kredyt na samochód i wysłać go do banku. Pracownik rankomat.pl pomoże Ci to zrobić. Wnioski składane są do banków, które według wszelkich dostępnych nam danych są gotowe udzielić Ci kredytu samochodowego.  

Odmowy przyznania kredytu samochodowego zdarzają się naszym użytkownikom bardzo rzadko i praktycznie tylko wówczas, gdy mają oni złą historię kredytową, o której nie poinformowali doradcy. 

W większości wypadków ten etap jest więc jedynie formalnością, z którą uporasz się w kilka-kilkanaście minut.  

Pamiętaj, że bank ma czas na podjęcie decyzji kredytowej, gdy starasz się o kredyt na samochód. Mimo iż wiele banków korzysta ze zautomatyzowanych systemów przyznawania kredytów przy mniejszych kwotach i podejmuje decyzje kredytowe w ciągu godzin, a nawet minut, to może się zdarzyć, że decyzja w sprawie kredytu samochodowego pojawi się po 7 dniach.  

Zakup pojadu

Kup wybrane auto

Kiedy bank da Ci zielone światło na kredyt na samochód, oznacza to, że jest gotowy przelać odpowiednią kwotę na konto sprzedającego pojazd. Zrobi to w terminie kilku dni od podpisania umowy kredytowej. Jeśli sprzedającym jest firma, być może będzie musiała poczekać na środki nieco dłużej, ale to już transakcja pomiędzy bankiem, a przedsiębiorstwem. Ty możesz cieszyć się kupionym pojazdem, a my dziękujemy za skorzystanie z kalkulatora! 

 • 01. Zdolność kredytowa
  Zdolność kredytowa

  Sprawdź zdolność kredytową

  Swoją zdolność kredytową możesz sprawdzić za pomocą kalkulatora zdolności kredytowej na stronie rankomat. Możesz też zapytać o nią w banku, w którym szukasz finansowania.

  Pamiętaj, że zdolność kredytowa jest bardzo zależna od czasu na jaki zamierzasz zaciągnąć kredyt na samochód. W przypadku kredytów samochodowych najczęstszy okres spłaty to 2 do 5 lat. Im dłuższy okres spłaty, tym wyższa zdolność kredytowa przy tych samych zarobkach. Nie ma jednak powodu by nadmiernie rozciągać okres spłaty pojazdu – w większości wypadków nawet mając przeciętne zarobki, możesz kupić na kredyt dobre auto.  

  Sprawdzenie zdolności kredytowej przed skorzystaniem z kalkulatora kredytu samochodowego, możesz potraktować jako wskaźnik, który pomoże Ci podjąć decyzję, na jaki kredyt na samochód możesz sobie pozwolić. Za pomocą naszego kalkulatora sprawdzisz oprocentowanie kredytu samochodowego i inne parametry.

 • 02. Parametry kredytu
  Parametry kredytu

  Określ parametry kredytu samochodowego

  Określ parametry kredytu samochodowego czyli w pola kalkulatora wpisz informacje o tym jakiego kredytu samochodowego potrzebujesz, na co go przeznaczysz i jaka jest Twoja sytuacja finansowa. Jeśli w tym momencie wahasz się np. pomiędzy dwoma samochodami o różnych cenach, wpisz w kalkulatorze najpierw jedno zapytanie, a potem drugie, już z inaczej wypełnionymi polami. 

  Skorzystanie z kalkulatora jest bezpłatne, możesz wykonać tyle prób, ile potrzebujesz i nie rodzi to Twojej stronie żadnych dodatkowych zobowiązań. 

  Pamiętaj, że kalkulator to program komputerowy – nie potrafi się domyślać. Dlatego ważne jest wpisanie możliwie najbardziej prawdziwych i precyzyjnych danych. W większości wypadków wystarczą one, by wskazać Ci najlepsze pod względem ceny oferty kredytów samochodowych. 

  Może się zdarzyć, że Twoja sytuacja jest unikalna i istotne byłoby dodanie pewnej informacji, na którą nie ma odpowiedniego pola. W takiej sytuacji wpisz te dane, które możesz i poczekaj na telefon od naszego doradcy.  Nasz doradca pomoże Ci uzyskać najlepszy kredyt na samochód przeprowadzając Cię przez całą procedurę uzyskania finansowania. Zobacz autorski ranking kredytów samochodowych i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.

 • 03. Wybór oferty
  Wybór oferty

  Wybierz najlepszą ofertę

  Po wpisaniu odpowiednich danych w pola kalkulatora i zatwierdzeniu, pojawi się lista proponowanych ofert kredytów samochodowych. Są one uszeregowane pod względem wysokości raty, a więc też całkowitego kosztu kredytu. Kredyty samochodowe mogą też różnić się innymi parametrami takimi jak dostępność, elastyczność, ilość formalności czy wymagania bankowe dotyczące ubezpieczenia pojazdu. 

  Oprócz dedykowanych kredytów samochodowych w wynikach pojawią się także kredyty gotówkowe, które możesz wykorzystać na zakup pojazdu. Na ogół są one droższe, ale zwróć na nie uwagę – w tej kategorii produktów bankowych często zdarzają się promocje, takie jak brak prowizji czy wyjątkowo niskie oprocentowanie.  

  Zanim zadzwoni telefon od doradcy, możesz wybrać kilka ofert, o których chcesz z nim porozmawiać. Pamiętaj, że możesz sprawdzić szczegóły wyświetlonej oferty.  Zobacz autorski ranking kredytów samochodowych i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.

 • 04. Kontakt z doradcą
  Kontakt z doradcą

  Porozmawiaj z doradcą

  Pracownik rankomat.pl zadzwoni do Ciebie, żeby pomóc Ci wybrać najlepszy kredyt samochodowy online. Będzie znać dane, wpisane przez Ciebie wcześniej w pola kalkulatora i oferty, które pojawiły się na górze ekranu wyników. Wyjaśni czym różnią się oferty banków oprócz samego kosztu kredytu samochodowego. Podpowie, który z banków udzieli finansowania najszybciej, bez zbędnych procedur. 

  Doradca nie podejmie za Ciebie decyzji, ani nie będzie Cię przekonywać do jednej z nich, nawet tej obiektywnie najlepszej. Może natomiast poszukać oferty najlepiej dopasowanej do Twoich potrzeb. Poinformuje Cię o tym jakie dokumenty są potrzebne i jeśli masz już je zebrane – pomoże wypełnić wniosek o kredyt na samochód, jeśli tylko bank pozwala na złożenie go online. 

 • 05. Potrzebne dokumenty
  Potrzebne dokumenty

  Zbierz potrzebne dokumenty

  Jeśli szukasz precyzyjnie dobranego kredytu, na konkretny samochód, albo masz już podpisaną umowę, zebranie dokumentów do kredytu samochodowego powinno być bardzo łatwe. Być może nawet masz już je skompletowane i z gotowym zestawem korzystasz z kalkulatora na stronie rankomat.  

  Może się jednak zdarzyć, że dopiero zaczynasz poszukiwania. W takiej sytuacji doradca wyjaśni Ci jakich dokumentów potrzebujesz, w jaki sposób je zebrać. Możesz to spokojnie zrobić już po wysłaniu wniosku online, przypominamy jednak o tym w tym miejscu, gdyż brak dokumentów mógłby opóźnić decyzję kredytową, gdy starasz się o kredyt na samochód.  

 • 06. Wniosek kredytowy
  Wniosek kredytowy

  Wypełnij wniosek kredytowy

  W tym momencie musisz ostatecznie wypełnić wniosek o kredyt na samochód i wysłać go do banku. Pracownik rankomat.pl pomoże Ci to zrobić. Wnioski składane są do banków, które według wszelkich dostępnych nam danych są gotowe udzielić Ci kredytu samochodowego.  

  Odmowy przyznania kredytu samochodowego zdarzają się naszym użytkownikom bardzo rzadko i praktycznie tylko wówczas, gdy mają oni złą historię kredytową, o której nie poinformowali doradcy. 

  W większości wypadków ten etap jest więc jedynie formalnością, z którą uporasz się w kilka-kilkanaście minut.  

  Pamiętaj, że bank ma czas na podjęcie decyzji kredytowej, gdy starasz się o kredyt na samochód. Mimo iż wiele banków korzysta ze zautomatyzowanych systemów przyznawania kredytów przy mniejszych kwotach i podejmuje decyzje kredytowe w ciągu godzin, a nawet minut, to może się zdarzyć, że decyzja w sprawie kredytu samochodowego pojawi się po 7 dniach.  

 • 07. Zakup pojadu
  Zakup pojadu

  Kup wybrane auto

  Kiedy bank da Ci zielone światło na kredyt na samochód, oznacza to, że jest gotowy przelać odpowiednią kwotę na konto sprzedającego pojazd. Zrobi to w terminie kilku dni od podpisania umowy kredytowej. Jeśli sprzedającym jest firma, być może będzie musiała poczekać na środki nieco dłużej, ale to już transakcja pomiędzy bankiem, a przedsiębiorstwem. Ty możesz cieszyć się kupionym pojazdem, a my dziękujemy za skorzystanie z kalkulatora! 

Mówią, że możesz liczyć na rankomat.pl

Nasi Klienci oceniają nas na
5
Rankomat - Opinie konsumenckie Google

Rankomat.pl Najlepiej oceniana porównywarka ubezpieczeniowa w Polsce według ocen w Google z dnia 07.07.2021

Więcej o rankomat.pl

Przeczytaj opinie naszych klientów

Tadeusz Zmarzlik
Tadeusz Zmarzlik
Wszystko w najlepszym porządku, gorąco polecam...
cesarz3333
cesarz3333
Dużo ofert . Szybko można znaleźć coś dla siebie.
Andrzej Kowalski
Andrzej Kowalski
znakomite, intuicyjne działalnie, dla mnie bardzo korzystna propozycja
Maciej Figaj
Maciej Figaj
Jestem bardzo zadowolony z Państwa usług będę polecał pozdrawiam.....
Zamieszczone opinie to wybrane opinie pochodzące z wizytówki marki Rankomat w Google. Rankomat nie weryfikuje tych opinii, ani nie może potwierdzić, czy osoby je zamieszczające faktycznie skorzystały z usług Rankomatu. Jednocześnie Google zastrzega, że nie weryfikuje takich opinii, ale usuwa treści zidentyfikowane jako fałszywe.

Najczęściej zadawane pytania

Najczęstsze pytania dotyczące kredytów samochodowych

 • Co to jest kredyt samochodowy?
  Kredyt samochodowy jest kredytem celowym przyznawanym przez bank na zakup pojazdu. Nie zawsze musi to być samochód. Kredyt samochodowy można uzyskać na zakup naczepy, motocykla, łodzi motorowej lub innego pojazdu, na który zgodzi się kredytodawca.

  Każdy kredyt samochodowy polega na pożyczeniu pieniędzy od banku. Z reguły środki z kredytu są przelewane bezpośrednio na konto sprzedającego, więc kupujący nie ma do nich dostępu. Ma za to kupiony na kredyt pojazd, który staje się też zabezpieczeniem spłaty zobowiązania.

  W Polsce kredytów samochodowych mogą udzielać jedynie banki oraz SKOKi. W przypadku kredytów samochodowych u dealera kredytującym jest przeważnie bank powiązany z danym koncernem samochodowym.

  Kredyt samochodowy przeważnie jest tańszy od alternatywnych form finansowania takich jak leasing z opcją wykupu, czy kredyt gotówkowy.
 • Co wpływa na koszty kredytu samochodowego?
  Zaciągając najtańszy kredyt samochodowy należy dokładnie sprawdzić i porównać między ofertami całkowity koszt kredytu, który przełoży się też od razu na wysokość rat. Będą się na niego składać:

  Oprocentowanie kredytu samochodowego – Stanowi główny koszt kredytu samochodowego. Określane jest w skali roku i przekłada się bezpośrednio na wysokość rat. Kredyty samochodowe charakteryzują się przeważnie oprocentowaniem minimalnie niższym niż w przypadku kredytów gotówkowych.

  Prowizja za przyznanie kredytu – Banki mogą wymagać znacznej prowizji za przyznanie kredytu, a jednocześnie oferować kredyty z niskim oprocentowaniem, lub działać dokładnie na odwrót. Liczy się łączny koszt.

  Dodatkowe opłaty i prowizje – W zależności od rodzaju transakcji, bank może żądać dodatkowych opłat za wycenę pojazdu lub inną usługę powiązaną. Opłaty dodatkowe stanowią bardzo niewielką część kosztu kredytu.

  Dodatkowe ubezpieczenia pojazdu – Banki wymagają ubezpieczenia AC, a czasami też ubezpieczenia na życie lub innego ubezpieczenia kredytobiorcy. Kosztów ubezpieczenia nie uwzględniamy w kalkulatorze kredytowym. Przeważnie można wybrać własne z pomocą wyszukiwarki rankomat.pl i mieć z tego tytułu dodatkowe korzyści inne niż tylko możliwość zaciągnięcia kredytu.

  Oprocentowanie kredytu, oraz wszystkie prowizje i opłaty bankowe są wliczane do kosztu kredytu na potrzeby tego kalkulatora. Także banki wliczają je do rat kredytu, więc wyliczona wysokość raty odpowiada rzeczywistej ofercie banku. Koszty ubezpieczenia pojazdu można sprawdzić w oddzielnym kalkulatorze.
 • Na co zwracać uwagę wybierając najtańszy kredyt samochodowy?
  Oferta kredytowe w zakresie kredytów samochodowych bardzo różnią się między sobą. Głównym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę jest oczywiście całkowity koszt kredytu. Porównasz go korzystając z naszego kalkulatora. Inne czynniki, które możesz wziąć pod uwagę to:

  Dostępność - Czy kredyt na samochód można uzyskać na pojazd, którego potrzebujesz? Czy oferta jest tylko dla nowych klientów?

  Przyznawalność - Pewnie nie będzie to problemem, ale według różnych banków Twoja zdolność kredytowa może wyglądać inaczej.

  Formalności - Podczas gdy niektóre kredyty można uzyskać online, przesyłając minimum potrzebnych dokumentów, inne będą wymagały wizyty w oddziale banku i przedstawienia wyceny pojazdu.

  Wymagania dotyczące ubezpieczeń - Bank może zaproponować ubezpieczenie pojazdu od współpracującego towarzystwa ubezpieczeniowego, ale nie zawsze będzie to najlepsza oferta na rynku.

  Warunki spłaty - Kredyty bez prowizji za wcześniejszą spłatę dają większą możliwość wyboru. Jest też znaczna różnica między kredytami z ratą równą, a balonową.

  Dodatkowe czynniki, inne niż tylko koszt kredytu, warto sprawdzić, ale należy pamiętać, że zadecydują one o wyborze oferty kredytowej jedynie w wyjątkowych sytuacjach.
 • Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia kredytu na auto?
  Żeby zaciągnąć kredyt samochodowy potrzebne są dokumenty

  Potwierdzające tożsamość kredytobiorcy

  - Dowód osobisty,

  - Coraz częściej można potwierdzić tożsamość przez aplikację banku,

  Potwierdzające zdolność kredytową

  - Umowa o pracę,

  - Wyciąg z konta,

  - PIT,

  - Zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami,

  Określające kupowany pojazd

  - Umowa kupna-sprzedaży,

  - Kopia dowodu rejestracyjnego,

  - Kopia karty pojazdu,

  - Potwierdzenie ubezpieczenia,

  W zależności od sytuacji bank może żądać dodatkowych dokumentów, choćby wyceny wyjątkowego pojazdu. Ponieważ banki dążą do uproszczenia procedur i zautomatyzowania ich, nie zawsze wszystkie dokumenty będą konieczne.
 • Jakie są formy zabezpieczenia kredytu samochodowego?
  Kredyt samochodowy praktycznie zawsze korzysta z zabezpieczenia jakim jest finansowany nim pojazd. Zabezpieczenie takie może mieć formę.

  - Cesji z polisy AC,

  - Przewłaszczenia na zabezpieczenie,

  - Depozytu karty pojazdu,

  - Zastawu rejestrowego.

  Bank wymaga zabezpieczenia pojazdu zarówno na wypadek, gdyby kredytobiorca przestał spłacać kredyt na samochód (zastaw, przewłaszczenie), jak i na taki, gdy pojazd zostanie zniszczony przez właściciela (cesja z polisy). Depozyt karty pojazdu ma uniemożliwić kredytobiorcy sprzedaż pojazdu bez zgody banku.

  Konkretna forma zabezpieczenia określona jest w umowie kredytowej.

  Najrzadziej stosowanym zabezpieczeniem jest zastaw rejestrowy, który wiąże się z koniecznością zgłoszenia pojazdu do rejestru zastawów w sądzie rejestrowym. To procedura skomplikowana i czasochłonna. W przypadku zaległości w spłacie zobowiązania bank staje się właścicielem kredytowanego samochodu. Uzupełnieniem powyższych zabezpieczeń jest cesja z polisy AC, zapewniająca wypłatę odszkodowania na rzecz kredytodawcy w przypadku kradzieży lub całkowitego zniszczenia pojazdu. Banki mogą wymagać także depozytu karty pojazdu, co nie pozwala kredytobiorcy sprzedać ani przerejestrować przedmiotu finansowania. Karta zwracana jest w momencie całkowitej spłaty kredytu.
 • Czy można wziąć kredyt samochodowy na auto używane?
  Banki przyznają kredyty na samochody używane, ale tylko w pewnym limicie “wieku”. Przeważnie można uzyskać kredyt na auto nie starsze niż 7-10 lat. W przypadku samochodów ciężarowych dostępne jest kredytowanie nieco starszych pojazdów i limit w zależności od banku wynosi 10-15 lat. Kupując samochód zabytkowy na kredyt trzeba negocjować z bankiem indywidualne warunki.

  Nie ma natomiast żadnych trudności z uzyskaniem kredytu samochodowego na auta kilkuletnie, nawet jeśli kupuje się je od osoby prywatnej. Warunkiem jest przede wszystkim cena, która nie może odbiegać od rynkowej, jasny stan prawny pojazdu i jego wartość jako zabezpieczenie kredytu.

  Kredyt samochodowy można też wziąć na inne używane pojazdy – motocykle, łodzie motorowe i inne. Możesz też wziąć kredyt gotówkowy na zakup samochodu używanego. Całkowity koszt kredytu możesz poznać wypełniając nasz kalkulator.
 • Czy kredyt z ratą balonową się opłaca?
  Kredyt na samochód z ratą balonową oznacza sposób spłaty rat za kupowany pojazd: przeważnie najpierw wpłaca się jedną wysoką ratę (wkład własny), potem płaci niskie comiesięczne raty, a na koniec płaci wysoką ratę balonową (wykopową). Rozwiązanie takie pozwala kredytobiorcy na dużą elastyczność i daje mu wybór pod sam koniec okresu kredytowania. Może on zapłacić ratę balonową i wykupić w ten sposób pojazd, albo przenieść umowę kredytową na nowszy model.

  Kredyty z ratą balonową mogą być korzystne dla osób chcących często zmieniać auta lub nie zakładających, że pod koniec okresu kredytowania będzie im znacznie łatwiej spłacić ratę balonową. Trudno je jednak porównać z tradycyjnymi kredytami samochodowymi, ponieważ comiesięczna rata w ich wypadku jest znacznie zaniżona, ze względu na przeniesieniu części płatności na koniec okresu kredytowania.

  Z tego powodu nie uwzględniamy kredytów z ratą balonową w naszych kalkulacjach, ale na pewno możesz zapytać o nie naszych doradców.
 • Jakie ubezpieczenie pojazdu jest potrzebne przy kredycie samochodowym?
  Samochody kupione na kredyt to najlepiej ubezpieczone auta w kraju. Wynika to zarówno z wymagań banku, jak i potrzeby bezpieczeństwa samego kredytobiorcy. Pojawiają się przede wszystkim dwa rodzaje potrzebnych ubezpieczeń:

  Autocasco (AC) - Polisa AC jest przeważnie zabezpieczenie kredytu samochodowego, bez którego bank w ogóle nie udzieli kredytu na zakup pojazdu. Auto musi być ubezpieczone przez cały okres kredytowania.

  Ubezpieczenie GAP – Utrata wartości pojazdu jest szczególnie widoczna w przypadku pojazdów nowych, a takich najczęściej dotyczą pojazdy. Sprawia, że kupiony na kredyt samochód może przestać być odpowiednim zabezpieczeniem kredytu. Banki mogą wymagać ubezpieczenia GAP, ale chroni ono przede wszystkim portfel kredytobiorcy.

  Oczywiście właściciel musi też wykupić polisę OC, ale zrobiłby to nawet gdyby nie kupował pojazdu na kredyt.

  Banki na ogół nie wymagają bardzo użytecznych ubezpieczeń takich jak NNW czy Assistance , ale właściciel pojazdu powinien zadbać o nie we własnym zakresie.
 • Jakie są alternatywne sposoby finansowania samochodu?
  Szukając sposobów sfinansowania zakupu pojazdu można sięgnąć także po inne sposoby niż tylko kredyt samochodowy. Na ogół jedynym rozwiązaniem bardziej opłacalnym niż kredyt samochodowy będzie kupno samochodu na raty u producenta (za pośrednictwem dealera). Inne formy finansowania mogą jednak oznaczać korzyści podatkowe, większą elastyczność czy ograniczenie formalności. Auto można nabyć korzystając z rozwiązań takich jak:

  Leasing operacyjny – Forma najmu długoterminowego, połączona z możliwością wykupu używanego pojazdu. Może być korzystna pod względem podatkowym.

  Leasing finansowy – Forma zakupu pojazdu na raty, kończąca się wykupem go. Leasing finansowy pozwala leasingobiorcy działać jak właściciel pojazdu. Jest księgowany inaczej niż operacyjny.

  Leasing konsumencki – Leasing przeznaczony dla osób fizycznych. Teoretycznie jest raczej formą najmu długoterminowego, ale może być wykorzystany do zakupu pojazdu.

  Kredyt gotówkowy - Można go zaciągnąć przy minimum formalności i nie trzeba informować banku na co się go przeznacza. Przeważnie kredyty gotówkowe są droższe od celowych, ale zdarzają się promocje.

  Pożyczki na samochód - Firmy inne niż banki mogą udzielać pożyczek na zakup pojazdu, ale nie mogą ich nazwać kredytami. Pożyczasz na własne ryzyko.
 • Kredyt samochodowy dla firm czy leasing?
  O ile kredyt samochodowe dla osób fizycznych są przeważnie nieco tańsze niż leasing konsumencki, o tyle w przypadku finansowania zakupów firmowych sytuacja może wyglądać już inaczej. Po pierwsze odpowiednio dobierając umowę leasingu, firma może dokonać pewnej optymalizacji podatkowej. Ponadto ma szanse negocjować lepsze warunki z leasingodawcą jeśli bierze w najem więcej pojazdów jednocześnie.

  Mając możliwość skorzystania z leasingu, warto znaleźć najlepszą ofertę na pojazdy, których potrzebujesz, korzystać z kalkulatora kredytu samochodowego i z niego również wybrać najkorzystniejszy kredyt na samochód. Porównanie ich obu, najlepiej z pomocą doradcy podatkowego lub księgowego, pozwoli wybrać optymalnie w danych warunkach.
 • Kredyt samochodowy czy leasing konsumencki dla osoby fizycznej?
  Nawet nie mając działalności gospodarczej można skorzystać z leasingu. Pozwalają na to przepisy o leasingu konsumenckim, a fundusze leasingowe nie mają nic przeciwko rozszerzeniu swojej oferty na osoby fizyczne. Dostępnych opcji leasingu samochodów osobowych jest więc sporo i zapewniają one taką samą elastyczność co w przypadku firm. W naszej porównywarce znajdziesz też dobry kredyt gotówkowy, którym możesz sfinansować zakup samochodu.

  Niestety po podliczeniu kosztów leasingu konsumenckiego i kredytu samochodowego, przeważnie okazuje się, że ten drugi jest po prostu tańszy. Osoby zdecydowane na zakup pojazdu, nie mające w planach przeniesienia umowy na nowszy model, prawdopodobnie bardziej skorzystają na kredycie samochodowym.

  Oczywiście oferty leasingowe i kredytowe będą się zmieniać, więc zawsze warto porównać obie opcje pod względem kosztów oraz dostępności.
 • Zdolność kredytowa przy kredycie samochodowym
  Banki przyznając kredyt badają zdolność kredytową nawet jeśli zobowiązanie jest silnie zabezpieczone jak to ma miejsce w przypadku kredytów samochodowych. Z punktu widzenia kredytodawcy dobry kredyt to taki, który zostanie spłacony. Zabezpieczenie spłaty gwarantuje, że prędzej czy później się to stanie, ale bank woli by klient po prostu wywiązał się z umowy.

  Dlatego zdolność kredytowa jest wymagana przy kredycie samochodowym, a skorzystanie z takiego kredytu wpływa na możliwość zaciągania następnych zobowiązań.

  Badanie zdolności kredytowej odbywa się aktualnie w sposób jak najmniej angażujący samego klienta. Banki przed przyznaniem kredytu sprawdzają bazy takie jak BIK i KRD. Czasem klient musi dostarczyć zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z konta. Przeważnie może to zrobić online.

  Ponieważ kwoty kredytów samochodowych są znacznie niższe niż kredytów hipotecznych, większość kupujących może otrzymać kredyt samochodowy, którego potrzebują.
 • Jak zwiększyć zdolność kredytową przed zakupem auta?
  Zwiększyć swoją zdolność kredytową można przede wszystkim udowadniając wyższe i bardziej stabilne zarobki. Można też zadbać o to, by usunąć czynniki zaniżające zdolność kredytową. Czasami dobrym rozwiązaniem będzie:

  - Zamknięcie kart kredytowych i kredytów odnawialnych z których się nie korzysta,

  - Spłacenie “końcówek” innych kredytów lub rat wynikających z umów leasingowych,

  - Dbanie o terminowość spłat dotychczasowych zobowiązań (długoterminowo poprawia wiarygodność kredytową),

  - Uregulowanie spraw podatkowych, alimentacyjnych i podobnych.

  Zdolność kredytowa w przypadku kredytów samochodowych nie jest tak istotnym ograniczeniem jak w przypadku kredytów hipotecznych. Większość kredytobiorców nie ma trudności z uzyskaniem kredytu samochodowego.
 • Czy opłaca się brać kredyt gotówkowy na samochód?
  Mając odpowiednią zdolność kredytową, można sfinansować kredytem gotówkowym zakup samochodu, nieruchomości, wyposażenia firmy czy fotowoltaiki. Procedura jest prostsza niż w przypadku kredytów celowych, często można dopełnić wszystkich formalności online.

  Kredyt gotówkowy ma kilka zalet takich jak brak konieczności udowadniania na co wydało się pożyczoną kwotę i uproszczoną procedurę przyznawania. W wielu wypadkach jest najlepszych rozwiązaniem.

  Nie ma jednak nic za darmo. Kredyty celowe wymagają więcej formalności, silniejszego zabezpieczenia i precyzyjnego rozliczenia wydatków, ale dzięki temu mogą być tańsze. Dlatego jeśli Twoim celem jest kupienie samochodu na kredyt, prawdopodobnie kredyt samochodowy będzie dla Ciebie bardziej korzystny pod względem finansowym.

  Na wszelki wypadek w wynikach wyszukiwania kalkulatora kredytów samochodowych wyświetlamy także kredyty gotówkowe, które spełniają wskazane przez Ciebie kryteria.
 • Jaki kredyt samochodowy wybrać?
  Oczywiście warto wybrać najtańszy kredyt samochodowy, ale trzeba pamiętać, że istnieje kilka rodzajów kredytów samochodowych, które bardzo różnią się od siebie sposobem spłaty.

  Tradycyjny kredyt samochodowy - zakłada spłatę równych rat i jest pod wieloma względami bardzo zbliżony do kredytów gotówkowych czy innych kredytów celowych.

  Kredyt z ratami malejącymi - rzadko spotykany w przypadku kredytów samochodowych. Ponieważ kredytobiorca spłaca stałą ratę kapitałową, to część odsetkowa maleje wraz ze spłatą kolejnych rat.

  Kredyt z ratą balonową - elastyczne rozwiązanie działające na zasadzie: pierwsza dość wysoka rata (wkład własny) -> kolejne niskie raty -> ostatnia wysoka rata (balonowa).

  Kredyt 50/50 - To kredyt rozłożony na tylko 2 raty. Nie zawsze będą one wynosić dokładnie po 50%, mogą też zdarzać się kredyty rozbite na 3-4 raty.

  Zdarza się możliwość kupienia od producenta samochodu z płatnością rozłożoną na raty 50/50 bez dodatkowego oprocentowania i kosztów, ale dotyczy to tylko nowych samochodów niektórych marek. Kredyt samochodowy pozwala na sfinansowanie zakupu pojazdu na dobrych warunkach. Szczegółowe informacje związane z kredytem samochodowym poznasz w naszej porównywarce. W naszej porównywarce znajdziesz też dobry kredyt gotówkowy, którym możesz sfinansować zakup samochodu.
 • Gdzie znajdziesz najlepsze oferty na kredyt samochodowy?
  Najlepsze oferty kredytów samochodowych uzyskasz wpisując dane w pola naszego kalkulatora. Pamiętaj, że układ ofert będzie różnił się w zależności od określonych przez Ciebie parametrów. Oferty banków różnią się między sobą nie tylko oprocentowaniem, ale też:

  - Limitem kwotowym kredytu,

  - Limitem wieku pojazdu,

  - Rodzajem pojazdu na jaki możesz zaciągnąć kredyt,

  - Dodatkowymi wymaganiami i opłatami,

  - Prowizją za przyznanie kredytu,

  - Rodzajem rat, harmonogramem spłaty,

  - Okresem na jaki można zaciągnąć kredyt,

  Prawdopodobnie oferta, która pojawi się na górze wyników kalkulatora będzie dla Ciebie najlepsza pod względem finansowym. Porównywarka nie może jednak uwzględniać Twojej historii kredytowej, czy możliwości skorzystania z promocji przeznaczonej dla wąskiej grupy klientów. Kredyt samochodowy pozwala na sfinansowanie zakupu pojazdu na dobrych warunkach.

  Nasz doradca skontaktuje się z Tobą telefonicznie i w razie potrzeby przybliży szczegóły ofert kredytów samochodowych, które rozważasz. Oprócz kredytu samochodowego możesz wziąć poprzez nasz serwis kredyt gotówkowy, który też jest dobrym rozwiązaniem przy finansowaniu samochodu.
 • Gdzie szukać kredytu samochodowego?
  Kredytu samochodowego możesz szukać w tradycyjnych bankach, które oferują różnego rodzaju kredyty konsumenckie, w tym kredyty samochodowe. Możesz skorzystać z pomocy porównywarek finansowych dostępnych online, aby przeglądać i porównywać oferty różnych banków. Warto również rozważyć spotkanie z profesjonalnym doradcą finansowym.
Mężczyzna na tle samochodu

Przykłady użytkowników

Bryka prosto z salonu

Zarabiam dobrze, ale moja praca wymaga robienia jeszcze lepszego wrażenia. Samochód wyższej klasy był dla mnie marzeniem, gdy byłem młodszy, a teraz stał się inwestycją, która ma zarabiać na siebie. Dlatego chociaż potrzebowałem kredytu, żeby kupić auto z salonu, zdecydowanie nie chciałem za niego przepłacić. Najpierw zacząłem sprawdzać oferty konkretnych banków, ale na szczęście trafiłem w trakcie na porównywarkę rankomat. Wybrałem najtańszy kredyt i teraz jeżdżę na spotkania biznesowe tak jak zawsze chciałem.

Bryka prosto z salonu
Może nie nowy, ale tak cudownie wygodny

Może nie nowy, ale tak cudownie wygodny

Potrzebowaliśmy dużego rodzinnego samochodu. O kupnie nowego nie było mowy, nawet używany był trochę poza naszym zasięgiem. Nie mieliśmy upatrzonego konkretnego samochodu, ale wiedzieliśmy jakie raty damy radę spłacać. Pomógł nam doradca z rankomatu, po tym jak wpisywaliśmy dane 2 czy 3 razy. Znalazł nam tańszy kredyt, okazało się będziemy płacić trochę mniej niż myśleliśmy. Teraz mamy już samochód, bardzo wygodny, z wielkim bagażnikiem.

Auto, które spłaci swój kredyt

Planowałem założenie małej firmy i potrzebowałem dostawczaka na narzędzia i materiały. Chodziło o to, żeby nie wydać na niego zbyt dużo, zanim nie zacznie się zwracać. Miałem upatrzony używany samochód w świetnym stanie. Tylko musiałem decydować się szybko. Z pomocą kalkulatora znalazłem najtańszy kredyt, a podczas rozmowy wypełniłem wniosek kredytowy. Naprawdę poszło bardzo szybko. Można powiedzieć, że rankomat pomógł mi zacząć działalność.

Auto, które spłaci swój kredyt

Komentarze

Zadaj nam pytanie lub podziel się opinią na temat kredytów

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pat
Pat
1 rok temu

A czy można kupić samochód za kredyt gotówkowy, czy tylko samochodowy?

Bartłomiej Borucki
Admin
1 rok temu
Reply to  Pat

Kredyt gotówkowy udzielany jest na dowolny cel konsumpcyjny niezwiązany z prowadzoną działalnością gospodarczą, więc można przeznaczyć go również na zakup samochodu.

Dagmara
Dagmara
1 rok temu

Czy mogę zaciągnąć kredyt samochodowy na 7-letnie auto?

Bartłomiej Borucki
Admin
1 rok temu
Reply to  Dagmara

Tak, ale warto zapoznać się ze szczegółową ofertą kredytu samochodowego. W niektórych bankach wraz ze wzrostem wieku pojazdu wzrasta również jego oprocentowanie.

Łukasz
Łukasz
1 rok temu

Dzień dobry,
Czy pracując w Niemczech mam szansę na otrzymanie kredytu samochodowego?

Doradca
Doradca
1 rok temu
Reply to  Łukasz

Jeżeli posiadasz zdolność kredytową, dobrą historię kredytową i większość czasu spędzasz w Polsce to bank powinien zaakceptować dochody w euro.

Publikowane treści: opinie, pytania czy komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Rankomat.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.