Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

PKO Bank Polski

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

PKO Bank Polski logo

Początków PKO Banku Polskiego upatrywać należy w 1919 roku, kiedy to powołana została Pocztowa Kasa Oszczędności. Niemal 100 lat obecności i doświadczeń na rynku usług finansowych, musiało mocno wpłynąć na obecną pozycję bankowego kolosa. O skali działalności niech świadczy fakt, że w 2014 roku instytucja dysponowała siecią ponad 1300 placówek i 3065 bankomatów. Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego prowadzi także działalność poza granicami kraju, zaznaczając swoją obecność na terytorium Szwecji i Ukrainy.

Oferta dla klientów indywidualnych

Oferta PKO Banku Polskiego skierowana jest do klientów indywidualnych, małych i średnich firm, samorządów oraz korporacji o międzynarodowym zasięgu. Bank za pośrednictwem odpowiednich narzędzi wspiera także ekspansję polskiego biznesu na rynkach zagranicznych. Oferta skierowana do klientów detalicznych obejmuje szeroki wybór rachunków osobistych i oszczędnościowych, lokaty terminowe, kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczne, a także produkty inwestycyjne. PKO Bank Polski to także bankowość osobista oraz specjalna oferta dla najmłodszych klientów.

Godziny księgowania przelewów

Krajowe przelewy Elixir realizowane są za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej PKO BP są wolne od opłat. Instytucja daje także możliwość skorzystania z przelewów natychmiastowych, niestety należy zlecać je bezpośrednio w oddziale banku. Wysokokwotowe przelewy realizowane są za pośrednictwem systemu SORBNET. Sesje Elixir w PKO BP odbywają się w godzinach przedstawionych w poniższej tabeli:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące08:0011:4514:30
Sesje przychodzące11:3015:1017:30

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT


Przelewy zagraniczne każdorazowo wymagają posługiwania się kodem SWIFT, nazywanym także kodem BIC. Osoby dokonujące przelewów w EUR powinny przyjrzeć się bliżej transferom w ramach systemu SEPA.

  • Kod BIC/SWIFT PKO Banku Polskiego.: BPKOPLPW
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

Dla poszukujących konta osobistego

Oferta kont osobistych dedykowana jest szerokiej grupie odbiorców. Wygodne rachunki rozliczeniowo-oszczędnościowe znajdą tu osoby młode ceniące w szczególności możliwości bankowości elektronicznej, klienci podróżujący po świecie, a także rodziny korzystające z programu 500+. W ofercie nie zabrakło także konta stworzonego z myślą o użytkownikach przed 13 rokiem życia. Rozwiązanie to zachęca nowoczesnym serwisem internetowym PKO Junior i pełną kontrolą rodzicielską. Osoby dokonujące transakcji w walutach obcych założyć mogą konto w następujących walutach: EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK lub SEK.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Zacznijmy od kart wydawanych do konta osobistego. Za kartą PKO Ekspres przemawiają darmowe wypłaty gotówki z ponad 3000 bankomatów PKO BP. Rozwiązanie to dostępne jest również w postaci eleganckiego breloka lub naklejki zbliżeniowej. Dodatkową kartę PKO Ekspres bez problemu powierzyć można osobie trzeciej, pamiętając o ustaleniu bezpiecznych limitów transakcyjnych. Z kolei karty kredytowe to: Przejrzysta karta kredytowa i karta kredytowa STUDENT. Osoby odwiedzające stacje sieci ORLEN docenią zapewne zalety karty kredytowej PKO VITAY, pozwalającej zbierać punkty w programie partnerskim.

Dla pomnażających oszczędności


Z myślą o klientach dysponujących nadwyżkami finansowymi, bank przygotował kilka propozycji pozwalających skutecznie pomnażać zgromadzone środki. Osoby preferujące klasyczne formy oszczędzania, skorzystać mogą z tradycyjnych lokat terminowych oraz rachunków oszczędnościowych. W trosce o przyszłość najmłodszych warto zwrócić także uwagę na lokatę – kapitał dla dziecka. Klienci akceptujący wyższy poziom ryzyka, wybierać mogą w propozycjach funduszy inwestycyjnych lub dokonywać samodzielnych transakcji na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Sprawdź lokaty Banku Pekao S.A.

Dla oczekujących finansowania

Dla klientów poszukujących przystępnej i elastycznej formy finansowania, bank przygotował bogatą ofertę kredytową. Debet w koncie pozwala w nagłych sytuacjach sięgnąć po dodatkowy 1 000 zł. Kredyt odnawialny to zobowiązanie na dowolny cel, które spłacane jest bieżącymi wpływami na rachunek. Na preferencyjną formę finansowania liczyć mogą także studenci. Osoby zastanawiające się nad zakupem domu lub mieszkania skorzystać mogą z kredytu hipotecznego. Z kolei właściciele nieruchomości, dzięki pożyczce hipotecznej, mogą znacznie poprawić swoją płynność finansową.

Sprawdź oferty kredytów

PKO Bank Polski.- kontakt

Adres centrali: ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa

Infolinia: 800 302 302, +48 81 535 60 60

Adres strony kontaktowej: https://www.pkobp.pl/kontakt/t