Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

ING Bank Śląski

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto » Kredyt gotówkowy »

ING Bank Śląski działa na rodzimym rynku usług finansowych od 1989 roku. Znajduje się w gronie największych instytucji finansowych w Polsce. Na koniec 2016 roku bank działający pod szyldem pomarańczowego lwa, obsługiwał ponad 4 mln klientów detalicznych. Osoby ceniące sobie bezpośredni kontakt z pracownikiem banku, skorzystać mogą z ponad 400 oddziałów banku zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Oferta dla klientów indywidualnych

Oferta ING Banku Śląskiego skierowana jest do szerokiego spektrum odbiorców, poczynając od klientów indywidualnych, poprzez obsługę samorządów, a na międzynarodowych grupach kapitałowych kończąc. Osoby fizyczne skorzystać mogą z nowoczesnych kont osobistych, innowacyjnej bankowości mobilnej i internetowej, szybkich i wygodnych pożyczek, a także z kredytów na zakup lub budowę własnego lokum. A do tego lokaty, fundusze inwestycyjne oraz indywidualne konta maklerskie.

Godziny księgowania przelewów

Klienci korzystający z bankowości elektronicznej mogą przesyłać środki finansowe przy pomocy standardowych przelewów ELIXIR, przelewów natychmiastowych Express ELIXIR oraz wysokokwotowych przelewów SORBNET. Sesje ELIXIR w ING Banku Śląskim odbywają się w poniższych godzinach:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące08:1011:3014:30
Sesje przychodzące10:3014:3016:30

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT

Osoby dokonujące transakcji międzynarodowych, powinny w tym celu posługiwać się kodem SWIFT. Warto przy tym pamiętać, że kod SWIFT (szczególnie poza granicami Polski) często określany jest mianem kodu BIC.

  • Kod SWIFT/BIC: INGBPLPW
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

Dla poszukujących konta osobistego

W obszarze rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych ING Bank Śląski oferuje doskonale znane z Konto z Lwem Direct. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, pozwalające wykonywać wiele operacji bankowych przy pomocy smartfona lub komputera. Razem z kontem klienci otrzymują zaawansowany, a zarazem bardzo przyjazny w obsłudze system bankowości internetowej. Konto z Lwem występuje także w droższym wariancie Komfort oraz w wersji przeznaczonej dla osób niepełnoletnich.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Oprócz standardowej karty Visa wydawanej do konta osobistego, zamówić można także kartę zbliżeniową w formie naklejki, pozwalającą dokonywać drobnych zakupów oraz wypłat gotówki w bankomatach zbliżeniowych. W ofercie znalazła się również karta przedpłacona Maestro oraz karta wirtualna ING Visa, która nie posiada fizycznej, plastikowej formy (stworzona została z myślą o zakupach internetowych). Propozycję zamykają dwie karty kredytowe, o których wspominaliśmy wcześniej.

Dla pomnażających oszczędności

Osoby zainteresowane bezpiecznym pomnażaniem oszczędności, skorzystać mogą zarówno z atrakcyjnej oferty kont oszczędnościowych, jak i ze standardowych lokat bankowych. Klienci o mniejszej awersji do ryzyka mają do dyspozycji fundusze inwestycyjne lub fundusze indeksowe. Z kolei wytrawni gracze, mogą przy pomocy konta maklerskiego, dokonywać inwestycji bezpośrednio na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wyższemu ryzyku towarzyszyć mogą bardziej spektakularne zyski, ale pamiętajmy, że wcale nie muszą.

Sprawdź lokaty ING Banku Śląskiego

Dla oczekujących finansowania

ING Bank Śląski to także szeroki wachlarz kredytów i pożyczek. Osoby poszukujące szybkiego i łatwo dostępnego finansowania, powinny zainteresować się pożyczką gotówkową lub uruchomić limit zadłużenia w koncie osobistym. Zwolennicy kart kredytowych skorzystać mogą z “plastiku” opatrzonego logiem Visa lub MasterCard, a osoby planujące zakup domu, mieszkania czy działki mają do wyboru kilka wariantów kredytu hipotecznego. Z kolei właściciele nieruchomości docenią zalety oferowanej przez bank pożyczki hipotecznej.

Sprawdź oferty kredytów

ING Bank Śląski – kontakt

Adres centrali: ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice

Infolinia: 801 222 2221, +48 (32) 357 00 691

Email: [email protected]

Adres strony kontaktowej: https://www.ingbank.pl/kontakt