Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

ING Bank Śląski

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto »

ing bank logo

ING Bank Śląski działa na rodzimym rynku usług finansowych od 1989 roku. Znajduje się w gronie największych instytucji finansowych w Polsce. Na koniec 2016 roku bank działający pod szyldem pomarańczowego lwa, obsługiwał ponad 4 mln klientów detalicznych. Osoby ceniące sobie bezpośredni kontakt z pracownikiem banku, skorzystać mogą z ponad 400 oddziałów banku zlokalizowanych na terenie całego kraju.

 

Oferta dla klientów indywidualnych

 

Oferta ING Banku Śląskiego skierowana jest do szerokiego spektrum odbiorców, poczynając od klientów indywidualnych, poprzez obsługę samorządów, a na międzynarodowych grupach kapitałowych kończąc. Osoby fizyczne skorzystać mogą z nowoczesnych kont osobistych, innowacyjnej bankowości mobilnej i internetowej, szybkich i wygodnych pożyczek, a także z kredytów na zakup lub budowę własnego lokum. A do tego lokaty, fundusze inwestycyjne oraz indywidualne konta maklerskie.

 

Godziny księgowania przelewów

 

Klienci korzystający z bankowości elektronicznej mogą przesyłać środki finansowe przy pomocy standardowych przelewów ELIXIR, przelewów natychmiastowych Express ELIXIR oraz wysokokwotowych przelewów SORBNET. Sesje ELIXIR w ING Banku Śląskim odbywają się w poniższych godzinach:

 

Rodzaj sesji Godziny sesji
Sesje wychodzące 08:10 11:30 14:30
Sesje przychodzące 10:30 14:30 16:30

 

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT

Osoby dokonujące transakcji międzynarodowych, powinny w tym celu posługiwać się kodem SWIFT. Warto przy tym pamiętać, że kod SWIFT (szczególnie poza granicami Polski) często określany jest mianem kodu BIC.

  • Kod SWIFT/BIC: INGBPLPW
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

 

Dla poszukujących konta osobistego

 

W obszarze rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych ING Bank Śląski oferuje doskonale znane z Konto z Lwem Direct. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, pozwalające wykonywać wiele operacji bankowych przy pomocy smartfona lub komputera. Razem z kontem klienci otrzymują zaawansowany, a zarazem bardzo przyjazny w obsłudze system bankowości internetowej. Konto z Lwem występuje także w droższym wariancie Komfort oraz w wersji przeznaczonej dla osób niepełnoletnich.

 

Zobacz ranking kont osobistych

 

Dla płacących kartą

 

Oprócz standardowej karty Visa wydawanej do konta osobistego, zamówić można także kartę zbliżeniową w formie naklejki, pozwalającą dokonywać drobnych zakupów oraz wypłat gotówki w bankomatach zbliżeniowych. W ofercie znalazła się również karta przedpłacona Maestro oraz karta wirtualna ING Visa, która nie posiada fizycznej, plastikowej formy (stworzona została z myślą o zakupach internetowych). Propozycję zamykają dwie karty kredytowe, o których wspominaliśmy wcześniej.

 

Dla pomnażających oszczędności

 

Osoby zainteresowane bezpiecznym pomnażaniem oszczędności, skorzystać mogą zarówno z atrakcyjnej oferty kont oszczędnościowych, jak i ze standardowych lokat bankowych. Klienci o mniejszej awersji do ryzyka mają do dyspozycji fundusze inwestycyjne lub fundusze indeksowe. Z kolei wytrawni gracze, mogą przy pomocy konta maklerskiego, dokonywać inwestycji bezpośrednio na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wyższemu ryzyku towarzyszyć mogą bardziej spektakularne zyski, ale pamiętajmy, że wcale nie muszą.

Lokaty w ING Bank Śląski powyżej 1 miesiąca

nowy
klient
Zakres kwoty:
od 1 000
Oprocentowanie:
Procent
1 %
Okres:
24 mies.
Szczegóły oferty

Sprawdź lokaty ING Banku Śląskiego

 

Dla oczekujących finansowania

 

ING Bank Śląski to także szeroki wachlarz kredytów i pożyczek. Osoby poszukujące szybkiego i łatwo dostępnego finansowania, powinny zainteresować się pożyczką gotówkową lub uruchomić limit zadłużenia w koncie osobistym. Zwolennicy kart kredytowych skorzystać mogą z “plastiku” opatrzonego logiem Visa lub MasterCard, a osoby planujące zakup domu, mieszkania czy działki mają do wyboru kilka wariantów kredytu hipotecznego. Z kolei właściciele nieruchomości docenią zalety oferowanej przez bank pożyczki hipotecznej.

 

Sprawdź oferty kredytów

 

ING Bank Śląski – kontakt

Adres centrali: ul. Sokolska 34, 40-086 Katowice

Infolinia: 801 222 2221, +48 (32) 357 00 691

Email: mampytanie@ingbank.pl

Adres strony kontaktowej: https://www.ingbank.pl/kontakt