Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów samochodowych - Październik 2019

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą rankingu kredytów samochodowych jest zobowiązanie udzielane przez Santander Consumer Bank. Osoba zainteresowana tą ofertą musi się liczyć z oprocentowaniem nominalnym na poziomie 4,24% w skali roku, prowizją za udzielenie finansowania w wysokości 6,00% oraz ubezpieczeniem równym 0,06%.

Łącząc te parametry otrzymujemy miesięczną ratę na poziomie 741,26 zł. Warto dodać, że Santander udziela finansowania na samochody o masie całkowitej nie przekraczającej 6,5 tony oraz nie starszych niż 16 lat.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-10-23

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Drugie miejsce rankingu zajął kredyt samochodowy oferowany przez BNP Paribas Bank Polska. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 7,59%, a prowizja za udzielenie finansowania to 4,00%. Parametry te przekładają się na miesięczne obciążenie w wysokości 755,69 zł.

Kwota ta może ulec podwyższeniu w przypadku, gdy kredytobiorca zdecyduje się na dobrowolny zakup polisy ubezpieczeniowej. BNP udziela finansowania na pojazdy w każdym wieku.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-10-23

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Na ostatnim miejscu podium uplasował się kredyt na auta używane oferowany przez mBank. Osoba korzystająca z tej propozycji musi być przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 759,62 zł. Na poziom obciążenia ma wpływ oprocentowanie nominalne, które wynosi 6,39% oraz prowizja pobierana za udzielenie finansowania równa 7,00%.

mBank podobnie, jak wspomniany Santander, stosuje wiekowe ograniczenie w kredytowaniu pojazdów używanych, które nie mogą być starsze niż 13 lat.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-10-23

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Naszym zdaniem

Aktualny ranking kredytów samochodowych nie przyniósł żadnych przetasowań w czołówce stawki. Dla przypomnienia warto dodać, że procedury związane z udzieleniem tego typu finansowania są bardziej skomplikowane niż te towarzyszące kredytom gotówkowym.

Kredyty samochodowe wymagają spełnienia dodatkowych formalności i posiadają różne ograniczenia np. wiek pojazdu. Wszystko to sprawia, że banki nie są szczególnie zainteresowane rozwijaniem tej grupy produktów.

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych