Ranking kredytów samochodowych - Czerwiec 2018

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

 

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych kredytów samochodowych (dla osób planujących zakup auta marki Toyota) zajął kredyt dostępny w Toyota Banku. Standard Kredyt, bo to o tym produkcie mowa charakteryzuje się niskim oprocentowaniem nominalnym (6,99%) oraz atrakcyjną prowizją pobieraną za jego udzielenie (2,00%). Należy pamiętać, że są to tylko wartości wyjściowe a ostateczne warunki kredytowe zależą od indywidualnej oceny klienta. Niemniej jednak przy takim poziomie parametrów miesięczny koszt związany ze spłatą omawianego kredytu zamyka się w kwocie 732,61 zł. Warto dodać, że zobowiązanie to można zaciągnąć wyłącznie w salonach Toyoty.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Druga lokata w rankingu kredytów samochodowych (pierwsza jeśli chodzi o kredyt, z którego środki można przeznaczyć na zakup dowolnego auta) padła łupem Kredytu Elastycznego oferowanego przez Bank BGŻ BNP Paribas. Podstawowe parametry charakteryzujące to zobowiązanie, czyli oprocentowanie nominalne oraz prowizja za jego udzielenie wynoszą odpowiednio 7,09% i 4,00%. Połączenie tych dwóch zmiennych sprawia, że miesięczna rata kredytowa wynosi 748,43 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że pieniądze pochodzące z kredytu od BGŻ BNP Paribas można przeznaczyć na zakup niemal każdego pojazdu mechanicznego.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Ostatnie miejsce podium zajęła propozycja Inbanku. Kredyt oferowany przez tę instytucję jest oprocentowany od 6,99% a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości od 4,99%. Dzięki tak atrakcyjnym parametrom miesięczny koszt obsługi tego zobowiązania wynosi 754,09 zł. Do największych zalet omawianego produktu należą jeszcze brak konieczności ustanawiania jakichkolwiek zabezpieczeń na kredytowanym pojeździe oraz całkowicie online-owy proces ubiegania się o to zobowiązanie.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Naszym zdaniem

Na rynku występuje bardzo niewiele ofert kredytów samochodowych. Produkty tego typu oferuje zaledwie kilka banków i najczęściej są one dostępne w salonach lub komisach samochodowych. Mówiąc o kredytach samochodowych należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na ogół zobowiązania te są tańsze niż zwykłe pożyczki gotówkowe. Wynika to z faktu, iż w zdecydowanej większości są one zabezpieczone kredytowanym pojazdem.

 

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych