Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów samochodowych - Sierpień 2019

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Najlepszy kredyt samochodowy oferuje Santander Consumer Bank, w którym oprocentowanie nominalne i prowizja za udzielenie wynoszą odpowiednio 4,24% i 6,00%. Do dodatkowych kosztów występujących w tym zobowiązaniu należy zaliczyć składkę ubezpieczeniową w wysokości 0,06%.

Łącząc te wszystkie koszty z kwotą i okresem spłaty analizowanego kredytu wychodzi, że miesięczna rata zamyka się w kwocie 741,26 zł. Należy jeszcze dodać, że Santander udziela finansowania na samochody nie starsze niż 16 lat.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Na drugim miejscu zestawienia uplasował się kredyt samochodowy udzielany przez BNP Paribas Bank Polska. Zobowiązanie charakteryzuje się oprocentowaniem nominalnym na poziomie 7,59% oraz 4,00% prowizją pobieraną za jego udzielenie.

Zestawiając te zmienne z parametrami naszego kredytu (30 tys. zł zaciągnięte na 48 miesięcy) otrzymujemy miesięczną ratę kredytową w wysokości 755,69 zł. Osoby zainteresowane tym zobowiązaniem z pewnością ucieszy fakt, że w BNP nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wieku kredytowanego samochodu.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Stawkę zamyka kredyt samochodowy od mBanku, w którym miesięczna rata zamyka się w kwocie 759,62 zł. Oprocentowanie nominalne oraz prowizja pobierana za jego udzielenie kredytu przyjmują tu wartość 6,39% i 7,00%. Osoba decydująca się na skorzystanie z kredytu udzielanego przez mBank powinna zdawać sobie sprawę, że finansowanie udzielane jest na auta nie starsze niż 13 lat (jest to chwila spłaty ostatniej raty kredytowej).

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Naszym zdaniem

Nic nowego – takie stwierdzenie najlepiej określa obecną sytuację na rynku kredytów samochodowych. Aktualna czołówka rankingu jest dokładnie taka sama, jak w ubiegłym miesiącu. W dużym stopniu jest to efekt samego produktu. Od dawna wiadomo, że kredyty samochodowe dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży banków stanowią rynkową niszę i nie są traktowane jako „ważne” źródło potencjalnych przychodów tych instytucji.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych