Ranking kredytów samochodowych - Luty 2019

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

 

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą najnowszego rankingu kredytów na auto używane został kredyt samochodowy dostępny w Santander Consumer Banku. Do podstawowych kosztów tego rozwiązania należą oprocentowanie nominalne – 4,24%, prowizja za udzielenie kredytu – 6,00% oraz stawka ubezpieczeniowa w wysokości 0,06% miesięcznie. Zestawiając te wszystkie obciążenia z kwotą analizowanego kredytu i z okresem jego spłaty (30 tys. zł i 48 m-cy) wychodzi, że miesięczna rata kredytowa to 741,26 zł. Warto także pamiętać, iż Santander Consumer Bank udziela finansowania na samochody nie starsze niż 16 lat, których masa całkowita nie przekracza 6,5 tony.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Drugie miejsce w zestawieniu najlepszych kredytów samochodowych zajął Kredyt Elastyczny dostępny w banku BGŻ BNP Paribas. Podstawowe parametry tego zobowiązania, czyli oprocentowanie nominalne oraz prowizja za udzielenie finansowania, wynoszą odpowiednio 7,59% i 4,00%. Przekłada się to na miesięczną ratę kredytową w kwocie 755,69 zł. Warto jeszcze zaznaczyć, że środki pochodzące z kredytu przeznaczyć można na zakup dowolnego pojazdu mechanicznego. Co więcej, BGŻ BNP Paribas nie stosuje żadnych ograniczeń wiekowych co do kredytowanego samochodu.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Podium zamyka kredyt samochodowy dostępny w mBanku zachęcający ratą kredytową na poziomie 759,77 zł. Kwota ta wynika z zastosowania oprocentowania nominalnego w wysokości 6,40% oraz 7,00% prowizji pobieranej za udzielenie kredytu. Mówiąc o kredycie samochodowym mBanku należy także zwrócić uwagę na fakt, że instytucja zajmuje się finansowaniem wszystkich pojazdów mechanicznych – o ile ich wiek w chwili spłaty ostatniej raty nie jest większy niż 13 lat.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Naszym zdaniem

Rynek kredytów samochodowych jest dość mocno ograniczony. Zobowiązań pozwalających sfinansować zakup wymarzonego auta udziela zaledwie kilka banków. Niemniej jednak produkty tego typu cieszą się sporym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, że w zdecydowanej większości przypadków są one tańsze od swoich gotówkowych odpowiedników – niższe oprocentowanie i prowizja.

Ceną za uzyskanie lepszych warunków jest konieczność spełnienia bardziej skomplikowanych formalności, które związane są z ustanowieniem zabezpieczeń na kredytowanym pojeździe. Ale to tylko mała przeszkoda w drodze do tańszego kredytu.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych