Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów samochodowych - Sierpień 2020

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce rankingu kredytów samochodowych należy do Kredytu Standard dostępnego w Toyota Bank Polska. Miesięczna rata tego zobowiązania wynosi 746,89 zł i jest pochodną oprocentowania nominalnego w wysokości 7,99% oraz 2% prowizji pobieranej za jego udzielenie. Warto wiedzieć, że Toyota Bank Polska nie wymaga od przyszłego kredytobiorcy zakupu żadnych ubezpieczeń.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-08-09

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Tuż za zwycięzcą uplasował się kredyt oferowany przez Santander Consumer Bank. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 4,24%, a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 6%. Do dodatkowych kosztów występujących w tym zobowiązaniu należy doliczyć obowiązek zakupu ubezpieczenia (0,06%). Połączenie tych wszystkich elementów sprawia, że miesięczna rata kredytowa dla tego zobowiązania przyjmuje wartość 741,26 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-08-09

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Ostatnią miejsce rankingu kredytów samochodowych zajął Kredyt Elastyczny na pojazdy używane oferowany przez BNP Paribas Bank Polska, w którym miesięczne obciążenie związane z jego spłatą zamyka się w kwocie 748,43 zł. Wysokość tego parametru wynika z oprocentowania nominalnego na poziomie 7,09% oraz prowizji za udzielenie finansowania w wysokości 4%. Ponadto osoby zainteresowane ofertą mogą skorzystać z opcjonalnego ubezpieczenia (0,15% miesięcznie).

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-08-09

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Naszym zdaniem

W pierwszej trójce sierpniowego rankingu nie wystąpiła żadna zmiana. Wynika to z faktu, że kredyty samochodowe nie należą aktualnie do produktów szczególnie rozwijanych przez banki. Osoby zainteresowane zakupem pojazdu powinny jednak zapoznać się z ofertą, gdyż dzięki zabezpieczeniu na przedmiocie finansowania, cena takiego zobowiązania może być niższa niż w przypadku kredytu gotówkowego.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych