Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów samochodowych - Styczeń 2020

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą najnowszego rankingu kredytów samochodowych został kredyt oferowany przez Santander Consumer Bank. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 4,24%, a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 6,00%. Do dodatkowych kosztów występujących w tym zobowiązaniu należy doliczyć obowiązek zakupu ubezpieczenia (0,0633%). Miesięczna rata kredytowa dla tego zobowiązania przyjmuje wartość 741,26 zł.

Warto dodać, że maksymalny wiek kredytowanego przez Santander Consumer Bank pojazdu, w chwili spłaty ostatniej raty kredytowej, nie może być wyższy niż 16 lat. Należy też pamiętać, że opisywany kredyt wymaga zabezpieczenia w postaci cesji polisy AC i przewłaszczenia.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-01-28

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Drugie miejsce zestawienia najlepszych kredytów samochodowych padło łupem Kredytu Elastycznego na samochody używane udzielanego przez BNP Paribas Bank Polska. Do niewątpliwych zalet tego zobowiązania należą niskie koszty związane z jego udzieleniem – oprocentowanie nominalne 7,59% oraz prowizja 4,00% co przekłada się na ratę kredytową na poziomie 755,69 zł.

Na uwagę zasługuje brak ograniczenia wiekowego co do kredytowanego pojazdu – klient może kupić auto z dowolnego rocznika. Osoba zainteresowana tego typu finansowaniem musi liczyć się z koniecznością ustanowienia zabezpieczeń na finansowanym pojeździe w postaci cesji polisy AC oraz przewłaszczenia na zabezpieczenie (dla kwot powyżej 50 tys. zł).

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-01-28

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Ostatnie miejsce na podium rankingu kredytów samochodowych zajął kredyt na pojazdy używane oferowany przez mBank. Miesięczne obciążenie związane z jego spłatą tego zobowiązania zamyka się w kwocie 759,62 zł. Wysokość raty jest pochodną kosztów składających się z oprocentowania nominalnego na poziomie 6,39% oraz prowizji za jego udzielenie w wysokości 7,00%. Należy jednak pamiętać, że mBank podobnie jak poprzednicy, również wymaga ustanowienia zabezpieczeń na kredytowanym pojeździe.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-01-28

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Naszym zdaniem

Początek roku nie przyniósł żadnych zmian w ofertach kredytów samochodowych. Pierwsza trójka dzisiejszego zestawienia jest dokładnie taka sama jak przed miesiącem. Z jednej strony jest to efekt małej liczby kredytów występujących na rynku, a z drugiej obowiązującej pory roku. W ostatnim kwartale (okres zimy) mało jaki bank wprowadza bowiem modyfikacje swoich produktów, zwłaszcza tych niszowych – a do takich z pewnością należą kredyty samochodowe.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych