Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów samochodowych - Grudzień 2019

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą grudniowego rankingu kredytów samochodowych został kredyt dostępny w Santander Consumer Banku. Osoba korzystająca z tego zobowiązania musi liczyć się z koniecznością opłacania miesięcznej raty w wysokości 741,26 zł. Kwota ta wyliczona została na podstawie oprocentowania nominalnego, prowizji za udzielenie finansowania oraz ubezpieczenia, które w wynoszą odpowiednio 4,24%, 6,00% oraz 0,06% (w skali miesiąca).

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-12-16

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Drugie miejsce zestawienia najlepszych kredytów samochodowych padło łupem Kredytu Elastycznego na samochody używane oferowanego przez BNP Paribas Bank Polska. Miesięczne obciążenie związane ze spłatą tego zobowiązania wynosi 755,69 zł i jest pochodną oprocentowania nominalnego w wysokości 7,59% oraz prowizji za udzielenie finansowania równej 4,00%. Do kredytu można zakupić ubezpieczenie w wysokości 0,15% w skali miesiąca, którego zadaniem jest ochrona kredytobiorcy przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-12-16

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Zestawienie najlepszych kredytów samochodowych zamyka zobowiązanie dostępne w mBanku. Podstawowe parametry kosztowe występujące w tym kredycie, czyli oprocentowanie nominalne oraz prowizja za udzielenie finansowania wynoszą odpowiednio 6,39% oraz 7,00%. Zestawiając te wartości z kwotą i okresem analizowanej pożyczki (30 tys. zł i 48 miesięcy) otrzymujemy miesięczną ratę w wysokości 759,62 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2019-12-16

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Naszym zdaniem

Kredyty samochodowe to wygodny sposób na sfinansowanie zakupu auta czy też innego pojazdu mechanicznego. Niestety rozwiązania tego typu są mało dostępne – udziela ich zaledwie kilka instytucji. Co więcej, nie stanowią one podstawowej oferty kredytowej banków, co sprawia, że instytucje finansowe nie tylko nie rozwijają tych produktów, ale także bardzo rzadko modyfikują ich parametry.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych