Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking kredytów samochodowych - Październik 2021

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce we wrześniowym rankingu kredytów samochodowych należy do oferty Santander Consumer Banku. Prowizja wynosi tu 6%, oprocentowanie 4,24%, a łączne RRSO 8,98%. Zaciągając to zobowiązanie trzeba liczyć z koniecznością zakupu ubezpieczenia w wysokości 0,06% miesięcznie. Zestawiając ze sobą wymienione opłaty z parametrami naszego modelowego kredytu (kwota 30 tys. zł, okres spłaty 48 miesięcy) wychodzi, że miesięczna rata kredytowa to 741,26 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-10-21

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Na drugim miejscu w zestawieniu najlepszych kredytów samochodowych uplasował się Kredyt Samochodowy na auta używane oferowany przez estoński Inbank. Miesięczne obciążenie związane ze spłatą tego zobowiązania wynosi 768,45 zł i wynika z oprocentowania nominalnego w wysokości 6,99% oraz prowizji w tej samej wysokości. Warto dodać, że Inbank udziela finansowania bez konieczności zakupu dodatkowego ubezpieczenia kredytu.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-10-21

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Trzecie miejsce we wrześniowym rankingu najlepszych kredytów, które można przeznaczyć na zakup używanego auta, zamyka zobowiązanie oferowane przez mBank. Potencjalny kredytobiorca musi  liczyć się z koniecznością opłacania miesięcznej raty w kwocie 768,53 zł – to pochodna oprocentowania nominalnego w wysokości 6,99% oraz 7% prowizji pobieranej za udzielenie tego zobowiązania. mBank, podobnie, jak wspomniany powyżej Inbank, nie wymaga żadnego ubezpieczania kredytu.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-10-21

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Naszym zdaniem

Stagnacji ciąg dalszy – tak w trzech słowach można opisać obecną sytuację na rynku kredytów samochodowych. Produktów udzielanych stricte przez banki jest zaledwie kilka, a co za tym idzie nie są one praktycznie rozwijane. 2 i 3 miejsce w naszym rankingu właściwie nie różnią się od siebie. Obie oferty są też bardzo zbliżone do tej z 1 miejsca. Aktualnie decydując się na zakup auta przy wykorzystaniu kredytu na auto, potencjalny klient zapewne skorzysta z produktów dostępnych bezpośrednio w salonach czy też komisach samochodowych.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych

Advertisement