Ranking kredytów samochodowych - Grudzień 2018

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

 

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą grudniowego rankingu kredytów samochodowych został produkt dostępny w Santander Consumer Banku. Osoba korzystająca z tego zobowiązania musi się liczyć z koniecznością opłacania miesięcznej raty kredytowej w wysokości 741,26 zł. Powyższa kwota została wyliczona na podstawie oprocentowania nominalnego, prowizji za udzielenie oraz ubezpieczenia, które wynoszą odpowiednio 4,24%, 6,00% oraz 0,06%. Ta ostatnia zmienna jest komunikowana jest w skali miesiąca.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Drugie miejsce w zestawieniu rankingu zajął Kredyt Elastyczny, przeznaczony na zakup pojazdów używanych, oferowany przez Bank BGŻ BNP Paribas. Miesięczna rata kredytowa tego zobowiązania wynosi 748,43 zł i została ustalona na podstawie oprocentowania nominalnego 7,09% i prowizji za udzielenie kredytu 4,00%. Istnieje możliwość zakupu ubezpieczenia do kredytu w wysokości 0,15%, którego zadaniem jest ochrona kredytobiorcy przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Podium rankingu najlepszych kredytów samochodowych zamyka zobowiązanie dostępne w mBanku. Podstawowe parametry kosztowe występujące w tym kredycie, czyli oprocentowanie nominalne oraz prowizja za udzielenie finansowania wynoszą odpowiednio 6,40% oraz 7,00%. Zestawiając te wartości z kwotą i okresem analizowanej pożyczki (30 tys. zł i 48 miesięcy), łatwo ustalić wysokość miesięcznej raty, która przyjmuje wartość 759,77 zł.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Naszym zdaniem

Kredyty samochodowe to wygodny sposób na sfinansowanie zakupu auta czy też innego pojazdu mechanicznego. Niestety rozwiązania tego typu są mało dostępne (udziela ich zaledwie kilka banków) oraz niosą ze sobą konieczność załatwienia wielu formalności. W zdecydowanej większości przypadków zaciągnięcie kredytu samochodowego wymaga bowiem ustanowienia zabezpieczeń na kredytowanym pojeździe.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych