Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów samochodowych - Kwiecień 2020

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Laureatem najnowszego rankingu kredytów samochodowych, z przeznaczeniem na zakup auta używanego, została oferta Santander Consumer Banku. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania startuje z poziomu 4,24%, a prowizja za udzielenie finansowania to równe 6%. Do dodatkowych kosztów należy zaliczyć jeszcze ubezpieczenie w stawce 0,06% miesięcznie. Uwzględniając wszystkie wspomniane opłaty wychodzi na to, że miesięczny koszt obsługi tego kredytu to 741,26 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-04-03

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Tuż za zwycięzcą uplasował się kredyt udzielany przez BNP Paribas Bank Polska, w którym miesięczna rata kredytowa przyjmuje wartość 755,69 zł. Osoba zainteresowana zaciągnięciem tego zobowiązania musi liczyć się z oprocentowaniem nominalnym w wysokości 7,59% oraz prowizją pobieraną za udzielenie kredytu równą 4,00%. Dla chętnych istnieje jeszcze możliwość zakupu polisy ubezpieczeniowej, której koszt to 0,15% miesięcznie.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-04-03

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Trzecie miejsce w rankingu najlepszych kredytów samochodowych zajął kredyt na auta używane oferowany przez mBank. Zobowiązanie to charakteryzuje się oprocentowaniem nominalnym startującym od 6,39% oraz prowizją za udzielenie finansowania w wysokości 7,00%. Łącząc te zmienne z okresem spłaty i kwotą kredytu wychodzi, że miesięczny koszt związany z jego spłatą zamyka się w kwocie 759,62 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-04-03

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Naszym zdaniem

Kredyty samochodowe to dobry sposób na sfinansowanie zakupu swojego wymarzonego auta. Produkty te charakteryzują się bowiem dość atrakcyjnymi warunkami cenowymi. Niestety bankowych kredytów samochodowych jest zaledwie kilka. Wynika to z faktu, że banki bardziej skupiły się na rozwijaniu zobowiązań gotówkowych, którymi można sfinansować dowolny cel, a nie tylko wybrany pojazd.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych