Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów samochodowych - Styczeń 2021

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą najnowszego rankingu kredytów samochodowych został kredyt oferowany przez Santander Consumer Bank. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 4,24%, a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 6%. Do dodatkowych kosztów występujących w tym zobowiązaniu należy doliczyć obowiązek zakupu ubezpieczenia (0,06%).

Połączenie tych wszystkich kosztów sprawia, że miesięczna rata kredytowa dla tego zobowiązania przyjmuje wartość 741,26 zł. Warto także dodać, że maksymalny wiek kredytowanego przez Santander pojazdu w chwili spłaty ostatniej raty kredytowej nie może być wyższy niż 12 lat. Opisywany kredyt wymaga zabezpieczenia w postaci cesji polisy AC i przewłaszczenia.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-01-24

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Drugie miejsce zestawienia najlepszych kredytów samochodowych padło łupem Kredytu na samochody używane udzielanego przez Inbank Polska. Do niewątpliwych zalet tego zobowiązania należą niskie koszty związane z jego udzieleniem. Oprocentowanie nominalne równe 6,99% oraz prowizja w takiej samej wysokości sprawiają, że rata kredytowa wynosi tu 768,45 zł.

W przypadku tego zobowiązania na uwagę zasługuje fakt, że klient może kupić auto z dowolnego rocznika. Co ważne – Inbank nie wymaga ustanawiania zabezpieczeń na finansowanym pojeździe.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-01-24

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Ostatnie miejsce na podium rankingu kredytów samochodowych zajął kredyt na pojazdy używane oferowany przez mBank, w którym miesięczne obciążenie związane z jego spłatą zamyka się w kwocie 768,53 zł. Wysokość raty wynika z oprocentowania nominalnego na poziomie 6,99% oraz prowizji za jego udzielenie finansowania w wysokości 7%. Należy pamiętać, że mBank udziela kredytów na auta maksymalnie 13 letnie i podobnie jak Santander również wymaga ustanowienia odpowiednich zabezpieczeń.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-01-24

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Naszym zdaniem

W obecnej odsłonie rankingu kredytów samochodowych nastąpiło wiele zmian. Na pierwszym miejscu zestawienia pojawił się Santander Consumer Bank spychając z tej pozycji Toyota Bank Polska (poza 1-szą trójką). Tuż za zwycięzcą znalazły się z kolei propozycje kredytów samochodowych udzielanych przez Inbank oraz mBank, w których różnica w wysokości miesięcznych rat nie przekracza 10 groszy.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych

Advertisement