Ranking kredytów samochodowych - Czerwiec 2019

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

 

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce najnowszego rankingu kredytów przeznaczonych na zakup samochodu używanego zdobył Santander Consumer Bank. Zobowiązanie to charakteryzuje się niskim oprocentowaniem nominalnym w stawce 4,24% oraz 6,00% prowizją pobieraną za udzielenie kredytu. Do kosztów należy doliczyć składkę ubezpieczeniową, która wynosi 0,06% miesięcznie.

Łącząc ze sobą wszystkie wymienione obciążenia i zestawiając je z kwotą i okresem analizowanego kredytu wychodzi, że miesięczna rata kredytowa to 741,26 zł. Warto dodać, że maksymalny wiek kredytowanego przez Santander samochodu nie może być większy niż 16 lat.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Tuż za zwycięzcą zestawienia uplasowała się propozycja banku BNP Paribas Polska. Podstawowe parametry kosztowe kredytu na samochody używane, czyli oprocentowanie nominalne i prowizja pobierana za udzielenie finansowania wynoszą odpowiednio 7,59% i 4,00%. Przekłada się to na miesięczną ratę w wysokości 755,69 zł. Osoby zainteresowane tym rozwiązaniem ucieszy fakt, że BNP nie stosuje żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wiek kupowanego auta.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Podium zamyka kredyt samochodowy udzielany przez mBank, w którym miesięczna rata wynosi 759,77 zł. Kwota ta jest pochodną oprocentowania nominalnego oraz prowizji pobieranej za udzielenie tego zobowiązania. Parametry te wynoszą odpowiednio 6,40% oraz 7,00%. Oferta adresowana do osób planujących zakup pojazdu, który w chwili spłaty ostatniej raty kredytowej nie będzie starsze niż 13 lat.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Naszym zdaniem

Laureaci najnowszego rankingu kredytów samochodowych są dokładnie tacy sami jak przed miesiącem. Sytuacja taka wynika z tego, że kredyty samochodowe nie są wiodącymi produktami znajdującymi się w ofertach banków, a co za tym idzie, podmioty te bardzo rzadko zmieniają warunki cenowe tych zobowiązań.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych