Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów samochodowych - Kwiecień 2021

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Laureatem najnowszego rankingu kredytów samochodowych, z których pieniądze można przeznaczyć na zakup auta używanego został produkt dostępny w Santander Consumer Bank. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania startuje z poziomu 4,24%, a prowizja za udzielenie kredytu to równe 6%. Do dodatkowych kosztów należy jeszcze zaliczyć ubezpieczenie w wysokości 0,06% miesięcznie. Koszt obsługi tego kredytu to 741,26 zł na miesiąc.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-04-14

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Drugie miejsce w rankingu najlepszych kredytów samochodowych zajęła propozycja Inbanku. Kredyt oferowany przez tę instytucję jest oprocentowany od 6,99%, a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w tej samej wysokości. Dzięki tak atrakcyjnym parametrom cenowym miesięczny koszt obsługi tego zobowiązania wynosi 768,45 zł.

Do największych zalet omawianego produktu należą możliwość sfinansowania zakupu auta z dowolnego rocznika oraz całkowicie zdalny proces ubiegania się o to zobowiązanie.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-04-14

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Trzecie miejsce w rankingu najlepszych kredytów samochodowych zajął kredyt na auta używane oferowany przez mBank. Zobowiązanie to charakteryzuje się oprocentowaniem nominalnym startującym od 6,99% oraz prowizją za udzielenie w wysokości 7%. Łącząc te zmienne z okresem spłaty i kwotą analizowanego przez nas kredytu wychodzi, że miesięczny koszt związany z jego spłatą zamyka się w kwocie 768,53 zł. Co ciekawe, mBank finansuje samochody maksymalnie 13 letnie.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2021-04-14

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Naszym zdaniem

Kredyty samochodowe to dobry sposób na sfinansowanie zakupu swojego wymarzonego auta. Produkty te charakteryzują się bowiem dość atrakcyjnymi warunkami cenowymi. Niestety bankowych kredytów samochodowych jest zaledwie kilka. A co za tym idzie rozwój tego typu produktów jest mocno ograniczony.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych

Advertisement