Ranking kredytów samochodowych - Sierpień 2018

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

 

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą najnowszego rankingu kredytów samochodowych został kredyt oferowany przez Santander Consumer Bank. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 4,24%, a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 6,00%. Do dodatkowych kosztów należy jeszcze doliczyć obowiązek zakupu ubezpieczenia (0,0633%). Połączenie tych wszystkich obciążeń sprawia, że miesięczna rata kredytowa przyjmuje wartość 741,26 zł. Warto także dodać, że maksymalny wiek kredytowanego pojazdu, w chwili spłaty ostatniej raty kredytowej, nie może być wyższy niż 16 lat. Skorzystanie z kredytu wymaga także zabezpieczenia w postaci cesji polisy AC i przewłaszczenia.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Drugie miejsce zestawienia padło łupem Kredytu Elastycznego na samochody używane udzielanego przez bank BGŻ BNP Paribas. Do niewątpliwych zalet tego zobowiązania należą niskie koszty związane z jego udzieleniem (oprocentowanie nominalne 7,09% oraz prowizja 4,00%) co skutkuje ratą kredytową na poziomie 748,43 zł. Na uwagę zasługuje jeszcze brak ograniczenia wiekowego co do kredytowanego pojazdu – klient może kupić auto z dowolnego rocznika. Osoba zainteresowana tego typu finansowaniem musi się jednak liczyć z koniecznością ustanowienia zabezpieczeń na finansowanym pojeździe w postaci cesji polisy AC oraz przewłaszczenia (dla kwot powyżej 50 tys. zł).

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Ostatnie miejsce na podium zajął kredyt na pojazdy używane oferowany przez mBank, w którym miesięczne obciążenie związane z jego spłatą zamyka się w kwocie 759,33 zł. Wysokość raty wynika z oprocentowania nominalnego na poziomie 6,37% oraz prowizji za udzielenie kredytu w wysokości 7,00%. Należy jednak pamiętać, że mBank, podobnie jak poprzednicy, również wymaga ustanowienia zabezpieczeń.

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Dla kupujących Toyotę

Ciekawą propozycję wśród kredytów samochodowych przygotował dla swoich klientów Toyota Bank. Kredyt samochodowy oferowany przez tę instytucję może się pochwalić najniższym poziomem raty kredytowej – 732,61 zł. Jest to zasługa niskiego oprocentowania nominalnego 6,99% oraz atrakcyjnej prowizji 2%. Niestety zobowiązanie udzielane przez Toyota Bank można wykorzystać wyłącznie na zakup auta marki Toyota.

Naszym zdaniem

Na polskim rynku finansowym trudno szukać rozbudowanej oferty kredytów samochodowych. Zobowiązań tego typu udziela zaledwie kilka banków i najczęściej można je znaleźć w komisach i salonach samochodowych. Warto jednak wiedzieć, że kredyty samochodowe są na ogół tańsze od swoich gotówkowych odpowiedników. Osoba planująca zakup auta powinna więc wziąć pod uwagę także ten rodzaj finansowania.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych