Ranking kredytów samochodowych - Październik 2018

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

 

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Zwycięzcą najnowszego rankingu kredytów samochodowych został produkt udzielany przez Santander Consumer Bank, w którym rata kredytowa przyjmuje wartość 741,26 zł. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania startuje z poziomu 4,24%, a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 6,00%. Osoby zainteresowane skorzystaniem z tej oferty muszą się liczyć także z koniecznością zakupu ubezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych (0,06% miesięcznie) oraz z obowiązkiem ustanowienia zabezpieczeń na kredytowanym pojeździe.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Drugie miejsce październikowego zestawienia najlepszych kredytów samochodowych padło łupem Kredytu Elastycznego na samochody używane oferowanego przez Bank BGŻ BNP Paribas. Miesięczne obciążenie związane ze spłatą tego zobowiązania wynosi 748,43 zł i jest pochodną oprocentowania nominalnego w wysokości 7,09% oraz prowizji pobieranej za jego udzielenie równej 4,00%. Należy jeszcze dodać, że podobnie jak u poprzednika tu również wymagane jest ustanowienie zabezpieczeń na kupowanym pojeździe.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Stawkę na podium zamyka zobowiązanie na samochody używane dostępne w mBanku. Podstawowe parametry występujące w tym kredycie, czyli oprocentowanie nominalne i prowizja za udzielenie wynoszą odpowiednio 6,40% i 7,00%. Taki poziom tych zmiennych sprawia, że miesięczna rata kredytowa przyjmuje wartość 759,77 zł. W przypadku tego zobowiązania warto wiedzieć, iż maksymalny wiek pojazdu w chwili spłaty ostatniej raty kredytowej wynosi 13 lat.

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Dla kupujących Toyotę

Analizując rynek kredytów samochodowych warto wspomnieć o produkcie dostępnym w Toyota Banku. Oprocentowanie nominalne na poziomie 6,99% i prowizja za udzielenie w wysokości 2,00% sprawiają, że rata tego zobowiązania wynosi tylko 732,61 zł i jest najniższa w zestawieniu. Należy jednak mieć na uwadze, że oferta ta jest skierowana wyłącznie do osób planujących zakup samochodu marki Toyota.

Naszym zdaniem

Kredyty samochodowe stanowią doskonałe wsparcie dla osób planujących zakup samochodu. I choć zobowiązania te nie są tak popularne jak kredyty gotówkowe, to rzeczywiście warto z nich korzystać. W zdecydowanej większości przypadków są one bowiem tańsze od gotówkowych odpowiedników, gdyż charakteryzują się lepszą stawką oprocentowania oraz niższym poziomem prowizji za udzielenie finansowania.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych