Ranking kredytów samochodowych - Kwiecień 2019

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

 

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Najlepszy kredyt samochodowy oferuje obecnie Santander Consumer Bank. Parametry kosztowe obowiązujące w tym zobowiązaniu wynoszą odpowiednio: 4,24% – oprocentowanie nominalne, 6,00% – prowizja za udzielenie i 0,06% miesięczna składka ubezpieczeniowa. Łącząc powyższe zmienne z kwotą z okresem spłaty analizowanego kredytu (30 tys. zł i 48 miesięcy) otrzymujemy ratę w wysokości 741,26 zł. Osoby zainteresowane opisywaną ofertą muszą pamiętać o tym, że Santander finansuje samochody nie starsze niż 16 lat i nie cięższe niż 6,5 tony.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Tuż za zwycięzcą naszego zestawienia uplasował się Kredyt Elastyczny na samochody używane udzielany przez bank BGŻ BNP Paribas. Miesięczny koszt obsługi tego zobowiązania wynosi 755,69 zł. Powyższa kwota jest pochodną kosztów występujących w tym zobowiązaniu, jak oprocentowanie nominalne (7,59%) oraz prowizja pobierana za udzielenie kredytu (4,00%). Z ważnych kwestii warto dodać, że BGŻ nie stosuje żadnego ograniczenia jeśli chodzi o maksymalny wiek kredytowanego pojazdu.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Stawkę rankingu najlepszych kredytów samochodowych zamyka propozycja mBanku. Kredyt samochodowy udzielany przez tę instytucję charakteryzuje się oprocentowaniem nominalnym na poziomie 6,40% i prowizją za udzielenie 7,00%. Powyższe koszty powodują, że osoba korzystająca z oferty mBanku musi co miesiąc płacić ratę kredytową w wysokości 759,77 zł. Należy jeszcze dodać, że opisywana oferta może zostać przeznaczona na zakup auta, którego wiek w chwili spłaty ostatniej raty kredytowej nie będzie wyższy niż 13 lat.

 

 

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

 

Naszym zdaniem

Kredyty samochodowe to jeden ze sposobów na sfinansowanie zakupu auta. Trzeba jednak pamiętać, że zobowiązania te wymagają od przyszłych kredytobiorców ustanowienia zabezpieczeń na kredytowanym pojeździe (np. cesja polisy AC oraz przewłaszczenie). Taka operacja sprawia jednak, że ten typ zobowiązań jest na ogół tańszy od swoich gotówkowych odpowiedników.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych