Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking kredytów samochodowych - Październik 2020

Każdego miesiąca porównywarka finansowa Rankomat prezentuje zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przeznaczonych na zakup pojazdu używanego. Wszystkie analizowane zobowiązania opiewają na kwotę 30 tys. zł, którą należy spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Kupno samochodu to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Wynika to z faktu, że po pierwsze operacja ta niesie ze sobą konieczność poniesienia dużego nakładu finansowego, a po drugie wywołuje ona bardzo wiele emocji – nie co dzień człowiek staje się właścicielem wymarzonych czterech kółek.

Założenia rankingu

Analizując oferty banków oferujących kredyty samochodowe od razu da się zauważyć, że liczba dostępnych produktów jest mocno ograniczona. W dużej mierze wynika to z faktu, że formalności związane z zaciągnięciem takiego zobowiązania są dużo większe niż w przypadku tradycyjnej pożyczki gotówkowej. W zdecydowanej większości instytucji istnieje bowiem obowiązek ustanowienia dodatkowych zabezpieczeń (przewłaszczenie oraz cesja praw z polisy AC) na kredytowanym pojeździe.

Przygotowując poniższe zestawienie najlepszych kredytów samochodowych przyjęto założenie, że osoba zainteresowana chce sfinansować zakup pięcioletniego samochodu używanego wartego 30 tys. zł, a całe zadłużenie chce spłacić w ciągu 48 miesięcy.

Sylwetki liderów

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów samochodowych zdobył Kredyt Standard na samochody używane dostępny w Toyota Bank Polska. Podstawowe parametry tego zobowiązania wynoszą 7,20% (oprocentowanie nominalne) oraz 2% (prowizja za udzielenie finansowania). Co ważne, osoba zainteresowana tym produktem nie musi nabywać żadnych ubezpieczeń, co sprawia, że miesięczna rata opisywanego kredytu zamyka się w kwocie 735,60 zł.

Z istotnych informacji należy dodać, że Toyota Bank udziela finansowania na samochody w wieku do 15 lat i wymaga od przyszłego kredytobiorcy ustanowienia zabezpieczeń w postaci depozytu karty pojazdu i cesji polisy AC.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-10-22

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Tuż za zwycięzcą zestawienia uplasował się kredyt oferowany przez Santander Consumer Bank. Oprocentowanie nominalne tego zobowiązania wynosi 4,24%, a za jego udzielenie pobierana jest prowizja w wysokości 6%. Do dodatkowych kosztów występujących w tym zobowiązaniu należy jeszcze doliczyć obowiązek zakupu ubezpieczenia (0,06%).

Połączenie tych wszystkich kosztów sprawia, że miesięczna rata kredytowa dla tego zobowiązania przyjmuje wartość 741,26 zł. Warto także dodać, że maksymalny wiek kredytowanego przez Santander pojazdu w chwili spłaty ostatniej raty kredytowej nie może być wyższy niż 16 lat oraz to, iż opisywany kredyt wymaga zabezpieczenia w postaci cesji polisy AC i przewłaszczenia.

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-10-22

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Stawkę zamyka Kredyt Elastyczny na samochody używane udzielany przez BNP Paribas Bank Polska. Do niewątpliwych zalet tego zobowiązania należą niskie koszty związane z jego udzieleniem (oprocentowanie nominalne 7,09% oraz prowizja 4%) co skutkuje ratą kredytową na poziomie 748,43 zł.

Na uwagę zasługuje jeszcze brak ograniczenia wiekowego kredytowanego pojazdu – klient może kupić auto z dowolnego rocznika. Osoba zainteresowana tego typu finansowaniem musi się jednak liczyć z koniecznością ustanowienia zabezpieczeń na finansowanym pojeździe w postaci cesji polisy AC oraz przewłaszczenia (dla kwot powyżej 50 tys. zł).

Oferta dla kwoty pożyczki: 30000 zł, okres: 48 miesiące
Oferta aktualna na dzień: 2020-10-22

Sprawdź w naszej porównywarce kredytów czy to oferta dla Ciebie:

Kalkulator kredytu samochodowego

Naszym zdaniem

Obecna odsłona rankingu kredytów samochodowych jest dokładnie taka sama jak przed miesiącem. Taka sytuacja wynika z braku jakichkolwiek zmian w ofertach banków udzielających takich zobowiązań. W dużej części jest to efekt tego, że banki od dłuższego czasu nie inwestują w rozwijanie tej grupy produktowej skupiając swoje działania na bardziej rozwojowych produktach jak kredyty gotówkowe czy karty kredytowe.

 

Sprawdź też: Ranking kredytów gotówkowych
Sprawdź też: Ranking lokat terminowych