Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

BNP Paribas Bank Polska

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto » Kredyt gotówkowy »

bnp paribasNa obecny wygląd BNP Paribas Bank Polska składają się przede wszystkim historie dwóch banków: BNP Paribas i Banku BGŻ. Wspólna ścieżka tych instytucji rozpoczęła się w roku 2014, a fuzja prawna nastąpiła w 2015 roku. W 2016 roku BGŻ BNP Paribas przejął także markę Sygma Bank. Aktualnie BNP Paribas oferuje klientom indywidualnym pełną gamę produktów finansowych oraz ubezpieczenia.

Oferta dla klientów indywidualnych

W ofercie BNP Paribas znajdziemy konta bankowe w wariancie standardowym, jak i młodzieżowym. Dodatkowo, bank dostarcza swoim klientom ciekawe produkty oszczędnościowe w postaci rachunków i lokat. Osoby, które chcą czerpać ze swoich oszczędności jeszcze większe zyski mogą natomiast skorzystać z bogatej gamy produktów inwestycyjnych. W ofercie BNP Paribas obecne są również propozycje kredytów na różne cele oraz kart kredytowych. Osoby zainteresowane zabezpieczeniem swojej przyszłości bądź ochroną swojego mienia mogą natomiast skorzystać z szerokiej oferty ubezpieczeń.

Godziny księgowania przelewów

BNP Paribas realizuje przelewy w systemie ELIXIR i SORBNET. Transakcje typu ELIXIR odbywają się według następującego harmonogramu:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzącedo 08:0008:00 – 11:4511:45 – 14:15
Sesje przychodzące11:00 – 12:0014:30 – 15.0017:00 – 18:00

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT

W przypadku przelewów zagranicznych należy pamiętać o podaniu kodu SWIFT (kodu BIC) przypisanego do BNP Paribas.

  • Kod SWIFT/BIC BNP Paribas: PPABPLPKXXX
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

Dla poszukujących konta osobistego

Najbardziej znanym rachunkiem osobistym BNP Paribas jest iKonto. Ale to nie jedyna propozycja banku dedykowana naszym finansom. W ofercie rachunków rozliczeniowych znajdziemy także Konto Praktyczne oraz Konto Young dla osób od 13 do 26 roku życia. Dodatkowo, BNP Paribas oferuje także tzw. Plan Aktywny, czyli rachunek odpowiedni dla osób które dużo podróżują i w związku z tym oczekują dodatkowych udogodnień. Za wyjątkiem Planu Aktywnego wniosek o wszystkie rachunki złożymy online. Umowę podpiszemy natomiast albo z placówce banku albo za pośrednictwem kuriera. Wniosek o Plan Aktywny złożymy natomiast telefonicznie bądź podczas osobistej wizyty w placówce BNP Paribas.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Otwierając konto osobiste w BNP Paribas możemy skorzystać z karty płatniczej MasterCard Debit. Karta ta pozwala np. na szybkie płatności zbliżeniowe czy wypłatę gotówki podczas zakupów w wybranych punktach handlowych. Oprócz typowych kart płatniczych, bank oferuje także różne karty kredytowe. W zależności od wybranego rodzaju karty mamy dostęp do innego limitu kredytowego, a także do rabatów w ponad 2500 punktach usługowych. Wniosek o kartę kredytową można złożyć online, telefonicznie bądź w oddziale banku.

Dla pomnażających oszczędności

W BNP Paribas znajdziemy szeroki wachlarz produktów oszczędnościowych. Osoby szukające bezpiecznego miejsca dla swoich oszczędności mogą wybierać w bogatej ofercie rachunków oszczędnościowych oraz lokat z różnym oprocentowaniem. Jeżeli jednak chcemy aby nasze oszczędności zarabiały o wiele więcej, warto skorzystać z rozbudowanej propozycji produktów inwestycyjnych, w której mieszczą się m.in. rachunek maklerski, produkty strukturyzowane, fundusze z lokatą oraz fundusze krajowe i zagraniczne.

Sprawdź lokaty BNP Paribas

Dla oczekujących finansowania

BNP Paribas oferuje kredyty gotówkowe na różne cele. Klienci chcący zmienić raty swoich zobowiązań w jedną mogą skorzystać z propozycji kredytu konsolidacyjnego. Oprócz tego, bank proponuje także kredyty hipoteczne oraz samochodowe. Dodatkowo, w BGŻ BNP Paribas dostępna jest również pożyczka na remont i wyposażenie gospodarstwa domowego, a także pożyczka hipoteczna. W przypadku problemów z wyborem odpowiedniego produktu, możemy zostawić swój numer telefonu, a konsultant banku pomoże nam w podjęciu właściwej decyzji.

Sprawdź oferty kredytów

BNP Paribas Bank Polska – kontakt

Adres centrali: ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa

01-211 Warszawa

Infolinia: 801 321 123, +48 22 134 00 00

Adres strony kontaktowej: https://www.bgzbnpparibas.pl/kontakt