Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Kalkulator zdolności kredytowej (zdolność kredytowa) - oblicz zdolność kredytową online

Korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej w 2 min. dowiesz się, na jaką maksymalną kwotę kredytu możesz liczyć. Wskaż okres finansowania i oprocentowanie potencjalnego zobowiązania oraz określ sumę miesięcznych wydatków i dochodów. Kiedy poznasz już swoją zdolność kredytową, bez przeszkód skorzystaj z bezpłatnej porady naszego konsultanta. Pamiętaj jednak, że ostateczny wynik zdolności kredytowej poznasz dopiero po złożeniu wniosku kredytowego w konkretnej instytucji. Każdy podmiot ma inną politykę kredytową i wylicza ten parametr w sposób indywidualny.
Nasi klienci oceniają nas na

Czym jest zdolność kredytowa?

 • Co to jest zdolność kredytowa?

  Zdolność kredytowa określa możliwość spłaty zaciągniętego zobowiązania, powiększonego o odsetki, w terminach określonych w umowie. Weryfikacja zdolności kredytowej pozwala bankom oszacować poziom ryzyka związany z udzieleniem finansowania konkretnej osobie, a także ustalić maksymalną kwotę zobowiązania, które może zaciągnąć potencjalny wnioskodawca. W rzeczywistości procedura ta zabezpiecza nie tylko interesy banku, ale także chroni klienta przed dotkliwymi skutkami przekredytowania. 

  Zdolność kredytowa jest zależna od czasu na jakie ma zostać zaciągnięte zobowiązanie, a także warunków jego spłaty. Decydując się na dłuższy termin spłaty, powiększasz swoją zdolność kredytową (możesz pożyczyć większą kwotę), ale wzrasta też całkowity koszt spłaty.  Nasz kalkulator zdolności kredytowej pomoże Ci wyliczyć Twoją zdolność jeśli starasz się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny. W przypadku kredytu hipotecznego zdolność musi być na bardzo dobrym poziomie.

 • Dla jakich kredytów działa kalkulator zdolności kredytowej?

  Kalkulator zdolności kredytowej został zoptymalizowany pod kątem dwóch najczęściej zaciąganych typów kredytów, których poszukują nasi użytkownicy – kredytów gotówkowych i kredytów hipotecznych. W praktyce sprawdzając swoją zdolność kredytową, większość korzystających z kalkulatora zdolności kredytowej chce poznać swoją zdolność do zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

  Kredyty hipoteczne są przeważnie najwyższym kwotowo i najbardziej długoterminowym zobowiązaniem zaciąganym przez użytkowników kalkulatora. Kalkulator pozwala także sprawdzić zdolność kredytową w przypadku krótszych zobowiązań, a więc kredytów gotówkowych i samochodowych. Nie powinien być natomiast wykorzystywany do obliczania zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Został oparty o dane i informacje od banków dotyczące osób fizycznych. Mimo iż w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej rzeczywista zdolność kredytowa może być bardzo podobna do wyliczonej z pomocą kalkulatora to nie możemy tego zagwarantować. Nasz kalkulator zdolności kredytowej pozwoli Ci za darmo wyliczyć Twoją zdolność jeśli starasz się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny.

 • Co składa się i co wpływa na moją zdolność kredytową?

  Najważniejszym aspektem oceny zdolności kredytowej jest sprawdzenie, czy osoba planująca zaciągnąć zobowiązanie dysponuje nadwyżką finansową pozwalającą na spłatę kolejnego kredytu. W tym celu bank weryfikuje wysokość i jakość miesięcznych dochodów wnioskodawcy, a następnie pomniejsza je o koszty przypadające na ten sam okres. Zaliczamy do nich obciążenia wynikające z utrzymania gospodarstwa domowego czy samochodu. Istotne są także koszty wynikające z obsługi dotychczasowych kredytów i pożyczek – w tym dostępnych, a niewykorzystywanych, limitów kredytowych. 

  Bank równolegle przeprowadzi analizę jakościową, która pozwoli ocenić skłonność kredytobiorcy do spłaty kredytu w terminie. W tym celu zweryfikuje m.in. wiek, wykształcenie, wykonywany zawód, staż pracy czy stan cywilny osoby ubiegającej się o pożyczkę. Bank sprawdzi również, czy wnioskodawca posiadał w przeszłości inne zobowiązania i czy spłacał je w terminie. W tym celu weryfikowane są rejestry prowadzone przez Biuro Informacji Kredytowej. Osoby dopuszczające się rażących opóźnień w spłacie dotychczasowych zobowiązań muszą liczyć się z zaostrzeniem warunków finansowania, a nawet z odrzuceniem wniosku przez bank.

 • Dlaczego oprocentowanie kredytu wpływa na zdolność kredytową?

  Oprocentowanie kredytu wpływa na koszt jego spłaty, a więc też na kwotę, którą musisz ostatecznie zwrócić bankowi. Zdolność kredytowa jest właśnie oszacowaną możliwością spłaty zobowiązania w danym czasie.  Dlatego nawet nieznaczne podniesienie oprocentowania kredytu, będzie widoczne w kalkulatorze obniżając Twoją zdolność kredytową.  

  Zaciągając kredyt na lepszych warunkach, masz wyższą (nawet jeśli minimalnie) zdolność kredytową. To kolejny powód, by korzystać z internetowych narzędzi do porównywania ofert bankowych 

 • Jak skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej?

  Oferowany przez nas kalkulator zdolności kredytowej uproszczony został do minimum. Użytkownik powinien wypełnić krótki formularz podzielony na trzy sekcje. Pierwsza dotyczy planowanego kredytu, gdzie należy wskazać oprocentowanie oraz okres finansowania (w latach). W sekcji drugiej użytkownik powinien określić sumę swoich miesięcznych wydatków, wynikających z koniecznością utrzymania gospodarstwa domowego, a także związanych ze spłatą innych zobowiązań. W ostatniej sekcji należy wskazać miesięczny dochód „na rękę”, rodzaj zatrudnienia i liczbę osób na utrzymaniu.

  Po wypełnieniu formularza wystarczy nacisnąć przycisk „oblicz zdolność”, a kalkulator zwróci dokładną kwotę o jaką może ubiegać się wnioskodawca. Użytkownik może od razu zamówić kontakt telefoniczny i skorzystać z bezpłatnej porady naszego konsultanta.  

 • Co jest potrzebne do kalkulacji?

  Skorzystanie z naszego kalkulatora zdolności nie wymaga załączania jakichkolwiek dokumentów. Większość pól, szczególnie dotyczących potencjalnego zobowiązania czy aktualnej sytuacji finansowej, wypełnić można z pamięci. Jedynie osoby korzystające z kilku kredytów i limitów w kartach powinny dokładnie oszacować sumę swoich miesięcznych obciążeń. Pozwoli to precyzyjnie określić kwotę, o jaką można ubiegać się wnioskując o kredyt. 

 • Jak raty kredytów i limity na kartach wpływają na zdolność kredytową?

  Posługując się kalkulatorem zdolności kredytowej łatwo zauważysz, że kredyty które już spłacasz, a nawet niewykorzystane limity na kartach kredytowych obniżają Twoją zdolność kredytową.  

  Konieczność spłaty comiesięcznych zobowiązań kredytowych obniża kwotę jaką możesz co miesiąc przeznaczyć np. na ratę kredytu hipotecznego. Ponieważ bank oblicza zdolność kredytową na podstawie oszacowanej kwoty jaka zostaje Ci po zapłaceniu comiesięcznych wydatków, musi wziąć pod uwagę wszystkie kredyty i zobowiązania, które spłacasz.  

  Natomiast w przypadku kart kredytowych, limitów kredytowych i kredytów odnawialnych bank bierze pod uwagę najgorszy scenariusz. Zakłada, że wykorzystasz cały dostępny limit kwotowy, wydasz pieniądze i zostanie Ci do spłaty de facto kolejny kredyt (np. zadłużenie na karcie). Takie założenie jest słuszne, ponieważ bank udzielający Ci kredytu, nie ma możliwości kontrolowania Twoich wydatków.  

  Dlatego jeśli chcesz poprawić swoją zdolność kredytową np. starając się o kredyt hipoteczny, może opłacić Ci się zamknięcie kart kredytowych, których limitu nie wykorzystujesz.  

  Pamiętaj też, że w kontekście obliczania zdolności kredytowej na podstawie wpisanych przez Ciebie kwot kredytów i limitów na kartach, nasz kalkulator nie jest narzędziem doskonałym. Twoja zdolność kredytowa będzie inna, jeśli do spłaty zostały Ci 2 raty po 1000 zł, a inna gdy tych rat czeka Cię jeszcze 30. Wprowadzenie dodatkowych pól określających rodzaj rat, ubezpieczeń, termin spłaty każdego zobowiązania i inne potrzebne dane skomplikowałoby to proste w założeniu narzędzie. Jeśli więc zdajesz sobie sprawę, że Twoją sytuację kredytową można określić słowami “to skomplikowane”, najlepiej zrobisz zostawiając nam dane kontaktowe i korzystając ze wsparcia naszego zespołu.

 • Czy obliczona zdolność kredytowa jest precyzyjna?

  Obliczając Twoją zdolność kredytową, kalkulator korzysta z uśrednionych wartości, które faktycznie mogą nieznacznie różnić się pomiędzy bankami. Doradca kredytowi pracujący w 3 różnych bankach, wyliczą Twoją zdolność kredytową na 3 różne (choć coraz bardziej zbliżone i ustandaryzowane sposoby) co da im 3 różne wyniki. Różnica między najniższą i najwyższą zdolnością kredytową wyliczoną w różnych bankach może wynosić do 5%, co jest istotną wartością, gdy szukasz kredytu na 500 000 zł.  

  Kalkulator da Ci odpowiedź mieszczącą się pomiędzy skrajnymi ofertami banków, co pozwoli Ci rozsądnie określić, czy otrzymasz kredyt, którego szukasz. Nigdy nie polecamy naszym klientom zaciągania kredytu hipotecznego w maksymalnej dostępnej wysokości, ponieważ takie “wyśrubowane” kredytu znacznie częściej niż inne okazują się trudne do spłaty.  

  Przykładowo, jeśli Twoja zdolność kredytowa w przypadku kredytu na 10 lat z oprocentowaniem 8% wynosi 273 360 zł, załóż, że możesz otrzymać kredyt o takiej wysokości w przynajmniej jednym banku, ale będzie to dla Ciebie ryzykowne.  

 • Po co mam wpisywać swoje dane w kalkulatorze?

  Kalkulator zdolności kredytowej pozwala Ci obliczyć zdolność kredytową bezpłatnie i bez uzupełniania danych osobowych. Jeśli masz pewność, że poradzisz sobie z wyborem i uzyskaniem kredytu, korzystając z kalkulatora nie podejmujesz żadnego zobowiązania wobec nas. Wynik jest dla Ciebie i znasz go tylko Ty.  

  Wpisz dane, gdy potrzebujesz naszego wsparcia. Współpracujemy ze wszystkimi bankami komercyjnymi w kraju. Znamy ich oferty, model działania i szanse uzyskania kredytu na dobrych warunkach. Z naszą pomocą tysiące użytkowników uzyskały kredyty. Przede wszystkim jednak Ci, którzy zaprosili nas do kontaktu otrzymali wsparcie w wyborze najlepszej bankowej oferty.  

  Wpisujesz dane nie po to, by uzyskać kredyt, ale po to by dostać go na lepszych warunkach.  Ocenę zdolności kredytowej zrobisz w 1-2 minuty.

 • Gdzie można uzyskać kredyt o wyliczonej wartości?

  Poniżej kalkulatora zdolności znajdziesz oferty kilku banków, które mają w swojej ofercie kredyt, którego potrzebujesz. Optymalnym rozwiązaniem będzie jednak wypełnienie danych kontaktowych. Nasz zespół niezwłocznie skontaktuje się z Tobą, by pomóc Ci w wyborze najlepszej oferty kredytowej i wypełnieniu wniosku kredytowego. Konsultant może też umówić Cię na rozmowę bezpośrednio z przedstawicielem banku i pomóc w przygotowaniu dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu hipotecznego.  

  Banki rywalizują o klientów poprzez promocje, szczególne warunki kredytowania i oferty specjalne. Oznacza, że do porównania masz nawet ponad 50 ofert kredytów gotówkowych i ponad 20 kredytów hipotecznych. Jest tego sporo, ale właśnie po to tworzymy narzędzia takie jak kalkulatory i porównywarki kredytów, by pomóc Ci w wyborze.  

  Śmiało korzystaj więc także z pomocy naszego zespołu. Pytanie nie brzmi “gdzie uzyskać kredyt”, ale “gdzie uzyskać go na najlepszych warunkach i najłatwiej”. Czekamy na Ciebie z odpowiedzią.

 • Co to znaczy rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

  Pełna nazwa RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Definicję RRSO precyzuje ustawa z 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim wskazując, że jest to “całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym”. Dodatkowo okres spłaty sięgający kilku czy kilkunastu miesięcy (np. biorąc kredyt gotówkowy) przekłada się na wyższy wskaźnik RRSO niż biorąc kredyt hipoteczny.

Jak działa rankomat