Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Porównaj kredyty online. Znajdź i wybierz najlepszy kredyt bez wychodzenia z domu!

 • Porównaj oferty kredytów online
 • Kredyt bez wychodzenia z domu
 • Znajdź i wybierz kredyt online dla siebie w 3 min.
Porównaj kredyty

Kredyt gotówkowy

90 ofert z 17 banków

Porównywarka kredytów gotówkowych to wygodny sposób na błyskawiczne zestawienie najlepszych ofert na rynku. Porówanie dostarczamy w ciągu kilku sekund od wypełnienia prostego formularza.

 • kwota kredytu od 300 zł do 300 000 zł
 • 59 ofert dostępnych w 100% online
 • RRSO już od 7,22%

Kredyt samochodowy

5 ofert z 5 banków

Porównywarka kredytów samochodowych dopasowuje oferty kredytowe banków uwzględniając cenę i parametry finansowanego auta. Wystarczy w pierwszym kroku podać kilka podstawowych danych, aby otrzymać indywidualny ranking.

 • kwota kredytu od 4 000 zł do 500 000 zł
 • 5 ofert dostępnych w 100% online
 • RRSO już od 8,32 %

Kredyt hipoteczny

13 ofert z 13 banków

Trafny wybór kredytu hipotecznego to oszczędności wyrażone w tysiącach złotych. Opłacalność oferty banku można łatwo ocenić korzystając z naszej porównywarki.

 • kwota kredytu od 20 000 zł do 10 000 000 zł
 • 13 ofert dostępnych w 100% online
 • RRSO już od 3,56 %

Porównujemy oferty kredytowe 19 banków

 • Bank Pekao SA
 • Bank Pocztowy
 • mBank
 • Pko Bank Polski
 • BGŻ BNP Paribas
 • Getin Bank
 • ING Bank Śląski
 • Santander Consumer Bank
 • T-mobile Usługi Bankowe
 • Orange Finanse
 • Alior Bank
 • Nest Bank
 • IN Bank
 • Millennium-bank
 • Credit Agricole
 • Plus Bank
 • Raiffeisen Polbank

Aktualne rankingi najlepszych kredytów online

Operując danymi, wykorzystywanymi w procesie porównywania usług i produktów finansowych, każdego miesiąca przygotowujemy rankingi najlepszych kredytów. Parametry ofert są na bieżąco aktualizowane, aby zapewnić naszym czytelnikom rzetelny obraz jak najdokładniej zbliżony do faktycznej sytuacji rynkowej. Wybierz najlepszy kredyt online bez wychodzenia z domu.

Zobacz wszystkie rankingi

Kredyty online - jak dostać kredyt bez wychodzenia z domu?

 • Dalczego warto oceniać oferty kredytów w porównywarkach finanse.rankomat.pl?

  Użytkownicy finanse.rankomat.pl mają dostęp do porównywarki dobierającej oferty do ich indywidualnej sytuacji finansowo-ekonomicznej oraz do statycznych rankingów pozwalających na ocenę konkretnego rozwiązania w szerszej perspektywie. Zapewniamy również bezpłatne wsparcie naszych konsultatów gotowych wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dzięki porównywarkom kredytów oszczędzić można od klikuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od kwoty oraz rodzaju poszukiwanego zobowiązania.

 • Czy prezentowane parametry kredytów są wiarygodne?

  Wyszczególnione w otrzymanym rankingu parametry uwzględniają nazwę banku, nazwę własną kredytu lub pożyczki, całkowitą kwotę do spłaty, prowizję, Reczywistą Roczną Stopę Procentową (RRSO) oraz kwotę potencjalnej raty. Więcej informacji o wybranym kredycie można uzyskać klikając w szczegóły oferty. Dane pozyskiwane są bezpośrednio od instytucji finansowych, a ich bieżąca aktualizacja powoduje, że ostateczna cena kredytu jest jak najbardziej zbliżona do ceny prezentowanej w porównywarce.

 • Dlaczego parametry kredytu czasami różnią się od ostatecznej oferty banku?

  Dane prezentowane w porównywarce i rankingach mogą nieznacznie różnić się od parametrów wyszczególnionych ostatecznie w umowie kredytowej. Sytuacja ta wynika m.in. z konieczności skorzystania przez klienta z dodatkowego ubezpieczenia podwyższającego całkowity koszt kredytu (jeśli bank precyzyjnie informuje o tych kosztach, zostają one uwzględnione w opisie oferty), z zastosowania oprocentowania zmiennego opartego o wysokość stopy referencyjnej lub z długości roku bankowego, który w zależności od instytucji finansowej wynosi 360 lub 365 dni.

 • Ile trwa procedura udzielania kredytu?

  Oczekiwanie na decyzję kredytową w znacznym stopniu zależy od rodzaju kredytu oraz kwoty jaką chcemy pożyczyć. Im wyższa suma finansowania, tym większe ryzyko banku, a to przekłada się na bardziej wnikliwą i szczegółową ocenę zdolności kredytowej wnioskodawcy. W przypadku zobowiązań najmniej skomplikowanych, jak kredyt gotówkowy i samochodowy, podpisanie umowy nastapić może nawet w ciągu 10 minut od złożenia wniosku. Z kolei pieniądze pojawią się na koncie kredytobiorcy w ten sam lub kolejny dzień roboczy.

 • Dlaczego parametry kredytu czasami różnią się od ostatecznej oferty banku?

  Dane prezentowane w porównywarce i rankingach mogą nieznacznie różnić się od parametrów wyszczególnionych ostatecznie w umowie kredytowej. Sytuacja ta wynika m.in. z konieczności skorzystania przez klienta z dodatkowego ubezpieczenia podwyższającego całkowity koszt kredytu (jeśli bank precyzyjnie informuje o tych kosztach, zostają one uwzględnione w opisie oferty), z zastosowania oprocentowania zmiennego opartego o wysokość stopy referencyjnej lub z długości roku bankowego, który w zależności od instytucji finansowej wynosi 360 lub 365 dni.

 • Co to jest zdolność kredytowa?

  Zdolność kredytowa określa możliwość osoby ubiegającej się o finansowanie do spłaty kwoty kredytu, rozumianej jako kapitał wraz z odestkami, w uzgodnionych przez strony umowy terminach. W dużym uproszczeniu szacowanie zdolności kredytowej polega na pomniejszeniu dochodów netto wnioskodawcy o kwotę ponoszonych przez niego kosztów stałych. Pod uwagę brane są takie aspekty jak wysokość, źródła i cykliczność osiąganych dochodów, aktualne obciążenia finansowe, koszty utrzymania gospodarstwa domowego, dotychczasowa historia kredytowa, rodzaj i wysokość kredytu czy dodatkowe zabezpieczenia. Z tego powodu w formularzu porównywarki znalazły się m.in. pytania o źródło i wysokość osiąganych dochodów oraz status mieszkaniowy.

 • Jak polepszyć swoją zdolność kredytową?

  Istnieje szereg sposobów pozwalających na polepszenie zdolności kredytobiorcy do obsługi zadłużenia. Warto odpowiednio wcześnie zadbać o pozytywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), regulując w terminie bieżące zobowiązania, a nawet spłacając całkowicie niepotrzebne kredyty. Może być to likwidacja kart kredytowych i debetów w rachunku. Cennym sposobem jest także dadatkowy kredytobioraca - najlepiej o wysokich dochodach i nieposzlakowanej historii w BIK lub poręczyciel, który w razie kłopotów przejmie ciężar spłaty zobowiązania. Pozytywny wpływ na zdolność kredytową ma także gotowość do skorzystania z dodtakowych produktów bankowych (np. konto osobiste, lokata terminowa) czy wydłużenie okresu finansowania. Należy jednak pamiętać, że dwie ostatnie metody to kolejne obciążenia, które mogą istotnie wpłynąć na koszt całego przedsięwzięcia.

 • Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytowej?

  Z uwagi na fakt, że ostateczne parametry kredytu mogą nieznacznie różnić się od parametrów przedstawionych w symulacji, warto przed podpisaniem umowy sprawdzić zastosowaną stopę procentową, RRSO, finalną kwotę kredytu, zasady spłaty, konieczność skorzystania z dodatkowych produktów czy możliwość odstąpienia od umowy. W przypadku ofert specjalnych warto zweryfikowac, jakie konsekwencje przewidziane są za niespełnienie warunków promocji, a te mogą być całkowicie nieopłacalne np. wzrost oprocentowania kredytu. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych konsultantów.

Inne produkty kredytowe

Obok najczęściej wybieranych kredytów gotówkowych, hipotecznych czy samochodowych jest szereg innych ofert kredytowych, które w wielu przypadkach mogą się okazać wygodniejsze lub lepiej dopasowane do potrzeb kredytobiorcy.

Dla osób, które rozpoczęły naukę przed 25 rokiem życia oraz studentów studiów doktoranckich. Charakteryzuje się imponująco niskim kosztem (spłata odsetek dotowana jest przez państwo) i odroczonym terminem spłaty (2 lata po ukończeniu studiów). Aktualne oprocentowanie kredytu studenckiego to jedyne 0,875% (połowa stopy redyskontowej weksli NBP), co czyni go niezwykle atrakcyjnym względem tradycyjnych kredytów.

Zobacz więcej

Dla osób potrzebujących większej kwoty pożyczki, a posiadających nieobciążoną hipotecznie nieruchomość. Dodatkowym atutem jest okres spłaty sięgający nawet 25 lat. Z uwagi na wartościowe zabezpieczenie, pożyczka ta jest znacznie tańsza od kredytu gotówkowego. W odróżnieniu od kredytu hipotecznego, środki uzyskane z pożyczki hipotecznej można przeznaczyć na dowolny cel.

Zobacz więcej

Dla osób potrzebujących większej kwoty pożyczki,a posiadających nieobciążoną hipotecznie nieruchomość. Dodatkowym atutem jest okres spłaty sięgający nawet 25 lat. Z uwagi na wartościowe zabezpieczenie, pożyczka ta jest znacznie tańsza od kredytu gotówkowego. W odróżnieniu od kredytu hipotecznego, środki uzyskane z pożyczki hipotecznej można przeznaczyć na dowolny cel.

Zobacz więcej

Dla osób dokonujących częstych płatności bezgotówkowych. Operacje te wliczane są w ciężar limitu kredytowego przyznanego przez bank, a oprocentowaniem objęta jest tylko wykorzystana część limitu. Unikalną cechą karty kredytowej jest brak odsetek w przypadku spłaty zadłużenia w określonym terminie (grace period). Zaletą są również liczne usługi dodatkowe jak chargeback czy programy lojalnościowe.

Zobacz więcej

W temacie kredytów ostatnio pisaliśmy

klepsydra i trzy stosy złotych monet
18 lipca 2022

Kredyt gotówkowy na 20 lat – do jakich kwot można się zapożyczyć?

Długi okres spłaty kredytu daje możliwość obniżenia wysokości raty do poziomu, który nie będzie zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu. Okres kredytowania ma jednak również wpływ na wysokość kosztów zobowiązania. Czy kredyt gotówkowy na 20 lat może się opłacać i jaką kwotę można pożyczyć? Kredyt gotówkowy to wygodny sposób finansowania z możliwością przeznaczenia pożyczonych środków na dowolny cel konsumpcyjny z wykluczeniem wydatków związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Długi okres kredytowania sprawdzi się przede wszystkim przy kredycie na wyższą kwotę. Może też stanowić alternatywę dla pożyczki hipotecznej dla osób, które nie mogą ustanowić hipoteki na nieruchomości jako zabezpieczenia spłaty zobowiązania. Kredyt gotówkowy na 20 lat – czy to możliwe? Aktualne oferty kredytowe z okresem spłaty rozłożonym na 20 lat dotyczą jedynie zobowiązań zabezpieczonych hipotecznie: pożyczki hipotecznej i kredytu hipotecznego. Żaden bank nie ma w swojej ofercie kredytu gotówkowego na 20 lat. Kredyt z tak długim okresem spłaty, który przeznaczyć można na dowolny cel konsumpcyjny byłby rozwiązaniem zbyt ryzykownym z punktu widzenia banku. Jaki jest maksymalny okres spłaty kredytu gotówkowego? Maksymalny okres spłaty kredytów gotówkowych aktualnie nie przekracza 10 lat. Wysokość zobowiązania, które może otrzymać wnioskodawca zależy od jego zdolności kredytowej i możliwości terminowej spłaty zobowiązania. Choć długi okres kredytowania daje możliwość pożyczenia wyższej kwoty, to trzeba pamiętać, że oznacza też wyższe koszty. Dlatego nie zawsze warto przemyśleć czy warto skorzystać z maksymalnego okresu spłaty, żeby obniżyć ratę kredytu. Czasem lepiej spłacić zobowiązanie wcześniej i dzięki temu zaoszczędzić na odsetkach. Dlaczego banki nie oferują kredytu gotówkowego na 20 lat? Kredyt długoterminowy to dla banku większe ryzyko kredytowe. W przypadku kredytów hipotecznych ryzyko ograniczane jest formą zabezpieczenia: jaką jest hipoteka na nieruchomości. W przypadku kredytu gotówkowego na 20 lat takiej możliwości nie ma. Natomiast możliwość terminowej spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę może zmienić się dość mocno na przestrzeni 20 lat. Stąd takie zobowiązanie mogłoby być dla banku zbyt ryzykowne. Kto może otrzymać kredyt gotówkowy na 10 lat? Kredyt w banku może uzyskać osoba pełnoletnia, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych i odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Oprócz wysokości dochodów bank bierze pod uwagę także ich rodzaj. Najczęściej akceptowane są stabilne dochody, których źródłem jest umowa o pracę, emerytura, renta czy działalność gospodarcza. Banki akceptują coraz częściej umowy cywilnoprawne, jak i dochody uzyskiwane za granicą. Liczy się także dotychczasowa historia kredytowa. Wnioskodawca, który terminowo spłacał swoje wcześniejsze zobowiązania ma większe szanse na kredyt. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zaciągnąć kredyt gotówkowy na 10 lat? Podstawowy warunek to wiek wnioskodawcy i odpowiednia zdolność kredytowa. Oceniając zdolność kredytową bank weźmie pod uwagę m.in.: wysokość i źródło dochodów wnioskodawcy, miesięczne wydatki związane z utrzymaniem (czynsz, opłaty za media itp.), wysokość innych stałych zobowiązań (pożyczki, karty kredytowe itp.), liczbę osób na utrzymaniu, dotychczasową historię kredytową. Uzyskanie kredytu gotówkowego na 10 lat może wiązać się również z koniecznością dodatkowego zabezpieczenia spłaty zobowiązania. Bank może wymagać np.: wykupienia ubezpieczenia na wypadek utraty pracy dla kredytów powyżej określonej wartości, blokady środków na rachunku bankowym, ustanowienia zastawu rejestrowego, cesji umowy ubezpieczenia na rzecz banku, złożenia oświadczenia o poddaniu się egzekucji, wystawienia weksla, poręczenia kredytu przez osobę trzecią. Uzyskanie kredytu wiąże się również z przygotowaniem wymaganych przez bank dokumentów. Potrzebne będą: dowód osobisty — dla potwierdzenia tożsamości i wieku wnioskodawcy: minimum 18 lat, dokumenty finansowe potwierdzające źródło i wysokość uzyskiwanych dochodów — ich rodzaj zależy od źródła dochodów np. dla umowy o pracę potrzebne będzie zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu, wystawione przez pracodawcę. Które banki oferują kredyt gotówkowy z najdłuższym terminem spłaty? Kredyt gotówkowy z długim okresem spłaty to dość popularne rozwiązanie, które znajduje się w ofercie większości krajowych banków. Kredyt gotówkowy na 10 lat można uzyskać m.in. w poniższych instytucjach finansowych (oferty zweryfikowane na dzień 15.07.2022 r.): Kredyt gotówkowy w Credit Agricole Okres spłaty: do 120 rat (10 lat) Maksymalna kwota kredytu: do 200.000 zł Kredyt gotówkowy w BNP Paribas Bank Polska Okres spłaty: do 120 rat (10 Lat) Maksymalna kwota kredytu: do 200.000 zł Kredyt gotówkowy w Santander Bank Polska Okres spłaty: do 120 rat (10 lat) Maksymalna kwota kredytu: do 150.000 zł Kredyt gotówkowy w Banku Pekao S.A. Okres spłaty: do 120 rat (10 lat) Maksymalna kwota pożyczki: do 250.000 zł Kredyt gotówkowy w Alior Banku Okres spłaty: do 120 rat (10 lat) Maksymalna kwota pożyczki: do 200.000 zł Kredyt gotówkowy w mBanku Okres spłaty: do 120 rat (10 lat) Maksymalna kwota kredytu: do 180.000 zł Kredyt gotówkowy w Banku Millennium Okres spłaty: 108 miesięcy (9 lat) Maksymalna kwota kredytu: do 150.000 zł Na co zwracać uwagę zaciągając kredyt gotówkowy na 10 lat? Porównując oferty kredytowe dostępne na rynku warto zwrócić uwagę na: Wysokość kosztów — oprocentowanie i prowizja to dwa główne elementy, które składają się na koszt kredytu. Wysokość kosztów może różnić się w zależności od oferty, a wybór tańszej opcji, w szczególności przy wysokim zobowiązaniu z długim terminem spłaty, oznacza dla kredytobiorcy realne oszczędności lub odczuwalne koszty. Liczba formalności — wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć nie tylko w placówce banku, ale również przez internet, co pozwala zaoszczędzić czas. Warto też zwrócić uwagę na zakres dokumentów wymaganych przez bank i potrzebnych do uzyskania finansowania — mniejsza liczba formalności przyspiesza złożenie wniosku i wydanie decyzji kredytowej. Rodzaj oprocentowania kredytu — wybór kredytu z oprocentowaniem zmiennym wiąże się z ryzykiem wzrostu raty na przestrzeni czasu. Warto wziąć pod uwagę takie zagrożenie w szczególności przy kredycie długoterminowym. Oprocentowanie stałe gwarantuje niezmienność raty i brak ryzyka wzrostu kosztów. Niektóre banki oferują model mieszany, w którym przez określony okres odsetki naliczane są według oprocentowania stałego, a później obowiązuje stopa zmienna. Wymagane zabezpieczenia — warto sprawdzić, czy i jakie zabezpieczenie spłaty kredytu wymaga bank. Może to być m.in. ubezpieczenie kredytu, blokada środków na rachunku bankowym, weksel i inne. Dodatkowe koszty — związane z korzystaniem z produktów towarzyszących — czasem możliwość korzystania np. z promocyjnych warunków kredytu wymaga założenie konta w banku udzielającym kredytu czy wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Warto sprawdzić ewentualne koszty tych dodatkowych produktów. Możliwość zawieszenia spłaty kredytu — wybierając kredyt gotówkowy z długim okresem spłaty warto sprawdzić, czy bank daje możliwość zawieszenia spłaty zobowiązania (wakacje kredytowe lub karencja kredytu). Takie rozwiązanie przyda się np. w razie przejściowych kłopotów finansowych lub większych wydatków ponoszonych sezonowo. Czy w przyszłości pojawią się kredyty gotówkowe na 20 lat? Scenariusz, w którym banki wprowadzają do swojej oferty kredyt gotówkowy na 20 lat jest mało prawdopodobny. Dłuższy okres spłaty to jednocześnie wyższe koszty dla klienta, a także wzrost ryzyka kredytowego dla banku. Inwestycje wymagające wysokiej kwoty kredytu i jednocześnie długiego okresu spłaty można finansować inaczej. Lepszym i jednocześnie tańszym do klienta rozwiązaniem może być m.in. pożyczka hipoteczna.

Zobacz więcej
para kupująca auto w salonie w towarzystwie doradcy
18 lipca 2022

Finansowanie samochodu: kredyt, pożyczka a może leasing?

Zakup auta wymaga zgromadzenia odpowiednich oszczędności lub skorzystania z odpowiedniej oferty banku i firmy leasingowej. W przypadku finansowania samochodu do wyboru mamy m.in. kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, pożyczkę hipoteczną, leasing konsumencki czy wynajem długoterminowy. Sprawdziliśmy, czym charakteryzuje się każde z tych rozwiązań i kto może skorzystać z danego finansowania samochodu.

Zobacz więcej
podpisanie umowy kredytowej
14 lipca 2022

Umowa kredytowa – na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytowej i do czego ona zobowiązuje?

Umowa kredytowa jest dokumentem, który może istotnie wpływać na nasze finansowe życie w perspektywie nawet kilkudziesięciu lat. Wato zatem wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, aby dopasować umowę do swoich potrzeb i uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości.

Zobacz więcej
kobieta z wachlarzem ze stuzłotowych banknotów
12 lipca 2022

Kredyt 0% – sprawdź czy możliwe jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego zero procent?

Kredyt 0% wydaje się atrakcyjną propozycją. Zaraz jednak pojawia się wątpliwość: czy banki pożyczają pieniądze bez żadnych kosztów? Zawsze warto sprawdzić szczegóły oferty. Wyszukanie darmowego kredytu ułatwi znajomość RRSO.

Zobacz więcej
12 lipca 2022

Na zakupy najlepsza Karta Kredytowa z Żubrem

Popularna karta kredytowa z charakterystycznym żubrem wraca z nową promocją. Wydaje się jednak, że Karta Kredytowa z Żubrem byłaby lubiana przez klientów nawet bez dodatkowych premii. 

Zobacz więcej
mężczyzna w kawiarni zaciągający przez telefon kredyt na klik online
28 czerwca 2022

Kredyt na klik online – ile kosztuje kredyt gotówkowy na klik?

Kredyt na klik to wygodne i szybkie finansowanie online bez zaświadczeń o dochodach. Czy koszty takiej oferty znacznie różnią się od tradycyjnego kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej