Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Kredyt online Znajdź i wybierz najlepszy kredyt bez wychodzenia z domu!

 • Porównaj oferty kredytów online
 • Kredyt bez wychodzenia z domu
 • Znajdź i wybierz kredyt online dla siebie w 3 min.
Porównaj kredyty

Kredyt gotówkowy

90 ofert z 17 banków

Porównywarka kredytów gotówkowych to wygodny sposób na błyskawiczne zestawienie najlepszych ofert na rynku. Porówanie dostarczamy w ciągu kilku sekund od wypełnienia prostego formularza.

 • kwota kredytu od 300 zł do 300 000 zł
 • 59 ofert dostępnych w 100% online
 • RRSO już od 7,22%

Kredyt samochodowy

5 ofert z 5 banków

Porównywarka kredytów samochodowych dopasowuje oferty kredytowe banków uwzględniając cenę i parametry finansowanego auta. Wystarczy w pierwszym kroku podać kilka podstawowych danych, aby otrzymać indywidualny ranking.

 • kwota kredytu od 4 000 zł do 500 000 zł
 • 5 ofert dostępnych w 100% online
 • RRSO już od 8,32 %

Kredyt hipoteczny

13 ofert z 13 banków

Trafny wybór kredytu hipotecznego to oszczędności wyrażone w tysiącach złotych. Opłacalność oferty banku można łatwo ocenić korzystając z naszej porównywarki.

 • kwota kredytu od 20 000 zł do 10 000 000 zł
 • 13 ofert dostępnych w 100% online
 • RRSO już od 3,56 %

Porównujemy oferty kredytowe 19 banków

 • Bank Pekao SA
 • Bank Pocztowy
 • mBank
 • Pko Bank Polski
 • BGŻ BNP Paribas
 • Getin Bank
 • ING Bank Śląski
 • Santander Consumer Bank
 • T-mobile Usługi Bankowe
 • Orange Finanse
 • Alior Bank
 • Nest Bank
 • IN Bank
 • Millennium-bank
 • Credit Agricole
 • Plus Bank
 • Raiffeisen Polbank

Aktualne rankingi najlepszych kredytów online

Operując danymi, wykorzystywanymi w procesie porównywania usług i produktów finansowych, każdego miesiąca przygotowujemy rankingi najlepszych kredytów. Parametry ofert są na bieżąco aktualizowane, aby zapewnić naszym czytelnikom rzetelny obraz jak najdokładniej zbliżony do faktycznej sytuacji rynkowej. Wybierz najlepszy kredyt online bez wychodzenia z domu.

Zobacz wszystkie rankingi

Kredyty online - jak dostać kredyt bez wychodzenia z domu?

 • Dlaczego warto oceniać oferty kredytów w porównywarkach finanse.rankomat.pl?

  Użytkownicy finanse.rankomat.pl mają dostęp do porównywarki dobierającej oferty do ich indywidualnej sytuacji finansowo-ekonomicznej oraz do statycznych rankingów pozwalających na ocenę konkretnego rozwiązania w szerszej perspektywie. Zapewniamy również bezpłatne wsparcie naszych konsultantów, gotowych wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Ponadto porównanie kredytów przed podjęciem ostatecznej decyzji, którą ofertę wybrać, to możliwość oszczędności nawet kilku tysięcy złotych (w zależności od rodzaju zobowiązania i wysokości potrzebnej kwoty). Nasze porównywarki usprawniają i ułatwiają proces oceny dodatkowo oszczędzając czas.

 • Czy prezentowane parametry kredytów są wiarygodne?

  Wyszczególnione w otrzymanym rankingu parametry uwzględniają:
  nazwę banku,
  nazwę własną kredytu lub pożyczki,
  całkowitą kwotę do spłaty,
  prowizję,
  Rzeczywistą Roczną Stopę Procentową (RRSO)
  oraz kwotę potencjalnej raty.

  Więcej informacji o wybranym kredycie można uzyskać klikając w szczegóły oferty.
  Dane pozyskiwane są bezpośrednio od instytucji finansowych, a ich bieżąca aktualizacja powoduje, że ostateczna cena kredytu jest jak najbardziej zbliżona do ceny prezentowanej w porównywarce. Warto jednak pamiętać, że prezentowane parametry ogólne mogą różnić się od ostatecznej wersji kredytu, która zależy od wnioskowanej kwoty, okresu spłaty zobowiązania, a także zdolności kredytowej klienta.

 • Dlaczego parametry kredytu czasami różnią się od ostatecznej oferty banku?

  Dane prezentowane w porównywarce i rankingach mogą nieznacznie różnić się od parametrów wyszczególnionych ostatecznie w umowie kredytowej. Sytuacja ta wynika m.in. z konieczności skorzystania przez klienta z dodatkowego ubezpieczenia podwyższającego całkowity koszt kredytu (jeśli bank precyzyjnie informuje o tych kosztach, zostaną one uwzględnione w opisie oferty), z zastosowania oprocentowania zmiennego opartego o wysokość stopy referencyjnej lub z długości roku bankowego, który w zależności od instytucji finansowej wynosi 360 lub 365 dni.
  Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że dobra zdolność kredytowa wzmocni możliwości negocjacyjne klienta, co przełoży się na lepsze niż standardowe i proponowane pierwotnie warunki. Niższe ryzyko kredytowe po stronie banku, daje zatem szansę na obniżenie kosztów kredytu. Podobna sytuacja może mieć miejsce, gdy zdecydujemy się skorzystać z innych, dodatkowych produktów oferowanych przez bank w ramach cross sellingu: może to być zarówno ubezpieczenie spłaty kredytu, otwarcie rachunku bankowego czy karta kredytowa. Każda z tych opcji może wiązać się z dodatkowymi kosztami, które nie zostały uwzględnione w kalkulacji oferty, ale też obniżyć wysokość oprocentowania czy prowizji banku.

 • Ile trwa procedura udzielania kredytu?

  Oczekiwanie na decyzję kredytową w znacznym stopniu zależy od rodzaju kredytu oraz kwoty jaką chcemy pożyczyć. Im wyższa suma finansowania, tym większe ryzyko banku, a to przekłada się na bardziej wnikliwą i szczegółową ocenę zdolności kredytowej wnioskodawcy. W przypadku zobowiązań najmniej skomplikowanych, jak kredyt gotówkowy i samochodowy, podpisanie umowy nastapić może nawet w ciągu 10 minut od złożenia wniosku. Z kolei pieniądze pojawią się na koncie kredytobiorcy w ten sam lub kolejny dzień roboczy. Natomiast kredyt hipoteczny, jako zobowiązanie wysokie i wymagające oceny zarówno sytuacji finansowej klienta, jak i przedmiotu zabezpieczenia czyli nieruchomości, na której ustanowiona zostanie hipoteka, będzie wymagał większej cierpliwości. Bank ma bowiem 21 dni na rozpatrzenie pełnego wniosku. W przypadku konieczności uzupełnienia wniosku ten czas się wydłuży.

 • Co to jest zdolność kredytowa?

  Zdolność kredytowa określa możliwość osoby ubiegającej się o finansowanie do spłaty kwoty kredytu, rozumianej jako kapitał wraz z odsetkami, w uzgodnionych przez strony umowy terminach. W dużym uproszczeniu szacowanie zdolności kredytowej polega na zmniejszeniu dochodów netto wnioskodawcy o kwotę ponoszonych przez niego kosztów stałych. Pod uwagę brane są takie aspekty jak wysokość, źródła i cykliczność osiąganych dochodów, aktualne obciążenia finansowe, koszty utrzymania gospodarstwa domowego, dotychczasowa historia kredytowa, rodzaj i wysokość kredytu czy dodatkowe zabezpieczenia. Z tego powodu w formularzu porównywarki znalazły się m.in. pytania o źródło i wysokość osiąganych dochodów oraz status mieszkaniowy.

  Na wysokość zdolności kredytowej wpływa również podejście klienta do spłaty wcześniejszych pożyczek i kredytów. Dobra historia kredytowa, rozumiana jako spłata zobowiązań zgodnie z umową, to jeden z ważniejszych czynników, który wpływa na postrzeganie klienta przez bank. Rzetelny kredytobiorca, a więc taki który dotrzymuje warunków umowy, to dla banku mniejsze ryzyko związane z udzieleniem zobowiązania. Weryfikacja dotychczasowej historii kredytowej przez bank odbywa się za pomocą bazy BIK (Biuro Informacji Kredytowej), w której gromadzone są zarówno negatywne, jak i pozytywne zdarzenia dotyczące historii spłaty zobowiązań.

 • Jak polepszyć swoją zdolność kredytową?

  Istnieje szereg sposobów pozwalających na polepszenie zdolności kredytobiorcy do obsługi zadłużenia. Warto odpowiednio wcześnie zadbać o pozytywną historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), regulując w terminie bieżące zobowiązania, a nawet spłacając całkowicie niepotrzebne kredyty. Może być to likwidacja kart kredytowych i debetów w rachunku. Cennym sposobem jest także dodatkowy kredytobiorca - najlepiej o wysokich dochodach i nieposzlakowanej historii w BIK lub poręczyciel, który w razie kłopotów przejmie ciężar spłaty zobowiązania. Pozytywny wpływ na zdolność kredytową ma także gotowość do skorzystania z dodatkowych produktów bankowych (np. konto osobiste, lokata terminowa) czy wydłużenie okresu finansowania. Należy jednak pamiętać, że dwie ostatnie metody to kolejne obciążenia, które mogą istotnie wpłynąć na koszt całego przedsięwzięcia.

 • Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy kredytowej?

  Z uwagi na fakt, że ostateczne parametry kredytu mogą nieznacznie różnić się od parametrów przedstawionych w symulacji, warto przed podpisaniem umowy sprawdzić zastosowaną stopę procentową, RRSO, finalną kwotę kredytu, zasady spłaty, konieczność skorzystania z dodatkowych produktów czy możliwość odstąpienia od umowy lub przedterminowej spłaty zobowiązania i ewentualnych kosztów dodatkowych naliczonych przez bank z tego tytułu. Ważna jest również kwestia rodzaju wybranego oprocentowania i ewentualnych jego zmian w tym zakresie w czasie trwania umowy. Problem pojawia się w przypadku oprocentowania zmiennego opartego o WIBOR czy WIRON - umowa powinna zatem wskazywać jak i kiedy wysokość oprocentowania może się zmienić.
  W przypadku ofert specjalnych warto zweryfikować, jakie konsekwencje przewidziane są za niespełnienie warunków promocji, a te mogą być całkowicie nieopłacalne np. wzrost oprocentowania kredytu.
  W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do skorzystania z pomocy naszych konsultantów.

 • Jakie banki oferują kredyty online ?

  Kredyt przez internet to opcja dostępna właściwie w każdym banku komercyjnym. Przy czym dominującym rodzajem zobowiązań, które można uzyskać online, będą te niższe i mniej skomplikowane pod względem formalnym. Zatem bez problemu online można uzyskać kredyt gotówkowy. Wniosek o kredyt hipoteczny czy konsolidacyjny również coraz częściej można złożyć online, choć nie zawsze cały proces będzie przebiegał za pośrednictwem internetu. Czasem bank będzie wymagał osobistej wizyty klienta w jego placówce. Dotyczy to głównie sytuacji związanej z podpisaniem umowy kredytowej czy dostarczenia wymaganych dokumentów.

 • Jakie kredyty można wziąć online?

  Kredyt przez internet to zdecydowana oszczędność czasu. Ten sposób złożenia wniosku o kredyt jest właściwie dostępny dla każdego rodzaju kredytu. Przy czym część banków pozwoli na przejście całej procedury bez konieczności pojawiania się w banku, a część będzie wymagała od klienta osobistej wizyty w placówce banku. Taka sytuacja może mieć miejsce przede wszystkim w sytuacji chęci zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Stawiennictwo w banku będzie najczęściej związane z podpisaniem umowy kredytowej czy dostarczeniem wymaganych przez bank dokumentów. Niższe i mniej skomplikowane zobowiązania typu kredyt gotówkowy nie wymagają zwykle pojawienia się w placówce kredytodawcy. Wszystkie formalności da się załatwić przez internet, a wszelkie wątpliwości związane z zawarciem umowy powinien pomóc rozwiązać nam kontakt z biurem obsługi klienta.

 • Gdzie najłatwiej dostać kredyt online?

  Najszybciej i najłatwiej można dostać kredyt w banku, w którym posiadamy rachunek bankowy. Konto musi być aktywne czyli takie z którego realizowane są przelewy oraz na które wpływa np. wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę czy emerytury. Odpowiednio długa historia wpłat i wypłat z rachunku, do którego bank ma dostęp, ułatwia ocenę zdolności kredytowej i pozwala wydać decyzję o przyznaniu kredytu bez konieczności składania dokumentów potwierdzających wysokość dochodów. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji zawsze warto porównać parametry innych ofert, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję. Wtedy zawsze rozwiązaniem będzie porównywarka kredytów Rankomat.pl.

 • Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać kredyt online?

  Warunki, jakie bank stawia przed potencjalnym wnioskodawcą, który będzie starał się o uzyskanie finansowania, praktycznie nie różnią się od tych kierowanych do osób korzystających ze stacjonarnej obsługi banku. Zatem podstawowe wymagania to:
  wiek: co najmniej 18 lat
  pełna zdolność do czynności prawnych
  dochody, które pozwolą na terminową spłatę zobowiązania
  Poszczególne oferty mogą się oczywiście delikatnie różnić między sobą. W każdym przypadku do uzyskania kredytu konieczne jest co najmniej osiągnięcie 18 lat, ale część banków może wprowadzić wyższy limit w tym zakresie. Podobnie poziom dochodów uprawniających do kredytu może być różny. Uzyskanie zobowiązania wymaga przeprowadzenia oceny zdolności kredytowej, a w tym procesie pod uwagę brane są różne czynniki, w tym również miesięczny poziom wydatków potencjalnego kredytobiorcy. Zatem może zdarzyć się sytuacja, w której osoba z wyższym dochodem, ale i z wyższymi obciążeniami miesięcznymi, nie otrzyma kredytu. Natomiast osoba z niższymi zarobkami, ale bez obciążeń kredytowych i innych kredyt jednak otrzyma.

 • Jak złożyć wniosek o kredyt online?

  Możliwość i sposób złożenia wniosku o kredyt przez internet zależy od tego czy posiadamy rachunek w banku, w którym chcemy otrzymać kredyt, czy też nie. W tym pierwszym przypadku wniosek należy złożyć za pomocą bankowości elektronicznej po zalogowaniu się na swoje konto lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Czasem wystarczy zaakceptować wniosek kredytowy przygotowany przez bank. jako propozycja finansowania.
  Brak rachunku w banku nie przekreśla możliwości uzyskania kredytu online, ale związany jest z trochę większą liczbą formalności. Wniosek można wypełnić bezpośrednio na stronie internetowej wybranego banku lub wykorzystując w pierwszej kolejności możliwości wyboru oferty za pomocą porównywarki rankomat.pl i przejść do wypełnienia wniosku klikając odpowiedni przycisk “Wypełnij wniosek”. Do oceny zdolności kredytowej należy dołączyć dokumenty finansowe wymagane przez bank. W zależności od oferty i źródła dochodów, może to być np. wyciąg z rachunku bankowego, zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i wynagrodzeniu czy decyzja o przyznaniu i wysokości emerytury. Potrzebny będzie również dowód osobisty - dane z tego dokumentu należy wpisać do wniosku.

 • Jak się bierze kredyt przez Internet?

  Uzyskanie kredytu przez internet wymaga złożenia wniosku online. Jeśli kredyt bierzemy w banku, w którym mamy rachunek bankowy, wówczas sprawa jest dość prosta, bo zwykle nie potrzeba żadnych dodatkowych dokumentów. Nawet dowodu osobistego, bo nasza tożsamość została potwierdzona w momencie zakładania konta. Natomiast możliwość zaciągnięcia zobowiązania w “obcym” banku wiąże się z koniecznością dostarczenia, również w formie elektronicznej - jako załącznik do wniosku, wymaganych przez bank dokumentów finansowych.

 • Do jakiej kwoty można wziąć kredyt przez Internet?

  Wysokość kredytu, który można uzyskać przez internet zależy od kilku czynników:
  oferty banku
  zdolności kredytowej wnioskodawcy - wysokie dochody, niskie zobowiązania stałe i dobra historia kredytowa pozwalają na uzyskanie kredytu na wyższą kwotę
  statusu nowego lub stałego klienta banku - czasem nowy klient bez historii wpływów i wydatków w ramach konta w danym banku, może pożyczyć mniej, ale parametry kredytu i sposób skonstruowania oferty mogą być również takie same, bez względu na to czy z oferty korzysta nowy, czy stały klient.

 • Gdzie szukać kredytu online?

  Kredyt przez internet mają w swojej ofercie praktycznie wszystkie banki komercyjne. Poszczególne oferty mogą się oczywiście różnić między sobą, m.in w zakresie:
  dostępnej kwoty,
  okresu spłaty zobowiązania,
  wysokości kosztów: oprocentowania, prowizji i innych opłat,
  dodatkowych możliwości i bonusów, z których można skorzystać przy okazji oferty kredytowej - dla nowych klientów mogą to być np. promocyjne warunki otwarcia rachunku bankowego.
  Samodzielne poszukiwanie idealnej oferty może być trudne, ale w takiej sytuacji z pomocą przychodzi porównywarka ofert kredytowych rankomat.pl. Nasze rozwiązanie pomoże Ci szybko podjąć decyzję co do wyboru oferty kredytu, a później złożyć wniosek o kredyt online.

Inne produkty kredytowe

Obok najczęściej wybieranych kredytów gotówkowych, hipotecznych czy samochodowych jest szereg innych ofert kredytowych, które w wielu przypadkach mogą się okazać wygodniejsze lub lepiej dopasowane do potrzeb kredytobiorcy.

Dla osób, które rozpoczęły naukę przed 25 rokiem życia oraz studentów studiów doktoranckich. Charakteryzuje się imponująco niskim kosztem (spłata odsetek dotowana jest przez państwo) i odroczonym terminem spłaty (2 lata po ukończeniu studiów). Aktualne oprocentowanie kredytu studenckiego to jedyne 0,875% (połowa stopy redyskontowej weksli NBP), co czyni go niezwykle atrakcyjnym względem tradycyjnych kredytów.

Zobacz więcej

Dla osób potrzebujących większej kwoty pożyczki, a posiadających nieobciążoną hipotecznie nieruchomość. Dodatkowym atutem jest okres spłaty sięgający nawet 25 lat. Z uwagi na wartościowe zabezpieczenie, pożyczka ta jest znacznie tańsza od kredytu gotówkowego. W odróżnieniu od kredytu hipotecznego, środki uzyskane z pożyczki hipotecznej można przeznaczyć na dowolny cel.

Zobacz więcej

Dla osób potrzebujących większej kwoty pożyczki,a posiadających nieobciążoną hipotecznie nieruchomość. Dodatkowym atutem jest okres spłaty sięgający nawet 25 lat. Z uwagi na wartościowe zabezpieczenie, pożyczka ta jest znacznie tańsza od kredytu gotówkowego. W odróżnieniu od kredytu hipotecznego, środki uzyskane z pożyczki hipotecznej można przeznaczyć na dowolny cel.

Zobacz więcej

Dla osób dokonujących częstych płatności bezgotówkowych. Operacje te wliczane są w ciężar limitu kredytowego przyznanego przez bank, a oprocentowaniem objęta jest tylko wykorzystana część limitu. Unikalną cechą karty kredytowej jest brak odsetek w przypadku spłaty zadłużenia w określonym terminie (grace period). Zaletą są również liczne usługi dodatkowe jak chargeback czy programy lojalnościowe.

Zobacz więcej

W temacie kredytów ostatnio pisaliśmy

klepsydra i trzy stosy złotych monet
18 lipca 2022

Kredyt gotówkowy na 20 lat – do jakich kwot można się zapożyczyć?

Długi okres spłaty kredytu daje możliwość obniżenia wysokości raty do poziomu, który nie będzie zbytnim obciążeniem dla domowego budżetu. Okres kredytowania ma jednak również wpływ na wysokość kosztów zobowiązania. Czy kredyt gotówkowy na 20 lat może się opłacać i jaką kwotę można pożyczyć?

Zobacz więcej
para kupująca auto w salonie w towarzystwie doradcy
18 lipca 2022

Finansowanie samochodu: kredyt, pożyczka a może leasing?

Zakup auta wymaga zgromadzenia odpowiednich oszczędności lub skorzystania z odpowiedniej oferty banku i firmy leasingowej. W przypadku finansowania samochodu do wyboru mamy m.in. kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, pożyczkę hipoteczną, leasing konsumencki czy wynajem długoterminowy. Sprawdziliśmy, czym charakteryzuje się każde z tych rozwiązań i kto może skorzystać z danego finansowania samochodu.

Zobacz więcej
podpisanie umowy kredytowej
14 lipca 2022

Umowa kredytowa – na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy kredytowej i do czego ona zobowiązuje?

Umowa kredytowa jest dokumentem, który może istotnie wpływać na nasze finansowe życie w perspektywie nawet kilkudziesięciu lat. Wato zatem wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, aby dopasować umowę do swoich potrzeb i uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości.

Zobacz więcej
kobieta z wachlarzem ze stuzłotowych banknotów
12 lipca 2022

Kredyt 0% – sprawdź czy możliwe jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego zero procent?

Kredyt 0% wydaje się atrakcyjną propozycją. Zaraz jednak pojawia się wątpliwość: czy banki pożyczają pieniądze bez żadnych kosztów? Zawsze warto sprawdzić szczegóły oferty. Wyszukanie darmowego kredytu ułatwi znajomość RRSO.

Zobacz więcej
12 lipca 2022

Na zakupy najlepsza Karta Kredytowa z Żubrem

Popularna karta kredytowa z charakterystycznym żubrem wraca z nową promocją. Wydaje się jednak, że Karta Kredytowa z Żubrem byłaby lubiana przez klientów nawet bez dodatkowych premii. 

Zobacz więcej
mężczyzna w kawiarni zaciągający przez telefon kredyt na klik online
28 czerwca 2022

Kredyt na klik online – ile kosztuje kredyt gotówkowy na klik?

Kredyt na klik to wygodne i szybkie finansowanie online bez zaświadczeń o dochodach. Czy koszty takiej oferty znacznie różnią się od tradycyjnego kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej

Mówią, że możesz liczyć na rankomat.pl

Nasi Klienci oceniają nas na
5
Rankomat - Opinie konsumenckie Google

Rankomat.pl Najlepiej oceniana porównywarka ubezpieczeniowa w Polsce według ocen w Google z dnia 07.07.2021

Więcej o rankomat.pl