Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Bank Pocztowy

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto » Kredyt gotówkowy »

Bank Pocztowy powstał w 1990 r. Jego akcjonariuszami są Poczta Polska i PKO Bank Polski, co gwarantuje wgląd w najnowsze rozwiązania oraz zapewnia szeroką sieć dystrybucji. Dostęp do usług finansowych Banku Pocztowego zapewnia ponad 4 600 placówek i 5 000 bankomatów. Misją banku jest dostarczanie prostych i bezpiecznych rozwiązań w przystępnej cenie. O sile marki świadczyć ma także prosta i czytelna komunikacja marketingowa – żadnych haczyków. Do końca 2018 roku bank zamierza obsługiwać 2,4 mln klientów detalicznych.

Oferta dla klientów indywidualnych

Oferta Banku Pocztowego skonstruowana została z myślą o dostarczaniu najlepszych usług finansowych dla klientów indywidualnych, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych i dużych firm. Klient detaliczny skorzystać może z oferty kont osobistych, produktów kredytowych, a także pomnażać nadwyżki finansowe przy pomocy lokat terminowych i funduszy inwestycyjnych. Bank Pocztowy to również bogaty wybór ubezpieczeń oraz szybkie wpłaty i wypłaty zagraniczne – MoneyGram.

Godziny księgowania przelewów

Bank Pocztowy nie pobiera opłat za przelewy krajowe, realizowane są za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej. Osoby, poszukujące metody na przyspieszony transfer środków finansowych, skorzystać mogą z oferty przelewu natychmiastowego. Wysokie kwoty przekazywać można realizując polecenie przelewu w systemie SORBNET. Harmonogram sesji Elixir Banku Pocztowego prezentuje poniższe zestawienie:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące09:0013:0015:00
Sesje przychodzące11:0015:0017:30

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT

W przypadku realizacji przelewów zagranicznych lub transferu środków finansowych z zagranicy na krajowe konto, wymagane jest posługiwanie się kodem SWIFT (BIC). Klienci banku skorzystać mogą również z przelewów w systemie SEPA.

  • Kod BIC/SWIFT Banku Pocztowego: POCZPLP4
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

Dla poszukujących konta osobistego

Bank Pocztowy oferuje dwa rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Bliskie Konto Pocztowe zachęca darmowymi wypłatami gotówki z konta na każdej poczcie. Do tego wydanie i korzystanie z karty płatniczej również jest bezpłatne. Pocztowe Konto Bez Ograniczeń w ramach opłaty w wysokości 15 zł miesięcznie kusi m.in. bezpłatnymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce i darmowymi przelewami natychmiastowymi. Z myślą o klientach starszych, oba rachunki dysponują usługą dostarczenia gotówki pod wskazany adres.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

MasterCard i Visa z usługą 3D-Secure to karty, które wyrobić można do konta osobistego. “Plastiki” oferują usługę Cash Back, płatności zbliżeniowe oraz pozwalają na dokonywanie bezpiecznych zakupów w sieci. Osoby, które regularnie zapominają portfela, skorzystać mogą także z naklejki płatniczej, ułatwiającej codzienne zakupy. W ofercie znalazły się również karty kredytowe z limitem do 20 000 zł, sygnowane logo organizacji MasterCard lub Visa.

Dla pomnażających oszczędności

Klienci poszukujący bezpiecznego miejsca do ulokowania swoich oszczędności, otrzymują od Banku pocztowego możliwość wyboru jednej z wielu opcji pomnażania kapitału. Osoby ceniące sobie w szczególności bezpieczeństwo, założyć mogą konto oszczędnościowe lub jedną ze standardowych lokat terminowych. Dysponując kwotą 100 000 zł lub wyższą, można przystąpić do negocjacji warunków potencjalnego depozytu. Osoby poszukujące wyższej stopy zwrotu, skorzystać mogą z szerokiej gamy funduszy inwestycyjnych – od stabilnych funduszy gotówkowych do najbardziej ryzykownych funduszy akcyjnych.

Sprawdź lokaty Banku Pocztowego

Dla oczekujących finansowania

W ofercie Banku Pocztowego znalazły się także rozwiązania pozwalające sfinansować bieżące i długoterminowe potrzeby klientów. Osoby poszukujące szybkiej gotówki, zaciągnąć mogą zobowiązanie w postaci kredytu pocztowego. Dodatkowe środki, na dowolny cel, zapewnić może również kredyt w koncie osobistym, który stanowić może równowartość nawet 6 pensji. Bank pamięta również o klientach planujących zakup mieszkania lub budowę domu, kierując do nich ofertę kredytu mieszkaniowego. Z kolei osoby gotowe zastawić swoją nieruchomość, skorzystać mogą z pożyczki hipotecznej na dowolny cel.

Sprawdź oferty kredytów

Bank Pocztowy – kontakt

Adres centrali: ul. Puławska 111 B, 02-707 Warszawa lub ul. Jagiellońska 17, 85-959 Bydgoszcz

Infolinia: 801 100 500, 52 34 99 499

Email: [email protected]

Adres strony kontaktowej: https://www.pocztowy.pl/kontakt/

Lokalizacja centrali w Warszawie

Lokalizacja centrali w Bydgoszczy