Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Alior Bank

Lokaty » Jak założyć konto » Jak zamknąć konto » Kredyt gotówkowy »

alior bank logo

Alior Bank jest stosunkowo młodym graczem na rynku usług bankowych. Oficjalnie bank rozpoczął działalność w 2008 roku, jako instytucja łącząca zasady tradycyjnej bankowości z zaletami innowacyjnych rozwiązań. Podejście to pozwoliło w szybkim tempie zaistnieć w świadomości polskich klientów i błyskawicznie wzmocnić rynkową pozycję banku. O znaczeniu instytucji niech świadczy fakt, że akcje Alior Banku notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20, skupiającego największe spółki warszawskiej giełdy.

Oferta dla klientów indywidualnych

Alior Bank jest bankiem uniwersalnym, kierującym swoją ofertę do klientów indywidualnych, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz do sektora dużych przedsiębiorstw. Pierwsza grupa klientów skorzystać może z szerokiej gamy kont osobistych, standardowych lokat terminowych, kont oszczędnościowych oraz funduszy inwestycyjnych. Klienci zainteresowani pozyskaniem finansowania, wybierać mogą spośród kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów konsolidacyjnych i kredytów hipotecznych. Alior Bank to także nowoczesny kantor walutowy online.

Alior Bank – godziny księgowania przelewów

Klienci banku korzystający z bankowości elektronicznej, mogą bez problemu przesyłać środki finansowe za pomocą krajowych przelewów Elixir. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby realizować natychmiastowe przelewy Express Elixir i Blue Cash. W przypadku wysokokwotowej operacji, skorzystać można z przelewu SORBNET. Wychodzące i przychodzące sesje Elixir w Alior Banku, odbywają się w poniższych przedziałach czasowych:

Rodzaj sesjiGodziny sesji
Sesje wychodzące05:5508:2015:10
Sesje przychodzące11:0015:0017:00

Przelewy zagraniczne – IBAN, SWIFT

Wykonując przelewy zagraniczne wymagane jest posługiwanie się kodem SWIFT, który często, szczególnie poza granicami kraju, określany jest mianem kodu BIC. 

  • Kod BIC/SWIFT Alior Banku: ALBPPLPWXXX
  • Format IBAN: PL + numer rachunku (26 cyfr)

Dla poszukujących konta osobistego

Alior Bank oferuje swoim klientom szeroką gamę rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest Konto Wyższej Jakości, które po spełnieniu określonego warunku może być całkowicie darmowe. Inne dostępne opcje to ZEROzłotowe Konto Internetowe, dające dostęp do płatności Android Pay i BLIK. Konto Rozsądne kuszące 1,5% zwrotem za zakupy spożywcze oraz Konto Alior Rachunki Bez Opłat pozwalające na bezpłatne opłacanie rachunków. Alior Bank nie zapomniał także o najmłodszych klientach, kierując do nich konto i aplikację – HAIZ.

Zobacz ranking kont osobistych

Dla płacących kartą

Oprócz kart kredytowych w Alior Banku znaleźć można kilka kart debetowych, podpinanych bezpośrednio do konta osobistego. Klient skorzystać może ze standardowej karty debetowej MasterCard, karty z opcją płatności zbliżeniowej MasterCard PayPass oraz z naklejki zbliżeniowej, ułatwiającej dokonywanie drobnych, codziennych zakupów.

Dla pomnażających oszczędności

Entuzjaści pomnażania oszczędności, w zależności od poziomu akceptowanego ryzyka, skorzystać mogą zarówno z tradycyjnych lokat terminowych i kont oszczędnościowych, jak i z oferty funduszy inwestycyjnych, czy produktów strukturyzowanych oferujących np. akcje spółek produkujących gry komputerowe. Klienci Alior Banku inwestować mogą również w obligacje komercyjne oraz dokonywać bezpośrednich zakupów akcji wykorzystując w tym celu rachunek brokerski. Standardowe lokaty terminowe prezentują się następująco:

Lokaty w Alior Bank powyżej 1 miesiąca

Zakres kwoty
2 000 - 100 000
Oprocentowanie:
Procent
3 %
Okres
3 mies.
Szczegóły oferty
Zakres kwoty
od 1 000
Oprocentowanie:
Procent
2,20 %
Okres
365 dni
Szczegóły oferty
Zakres kwoty
od 1 000
Oprocentowanie:
Procent
1,70 %
Okres
182 dni
Szczegóły oferty

Sprawdź lokaty Alior Bank

Dla oczekujących finansowania

Osoby poszukujące dodatkowych środków finansowych w formie kredytu, nie będą rozczarowane. Szybką i prostą metodą na sfinansowanie dowolnego celu, jest pożyczka lub kredyt gotówkowy. Doskonale sprawdzi się również limit odnawialny w rachunku albo jedna z dwóch kart kredytowych – MasterCard Gold lub World Elite Mastercard. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu, większą ilość ciążących na kredytobiorcy zobowiązań, zamienić można w dług z jedną ratą. Większe przedsięwzięcie, jak zakup mieszkania bądź domu sfinansujemy przy pomocy kredytu kredytu hipotecznego.

Sprawdź oferty kredytów

Alior Bank – kontakt

Adres centrali: ul. Łopuszańska 38D, 02-232 Warszawa

Infolinia: 19 502 (z sieci Play: 12 19 502) lub 12 370 70 00 (tel. stacjonarne i komórkowe), +48 12 19 502 lub +48 12 370 70 00 (z zagranicy)

Email: [email protected]

Adres strony kontaktowej: https://www.aliorbank.pl/centrum-kontaktu