Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Wybierz najlepszy kredyt hipoteczny. Już teraz bezpłatnie zbadaj swoją zdolność kredytową!

 • Oblicz swoją zdolność kredytową
 • Porównaj kredyty hipoteczne bez wychodzenia z domu
 • Znajdź kredyt bez prowizji i z niską marżą kredytową

Najlepsze w tym miesiącu

Poznaj aktualnie najkorzystniejsze oferty bankowe wg doradców Rankomat

Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
71 922
Rata:
755,34
RRSO: 2.31%
BNP Paribas Bank Polska - kredyt hipoteczny
Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
68 290
Rata:
745,25
RRSO: 2.32%
Credit Agricole - kredyt mieszkaniowy
Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
77 056
Rata:
769,60
RRSO: 2.36%
Citi Handlowy - kredyt mieszkaniowy
Pożyczasz:
200 000
Okres:
30 lat
Koszt:
77 056
Rata:
769,60
RRSO: 2.40%
Bank BPS - kredyt mieszkaniowy "Mój dom"

Skorzystaj z kalkulatora kredytów hipotecznych

widok kalkulatora

Czym jest kalkulator kredytu hipotecznego?

Kalkulator kredytu hipotecznego jest rozwiązaniem pozwalającym na szybkie i proste porównanie aktualnych ofert na rynku. Dzięki temu możesz zaoszczędzić czas i zawęzić poszukiwania potencjalnego kredytu. Nie musisz już weryfikować ofert wszystkich instytucji finansowych. Wystarczy, że skupisz się kilku bankach oferujących najciekawsze dla Ciebie propozycje. Co ważne, skorzystanie z naszego narzędzia jest całkowicie bezpłatne i nie wymaga załączania jakichkolwiek dokumentów. 

Kalkulator kredytu hipotecznego pozwala na przeprowadzanie wielu kalkulacji z uwzględnieniem różnych scenariuszy, które mogą wynikać np. ze zmiana wysokości dochodów, wyższej wartości nieruchomości czy niższych kosztów związane z koniecznością utrzymania gospodarstwa domowego. Nasz kalkulator określa także przybliżony poziom Twojej zdolności kredytowej, dzięki czemu dowiesz się, jaką maksymalną kwotę możesz pożyczyć przy określonych parametrach.

Porównujemy oferty kredytowe 17 banków

 • Bank Pekao SA
 • Bank Pocztowy
 • mBank
 • Pko Bank Polski
 • BGŻ BNP Paribas
 • Getin Bank
 • ING Bank Śląski
 • Santander Consumer Bank
 • T-mobile Usługi Bankowe
 • Orange Finanse
 • Alior Bank
 • Nest Bank
 • IN Bank
 • Millennium-bank
 • Credit Agricole
 • Plus Bank
 • Raiffeisen Polbank

Najczęstsze pytania dotyczące kredytów hipotecznych

 • Kalkulator kredytu hipotecznego - na jaki cel?

  Zakres informacji niezbędnych dla przeprowadzenia porównania najlepszych kredytów hipotecznych został ograniczony do niezbędnego minimum. Wymagane przez nas dane służą do przeprowadzenia wstępnej analizy zdolności kredytowej i dopasowanie ofert do Twojej bieżącej sytuacji finansowo-ekonomicznej. Na wstępie poprosimy Cię o określenie celu, na który chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny. Możesz wybrać:

  -zakup mieszkania lub domu,
  -zakup działki,
  -budowę domu,
  -inny cel.

  Kiedy określisz już przeznaczenie potencjalnego kredytu hipotecznego powinieneś przedstawić wartość kredytowanej nieruchomości, wysokość posiadanego wkładu własnego (min. 10% wartości nieruchomości) oraz okres spłaty zobowiązania mieszczący się w przedziale od 1 do 35 lat.

 • Kalkulator kredytu hipotecznego - czy potrzebne są dane dotyczące dochodów i wydatków?

  Ważnym elementem pozwalającym oszacować nam Twoją wstępną zdolność kredytową są osiągane każdego miesiąca dochody i koszty związane m.in. z koniecznością spłaty innych zobowiązań i z utrzymaniem gospodarstwa domowego. Na tym etapie zapytamy Cię o:

  aktywne zobowiązania, jak kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe czy ratalne,
  aktywne limity w kartach kredytowych i debety na rachunkach,
  opóźnienia w spłacie rat czy rachunków powyżej 90 dni,
  sumę miesięcznych wydatków w gospodarstwie domowym tj. czynsz, rachunki za prąd, gaz, itp.
  miesięczne dochody netto (na rękę),
  źródło dochodu np. umowa o pracę na czas określony, działalność gospodarcza, emerytura,
  liczbę osób na utrzymaniu,
  informację w jakim banku posiadasz konto osobiste,
  aktywny numer telefonu komórkowego.

  Jeśli masz ochotę, możesz określić swoją płeć, jednak nie jest to warunek konieczny do przeprowadzania kalkulacji. Na końcu poprosimy Cię o akceptację zgód pozwalających przedstawić Ci proponowane oferty. Co ważne, nie wymagamy przedstawiania jakichkolwiek dokumentów potwierdzających przedstawione dane, a kalkulacja przeprowadzana jest za każdym razem bezpłatnie.

 • W jaki sposób przedstawiane są oferty?

  Po wprowadzeniu danych do kalkulatora kredytu hipotecznego przedstawimy Ci listę ofert najlepiej dopasowanych do Twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Oferty poszczególnych banków od razu możesz porównać pod kątem:

  -kwoty do spłaty,
  -oprocentowania,
  -prowizji,
  -rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania (RRSO),
  -wysokości miesięcznej raty.

  Więcej informacji na temat danej propozycji otrzymasz klikając w szczegóły oferty. Udostępniliśmy tam m.in. maksymalną i minimalną kwotę kredytu, wysokość marży kredytowej, stopę WIBOR, wysokość prowizji, maksymalny poziom LTV czy koszty związane z koniecznością wyceny nieruchomości.

  Dodatkowo masz możliwość zmiany kwoty potencjalnego kredytu hipotecznego, okresu spłaty i rodzaju rat (równe, malejące) bez konieczności ponownego wypełniania formularza. Oferty będą dopasowywane do tych samych danych, które zostały wprowadzone wcześniej. Oczywiście, jeśli chcesz zmienić wybrane parametry tj. wysokość dochodów, liczba osób na utrzymaniu czy wysokość miesięcznych obciążeń, to możesz bez problemu przeprowadzić kolejną kalkulację.

  Nad listą ofert zawsze przedstawimy Ci przybliżoną wysokość Twojej zdolności kredytowej, dzięki której dowiesz się na jaką maksymalną kwotę kredytu możesz liczyć. Pamiętaj, że jest to wartość szacunkowa. Każdy bank kieruje się inną polityką oceny ryzyka i dokładny poziom zdolności kredytowej można poznać dopiero po złożeniu wniosku w wybranej instytucji finansowej.

Ocena porównywarki:

Porady na temat kredytów hipotecznych

mężczyzna układający na szali monety a z drugiej strony znak zapytania
30 listopada 2020

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny

Ubiegając się o kredyt na zakup mieszkania lub domu należy wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową, a kluczowym parametrem mającym na nią wpływ są osiągane dochody. Sprawdzamy ile trzeba zarabiać, żeby …

Zobacz więcej
mode domu na dłoniach i worek pieniędzy
8 lutego 2019

Czym jest i jak działa odwrócony kredyt hipoteczny?

Odwrócony kredyt hipoteczny to rozwiązanie adresowane do seniorów, którzy chcieliby otrzymać dodatkowe źródło dochodu w zamian za przekazanie bankowi prawa do nieruchomości po śmierci. W wielu państwach stał się podstawowym …

Zobacz więcej
świnka skarbonka i makieta domu na wadze
21 grudnia 2018

5 sposobów na obniżenie raty kredytu hipotecznego

Większość kredytów hipotecznych podlega zmiennemu oprocentowaniu. Oznacza to, że w przypadku podniesienia stóp procentowych należy przygotować się na wzrost kosztów. Sprawdziliśmy, jak już teraz obniżyć ratę kredytu hipotecznego i zabezpieczyć …

Zobacz więcej

W temacie kredytów ostatnio pisaliśmy

biznesowy uścisk dłoni nad makietą domu
12 lipca 2021

Ubezpieczenie kredytu – czy warto za nie płacić?

Ubezpieczenie kredytu to przede wszystkim zabezpieczenie dla banku - produkt, który zmniejsza ryzyko związane z udzieleniem finansowania. Czasem decyzja o ubezpieczeniu kredytu przyniesie dodatkowe także benefity kredytobiorcy.

Zobacz więcej
klucze i makieta domu na dłoniach kobiety
6 lipca 2021

Kredyt na dom – co warto wiedzieć?

Zakup lub budowa domu to kosztowna inwestycja, która rzadko kiedy jest finansowana z własnej kieszeni. Gdy brakuje środków na jej przeprowadzenie najlepiej jest skorzystać z oferty kredytowej banku. Przed odwiedzeniem placówki danego kredytodawcy, warto jednak bliżej zapoznać się ze specyfiką kredytu na dom.

Zobacz więcej
damska dłoń przekazująca obrączkę na męską dłoń
6 lipca 2021

Kredyt hipoteczny a rozwód – jak uniknąć kłopotów?

Nie bez racji mówi się, że kredyt hipoteczny mocniej wiąże dwoje ludzi niż małżeństwo. Orzeczenie sądowe o rozwodzie nie ma bowiem znaczenia dla kredytodawcy. Dla niego byli małżonkowie nadal wspólnie, solidarnie odpowiadają za spłatę zobowiązania.

Zobacz więcej