Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Ranking lokat bankowych - Maj 2021

Prezentujemy ranking najlepszych lokat dla kwoty 10 000 zł stworzony na podstawie analizy Rankomat. Zestawienie uwzględnia lokaty o różnych okresach – od jednego do dwunastu miesięcy. Dzięki temu z łatwością sprawdzicie czy dłuższy termin lokaty to gwarancja najwyższego zysku.

Mając na uwadze aktualną sytuację gospodarczą trudno spodziewać się wzrostu stóp procentowych w najbliższym czasie, a co za tym, idzie wzrostu oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych. Nie oznacza to jednak, że banki odpuszczą walkę o uwagę i portfele klientów w tym obszarze. Są ku temu co najmniej dwa powody.

Po pierwsze, nie pozwala na to otoczenie konkurencyjne, dzięki czemu na rynku cyklicznie pojawiają się oferty promocyjne gwarantujące ponadprzeciętne oprocentowanie. Po drugie, banki muszą liczyć się z potencjalnym odpływem kapitału w kierunku oferujących wyższą stopę zwrotu obligacji skarbowych czy funduszy inwestycyjnych. Aby sięgnąć po najwyższe odsetki korzystając z tradycyjnych lokat, należy bardzo dobrze przyjrzeć się warunkom i parametrom poszczególnych depozytów.

Najlepsze lokaty terminowe – założenia rankingu

Z myślą o osobach oczekujących zwartej informacji oraz czytelnego komentarza, prześwietliliśmy po trzy najbardziej dochodowe lokaty o różnym okresie zapadalności – od dwumiesięcznych do trzyletnich. Stopa procentowa komunikowana jest zawsze w skali roku, a kwota zysku każdorazowo obliczana jest dla wsadu w wysokości 10 000 zł.

Wynik szacujemy w oparciu o rok kalendarzowy liczący 365 dni. W zestawieniu znajdują się zarówno propozycje związane z założeniem samej lokaty, jak i te wymagające spełniania dodatkowych warunków. Nie prezentujemy depozytów oferujących oprocentowanie niższe, niż 0,50% w skali roku.

Najlepsze lokaty dwumiesięczne

Pierwsze miejsce w obszarze depozytów dwumiesięcznych należy do lokaty Witaj w Kasie, która znajduje się w ofercie Kasy Stefczyka. Depozyt charakteryzuje oprocentowanie stałe wynoszące 2,20% w skali roku. Proponowana stawka przekłada się na zysk netto w wysokości 29,29 zł. Minimalna kwota wsadu to 300 zł, a maksymalna to 50 000 zł. Z lokaty skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci Kasy Stefczyka. Depozyt założyć można przez system bankowości elektronicznej, przez infolinię lub bezpośrednio w oddziale.

nowy
klient
Zakres kwoty:
300 - 50 000
Oprocentowanie:
Procent
2,20 %
Okres:
2 mies.
Szczegóły oferty

Na drugim miejscu znalazła się Lokata Mobilna Na Start oferowana przez Getin Bank. Depozyt wyróżnia oprocentowanie stałe na poziomie 2,00% w skali roku. Proponowana stawka przekłada się na zysk netto w wysokości 26,63 zł. Minimalna kwota lokaty wynosi 500 zł, a maksymalna to 10 000 zł. Depozyt dostępny jest wyłącznie przez bankowość mobilną. Oferta adresowana do nowych klientów Getin Banku.

nowy
klient
Zakres kwoty:
500 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
2 %
Okres:
2 mies.
Szczegóły oferty

Trzecie miejsce zajmuje Lokata Mobilna Na Start, ale tym razem oferowana przez Noble Bank. Depozyt charakteryzuje oprocentowanie stałe na poziomie 2,00% w skali roku. Proponowana stawka przekłada się na zysk netto w wysokości 26,63 zł. Minimalna kwota lokaty wynosi 500 zł, a maksymalna to 10 000 zł. Depozyt dostępny jest wyłącznie przez bankowość mobilną. Oferta adresowana do nowych klientów Getin Banku.

nowy
klient
Zakres kwoty:
500 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
2 %
Okres:
2 mies.
Szczegóły oferty

Najlepsze lokaty trzymiesięczne

Na pierwszym miejscu depozytów kwartalnych znalazła się Nest Lokata Witaj oferowana przez Nest Bank. Propozycja skierowana jest wyłącznie do nowych klientów. Z depozytu skorzystać można w przeciągu trzydziestu dni od założenia konta osobistego. Oprocentowanie lokaty wynosi 1,50% w skali roku. Odsetki wypłacane są jednorazowo w dniu zapadalności lokaty, a zysk netto z depozytu wynosi 29,96 zł. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 1 000 zł do 10 000 zł. Lokata wymaga założenie konta osobistego, ale otwarcie i prowadzenie rachunku w Nest Banku jest bezwarunkowo bezpłatne.

nowy
klient
Zakres kwoty:
1 000 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
1,50 %
Okres:
3 mies.
Szczegóły oferty

Drugie miejsce należy się ofercie Banku Ochrony Środowiska z e-lokatą na Plusie. Jej oprocentowanie wynosi 1% w skali roku. W przeliczeniu to 19, 97 zł zysku „do kieszeni”. Oferta jest skierowana wyłącznie dla nowych klientów. Aby skorzystać z tej lokaty nie trzeba mieć aktywnego konta w BOŚ. Minimalna kwota wsadu wynosi 1 000 zł, a maksymalna kwota to 20 000 zł.

nowy
klient
Zakres kwoty:
1 000 - 20 000
Oprocentowanie:
Procent
1 %
Okres:
3 mies.
Szczegóły oferty

Trzecie miejsce należy się ofercie Lokaty dla nowych klientów przygotowanej przez mBank. Podobnie jak w przypadku propozycji BOŚ można uzyskać 1% w sali roku. Jak sama nazwa wskazuje – dedykowana jest dla nowych klientów. Plusem oferty jest to, że lokatę można założyć zarówno z oddziale mBanku, jak również online. Minusem jest maksymalna kwota wsadu – jedynie do 10 000 zł.

nowy
klient
Zakres kwoty:
500 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
1 %
Okres:
3 mies.
Szczegóły oferty

Najlepsze lokaty sześciomiesięczne

W kategorii depozytów sześciomiesięcznych pierwsze miejsce zdobył Nest Bank z Lokatą Witaj. Z oferty skorzystać można w ciągu 30 dni od założenia konta osobistego. Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w okresie do 60 dni od założenia lokaty zapewnią wpływy na Nest Konto w kwocie min. 1 000 zł tytułem wynagrodzenia, emerytury, renty lub świadczenia Rodzina 500+.

Oprocentowanie sięgające 1,50% w skali roku zapewni posiadaczowi depozytu 59,92 zł zysku „na rękę”. Odsetki wypłacane są jednorazowo w dniu zapadalności lokaty. Niestety, maksymalna kwota wsadu to tylko 10 000 zł.

nowy
klient
Zakres kwoty:
1 000 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
1,50 %
Okres:
6 mies.
Szczegóły oferty

Drugie miejsce należy do Lokaty standardowej oferowanej przez estoński Inbank. Depozyt zwraca uwagę oprocentowaniem stałym w wysokości 0,80% w skali roku. Proponowana stawka gwarantuje zysk na poziomie 32,40 zł. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 5 000 do 50 000 zł, ale pojedynczy klient może założyć kilka lokat, których łączne saldo nie przekroczy 400 000 zł. Depozyt skierowany jest do nowych i obecnych klientów Inbanku i można złożyć go wyłącznie online. Za bezpieczeństwo zdeponowanych środków odpowiada estońska wersja BFG.

Zakres kwoty:
5 000 - 50 000
Oprocentowanie:
Procent
0,80 %
Okres:
6 mies.
Szczegóły oferty

Trzecie  miejsce należy do lokaty oferowanej przez bank Plus Bank. Depozyt oferuje oprocentowanie w wysokości 0,65% w skali roku. Proponowana stawka gwarantuje zysk na poziomie 25,96 zł. Z oferty skorzystać można od kwoty 1 000 zł – bank nie określił maksymalnego limitu lokaty. Depozyt skierowany jest do nowych i obecnych klientów Plus Banku. Lokata dostępna jest online, przez infolinię i w oddziale. Niewymagane jest zakładanie konta osobistego.

Zakres kwoty:
od 1 000
Oprocentowanie:
Procent
0,65 %
Okres:
6 mies.
Szczegóły oferty

W obszarze lokat półrocznych znajduje się także Lokata Powitalna 1, 2, 3%, z której skorzystać mogą byli klienci Idea Banku. Najwyższa stawka jest jednak dostępna po spełnieniu szeregu dodatkowych warunków. Szczegóły opisaliśmy w tym miejscu.

nowy
klient
Zakres kwoty:
500 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
3 %
Okres:
6 mies.
Szczegóły oferty

Najlepsze lokaty roczne

Pierwsze miejsce w obszarze depozytów rocznych należy do Lokaty terminowej z oprocentowaniem stałym, która znajduje się w ofercie Kasy Stefczyka. Depozyt charakteryzuje oprocentowanie wynoszące 1,00% w skali roku. Proponowana stawka przekłada się na zysk netto w wysokości 79,89 zł. Minimalna kwota wsadu to 300 zł, a maksymalna to 200 000 zł. Z lokaty skorzystać mogą nowi i dotychczasowi klienci Kasy Stefczyka. Depozyt założyć można przez system bankowości elektronicznej, przez infolinię lub bezpośrednio w oddziale. Wymagane jest posiadanie konta osobistego prowadzonego przez Kasę Stefczyka.

Zakres kwoty:
300 - 200 000
Oprocentowanie:
Procent
1 %
Okres:
12 mies.

Drugie miejsce w rankingu lokat rocznych należy do Lokaty standardowej oferowanej przez estoński Inbank. Depozyt zwraca uwagę oprocentowaniem stałym w wysokości 1% w skali roku. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 5 000 do 50 000 zł, ale pojedynczy klient może założyć kilka lokat, których łączne saldo nie przekroczy 400 000 zł. Depozyt skierowany jest do nowych i obecnych klientów Inbanku i można złożyć go wyłącznie online. Za bezpieczeństwo zdeponowanych środków odpowiada estońska wersja BFG.

Zakres kwoty:
5 000 - 50 000
Oprocentowanie:
Procent
1 %
Okres:
12 mies.
Szczegóły oferty

Trzecie miejsce w kategorii depozytów rocznych należy do lokaty oferowanej przez BOŚ Bank. Depozyt charakteryzuje stałe oprocentowanie w wysokości 0,80% w skali roku. To łącznie 64,80 zł zysku. Minimalna kwota wsadu na lokacie musi wynosić 1 000 zł. Z oferty EKOlokaty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci banku, ale wymagane jest również aktywne korzystanie z konta osobistego. Maksymalna kwota do zdeponowania na lokacie to 200 000 zł.

Zakres kwoty:
od 1 000
Oprocentowanie:
Procent
0,80 %
Okres:
12 mies.
Szczegóły oferty

Naszym zdaniem

Banki w dalszym ciągu pozostają w trendzie obniżania oprocentowania depozytów. Wystarczy wspomnieć, że najlepsza na rynku lokata roczna gwarantuje niecałe 80 zł odsetek netto przy zaangażowanym kapitale w wysokości 10 000 zł. W dalszym ciągu najlepszy zysk zapewniają depozyty kwartalne, gdzie sięgnąć można po stawkę równą 2,10% w skali roku.

Mając na uwadze skokowy wzrost inflacji oraz podatek Belki żadna z przedstawionych lokat nie pozwala cieszyć się stopą zwrotu zapewniającą rzeczywisty zysk. W tej sytuacji warto szukać depozytów pozwalających w jak największym stopniu niwelować negatywny efekt rosnących cen.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking kredytów hipotecznych

Advertisement

Advertisement