Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 17:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Ranking lokat bankowych - Styczeń 2022

Prezentujemy ranking najlepszych lokat dla kwoty 10 000 zł stworzony na podstawie analizy Rankomat. Zestawienie uwzględnia lokaty o różnych okresach – od jednego do dwunastu miesięcy. Dzięki temu z łatwością sprawdzicie czy dłuższy termin lokaty to gwarancja najwyższego zysku.

Najlepsze lokaty terminowe – założenia rankingu

Z myślą o osobach oczekujących zwartej informacji oraz czytelnego komentarza, prześwietliliśmy po trzy najbardziej dochodowe lokaty o różnym okresie zapadalności – od dwumiesięcznych do trzyletnich. Stopa procentowa komunikowana jest zawsze w skali roku, a kwota zysku każdorazowo obliczana jest dla wsadu w wysokości 10 000 zł.

Wynik szacujemy w oparciu o rok kalendarzowy liczący 365 dni. W zestawieniu znajdują się zarówno propozycje związane z założeniem samej lokaty, jak i te wymagające spełniania dodatkowych warunków. Nie prezentujemy depozytów oferujących oprocentowanie równe bądź niższe niż 0,50% w skali roku.

Najlepsze lokaty dwumiesięczne

Pierwsze miejsce w obszarze depozytów dwumiesięcznych zajęła Lokata Mobilna Na Start oferowana przez Getin Bank. Depozyt wyróżnia oprocentowanie stałe na poziomie 2,00% w skali roku. Proponowana stawka przekłada się na zysk netto w wysokości 26,63 zł. Minimalna kwota lokaty wynosi 500 zł, a maksymalna to 10 000 zł. Depozyt dostępny jest wyłącznie przez bankowość mobilną. Oferta adresowana do nowych klientów Getin Banku.

nowy
klient
Zakres kwoty
500 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
2 %
Okres
2 mies.
Szczegóły oferty

Drugie miejsce zajmuje Lokata Mobilna Na Start, ale tym razem oferowana przez Noble Bank. Depozyt charakteryzuje oprocentowanie stałe na poziomie 2,00% w skali roku. Proponowana stawka przekłada się na zysk netto w wysokości 26,63 zł. Minimalna kwota lokaty wynosi 500 zł, a maksymalna to 10 000 zł. Depozyt dostępny jest wyłącznie przez bankowość mobilną. Oferta adresowana do nowych klientów Noble Banku.

Z racji braku innych ofert spełniających nasze kryteria, w tym miesiący zdecydowaliśmy się nie przyznawać trzeciego miejsca w w kategorii lokat dwumiesięcznych.

Najlepsze lokaty trzymiesięczne

Na pierwszym miejscu depozytów kwartalnych znalazła się Nest Lokata Witaj oferowana przez Nest Bank. Propozycja skierowana jest wyłącznie do nowych klientów. Z depozytu skorzystać można w przeciągu trzydziestu dni od założenia konta osobistego. Oprocentowanie lokaty wynosi 2% w skali roku. Odsetki wypłacane są jednorazowo w dniu zapadalności lokaty, a zysk netto z depozytu wynosi 39,95 zł. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 1 000 zł do 10 000 zł. Lokata wymaga założenie konta osobistego, ale otwarcie i prowadzenie rachunku w Nest Banku jest bezwarunkowo bezpłatne.

nowy
klient
Zakres kwoty
1 000 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
2 %
Okres
3 mies.
Szczegóły oferty

Drugie miejsce w obszarze lokat kwartalnych należy do Lokaty Standardowej oferowanej przez estoński Inbank. Depozyt zachęca oprocentowaniem na poziomie 1,6% w skali roku. Oferta skierowana jest zarówno do nowych, jak i obecnych klientów. Dopuszczalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 5 000 do 50 000 zł. Lokatę można założyć wyłącznie online. Za bezpieczeństwo zdeponowanych środków odpowiada estońska wersja BFG.

Zakres kwoty
5 000 - 50 000
Oprocentowanie:
Procent
1,80 %
Okres
3 mies.
Szczegóły oferty

Trzecie miejsce należy się ofercie Lokaty na nowe środki przygotowanej przez Getin Bank. Na tym depozycie można zyskać 1% w sali roku, co przekłada się na 19,97 zł czystego zysku. Lokata ta adresowana jest zarówno do nowych, jak i aktualnych klientów banku. Plusem oferty jest to, że lokatę można założyć zarówno z oddziale Getin Banku, jak również online i telefonicznie. Minimalna kwota wsadu wynosi 500 zł, a maksymalna nawet 180 000 zł!

Zakres kwoty
500 - 180 000
Oprocentowanie:
Procent
1 %
Okres
3 mies.
Szczegóły oferty

Najlepsze lokaty sześciomiesięczne

W kategorii depozytów sześciomiesięcznych pierwsze miejsce zdobył Nest Bank i jego Lokata Witaj. Depozyt oferuje oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku. Proponowana stawka gwarantuje zysk na poziomie 159,78 zł. Z oferty skorzystać można w ciągu 30 dni od założenia konta osobistego. Promocyjne oprocentowanie dostępne jest dla osób, które w okresie do 60 dni od założenia lokaty zapewnią wpływy na Nest Konto w kwocie min. 1 000 zł tytułem wynagrodzenia lub zapewnią wpływ na BIZnest Konto (min. 6 000 zł) oraz dokonają z niego płatności do ZUS/US.

Dopuszalna kwota lokaty mieści się w przedziale od 1 000 zł do 10 000 zł. Depozyt skierowany jest wyłącznie do nowych klientów banku i można go otworzyć jedynie online. W przypadku tej lokaty wymagane jest także posiadanie konta osobistego.

nowy
klient
Zakres kwoty
1 000 - 10 000
Oprocentowanie:
Procent
4 %
Okres
6 mies.
Szczegóły oferty

Drugie miejsce należy do lokaty Witaj w Kasie oferowanej przez Kasę Stefczyka. Oprocentowanie sięgające 2,40% w skali roku zapewni posiadaczowi depozytu 95,87 zł zysku „na rękę”. Odsetki wypłacane są jednorazowo w dniu zapadalności lokaty, a kwota wsadu może wynieść  do 300 zł do 50 000 zł.

Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla nowych klientów Kasy Stefczyka, lokatę można założyć online, telefonicznie lub bezpośrednio w placówce.

nowy
klient
Zakres kwoty
300 - 50 000
Oprocentowanie:
Procent
2,40 %
Okres
6 mies.
Szczegóły oferty

Trzecie miejsce należy do Lokaty standardowej oferowanej przez estoński Inbank. Depozyt zwraca uwagę oprocentowaniem stałym w wysokości 1,8% w skali roku. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 5 000 do 50 000 zł. Depozyt skierowany jest do nowych i obecnych klientów Inbanku i można złożyć go wyłącznie online. Za bezpieczeństwo zdeponowanych środków odpowiada estoński odpowiednik BFG.

Zakres kwoty
5 000 - 50 000
Oprocentowanie:
Procent
2 %
Okres
6 mies.
Szczegóły oferty

Najlepsze lokaty roczne

Pierwsze miejsce w rankingu lokat rocznych należy do Lokaty standardowej oferowanej przez estoński Inbank. Depozyt zwraca uwagę oprocentowaniem stałym w wysokości 2,10% w skali roku. Akceptowalna kwota wsadu mieści się w przedziale od 5 000 do 50 000 zł. Depozyt skierowany jest do nowych i obecnych klientów Inbanku i można złożyć go wyłącznie online. Za bezpieczeństwo zdeponowanych środków odpowiada estońska wersja BFG.

Zakres kwoty
5 000 - 50 000
Oprocentowanie:
Procent
2,30 %
Okres
12 mies.
Szczegóły oferty

Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła Lokata na nowe środki z oprocentowaniem stałym, która znajduje się w ofercie Getin Banku. Depozyt oferuje oprocentowanie wynoszące 2% w skali roku. Proponowana stawka przekłada się na zysk netto w wysokości 159,78 zł. Minimalna kwota wsadu to 500 zł, a maksymalna to 180 000 zł. Z lokaty skorzystać mogą nowi i dotychczasowi klienci Getin Banku. Depozyt założyć można przez system bankowości elektronicznej, przez infolinię lub bezpośrednio w oddziale. Wymagane jest posiadanie konta osobistego prowadzonego przez Getin Bank.

Zakres kwoty
500 - 180 000
Oprocentowanie:
Procent
2 %
Okres
12 mies.
Szczegóły oferty

Trzecie miejsce z zestawieniu lokat rocznych należy do Lokaty na nowe środki z oprocentowaniem stałym, która znajduje się w ofercie Noble Banku. Depozyt ten zapewnia oprocentowanie wynoszące 2% w skali roku, co oznacza zysk netto w wysokości 159,78 zł. Minimalna kwota takiej lokaty to 500 zł, a maksymalna to 180 000 zł. Depozyt skierowany jest zarówno do nowych, jak i do dotychczasowych klientów Noble Banku. Lokatę na nowe środki założyć można przez system bankowości elektronicznej, przez infolinię lub bezpośrednio w oddziale. Jedocześnie wymagane jest posiadanie konta osobistego prowadzonego przez Noble Bank.

Naszym zdaniem

Banki w dalszym ciągu pozostają w trendzie obniżania oprocentowania depozytów. Wystarczy wspomnieć, że najlepsza na rynku lokata półroczna gwarantuje niecałe 120 zł odsetek netto przy zaangażowanym kapitale w wysokości 10 000 zł.

Mając na uwadze skokowy wzrost inflacji oraz podatek Belki żadna z przedstawionych lokat nie pozwala cieszyć się stopą zwrotu zapewniającą rzeczywisty zysk. W tej sytuacji warto szukać depozytów pozwalających w jak największym stopniu niwelować negatywny efekt rosnących cen.

 

Czytaj też: Ranking kredytów gotówkowych

Czytaj też: Ranking kredytów hipotecznych

Advertisement

Advertisement