Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 9:00 - 19:00
Zadzwoń 22 270 00 00

Kredyt gotówkowy - ranking kredytów gotówkowych wrzesień 2023

 • Porównaj kredyty gotówkowe online w 16 bankach bez wychodzenia z domu.
 • Sprawdź najlepsze kredyty gotówkowe za pomocą naszego kalkulatora.
 • Wybierz dobry i tani kredyt gotówkowy online w 2 min.
 • Alior Bank
 • Credit Agricole
 • mBank
 • PKO Bank Polski
 • Santander Consumer Bank
 • BNP Paribas Bank Polska
 • ING Bank Śląski
 • Millenium Bank
 • Bank Pekao SA

Ranking kredytów gotówkowych - wrzesień 2023

Poznaj aktualnie najkorzystniejsze oferty przygotowane we współpracy banków z ekspertami Rankomat

Pierwsze miejsce w rankingu kredytów gotówkowych należy do oferty banku Citi Handlowy. Za udzielenie pożyczki gotówkowej online nie jest pobierana prowizja, a oprocentowanie nominalne ustalono na poziomie 9,29% w skali roku. Maksymalna kwota, na jaką można zaciągnąć to zobowiązanie wynosi 150.000 zł. Decydując się na pożyczkę gotówkową w Citi Handlowym na kwotę 25.000 zł z 48 miesięcznym okresem spłaty trzeba przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 625,57 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Drugie miejsce należy do Pożyczki Ekspresowej, która oferowana jest przez Bank Peako S.A. Zaciągając to zobowiązanie na kwotę 25.000 zł z 4-letnim okresem spłaty trzeba przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 651,61 zł. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie finansowania, a oprocentowanie nominalne ustalone zostało na poziomie 11,45% w skali roku. Maksymalna kwota Pożyczki Ekspresowej to 250.000 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

 

Trzecie miejsce w rankingu kredytów gotówkowych należy do oferty mBanku. Oprocentowanie nominalne opisywanego kredytu wynosi 14,49% w skali roku. Prowizja za udzielenie finansowania została ustalona na poziomie 3,74%. Maksymalna kwota kredytu to 29.999,00 zł. Wybierając kredyt gotówkowy w mBanku na kwotę 25.000 zł z 48 miesięcznym okresem spłaty trzeba przygotować się na miesięczną ratę w wysokości 715,10 zł.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

 

 

Advertisement

Jak wybrać kredyt gotówkowy krok po kroku?

01.
Formularz
Wypełnij formularz
Podaj interesujące Cię parametry kredytu oraz powiedz nam coś o sobie i swoich finansach. Na podstawie podanych przez Ciebie danych nasz algorytm oceni Twoją orientacyjną zdolność kredytową.
02.
Poznaj oferty
Poznaj oferty kredytów
Do posiadanej przez Ciebie zdolności kredytowej dopasujemy aktualne oferty kredytów, spełniające wybrane przez Ciebie kryteria. Spersonalizowany ranking będzie widoczny od razu po wypełnieniu formularza.
03.
Odbierz telefon
Odbierz telefon od doradcy
W ostatecznym wyborze oferty pomoże Ci nasz doradca, który – jeśli wyrazisz na to zgodę – może zadzwonić do Ciebie nawet w ciągu piętnastu minut od otrzymania propozycji kredytów. Nasz konsultant chętnie odpowie także na wszystkie Twoje ewentualne pytania.
04.
Złóż wniosek
Złóż wniosek o kredyt
W zależności od wybranej oferty kredytu, nasz doradca złoży z Tobą wniosek o kredyt online lub połączy Cię z konsultantem banku, z którym dopełnisz pozostałych formalności kredytowych.

Przykładowe porównanie kredytów gotówkowych

Dlaczego warto wybrać kredyt z naszą pomocą?

Kobieta przed komputerem

Podajesz tylko niezbędne dane

 • Prosimy wyłącznie o informacje potrzebne do właściwego dopasowania ofert kredytów do Twoich potrzeb.
 • Nie pytamy o dane wrażliwe.
 • Twoje dane są w pełni chronione.

W dobrze odpowiedniego kredytu pomoże Ci konsultant

 • Po wypełnieniu formularza online, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant.
 • Nasz pracownik odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże Ci w ostatecznym dopasowaniu oferty.
 • Konsultant będzie służył wsparciem praktycznie do końca procesu wnioskowania o kredyt.
Kobieta z telefonem
Sprawdzone oferty

Prezentujemy jedynie sprawdzone oferty

 • Regularnie aktualizujemy oferty kredytów widoczne na naszej stronie.
 • Współpracujemy wyłącznie z rzetelnymi instytucjami finansowymi.
 • Pomożemy Ci znaleźć kredyt z niską ratą i znacznie obniżyć miesięczne koszty takiego zobowiązania.

Porównanie i dopasowanie kredytu są darmowe

 • Z pomocą naszego kalkulatora bezpłatnie dokonasz oceny swojej zdolności kredytowej.
 • Nie zapłacisz ani złotówki za przedstawienie aktualnych propozycji banków.
 • Możesz bez opłat korzystać z naszej pomocy tak często, jak tego potrzebujesz.
Skarbonka
Porównywarka na ekranie

Skorzystanie z porównywarki nie jest zobowiązujące

 • W każdej chwili możesz wycofać się z procesu ubiegania się o kredyt za naszym pośrednictwem.
 • Rezygnacja z wnioskowania o kredyt nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami.
 • Nie będziemy „nękać” Cię telefonami, jeśli rozmyślisz się z wnioskowania o kredyt.

Poradnik kredytobiorcy

Ekspert rankomat

Ekspert porównywarki Finanse.rankomat.pl

Jak skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego? Czy mogę samodzielnie ocenić swoją orientacyjną zdolność kredytową? Jakie dokumenty dołączyć do wniosku o kredyt gotówkowy przez internet? Na czym polega Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)? Eksperci rankomat.pl przedstawiają krótki poradnik dla osób wnioskujących o kredyt gotówkowy przez internet i nie tylko.
Zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa – jak ją ocenić?

Podstawą otrzymania kredytu gotówkowego jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. W ocenie tego parametru banki biorą pod uwagę różne elementy. Jednym z podstawowych czynników branych pod uwagę w procesie oceny zdolności kredytowej jest miesięczna wysokość dochodów klienta. Dochody te muszą być na tyle wysokie, aby bez problemu pokryć zarówno codzienne koszty życia wnioskującego, jak i ratę kredytu gotówkowego, o który się on ubiega. Co ważne, kluczowa jest nie tylko wysokość dochodu, ale także jego stabilność. Z tego względu, osoby pracujące na podstawie umowy o pracę są w tym przypadku w nieco lepszej sytuacji niż pozostali – umowę o pracę trudniej jest bowiem rozwiązać. Kolejny element oceny zdolności kredytowej to miesięczne wydatki potencjalnego kredytobiorcy. W tym przypadku bank weźmie pod uwagę kwestie takie jak np. miesięczne rachunki za media czy opłaty wynikające z posiadanych już pożyczek. Im mniejsze wydatki klienta w tym obszarze, tym lepiej dla jego zdolności kredytowej. W ocenie zdolności kredytowej klienta ważne są także jego stan cywilny oraz liczba dzieci na utrzymaniu. Inaczej będzie wyglądała więc zdolność kredytowa osoby żyjącej w pojedynkę, a inaczej kogoś, kto ma na utrzymaniu najbliższych. Im mniejsze koszty utrzymania rodziny przedstawi klient, tym większe będą jego szanse na kredyt online. Ważnym elementem oceny zdolności kredytowej jest także wiek klienta. W lepszej sytuacji są tutaj osoby młode, ponieważ ich potencjalna aktywność zawodowa będzie dużo dłuższa niż w przypadku osób starszych, dlatego takie osoby mają większe szanse na kredyt gotówkowy. Można więc założyć, że dają oni większą szanse na spłatę kredytu gotówkowego w terminie niż seniorzy. Tym samym bank wyżej oceni ich zdolność kredytową i łatwiej przyzna kredyt gotówkowy. Wypełniając formularz na naszej stronie otrzymujesz orientacyjny wynik Twojej zdolności kredytowej. Dzięki temu, jeszcze przed złożeniem wniosku w konkretnym banku, sprawdzisz na jaki kredyt gotówkowy online możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że ostateczna ocena zdolności kredytowej, jak i decyzja o przyznaniu finansowanie zależy od banku, w którym ubiegasz się o kredyt gotówkowy online. Najlepszą ofertę kredytu znajdziesz w porównywarce. Zapytaj o kredyt online naszych ekspertów.

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kalkulator kredytów gotówkowych – jak działa nasze narzędzie?

Osoby poszukujące kredytu (pożyczka gotówkowa) mają do wyboru całą gamę produktów dostępnych w bankach komercyjnych. Z tego względu samodzielne porównanie propozycji kredytowych i wybór tej właściwej, mogą okazać się zajęciem nie tylko skomplikowanym, ale i czasochłonnym. Proces ten można jednak usprawnić, korzystając z kalkulatora kredytów gotówkowych i sprawdzając ranking kredytów gotówkowych. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo porównasz i wybierzesz kredyt gotówkowy.  Podstawą działania kalkulatora kredytów gotówkowych w naszym serwisie jest ocena zdolności kredytowej klienta. Parametr ten ocenia się w oparciu o takie dane jak wysokość dochodu wnioskującego o kredyt gotówkowy, jego miesięczne zobowiązania finansowe, aktualny wiek itp. Na podstawie tych informacji algorytm jest w stanie dopasować do danej osoby najlepszą ofertę kredytu , która nie przekroczy jest możliwości finansowych.   Znając maksymalną kwotę zobowiązania, na jaką pozwala zdolność kredytowa klienta, nasz system jest w stanie przedstawić Ci najlepszą ofertę kredytu , która jest w zasięgu Twoich możliwości finansowych. Tym samym nie tracisz więc czasu składając wniosek np. w banku, gdzie Twoje szanse na uzyskanie finansowania są bardzo niskie.  Po dokonaniu kalkulacji możesz liczyć na pomoc naszego konsultanta, który zadzwoni do Ciebie i pomoże Ci wybrać kredyt gotówkowy. Nasz pracownik odpowie także na Twoje ewentualne pytania. Następnie wspólnie z nim wypełnisz ostateczny wniosek o kredyt gotówkowy online lub zostaniesz przekierowany do pracownika banku, z którym dopełnisz wymaganych formalności kredytowych.  Po złożeniu wniosku pozostaje Ci już tylko oczekiwać na decyzję kredytową banku, podpisać umowę oraz cieszyć się wypłaconymi środkami z kredytu gotówkowego. Najlepszą ofertę kredytu znajdziesz w porównywarce. Zapytaj o kredyt naszych ekspertów. Wybierz najtańszy kredyt gotówkowy online w 3 min. sprawdzając ranking kredytów gotówkowych! 

Parametry kredytu

Parametry kredytu, czyli pojęcia które musisz znać

Z kredytami gotówkowymi wiąże się kilka ważnych pojęć, które trzeba znać, aby dokładnie porównać dostępne na rynku oferty i bezpiecznie pożyczyć pieniądze. Biorąc kredyt gotówkowy to musisz wiedzieć: 

 • Całkowita kwota kredytu gotówkowego – jest to suma wszystkich środków finansowych, jakie bank udostępnia do dyspozycji kredytobiorcy. 
 • Całkowity koszt kredytu gotówkowego – jest to suma wszystkich opłat, jakie ponosi klient w związku z uruchomieniem kredytu gotówkowego. Wliczają się tutaj zatem zarówno odsetki, prowizja czy marża banku, jak i np. opłata za rozpatrzenie wniosku. 
 • Całkowita kwota do zwrotu – jest to suma całkowitej kwoty kredytu gotówkowego oraz całkowitego kosztu kredytu gotówkowego. 
 • Marża – jest to wynagrodzenie, jakie pobiera bank z tytułu udzielenia kredytu gotówkowego klientowi; stanowi składową część oprocentowania kredytu gotówkowego. Wysokość marży kredytu gotówkowego można negocjować. 
 • Oprocentowanie kredytu gotówkowego – Główny koszt, który wpływa na kredyt gotókowy, na jego podstawie obliczane są odsetki. Na oprocentowanie kredytu gotówkowego składa się z marża banku oraz tzw. stawka referencyjna (najczęściej WIBOR). Kredyt gotówkowy może mieć oprocentowanie stałe (kredyt gotówkowy i jego rata kredytu nie zmienia się przez cały okres trwania umowy) lub zmienny (wysokość raty zmienia się w raz z podwyższeniem lub obniżeniem stóp procentowych). 
 • WIBOR – stawka referencyjna, określająca wysokość oprocentowania dla pożyczek, udzielanych sobie nawzajem przez banki.  
 • Referencyjna stopa procentowa – wpływa m.in. na wysokość stawki WIBOR, jej wysokość ustalana jest przez Radę Polityki Pieniężnej. Obniżenie wartości referencyjnej stopy procentowej prowadzi do obniżenia oprocentowania kredytu gotówkowego, a tym samym zmniejszenia wysokości miesięcznej raty. Podniesienie referencyjnej stopy procentowej prowadzi natomiast do wzrostu kosztu kredytów gotówkowych. 
 • Odsetki – to koszt, jaki płaci kredytobiorca za korzystanie z udostępnionych przez bank środków finansowych. 
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – jest to całkowity koszt kredytu gotówkowego w ujęciu rocznym. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wyrażone jest jako wartość procentowa. Znajomość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) może pomóc podjąć decyzję który kredyt gotówkowy lub pożyczkę wybrać.
 • Rata kredytu gotówkowego –  to część kwoty, jaką zwraca się do banku w ramach spłaty zaciągniętego kredytu gotówkowego. Rata kredytu gotówkowego składa się z części kapitałowej oraz odsetkowej. 
 • Ubezpieczenie kredytu gotówkowego – dodatkowe rozwiązanie, które ma zabezpieczyć kredytobiorcę na wypadek zdarzeń losowych, uniemożliwiających mu terminową spłatę zadłużenia. 
 • Wakacje kredytowe – rozwiązanie stosowane w przypadku przejściowych problemów kredytobiorcy związanych ze spłatą kredytu gotówkowego. Zwykle polegają one na zawieszeniu spłaty kredytu gotówkowego na określony czas.  

Znajomość powyższych pojęć pozwoli Ci skutecznie porównać koszty identycznego kredytu gotówkowego w różnych bankach i wybrać ten najbardziej korzystny finansowo. Wybierz najtańszy kredyt gotówkowy online w 3 min.! Biorąc kredyt gotówkowy możesz być spokojny bo nasi konsultanci zawsze Ci pomogą.

Wybór oferty

Wybór oferty, czyli jak porównać i mądrze pożyczyć pieniądze?

Wybór kredytu gotówkowego powinien zostać poprzedzony dokładnym porównaniem ofert różnych banków. Dzięki temu będziesz w stanie wybrać nie tylko najbardziej korzystane finansowo rozwiązanie, ale też kredyt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.   Aby skutecznie porównać kredyt gotówkowy, należy pod uwagę wziąć przede wszystkim takie elementy jak: 

 • całkowity koszt zobowiązania,
 • oprocentowanie kredytu gotówkowego,
 • konieczność skorzystania z dodatkowych produktów, np. konta osobistego,
 • wysokość miesięcznej raty kredytu gotówkowego. 

Dodatkowo, każdy wnioskujący o kredyt gotówkowy może mieć także inne oczekiwania np. co do formy wnioskowania o kredyt czy sposobu zawarcia umowy. Porównując kredyty, warto więc sprawdzić szczegóły każdej z ofert i ocenić, czy wpisują się one Twoje preferencje.  Z uwagi na powyższe, samodzielnie porównanie ofert może więc być nie tylko męczące, ale i czasochłonne. Dlatego warto skorzystać z gotowych narzędzi, takich jak nasz kalkulator kredytu gotówkowego, który pomoże wybrać najlepszy kredyt gotówkowy. Przed wyborem kredytu gotówkowego warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych, który podpowie jaki kredyt gotówkowy wziąć.

 • Wypełniając formularz na naszej stronie, otrzymasz orientacyjny wynik posiadanej zdolności kredytowej. Na tej podstawie dopasujemy odpowiednie dla Ciebie zestawienie kredytów gotówkowych, dzięki czemu nie stracisz czasu na przeglądanie ofert, które nie odpowiadają Twoim potrzebom.  

Każdą z wybranych dla Ciebie propozycji prezentujemy w taki sposób, abyś mógł szybko ocenić, który bank oferuje Ci najtańsze rozwiązanie. Dzięki naszemu kalkulatorowi uzyskasz m.in. informacje o kosztach kredytu gotówkowego oraz wysokości oprocentowania. W przedstawionych przez nas ofertach znajdziesz także przewidywaną wysokość miesięcznej raty oraz poznasz pozostałe szczegóły danego zobowiązania.  Zaprezentowany przez nas ranking kredytów gotówkowych znacznie ułatwi i przyspieszy wybór kredytu gotówkowego. Nasz ranking kredytów gotówkowych jest aktualizowany codziennie, dzięki temu możesz być pewny, że znajdziesz najlepszy kredyt gotówkowy. Dodatkowo, uzyskasz pomoc konsultanta, który zbada Twoje potrzeby finansowe i doradzi Ci jaki kredyt gotówkowy wybrać. Jeśli masz jakieś pytania, możesz zadać je naszemu doradcy, a on na pewno nie pozostawi Cię bez odpowiedzi! Najlepszą ofertę kredytu gotówkowego znajdziesz w porównywarce. Zapytaj o kredyt naszych ekspertów.

Wymagane dokumenty

Wymagane dokumenty, czyli kilka słów o zaświadczeniach

Każdy kredyt gotówkowy w banku wymaga posiadania i okazania odpowiednich dokumentów. Nie inaczej jest w przypadku kredytu gotówkowego. Wymagania co do dokumentów w tym przypadku nie są jednak  wygórowane.  Podstawą uzyskania kredytu gotówkowego jest posiadanie dowodu osobistego. Dokument ten potwierdza przede wszystkim Twoją tożsamość – dzięki niemu bank wie, że rzeczywiście jesteś tą osobą, za którą się podajesz. Dane z dowodu tożsamości służą także do sporządzenia umowy.  Kolejnym z dokumentów, jaki trzeba dostarczyć do banku, jest zazwyczaj zaświadczenie o dochodach. Zaświadczenie to wystawia pracodawca. W dokumencie tym powinny znaleźć się informacje o wysokości miesięcznego wynagrodzenia, które wpływa na Twoje konto, formie umowy, na podstawie której świadczysz pracę oraz czasie jej obowiązywania. Zaświadczenie to stanowi realne potwierdzenie informacji, które podałeś we wniosku o tani kredyt gotówkowy. 

 • Nie wszystkie banki wymagają jednak zaświadczenia o dochodach potwierdzonego przez pracodawcę. Instytucjom tym coraz częściej wystarczy jedynie oświadczenie o dochodach złożone przez potencjalnego kredytobiorcę. W dokumencie tym wnioskujący musi potwierdzić swoim podpisem, że rzeczywiście posiada dochody, które zadeklarował we wniosku kredytowym starając się o kredyt gotówkowy. 

Możliwość złożenia oświadczenia o dochodach znacznie ułatwia i przyspiesza całą procedurę kredytową. W takim przypadku nie musisz bowiem tracić czasu na oczekiwanie aż pracodawca wyda stosowny dokument i fatygować się osobiście, aby dostarczyć go do banku. Dzięki temu w wielu bankach tani kredyt gotówkowy można wziąć całkowicie online.  Dowód osobisty i zaświadczenie/oświadczenie o dochodach, to dokumenty które zazwyczaj wystarczą do uruchomienia procedury kredytowej. Pamiętaj jednak, że lista dokumentów wymaganych przy kredycie gotówkowym może zmienić się np. w przypadku, gdy jesteś zainteresowany wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia dla twojego kredytu gotówkowego. Kredyty gotówkowe i całkowity koszt kredytu sprawdzisz w naszym kalkulatorze lub rankingu.

Wniosek kredytowy

Wniosek kredyt gotówkowy – jak uzyskać potrzebne finansowanie?

Kiedy porównanie kredytów gotówkowych i wybór oferty masz już za sobą, pozostaje jeszcze złożenie wniosku o kredyt online w danym banku. Wniosek ten możesz złożyć stacjonarnie, online lub przez telefon.  Złożenie wniosku stacjonarnie wymaga osobistej wizyty w placówce banku. Jak możesz się domyślać, wybór tej drogi to czasochłonny proces – trzeba poświęcić czas na dojazd do banku, a następnie poczekać w kolejce do stanowiska doradcy bankowego. Samo spotkanie z konsultantem również zajmuje sporo czasu. Dlatego coraz popularniejszym sposobem wnioskowania o kredyt gotówkowy online staje się droga internetowa lub telefoniczny kontakt z wybraną instytucją finansową. 

 • Niestety, złożenie wniosku o kredyt gotówkowy online czy też telefonicznie, w wielu bankach nadal wymaga wizyty w placówce i osobistego podpisu na umowie kredytowej.
 • Oczywiście, w takim wypadku chodzi jedynie o dopełnienie ostatecznych formalności, dlatego i tak jest to dużo szybsza droga do uzyskania finansowania niż wnioskowanie o kredyt gotówkowy w stacjonarnej placówce banku od początku do końca. 

Co ciekawe, okres pandemii COVID-19 skłonił wiele banków do wdrożenia procesów pozwalających na zaciągnięcie kredytu gotówkowego bez konieczności osobistego spotkania z doradcą bankowym. Niektóre instytucje z powodzeniem stosują tę praktykę do dziś, inne oferują jedynie część swoich kredytów gotówkowych online, a w nielicznych wciąż kredyt gotówkowy można zaciągnąć wyłącznie podczas osobistej wizyty w banku. Aktualna oferta kredytów gotówkowych jest jednak tak szeroka, że klient może wybrać nie tylko dogodną dla siebie kwotę i okres spłaty, ale także sposób, w jaki chce uzyskać takie finansowanie.  Jeśli zdecydujesz się na złożenie wniosku o kredyt  gotówkowy online, możesz to zrobić w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

 • Na stronie internetowej banku znajduje się formularz, który należy wypełnić, podając swoje dane osobowe, kontaktowe oraz finansowe starając się o kredyt online. W tym miejscu wskazujesz także interesująca Cię kwotę kredytu gotówkowego oraz preferowany okres spłaty. 
 • Aby wniosek o kredyt online trafił do rozpatrzenia, ważne jest także zaznaczenie wszystkich wymaganych zgód i potwierdzenie Twoje tożsamości.
 • Wnioskując o kredyt online przez internet, swoją tożsamość możesz potwierdzić np. specjalnym przelewem z rachunku, którego jesteś jedynym właścicielem, podczas rozmowy wideo z konsultantem lub za pomocą selfie.
 • Szczegółowe informacje co do sposobu potwierdzenia tożsamości znajdziesz na stronie wybranego banku. 

W przypadku wnioskowania o kredyt gotówkowy przez telefon, wniosek o kredyt bankowy wypełniasz w asyście doradcy bankowego. Konsultant ten zadaje Ci pytanie dotyczące Twoich danych oraz Twoich finansów. Odbiera też od Ciebie wszystkie potrzebne zgody i wspólnie ustalacie formę potwierdzenia tożsamości.  Po złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy pozostaje Ci już tylko oczekiwać na decyzję banku, którą najczęściej otrzymasz drogą elektroniczną lub telefoniczną. Najlepszą ofertę kredytu gotówkowego znajdziesz w porównywarce. Zapytaj o kredyt naszych ekspertów.

Zawarcie umowy

Zawarcie umowy, czyli ostatni krok do uzyskania kredytu

Umowa kredytowa określa warunki finansowania, jego koszty a także pozostałe kwestie związane z kredytem gotówkowym. Dla kredytobiorcy jest to więc ważny dokument, z którego treścią należy zapoznać się bardzo dokładnie.  Umowa kredytowa to zwykle kilka stron A4 wypełnionych tekstem. Niestety, taka objętość często zniechęca klientów do zapoznania się z całą zawartą tam treścią. Podpisywanie umowy kredytu gotówkowego bez jej wcześniejszego przeczytania do jednak duży błąd! Tylko uważna lektura tego dokumentu pozwoli Ci upewnić się, że warunki Twojego zobowiązania są rzeczywiście takie, jakie uzgodniłeś z bankiem. Zanim ostatnie zaakceptujesz taką umowę, przeczytaj ją od początku do końca i koniecznie wyjaśnij ewentualne wątpliwości z doradcą banku.  W zależności od oferty kredytu, umowę o udzielenie takiego finansowania możesz podpisać osobiście w placówce banku lub zawrzeć ją online. W przypadku kredytów gotówkowych internetowych umowa przesyłana jest np. na adres mailowy klienta lub dostarczana przez kuriera – ostateczny sposób zawarcia umowy dla produktów internetowych zależy od oferty banku.  Bank ma obowiązek dostarczyć Ci wszystkie dokumenty związane z kredytem gotówkowym. Wypłata środków następuje dopiero wtedy, gdy potwierdzisz, że zgadzasz się na warunki zawarte w umowie kredytu.  Co ważne, pamiętaj także że masz 14 dni na odstąpienie od zawartej umowy kredytu gotówkowego! Jeśli wszystko będzie poprawnie wypełnione masz szansę dostać kredyt gotówkowy. Najlepszą ofertę kredytu gotówkowego znajdziesz w porównywarce. Zapytaj o kredyt naszych ekspertów.

Wypłata środków

Wypłata środków, czyli kredyt gotówkowy na Twoim koncie

Wypłata pieniędzy z kredytu następuje po zawarciu umowy. Jeśli zaakceptowałeś już ten dokument lub podpisałeś go osobiście w placówce banku, możesz niebawem spodziewać się wypłaty środków na Twoje konto. 

 • To, kiedy środki z kredytu wpłyną ostatecznie na Twoje konto, w dużej mierze zależy od polityki stosowanej w danym banku. W przypadku kredytów gotówkowych zaciągniętych online, pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie jeszcze tego samego dnia. Zwykle trzeba będzie jednak poczekać przynajmniej jeden dzień roboczy.  

Duże znaczenie ma także, czas w którym składasz wniosek o kredyt gotówkowy oraz moment wydania decyzji kredytowej. Jeśli decyzja zostanie wydana np. w piątek, pieniądze prawdopodobnie trafią na Twój rachunek dopiero w poniedziałek. Podobnie będzie wyglądała wypłata, jeśli pozytywną decyzje kredytową otrzymasz w dzień poprzedzający np. jakieś święto.  Kiedy środki trafią już na Twoje konto, możesz nimi rozporządzać dowolnie. Pamiętaj, że jeśli odstąpisz od umowy kredytu, będziesz musiał w odpowiednim terminie zwrócić pieniądze do banku – banki na taki zwrot dają najczęściej trzydzieści dni. Kredyty gotówkowe i całkowity koszt kredytu sprawdzisz w naszym kalkulatorze lub rankingu.       

 • 01. Zdolność kredytowa
  Zdolność kredytowa

  Zdolność kredytowa – jak ją ocenić?

  Podstawą otrzymania kredytu gotówkowego jest posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej. W ocenie tego parametru banki biorą pod uwagę różne elementy. Jednym z podstawowych czynników branych pod uwagę w procesie oceny zdolności kredytowej jest miesięczna wysokość dochodów klienta. Dochody te muszą być na tyle wysokie, aby bez problemu pokryć zarówno codzienne koszty życia wnioskującego, jak i ratę kredytu gotówkowego, o który się on ubiega. Co ważne, kluczowa jest nie tylko wysokość dochodu, ale także jego stabilność. Z tego względu, osoby pracujące na podstawie umowy o pracę są w tym przypadku w nieco lepszej sytuacji niż pozostali – umowę o pracę trudniej jest bowiem rozwiązać. Kolejny element oceny zdolności kredytowej to miesięczne wydatki potencjalnego kredytobiorcy. W tym przypadku bank weźmie pod uwagę kwestie takie jak np. miesięczne rachunki za media czy opłaty wynikające z posiadanych już pożyczek. Im mniejsze wydatki klienta w tym obszarze, tym lepiej dla jego zdolności kredytowej. W ocenie zdolności kredytowej klienta ważne są także jego stan cywilny oraz liczba dzieci na utrzymaniu. Inaczej będzie wyglądała więc zdolność kredytowa osoby żyjącej w pojedynkę, a inaczej kogoś, kto ma na utrzymaniu najbliższych. Im mniejsze koszty utrzymania rodziny przedstawi klient, tym większe będą jego szanse na kredyt online. Ważnym elementem oceny zdolności kredytowej jest także wiek klienta. W lepszej sytuacji są tutaj osoby młode, ponieważ ich potencjalna aktywność zawodowa będzie dużo dłuższa niż w przypadku osób starszych, dlatego takie osoby mają większe szanse na kredyt gotówkowy. Można więc założyć, że dają oni większą szanse na spłatę kredytu gotówkowego w terminie niż seniorzy. Tym samym bank wyżej oceni ich zdolność kredytową i łatwiej przyzna kredyt gotówkowy. Wypełniając formularz na naszej stronie otrzymujesz orientacyjny wynik Twojej zdolności kredytowej. Dzięki temu, jeszcze przed złożeniem wniosku w konkretnym banku, sprawdzisz na jaki kredyt gotówkowy online możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że ostateczna ocena zdolności kredytowej, jak i decyzja o przyznaniu finansowanie zależy od banku, w którym ubiegasz się o kredyt gotówkowy online. Najlepszą ofertę kredytu znajdziesz w porównywarce. Zapytaj o kredyt online naszych ekspertów.

 • 02. Kalkulator kredytu gotówkowego
  Kalkulator kredytu gotówkowego

  Kalkulator kredytów gotówkowych – jak działa nasze narzędzie?

  Osoby poszukujące kredytu (pożyczka gotówkowa) mają do wyboru całą gamę produktów dostępnych w bankach komercyjnych. Z tego względu samodzielne porównanie propozycji kredytowych i wybór tej właściwej, mogą okazać się zajęciem nie tylko skomplikowanym, ale i czasochłonnym. Proces ten można jednak usprawnić, korzystając z kalkulatora kredytów gotówkowych i sprawdzając ranking kredytów gotówkowych. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo porównasz i wybierzesz kredyt gotówkowy.  Podstawą działania kalkulatora kredytów gotówkowych w naszym serwisie jest ocena zdolności kredytowej klienta. Parametr ten ocenia się w oparciu o takie dane jak wysokość dochodu wnioskującego o kredyt gotówkowy, jego miesięczne zobowiązania finansowe, aktualny wiek itp. Na podstawie tych informacji algorytm jest w stanie dopasować do danej osoby najlepszą ofertę kredytu , która nie przekroczy jest możliwości finansowych.   Znając maksymalną kwotę zobowiązania, na jaką pozwala zdolność kredytowa klienta, nasz system jest w stanie przedstawić Ci najlepszą ofertę kredytu , która jest w zasięgu Twoich możliwości finansowych. Tym samym nie tracisz więc czasu składając wniosek np. w banku, gdzie Twoje szanse na uzyskanie finansowania są bardzo niskie.  Po dokonaniu kalkulacji możesz liczyć na pomoc naszego konsultanta, który zadzwoni do Ciebie i pomoże Ci wybrać kredyt gotówkowy. Nasz pracownik odpowie także na Twoje ewentualne pytania. Następnie wspólnie z nim wypełnisz ostateczny wniosek o kredyt gotówkowy online lub zostaniesz przekierowany do pracownika banku, z którym dopełnisz wymaganych formalności kredytowych.  Po złożeniu wniosku pozostaje Ci już tylko oczekiwać na decyzję kredytową banku, podpisać umowę oraz cieszyć się wypłaconymi środkami z kredytu gotówkowego. Najlepszą ofertę kredytu znajdziesz w porównywarce. Zapytaj o kredyt naszych ekspertów. Wybierz najtańszy kredyt gotówkowy online w 3 min. sprawdzając ranking kredytów gotówkowych! 

 • 03. Parametry kredytu
  Parametry kredytu

  Parametry kredytu, czyli pojęcia które musisz znać

  Z kredytami gotówkowymi wiąże się kilka ważnych pojęć, które trzeba znać, aby dokładnie porównać dostępne na rynku oferty i bezpiecznie pożyczyć pieniądze. Biorąc kredyt gotówkowy to musisz wiedzieć: 

  • Całkowita kwota kredytu gotówkowego – jest to suma wszystkich środków finansowych, jakie bank udostępnia do dyspozycji kredytobiorcy. 
  • Całkowity koszt kredytu gotówkowego – jest to suma wszystkich opłat, jakie ponosi klient w związku z uruchomieniem kredytu gotówkowego. Wliczają się tutaj zatem zarówno odsetki, prowizja czy marża banku, jak i np. opłata za rozpatrzenie wniosku. 
  • Całkowita kwota do zwrotu – jest to suma całkowitej kwoty kredytu gotówkowego oraz całkowitego kosztu kredytu gotówkowego. 
  • Marża – jest to wynagrodzenie, jakie pobiera bank z tytułu udzielenia kredytu gotówkowego klientowi; stanowi składową część oprocentowania kredytu gotówkowego. Wysokość marży kredytu gotówkowego można negocjować. 
  • Oprocentowanie kredytu gotówkowego – Główny koszt, który wpływa na kredyt gotókowy, na jego podstawie obliczane są odsetki. Na oprocentowanie kredytu gotówkowego składa się z marża banku oraz tzw. stawka referencyjna (najczęściej WIBOR). Kredyt gotówkowy może mieć oprocentowanie stałe (kredyt gotówkowy i jego rata kredytu nie zmienia się przez cały okres trwania umowy) lub zmienny (wysokość raty zmienia się w raz z podwyższeniem lub obniżeniem stóp procentowych). 
  • WIBOR – stawka referencyjna, określająca wysokość oprocentowania dla pożyczek, udzielanych sobie nawzajem przez banki.  
  • Referencyjna stopa procentowa – wpływa m.in. na wysokość stawki WIBOR, jej wysokość ustalana jest przez Radę Polityki Pieniężnej. Obniżenie wartości referencyjnej stopy procentowej prowadzi do obniżenia oprocentowania kredytu gotówkowego, a tym samym zmniejszenia wysokości miesięcznej raty. Podniesienie referencyjnej stopy procentowej prowadzi natomiast do wzrostu kosztu kredytów gotówkowych. 
  • Odsetki – to koszt, jaki płaci kredytobiorca za korzystanie z udostępnionych przez bank środków finansowych. 
  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – jest to całkowity koszt kredytu gotówkowego w ujęciu rocznym. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wyrażone jest jako wartość procentowa. Znajomość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) może pomóc podjąć decyzję który kredyt gotówkowy lub pożyczkę wybrać.
  • Rata kredytu gotówkowego –  to część kwoty, jaką zwraca się do banku w ramach spłaty zaciągniętego kredytu gotówkowego. Rata kredytu gotówkowego składa się z części kapitałowej oraz odsetkowej. 
  • Ubezpieczenie kredytu gotówkowego – dodatkowe rozwiązanie, które ma zabezpieczyć kredytobiorcę na wypadek zdarzeń losowych, uniemożliwiających mu terminową spłatę zadłużenia. 
  • Wakacje kredytowe – rozwiązanie stosowane w przypadku przejściowych problemów kredytobiorcy związanych ze spłatą kredytu gotówkowego. Zwykle polegają one na zawieszeniu spłaty kredytu gotówkowego na określony czas.  

  Znajomość powyższych pojęć pozwoli Ci skutecznie porównać koszty identycznego kredytu gotówkowego w różnych bankach i wybrać ten najbardziej korzystny finansowo. Wybierz najtańszy kredyt gotówkowy online w 3 min.! Biorąc kredyt gotówkowy możesz być spokojny bo nasi konsultanci zawsze Ci pomogą.

 • 04. Wybór oferty
  Wybór oferty

  Wybór oferty, czyli jak porównać i mądrze pożyczyć pieniądze?

  Wybór kredytu gotówkowego powinien zostać poprzedzony dokładnym porównaniem ofert różnych banków. Dzięki temu będziesz w stanie wybrać nie tylko najbardziej korzystane finansowo rozwiązanie, ale też kredyt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.   Aby skutecznie porównać kredyt gotówkowy, należy pod uwagę wziąć przede wszystkim takie elementy jak: 

  • całkowity koszt zobowiązania,
  • oprocentowanie kredytu gotówkowego,
  • konieczność skorzystania z dodatkowych produktów, np. konta osobistego,
  • wysokość miesięcznej raty kredytu gotówkowego. 

  Dodatkowo, każdy wnioskujący o kredyt gotówkowy może mieć także inne oczekiwania np. co do formy wnioskowania o kredyt czy sposobu zawarcia umowy. Porównując kredyty, warto więc sprawdzić szczegóły każdej z ofert i ocenić, czy wpisują się one Twoje preferencje.  Z uwagi na powyższe, samodzielnie porównanie ofert może więc być nie tylko męczące, ale i czasochłonne. Dlatego warto skorzystać z gotowych narzędzi, takich jak nasz kalkulator kredytu gotówkowego, który pomoże wybrać najlepszy kredyt gotówkowy. Przed wyborem kredytu gotówkowego warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych, który podpowie jaki kredyt gotówkowy wziąć.

  • Wypełniając formularz na naszej stronie, otrzymasz orientacyjny wynik posiadanej zdolności kredytowej. Na tej podstawie dopasujemy odpowiednie dla Ciebie zestawienie kredytów gotówkowych, dzięki czemu nie stracisz czasu na przeglądanie ofert, które nie odpowiadają Twoim potrzebom.  

  Każdą z wybranych dla Ciebie propozycji prezentujemy w taki sposób, abyś mógł szybko ocenić, który bank oferuje Ci najtańsze rozwiązanie. Dzięki naszemu kalkulatorowi uzyskasz m.in. informacje o kosztach kredytu gotówkowego oraz wysokości oprocentowania. W przedstawionych przez nas ofertach znajdziesz także przewidywaną wysokość miesięcznej raty oraz poznasz pozostałe szczegóły danego zobowiązania.  Zaprezentowany przez nas ranking kredytów gotówkowych znacznie ułatwi i przyspieszy wybór kredytu gotówkowego. Nasz ranking kredytów gotówkowych jest aktualizowany codziennie, dzięki temu możesz być pewny, że znajdziesz najlepszy kredyt gotówkowy. Dodatkowo, uzyskasz pomoc konsultanta, który zbada Twoje potrzeby finansowe i doradzi Ci jaki kredyt gotówkowy wybrać. Jeśli masz jakieś pytania, możesz zadać je naszemu doradcy, a on na pewno nie pozostawi Cię bez odpowiedzi! Najlepszą ofertę kredytu gotówkowego znajdziesz w porównywarce. Zapytaj o kredyt naszych ekspertów.

 • 05. Wymagane dokumenty
  Wymagane dokumenty

  Wymagane dokumenty, czyli kilka słów o zaświadczeniach

  Każdy kredyt gotówkowy w banku wymaga posiadania i okazania odpowiednich dokumentów. Nie inaczej jest w przypadku kredytu gotówkowego. Wymagania co do dokumentów w tym przypadku nie są jednak  wygórowane.  Podstawą uzyskania kredytu gotówkowego jest posiadanie dowodu osobistego. Dokument ten potwierdza przede wszystkim Twoją tożsamość – dzięki niemu bank wie, że rzeczywiście jesteś tą osobą, za którą się podajesz. Dane z dowodu tożsamości służą także do sporządzenia umowy.  Kolejnym z dokumentów, jaki trzeba dostarczyć do banku, jest zazwyczaj zaświadczenie o dochodach. Zaświadczenie to wystawia pracodawca. W dokumencie tym powinny znaleźć się informacje o wysokości miesięcznego wynagrodzenia, które wpływa na Twoje konto, formie umowy, na podstawie której świadczysz pracę oraz czasie jej obowiązywania. Zaświadczenie to stanowi realne potwierdzenie informacji, które podałeś we wniosku o tani kredyt gotówkowy. 

  • Nie wszystkie banki wymagają jednak zaświadczenia o dochodach potwierdzonego przez pracodawcę. Instytucjom tym coraz częściej wystarczy jedynie oświadczenie o dochodach złożone przez potencjalnego kredytobiorcę. W dokumencie tym wnioskujący musi potwierdzić swoim podpisem, że rzeczywiście posiada dochody, które zadeklarował we wniosku kredytowym starając się o kredyt gotówkowy. 

  Możliwość złożenia oświadczenia o dochodach znacznie ułatwia i przyspiesza całą procedurę kredytową. W takim przypadku nie musisz bowiem tracić czasu na oczekiwanie aż pracodawca wyda stosowny dokument i fatygować się osobiście, aby dostarczyć go do banku. Dzięki temu w wielu bankach tani kredyt gotówkowy można wziąć całkowicie online.  Dowód osobisty i zaświadczenie/oświadczenie o dochodach, to dokumenty które zazwyczaj wystarczą do uruchomienia procedury kredytowej. Pamiętaj jednak, że lista dokumentów wymaganych przy kredycie gotówkowym może zmienić się np. w przypadku, gdy jesteś zainteresowany wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia dla twojego kredytu gotówkowego. Kredyty gotówkowe i całkowity koszt kredytu sprawdzisz w naszym kalkulatorze lub rankingu.

 • 06. Wniosek kredytowy
  Wniosek kredytowy

  Wniosek kredyt gotówkowy – jak uzyskać potrzebne finansowanie?

  Kiedy porównanie kredytów gotówkowych i wybór oferty masz już za sobą, pozostaje jeszcze złożenie wniosku o kredyt online w danym banku. Wniosek ten możesz złożyć stacjonarnie, online lub przez telefon.  Złożenie wniosku stacjonarnie wymaga osobistej wizyty w placówce banku. Jak możesz się domyślać, wybór tej drogi to czasochłonny proces – trzeba poświęcić czas na dojazd do banku, a następnie poczekać w kolejce do stanowiska doradcy bankowego. Samo spotkanie z konsultantem również zajmuje sporo czasu. Dlatego coraz popularniejszym sposobem wnioskowania o kredyt gotówkowy online staje się droga internetowa lub telefoniczny kontakt z wybraną instytucją finansową. 

  • Niestety, złożenie wniosku o kredyt gotówkowy online czy też telefonicznie, w wielu bankach nadal wymaga wizyty w placówce i osobistego podpisu na umowie kredytowej.
  • Oczywiście, w takim wypadku chodzi jedynie o dopełnienie ostatecznych formalności, dlatego i tak jest to dużo szybsza droga do uzyskania finansowania niż wnioskowanie o kredyt gotówkowy w stacjonarnej placówce banku od początku do końca. 

  Co ciekawe, okres pandemii COVID-19 skłonił wiele banków do wdrożenia procesów pozwalających na zaciągnięcie kredytu gotówkowego bez konieczności osobistego spotkania z doradcą bankowym. Niektóre instytucje z powodzeniem stosują tę praktykę do dziś, inne oferują jedynie część swoich kredytów gotówkowych online, a w nielicznych wciąż kredyt gotówkowy można zaciągnąć wyłącznie podczas osobistej wizyty w banku. Aktualna oferta kredytów gotówkowych jest jednak tak szeroka, że klient może wybrać nie tylko dogodną dla siebie kwotę i okres spłaty, ale także sposób, w jaki chce uzyskać takie finansowanie.  Jeśli zdecydujesz się na złożenie wniosku o kredyt  gotówkowy online, możesz to zrobić w dogodnym dla siebie miejscu i czasie.

  • Na stronie internetowej banku znajduje się formularz, który należy wypełnić, podając swoje dane osobowe, kontaktowe oraz finansowe starając się o kredyt online. W tym miejscu wskazujesz także interesująca Cię kwotę kredytu gotówkowego oraz preferowany okres spłaty. 
  • Aby wniosek o kredyt online trafił do rozpatrzenia, ważne jest także zaznaczenie wszystkich wymaganych zgód i potwierdzenie Twoje tożsamości.
  • Wnioskując o kredyt online przez internet, swoją tożsamość możesz potwierdzić np. specjalnym przelewem z rachunku, którego jesteś jedynym właścicielem, podczas rozmowy wideo z konsultantem lub za pomocą selfie.
  • Szczegółowe informacje co do sposobu potwierdzenia tożsamości znajdziesz na stronie wybranego banku. 

  W przypadku wnioskowania o kredyt gotówkowy przez telefon, wniosek o kredyt bankowy wypełniasz w asyście doradcy bankowego. Konsultant ten zadaje Ci pytanie dotyczące Twoich danych oraz Twoich finansów. Odbiera też od Ciebie wszystkie potrzebne zgody i wspólnie ustalacie formę potwierdzenia tożsamości.  Po złożeniu wniosku o kredyt gotówkowy pozostaje Ci już tylko oczekiwać na decyzję banku, którą najczęściej otrzymasz drogą elektroniczną lub telefoniczną. Najlepszą ofertę kredytu gotówkowego znajdziesz w porównywarce. Zapytaj o kredyt naszych ekspertów.

 • 07. Zawarcie umowy
  Zawarcie umowy

  Zawarcie umowy, czyli ostatni krok do uzyskania kredytu

  Umowa kredytowa określa warunki finansowania, jego koszty a także pozostałe kwestie związane z kredytem gotówkowym. Dla kredytobiorcy jest to więc ważny dokument, z którego treścią należy zapoznać się bardzo dokładnie.  Umowa kredytowa to zwykle kilka stron A4 wypełnionych tekstem. Niestety, taka objętość często zniechęca klientów do zapoznania się z całą zawartą tam treścią. Podpisywanie umowy kredytu gotówkowego bez jej wcześniejszego przeczytania do jednak duży błąd! Tylko uważna lektura tego dokumentu pozwoli Ci upewnić się, że warunki Twojego zobowiązania są rzeczywiście takie, jakie uzgodniłeś z bankiem. Zanim ostatnie zaakceptujesz taką umowę, przeczytaj ją od początku do końca i koniecznie wyjaśnij ewentualne wątpliwości z doradcą banku.  W zależności od oferty kredytu, umowę o udzielenie takiego finansowania możesz podpisać osobiście w placówce banku lub zawrzeć ją online. W przypadku kredytów gotówkowych internetowych umowa przesyłana jest np. na adres mailowy klienta lub dostarczana przez kuriera – ostateczny sposób zawarcia umowy dla produktów internetowych zależy od oferty banku.  Bank ma obowiązek dostarczyć Ci wszystkie dokumenty związane z kredytem gotówkowym. Wypłata środków następuje dopiero wtedy, gdy potwierdzisz, że zgadzasz się na warunki zawarte w umowie kredytu.  Co ważne, pamiętaj także że masz 14 dni na odstąpienie od zawartej umowy kredytu gotówkowego! Jeśli wszystko będzie poprawnie wypełnione masz szansę dostać kredyt gotówkowy. Najlepszą ofertę kredytu gotówkowego znajdziesz w porównywarce. Zapytaj o kredyt naszych ekspertów.

 • 08. Wypłata środków
  Wypłata środków

  Wypłata środków, czyli kredyt gotówkowy na Twoim koncie

  Wypłata pieniędzy z kredytu następuje po zawarciu umowy. Jeśli zaakceptowałeś już ten dokument lub podpisałeś go osobiście w placówce banku, możesz niebawem spodziewać się wypłaty środków na Twoje konto. 

  • To, kiedy środki z kredytu wpłyną ostatecznie na Twoje konto, w dużej mierze zależy od polityki stosowanej w danym banku. W przypadku kredytów gotówkowych zaciągniętych online, pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie jeszcze tego samego dnia. Zwykle trzeba będzie jednak poczekać przynajmniej jeden dzień roboczy.  

  Duże znaczenie ma także, czas w którym składasz wniosek o kredyt gotówkowy oraz moment wydania decyzji kredytowej. Jeśli decyzja zostanie wydana np. w piątek, pieniądze prawdopodobnie trafią na Twój rachunek dopiero w poniedziałek. Podobnie będzie wyglądała wypłata, jeśli pozytywną decyzje kredytową otrzymasz w dzień poprzedzający np. jakieś święto.  Kiedy środki trafią już na Twoje konto, możesz nimi rozporządzać dowolnie. Pamiętaj, że jeśli odstąpisz od umowy kredytu, będziesz musiał w odpowiednim terminie zwrócić pieniądze do banku – banki na taki zwrot dają najczęściej trzydzieści dni. Kredyty gotówkowe i całkowity koszt kredytu sprawdzisz w naszym kalkulatorze lub rankingu.       

Mówią, że możesz liczyć na rankomat.pl

Nasi Klienci oceniają nas na
5
Rankomat - Opinie konsumenckie Google

Rankomat.pl Najlepiej oceniana porównywarka ubezpieczeniowa w Polsce według ocen w Google z dnia 07.07.2021

Więcej o rankomat.pl

Przeczytaj opinie naszych klientów

Joz Kob
Joz Kob
Jestem zadowolony: łatwa komunikacja i miła obsługa.
Łukasz Nawrot
Łukasz Nawrot
Jestem pozytywnie zaskoczony poziomem obsługi. Bardzo POLECAM :)
Kris Kubacki
Kris Kubacki
Szybko i sprawnie, Konkurencyjne ceny, Polecam
Karolina Gardoń
Karolina Gardoń
Bardzo miła obsługa, szybko, sprawnie, odpowiedź na każde pytanie :)
Miroslawa Jakiel-Sadowska
Miroslawa Jakiel-Sadowska
Sprawne i co najważniejsze aktualne porównania, jestem zadowolona z efektów.
Andrzej Adam
Andrzej Adam
Miła profesjonalna obsługa i co ważne: nienatarczywa.
Tadeusz Zmarzlik
Tadeusz Zmarzlik
Wszystko w najlepszym porządku, gorąco polecam...
Krzysztof Franz
Krzysztof Franz
Ciężko znaleźć jakieś minusy. Zapłaciłem kilka stów mniej niż w poprzednim roku, a o to chyba chodzi...
Krzysztof Mazek
Krzysztof Mazek
Zawsze najlepsze oferty😃 pozdrawiam MaKris Event Group 514-705-759
bakubaq1
bakubaq1
W pełni profesjonalna obsługa. Jestem bardzo zadowolony.
Tomasz Ratowski
Tomasz Ratowski
Wszystko wporzadku, bardzo miła obsługa.
Grzegorz Barański
Grzegorz Barański
Polecam w 100% szybko tanio i wygodnie
Zamieszczone opinie to wybrane opinie pochodzące z wizytówki marki Rankomat w Google. Rankomat nie weryfikuje tych opinii, ani nie może potwierdzić, czy osoby je zamieszczające faktycznie skorzystały z usług Rankomatu. Jednocześnie Google zastrzega, że nie weryfikuje takich opinii, ale usuwa treści zidentyfikowane jako fałszywe.

Najczęściej zadawane pytania

 • Czym jest kredyt gotówkowy?

  Kredyt gotówkowy to zobowiązanie wypłacane w gotówce przez banki na rzecz klienta indywidualnego, przy czym nie ma tu znaczenia, czy środki wypłacane są w formie fizycznej, czy przekazywane na rachunek bankowy. Kredyt gotówkowy zaliczamy do grupy kredytów konsumenckich.

  Kredyty gotówkowe udzielane są przez banki na mocy przepisów wynikających z Prawa Bankowego i Ustawy o kredycie konsumenckim. Dbałość o bezpieczeństwo, prawidłowe funkcjonowanie rynku finansowego i ochronę jego uczestników spoczywa na barkach Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), której podlegają wszystkie banki działające na terenie kraju. Sprawdź najtańszy kredyt gotówkowy za pomocą naszej porównywarki, gdzie w 2 minuty porównasz oferty największych banków. W rankingu kredytów znajdziesz najlepszą pożyczkę gotówkową na rynku.

 • Jakie cechy posiada kredyt gotówkowy?

  Kredyt gotówkowy jest produktem finansowym pozwalającym zaspokoić bieżące potrzeby konsumenta. Charakteryzuje się wysoką dostępnością oraz możliwie uproszczonymi procedurami związanymi z udzieleniem finansowania.  

  • Kredyt gotówkowe oferowane są tylko przez banki, a pozyskane w ten sposób środki przeznaczyć można na dowolny cel konsumpcyjny tj. zakup sprzętu RTV, zakup odzieży, wakacje czy remont mieszkania.  

  Kredytodawca nie weryfikuje na co zostały przeznaczone pieniądze, jak ma to miejsce w przypadku np. kredytów hipotecznych. Sporadycznie zdarza się, że bank wymaga określenia na jaki cel zaciągane jest zobowiązanie, ale ma to bardziej charakter informacyjny i nie wiąże się z koniecznością udokumentowania zakupu np. poprzez przedstawienie faktur czy rachunków. 

  Kredyt gotówkowy opiewać może na kwotę od kilkuset do ponad dwustu tysięcy złotych. Na jaki okres można zaciągnąć kredyt ratalny w banku? Maksymalny okres na jaki można zaciągnąć kredyt gotówkowy to 10 lat Warto podkreślić, że czas pozyskania środków z wykorzystaniem kredytu gotówkowego jest krótki. Zazwyczaj pieniądze pojawiają się na koncie wnioskodawcy w ciągu jednego dnia. Zapytaj o kredyt gotówkowy korzystając z pomocy naszego konsultanta. W rankingu kredytów znajdziesz najlepszą pożyczkę gotówkową na rynku.

 • Jakie są rodzaje kredytów gotówkowych?

  Kredyt gotówkowy to najczęściej klasyczny kredyt konsumpcyjny, w którym po pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej wnioskodawcy, środki przekazywane są na jego konto osobiste lub gotówka wypłacana jest w kasie banku. Mogą z niego skorzystać osoby poszukujące środków na swoje bieżące potrzeby, takie jak np. zakup sprzętu, wyjazd na wakacje czy opłacenie kursu językowego. Co ważne, cel finansowania nie może być związany z prowadzoną przez kredytobiorcę działalnością gospodarczą.  

  Istnieją także inne rodzaje kredytu gotówkowego, takie jak: 

  • kredyt gotówkowy w rachunku bieżącym – zwany także limitem w koncie lub debetem, pozwalający na skorzystanie z dodatkowych środków finansowych, które udostępniane są w ramach konta osobistego. Rozwiązanie to pozwala na czasowe utrzymywanie ujemnego salda w ramach rachunku ROR. Wykorzystany limit kredytu w rachunku bieżącym w pierwszej kolejności spłacany jest z wpływów na konto dzięki czemu kwota kredytu do dyspozycji odnawia się.  

  Przykładowo: 

  Saldo rachunku wynosi 500 zł,  właściciel konta korzysta z limitu kredytowego w wysokości 1.000 zł. Dokonując zakupu za 1.300 zł właściciel konta wykorzystuje wszystkie środki własne oraz 800 zł, które pochodzą z kredytu. Po takiej transakcji saldo rachunku wynosi minus 800 zł, a do ewentualnego wykorzystania pozostaje jeszcze 200 zł. Następująca później wpłata na konto w wysokości 1.000 zł pokrywa w pierwszej kolejności 800 zł kredytu, a pozostałe 200 zł to dodatnie saldo rachunku. Ostatecznie właściciel konta ma do dyspozycji 1200 zł (200 zł środków własnych i 1.000 zł w ramach kredytu w rachunku bieżącym). 

  • kredyt gotówkowy na  karcie kredytowej – pozwalający na zadłużenie się w ramach przyznanego przez bank limitu. Wybór odpowiedniej oferty oraz umiejętne korzystanie z karty kredytowej pozwala korzystać z darmowego kredytu pod warunkiem, że całość zobowiązania zostanie spłacona w tzw. okresie bezodsetkowym tzw. grace period. 

  Zapytaj o kredyt gotówkowy korzystając pomocy naszego konsultanta.

 • Co wpływa na koszt kredytu gotówkowego?

  Kredyt gotówkowy udzielany jest odpłatnie, a na jego koszt składają się: 

  • odsetki – jako pochodna zastosowanego oprocentowania, 
  • prowizja za udzielenie finansowania – płatna jednorazowo lub doliczana do miesięcznych rat, 
  • ubezpieczenie – w sytuacji, kiedy kredytobiorca się na nie zdecyduje. 

  Zapytaj o kredyt gotówkowy korzystając z  pomocy naszego konsultanta. W rankingu kredytów znajdziesz najlepszą pożyczkę gotówkową na rynku.

 • Jakie warunki trzeba spełnić, aby wziąć kredyt gotówkowy?

  O kredyt gotówkowy może ubiegać się każda osoba, która spełnia poniższe warunki: 

  • jest pełnoletnia, 
  • posiada pełną zdolność do czynności prawnych, 
  • posiada odpowiednią zdolność kredytową, 
  • pozytywnie przejdzie kontrolę w bazach takich jak np. BIK, 
  • posiada stałe źródło dochodu, 
  • złoży wniosek o kredyt gotówkowy w wybranym banku, 
  • dostarczy do banku komplet wymaganych dokumentów. 

  Zapytaj o kredyt gotówkowy korzystając pomocy naszego konsultanta.

 • Jakich formalności trzeba dopełnić biorąc kredyt gotówkowy?

  Aby uzyskać kredy gotówkowy należy dopełnić następujących formalności: 

  • złożyć wniosek o kredyt gotówkowy (pożyczka gotówkowa) – można to zrobić online lub osobiście w placówce banku, 
  • dostarczyć do banku wszystkie wymagane dokumenty, np. dowód osobisty czy zaświadczenie o dochodach, 
  • podpisać z bankiem umowę o kredyt gotówkowy. 

  Zapytaj o kredyt gotówkowy korzystając pomocy naszego konsultanta.

 • Jakich dokumenty są potrzebne do kredytu gotówkowego?

  Ubiegając się o kredyt gotówkowy warto wcześniej przygotować: 

  • dowód osobisty, który pozwoli na weryfikację tożsamości, 
  • dokument potwierdzający osiągane dochody. 

   W zależności od banku, dokumentem potwierdzającym dochód może być : 

  • zaświadczenie o dochodach wystawione przez pracodawcę, 
  • ostatni dowód wypłaty renty lub emerytury, 
  • deklaracja podatkowa za ostatni rok (PIT 11, 40, 37, 36), 
  • historia rachunku bankowego, na który wpływa wynagrodzenie. 

  Zapytaj o kredyt gotówkowy korzystając pomocy naszego konsultanta.

 • Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

  Wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć w następujący sposób: 

  • w placówce banku – wymaga to osobistej wizyty w banku 
  • online – wniosek składa się przez stronę internetową banku. 
  • telefonicznie – wniosek wypełnia konsultant banku na podstawie danych podanych przez klienta podczas rozmowy telefonicznej. 

  Zastanawiasz się jak uzyskać kredyt gotówkowy online? Zapytaj o najtańszy kredyt ratalny gotówkowy korzystając pomocy naszego konsultanta. 

 • Jak wziąć kredyt gotówkowy online krok po kroku?

  Aby zaciągnąć kredyt gotówkowy, postępuj według poniższych kroków: 

  • określ parametry kredytu – ustal jaka kwota kredytu jest Ci potrzebna oraz przez jaki okres chciałbyś spłacać swoje zobowiązanie; 
  • porównaj oferty banków – oferta kredytów gotówkowych jest obecnie bardzo szeroka, dlatego takie porównanie warto przeprowadzić z pomocą gotowych narzędzi takich jak kalkulatory i rankingi. Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytów gotówkowych i podaj potrzebne dane, a w rezultacie otrzymasz stworzony z myślą o Tobie ranking kredytów gotówkowych; 
  • wybierz kredyt gotówkowy – możesz to zrobić z pomocą naszego doradcy. Po ocenie kosztów kredytu oraz sprawdzeniu innych ważnych dla Ciebie informacji, wybierz ofertę kredytu gotówkowego.
  • złóż wniosek o kredyt gotówkowy – wniosek złożysz bezpośrednio na stronie wybranego przez Ciebie banku. Wypełnij zamieszczony tam formularz, podając swoje dane osobowe, kontaktowe oraz finansowe. Wskaż także parametry interesującego Cię kredytu; 
  • potwierdź swoją tożsamość – w przypadku kredytów online możesz potwierdzić swoją tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego, wideo rozmowy z konsultantem lub selfie. Twoją tożsamość może potwierdzić także kurier, który dostarczy Ci umowę kredytu lub pracownik banku, z którym spotkasz się osobiście w placówce; 
  • poczekaj na decyzję kredytową – w przypadku kredytu online decyzja kredytowa może pojawić się w dniu złożenia wniosku. Zwykle jednak trzeba będzie poczekać przynajmniej jeden dzień roboczy; 
  • zaakceptuj warunki umowy – potwierdź, że zapoznałeś się z umową kredytu i akceptujesz jej warunki, Prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego to obok oprocentowania jeden z głównych kosztów kredytu.; 
  • odbierz pieniądze – jeśli zaakceptujesz umowę, pozostaje Ci już tylko czekać, aż środki z kredytu zostaną przelane na Twoje konto! 

  W rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz najlepszą pożyczkę gotówkową na rynku lub zapytaj o najtańszy kredyt gotówkowy korzystając z pomocy naszego konsultanta.

   

 • Na jaki cel mogę przeznaczyć kredyt gotówkowy?

  Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel – bak nie wymaga deklaracji co do przeznaczenia otrzymanych od niego pieniędzy. Nawet jeśli więc bank pyta o przeznaczenie kredytu, wskazanie konkretnego celu nie jest w żaden sposób zobowiązujące. W rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz najlepszą pożyczkę gotówkową na rynku lub zapytaj o najtańszy kredyt gotówkowy korzystając pomocy naszego konsultanta.

 • Jaka jest maksymalna kwota kredytu gotówkowego?

  Maksymalna kwota kredytu gotówkowego może wynosić nawet 200 000 zł. Ostateczna maksymalna kwota kredytu gotówkowego jaka zostanie przyznana klientowi zależy jednak od posiadanej przez niego zdolności kredytowej. Przed wyborem kredytu gotówkowego warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych, który podpowie jaki zaciągnąć kredyt gotówkowy.

 • Ile wynosi okres spłaty kredytu gotówkowego?

  Okres spłaty kredytu gotówkowego może wynosić nawet 10 lat. Ostateczny czas na spłatę zależy jednak od oferty banku oraz wysokości udzielonego kredytu.

 • Ile się czeka na kredyt gotówkowy?

  Czas oczekiwania na wypłatę środków z kredytu gotówkowego zależy od wielu czynników, np. pory złożenia wniosku, ilości wniosków, które spłynęły do banku w podobnym czasie, czy kwoty, którą zamierza pożyczyć klient. 

  W przypadku kredytu online, decyzja może zostać wydana jeszcze tego samego dnia. Pieniądze na koncie klienta mogą natomiast znaleźć się już kolejnego dnia roboczego. Przed wyborem kredytu gotówkowego warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych, który podpowie jaki zaciągnąć kredyt gotówkowy. Zapytaj o najtańszy kredyt gotówkowy korzystając pomocy naszego konsultanta.

 • Jak wygląda spłata kredytu gotówkowego?

  Jednym z dokumentów jakie otrzyma kredytobiorca zawierając umowę o kredyt gotówkowy, jest harmonogram spłaty rat. Wykaz ten określa wysokość raty, jaką należy w danym miesiącu zwrócić do banku oraz terminy poszczególnych płatności. 

  Spłaty rat kredytu należy dokonywać zgodnie z otrzymanym harmonogramem. W umowie kredytu powinien także znaleźć się numer rachunku bankowego, na jaki należy dokonywać spłaty kredytu. 

  Aby mieć pewność, że rata kredytu zawsze trafi do banku na czas, warto na swoim koncie ustawić zlecenie stałe dla tej płatności. Dobrym rozwiązaniem będzie także ustawienie terminu realizacji takiego zlecenia na dzień przypadający zaraz po dacie wpływu wynagrodzenia na Twoje konto. Dzięki temu raty kredytu gotówkowego będą płacone zawsze na czas, a Ty unikniesz ewentualnych nieprzyjemności związanych z opóźnieniem w spłacie. 

 • Czy kredyt gotówkowy można spłacić wcześniej?

  Każdy posiadacz kredytu gotówkowego powinien wiedzieć, że ma on możliwość wcześniejszej spłaty swojego zobowiązania. Rozwiązanie to gwarantuje ustawa o kredycie konsumenckim.

  • Warto przed podpisaniem umowy sprawdzić czy bank może z tego tytułu pobrać dodatkowe opłaty, które mają rekompensować utracone odsetki.
  • Trzeba także pamiętać, że w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu gotówkowego, bank ma obowiązek obniżyć i zwrócić wszystkie koszty związane z takim zobowiązaniem. Nie ma konieczności informowania wcześniej banku o takim zamiarze.  

  Wcześniejszą spłatę kredytu gotówkowego warto brać pod uwagę, kiedy w trakcie trwania umowy polepszyła się nasza sytuacja finansowa np. w wyniku otrzymania podwyżki czy wygranej na loterii.

  • Dzięki temu zyskujemy finansowo redukując potencjalne koszty i zapewniamy sobie ulgę psychiczną towarzyszącą spłacie zobowiązania.
  • Uregulowany kredyt gotówkowy to także zwiększenie zdolności kredytowej, która może przydać się podczas wnioskowania o wysokokwotowy kredyt hipoteczny. 
 • Na czym polega nadpłata kredytu gotówkowego?

  W dowolnym momencie trwania umowy klient ma możliwość nadpłaty kredytu gotówkowego. Dzięki temu zmniejsza się kapitał do spłaty, co przekłada się na niższe odsetki od zobowiązania.

  Zanim zdecydujesz się na nadpłatę kredytu gotówkowego sprawdź w umowie, jaki jest numer rachunku przeznaczony na tego typu wpłat, gdyż może się on różnić od głównego rachunku kredytowego. Zazwyczaj oszczędności z tego tytułu nie będą robić wrażenia, ale każda nadpłata zbliża do wyczekiwanej spłaty całkowitej ciążącego na nas zobowiązania. 

 • RRSO – czym jest i co mówi o kredycie?

  RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) to wartość, która odzwierciedla koszt kredytu w ujęciu rocznym. Wskaźnik RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) pozwala więc np. na szybkie porównanie kosztów kredytów o tych samych parametrach. 

  Warto pamiętać, że RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) nie obejmuje kosztów innych usług, które nie są bezpośrednio powiązane z kredytem gotówkowym jak dodatkowego ubezpieczenia czy opłat związanych z założeniem konta osobistego. Porównując koszty kredytów o identycznych parametrach, oprócz RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) warto więc także zwrócić uwagę na koszty ewentualnych produktów dodatkowych z kredytem gotówkowym. 

 • Jestem emerytem/rencistą. Czy dostanę kredyt gotówkowy?

  Każdy emeryt lub rencista ma szansę uzyskać kredyt gotówkowy w banku komercyjnym. Na korzyść tych grup społecznych przemawia stabilność ich dochodów – pobierane przez nich świadczenie jest nie tylko regularne, ale i pewne.

  Jak każdy inny klient, także i emeryt czy rencista zostanie poddany kontroli zdolności kredytowej. Jeśli ich dochody będą wystarczające, aby pokryć zarówno koszty życia, jak i ratę kredytu, bank wyda pozytywną decyzję kredytową.  

  W odróżnieniu od osób aktywnych zawodowo, emeryt/rencista musi dostarczyć do banku nieco inne dokumenty potwierdzające dochód – najczęściej będzie to pasek za ostatni miesiąc lub zaświadczenie z ZUS. 

  Warto także pamiętać, że okres spłaty w przypadku kredytu gotówkowego dla emeryta/rencisty będzie w dużej mierze zależał od jego wieku. Im starsza będzie osoba wnioskująca o kredyt gotówkowy, tym mniejsze ma szanse na otrzymanie długoterminowego finansowania. W rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz najlepszą pożyczkę gotówkową na rynku.

 • Prowadzę działalność gospodarczą. Czy dostanę kredyt gotówkowy?

  Osoby prowadzące działalność gospodarczą również mogą skorzystać z kredytu gotówkowego. Zgodnie z regulaminami banków, pieniądze z kredytu nie mogą jednak zostać wydane na cele związane z prowadzonym biznesem. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wnioskujący wydał je na prywatne potrzeby. 

  Banki dosyć dokładnie przyglądają się potencjalnym kredytobiorcom prowadzącym działalność gospodarczą – sprawdzając zdolność kredytową klienta, sprawdzą również historię firmy i jej finanse. Zaciągnięcie kredytu przez osoby prowadzące własną firmę będzie się zatem wiązało z dużo większą liczbą formalności do spełnienia. W rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz najlepszą pożyczkę gotówkową na rynku.

 • Jestem rolnikiem. Czy dostanę kredyt gotówkowy?

  Rolnicy to grupa zawodowa, dla której banki często mają specjalną ofertę kredytów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby mogli oni skorzystać także z kredytu gotówkowego. 

  Z uwagi na specyfikę wykonywanej pracy, wymagania banku w stosunku do rolników mogą być nieco inne niż w przypadku innych osób ubiegających się o kredyt gotówkowy. Przykładowo, zamiast standardowego zaświadczenia od pracodawcy potwierdzającego dochód, rolnicy powinni okazać dane dotyczące swojego gospodarstwa lub przedstawić rachunki za sprzedaż wyprodukowanych w takich gospodarstwie produktów. 

  Co ciekawe, wszystkie dopłaty z których mogą obecnie skorzystać rolnicy, wpływają na zwiększenie ich zdolności kredytowej. Tym samym rolnik często jest w stanie zaciągnąć kredyt gotówkowy na kwotę wyższą niż inni wnioskujący. 

 • Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż w trakcie oceny zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę szereg elementów wpływających na ostateczną decyzję o udzieleniu finansowania. Owszem dochód jest kluczowy, ale można wyobrazić sobie sytuację, kiedy dwie osoby wnioskują o kredyt gotówkowy o tych samych parametrach, gdzie osoba o zarobkach na poziomie 10.000 zł miesięcznie otrzymuje decyzję negatywną, a osoba zarabiająca 4.000 zł miesięcznie może cieszyć się z akceptacji wniosku. 

  Taka sytuacja może wynikać z faktu, że lepiej zarabiający wnioskodawca ma szereg innych kredytów i pożyczek, przez comiesięczne obciążenia wynikające z ich spłaty konsumują niemal cały osiągany dochód. Innym wariantem może być negatywna ocena historii kredytowej spowodowana dużymi opóźnieniami w spłacie dotychczasowych zobowiązań. W rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz najlepszą pożyczkę gotówkową na rynku.

 • Jak wysoki kredyt gotówkowy dostanę przy najniższej krajowej?

  Każda osoba składająca wniosek o kredyt gotówkowy podlega kontroli zdolności kredytowej. Istotnym elementem oceny tego parametru jest wysokość wynagrodzenia osiąganego przez klienta. Kto może dostać kredyt przy najniższej krajowej? W przypadku zarobków na poziomie najniższej krajowej można więc spodziewać się, że zdolność kredytowa nie będzie zbyt wysoka.  

  Wydając decyzję kredytową bank weźmie także pod uwagę miesięczne wydatki wnioskującego. Jeśli okaże się, że po ich podsumowaniu, klient będzie w stanie przeznaczyć jakąś kwotę na spłatę raty kredytu, ma on szanse uzyskać kredyt gotówkowy. Kwota udzielonego zobowiązania nie będzie jednak zbyt wysoka.  Przed wyborem kredytu gotówkowego warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych, który podpowie jaki zaciągnąć kredyt gotówkowy.

  Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli wnioskujący oprócz wynagrodzenia za pracę, czerpie zyski także z innych źródeł, np. udokumentowanego wynajmu mieszkania. Wtedy jego łączne miesięczne dochody będą nieco wyższe, co pozwala na udzielenie mu kredytu w wyższej kwocie. 

  Każdy przypadek rozpatrywany jest jednak indywidualnie, dlatego nie da się wskazać jednoznacznej kwoty kredytu, jaką może otrzymać osoba zarabiająca najniższą krajową. Osoby, które chcą znaleźć tani kredyt gotówkowy powinny zobaczyć nasz najnowszy ranking kredytów gotówkowych. 

 • Czy można dostać kredyt gotówkowy, jeśli spłacamy hipoteczny?

  Każda decyzja kredytowa wydana przez bank musi zostać poprzedzona analizą zdolności kredytowej danego klienta. Jeśli więc spłaca on aktualnie kredyt hipoteczny, a jego zdolność kredytowa pozwoli na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, bank przychyli się do jego wniosku. 

  Warto jednak pamiętać, że kwota kredytu gotówkowego dla klienta, który spłaca już kredyt hipoteczny, zazwyczaj będzie dużo niższa niż dla innych chętnych. Co więcej, w takiej sytuacji banki mogą także wymagać np. wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Warto pamiętać, że ubezpieczenie zwiększy ostateczne koszty kredytu gotówkowego, dlatego przed złożeniem wniosku dobrze jest dokładnie porównać dostępne na rynku oferty kredytów i sprawdzić nie tylko typowe koszty kredytu, ale też ewentualne dodatkowe opłaty. W rankingu kredytów znajdziesz najlepszą pożyczkę gotówkową na rynku.

Kobieta odpowiada na najczęściej zadawane pytania o kredyty gotówkowe
 • Co to jest zdolność kredytowa?

  Decyzja o udzieleniu kredytu gotówkowego zawsze poprzedzona jest weryfikacją bieżącej i perspektywicznej sytuacji finansowej osoby składającej wniosek. Działanie to ma na celu ograniczenie ryzyka związanego z nieterminową obsługą zobowiązania, a w skrajnych przypadkach z zaniechaniem spłaty zadłużenia przez kredytobiorcę.

  • Paradoksalnie, analiza zdolności kredytowej działa też na korzyść osoby składającej wniosek, gdyż może być ona nie do końca świadoma, że kolejne zobowiązanie może doprowadzić do niewypłacalności, a co za tym idzie do przykrych konsekwencji związanych z windykacją długu. 

  Kredyt gotówkowy może być udzielony przede wszystkim osobie osiągającej stałe dochody. Bank oceni ich wysokość, częstotliwość oraz jakość np. czy generowane są w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony czy na podstawie umowy o dzieło.

  • Ważnym aspektem są także cykliczne koszty obciążające wnioskodawcę wynikające mi.in. z konieczności utrzymania gospodarstwa domowego, członków rodziny czy samochodu.  

  Warto wiedzieć, że maksymalna kwota kredytu gotówkowego może wynosić 255 550 zł (taki limit nakłada Ustawa o kredycie konsumenckim).

  Bank weźmie także pod lupę Twoje obciążenia związane ze spłatą bieżących zobowiązań finansowych tj. kredyty czy pożyczki. Zestawienie osiąganych dochodów z przypadającymi na ten sam okres kosztami pozwala ocenić czy kredytobiorca generuje nadwyżki pozwalające na obsługę kolejnego zobowiązania.

 • Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

  Zdolność kredytową możesz sprawdzić na kilka sposobów: 

  • odwiedzając placówkę banku, 
  • podczas telefonicznej rozmowy z konsultantem banku, 
  • korzystając z kalkulatorów online. 

  Na naszej stronie znajdziesz kalkulator zdolności kredytowej, który pozwoli Ci ocenić jak wysoki kredyt jest w zasięgu Twoich możliwości. Wystarczy, że odpowiesz na kilka pytań dotyczących Twojej sytuacji finansowej (posiadanych zarobków, aktualnych zobowiązań itp.), a nasz algorytm określi jaką zdolność kredytową masz do dyspozycji. Co ważne, skorzystanie z naszego kalkulatora jest bezpłatne i całkowicie niezobowiązujące.  Przejdź do kalkulatora zdolności kredytowej 

  Warto wiedzieć, że maksymalna kwota kredytu gotówkowego może wynosić 255 550 zł (taki limit nakłada Ustawa o kredycie konsumenckim).

 • Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową?

  Przygotowując się do złożenia wniosku o kredyt gotówkowy, można podjąć kilka działań zmierzających do poprawy zdolności kredytowej. Rozwiązania te sprawdzą się także wtedy, gdy wynik kontroli zdolności kredytowej nie pozwala na zaciągnięcie kredytu w takiej kwocie, jakiej aktualnie potrzebujesz. Jak zatem zwiększyć swoją zdolność kredytową? Oto kilka sposobów:

  • zlikwiduj limity na koncie oraz karty kredytowe – posiadanie limitu na rachunku lub korzystanie z karty kredytowej mocno obniża Twoją zdolność kredytową; 
  • ureguluj aktualne zaległości finansowe – jeśli zalegasz z płatnością raty pożyczki lub faktury za media, jak najszybciej zrealizuj ciążące na Tobie płatności; 
  • ogranicz wydatki – zastanów się, gdzie możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Im więcej środków zostanie do dyspozycji w Twoim domowym budżecie, tym lepiej dla Twojej zdolności kredytowej; 
  • poszukaj dodatkowego źródła dochodu – może uda Ci się wynegocjować podwyżkę u obecnego pracodawcy? Jeśli nie, zastanów się z jakich źródeł mógłbyś uzyskać dodatkowy zastrzyk gotówki. 
 • Czy wiele zapytań o kredyt wpływa na zdolność kredytową?

  Każdy bank, do którego złożysz wniosek o kredyt, ma obowiązek sprawdzić Twoją zdolność kredytową. W ocenie tego parametru, banki posiłkują się często danymi pochodzącymi z Biura Informacji Kredytowej.

  Negatywna w kontekście oceny punktowej BIK będzie sytuacja, kiedy konsekwencją kilku złożonych w krótkim czasie wniosków kredytowych, jest za każdym razem decyzja odmowna. Jeśli jednak w krótkim czasie (do 14 dni) do BIK trafi kilka zapytań dotyczących tego samego rodzaju zobowiązania np. kredytu gotówkowego, nie będzie to miało wpływu na wysokość scoringu. Kilka takich zapytań zostanie potraktowane jako jedno. To dla banku oczywiste, że wybierając kredyt gotówkowy czy inny rodzaj zobowiązania złożysz zapytania w kilku instytucjach finansowych, co umożliwi Ci znalezienie najkorzystniejszej oferty.

  Na ocenę Twojej zdolności kredytowej w żaden sposób nie wpłyną również prośby o raport z BIK złożone z własnej inicjatywy.

 • Czym jest Biuro Informacji Kredytowej?

  Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to instytucja, której głównymi zadaniami są zbieranie i przechowywanie informacji na temat historii kredytowej konsumentów oraz udostępnianie tych danych podmiotom zajmującym się pożyczaniem pieniędzy. Z danych posiadanych przez BIK korzystają m.in. banki i na ich podstawie oceniają wiarygodność finansową klienta składającego wniosek o kredyt gotówkowy.  Dane, którymi dysponuje BIK, przekazywane są bezpośrednio przez banki lub inne instytucje. Jeśli więc zaciągasz kredyt, fakt ten na pewno zostanie odnotowany przez Biuro Informacji Kredytowej. Co więcej, znajdą się tam również dane dotyczące regularności Twoich spłat.   Choć z danych posiadanych przez BIK korzystają głównie instytucje finansowe, Ty także możesz sprawdzić zgromadzoną tam historię dotyczącą Twoich zobowiązań kredytowych lub pożyczkowych. Wystarczy, że zarejestrujesz się na stronie Biura Informacji Kredytowej i zamówisz raport na swój temat.

 • Jak sprawdzić swoją historię kredytową w BIK?

  Przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy możesz samodzielnie sprawdzić swoją historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Wcześniejsza analiza raportu może oszczędzić Ci negatywnych zaskoczeń i da możliwość prowadzenia bardziej rzeczowych negocjacji z bankiem.

  Raport BIK zawiera

  • szczegółową historię Twoich zobowiązań: kredytowych pochodzących z bazy BIK oraz finansowych pobieranych z bazy BIG InfoMonitor, 
  • historię spłaty rat poszczególnych kredytów oraz innych zobowiązań np. rachunków za energię, 
  • informację o korzystaniu z wakacji kredytowych,
  • wskaźnik Twojej sytuacji płatniczej pozwalający od razu sprawdzić,  czy masz jakiekolwiek opóźnienia w płatności, 
  • scoring, czyli ocenę punktową w BIK. 

  Aby pobrać raport wystarczy założyć bezpłatne konto na stronie Biura Informacji Kredytowej, który daje dostęp do wybranych usług. Sam raport jest natomiast płatny. Do wyboru masz wersję podstawową i rozbudowaną, gdzie oprócz danych dotyczących historii kredytowej otrzymujesz dodatkową ochronę przed wyłudzeniem kredytu na Twoje dane osobowe – czyli alerty BIK.

 • Czym jest ubezpieczenie kredytu gotówkowego?

  Ubezpieczenie kredyt gotówkowego służy zabezpieczeniu interesów banku oraz samego kredytobiorcy i jego rodziny na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych związanych z pogorszeniem sytuacji finansowej np. w wyniku utraty pracy lub z pogorszeniem stanu zdrowia, a w najgorszym wypadku śmierci.

  • Ubezpieczenie należy traktować jako dodatkowy produkt banku.  

  W przypadku kredytu hipotecznego, z uwagi na wysoką kwotę i wieloletni okres finansowania ubezpieczenie jest obowiązkowe. W przypadku kredytów gotówkowych taki wymóg nie istnieje. Wynika to z faktu, że takie zobowiązanie zaciągane jest zazwyczaj na niższą kwotę z krótszym terminem spłaty.  

  • Należy pamiętać, że chociaż ubezpieczenie kredytu gotówkowego nie jest obowiązkowe, to warunki finansowania mogą być powiązane z koniecznością wykupienia polisy.
  • Przykładowo, w zamian za ubezpieczenie bank obniży oprocentowanie lub zrezygnuje z prowizji za udzielenie finansowania. W takiej sytuacji dobrze jest skalkulować czy skorzystać z oferty z ubezpieczeniem czy bez, mając przy tym na uwadze dodatkowy komfort wynikający z wykupienia polisy. 

  Składka ubezpieczenia kredytu gotówkowego jest dodatkowym kosztem i najczęściej jest ona doliczana do każdej raty. Rzadko zdarza się, aby bank domagał się opłacenia całej składki z góry przed udzieleniem finansowania. Wysokość opłaty ubezpieczeniowej zależy od wielu elementów takich jak: 

  • kwota kredytu, 
  • okres finansowania, 
  • kondycja finansowo-ekonomiczna kredytobiorcy, 
  • wiek i stan zdrowia kredytobiorcy. 
 • Co powinna zawierać umowa kredytu gotówkowego?

  Umowa kredytu gotówkowego musi zostać sporządzona na piśmie w dwóch egzemplarzach – po jednym dla każdej ze stron. Najprościej rzecz ujmując na podstawie umowy kredytowej bank przekazuje do dyspozycji klienta określoną kwotę pieniędzy i oczekuje ich zwrotu w określonym terminie wraz z odsetkami i innymi opłatami wyróżnionymi w tym dokumencie. Umowa kredytu gotówkowego zawiera: 

  • imię i nazwisko, 
  • numer PESEL, 
  • numer i serię dowodu osobistego, 
  • adres zameldowania, 
  • kwotę kredytu, 
  • okres finansowania. 
  • oprocentowanie kredytu i zasady ustalania oprocentowania, 
  • wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), 
  • informacje o kosztach około kredytowych, 
  • szczegółowy harmonogram spłaty kredytu,  
  • sposób zabezpieczenia spłaty kredytu, 
  • konsekwencje związane opóźnieniami lub zaprzestaniem spłaty kredytu, 
  • informacje związane z wcześniejszą spłatą kredytu, 
  • klauzulę informacyjną o możliwości odstąpienia od kredytu. 

  Koniecznością, a nawet obowiązkiem kredytobiorcy, jest dokładne przeczytanie umowy i wszystkich dodatkowych dokumentów. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości trzeba wyjaśnić je z doradcą kredytowym. Dopiero kiedy wszystko jest zrozumiałe można podpisać umowę kredytową.

 • Jakie są rodzaje rat kredytu gotówkowego?

  W przypadku kredytów gotówkowych możemy mieć do czynienia z dwoma rodzajami rat: ratami równymi lub ratami malejącymi.  Rata równa kredytu jest zamiennie nazywa także ratą annuitetową. W teorii rata równa nie zmienia się przez cały okres obowiązywania umowy kredytowej. W praktyce jednak, należy pamiętać, że rata Twojego zobowiązania uzależniona jest od aktualnej stawki WIBOR. Jeśli stawka ta ulegnie zmianie, zmieni się również wysokość raty posiadanego przez Ciebie kredytu. Rata malejąca zmniejsza się z każdym miesiącem trwania umowy kredytowej. Na początku spłaty kredytu z ratami malejącymi, rata jest zatem najwyższa. W kolejnych miesiącach odsetki – czyli jedna ze składowych raty – naliczane są od zmniejszającego się kapitału. Dzięki temu rata z miesiąca na miesiąc jest niższa.  W przypadku raty malejącej również należy mieć na względzie stawkę WIBOR. Jeśli stawka ta ulegnie zmianie, zmieni się również wysokość raty malejącej. 

 • Jakie są rodzaje oprocentowania kredytu gotówkowego?

  Oprocentowanie kredytów może mieć charakter stały lub zmienny. W przypadku kredytów gotówkowych możesz spotkać się z każdą z tych opcji.  Oprocentowanie stałe nie zmienia się przez cały okres trwania umowy kredytowej. Dzięki temu możesz mieć pewność, że rata Twojego zobowiązania będzie stała przez cały okres kredytowania – nie mają zatem na nią wpływu ewentualne zmiany stóp procentowych. Oprocentowanie zmienne zależy m.in. od aktualnej stawki WIBOR. Jeśli wspomniane stopy procentowe zostaną podwyższone, wzrośnie także rata Twojego kredytu. Jeśli rada Polityki Pieniężnej dokona natomiast obniżenia stóp procentowych, możesz spodziewać się także niższej raty kredytu do zapłacenia. 

 • Jak sprawdzić koszt kredytu gotówkowego?

  Koszt kredytu gotówkowego zależy od wielu parametrów i zdarza się, że oferty na tę samą kwotę i z tym samym okresem spłaty diametralnie różnią się pod kątem generowanych obciążeń. Z tego powodu bardzo istotnym elementem, poprzedzającym złożenie wniosku, powinno być gruntowne porównanie dostępnych ofert. W tym celu wykorzystać można ranking kredytów gotówkowych i porównywarki kredytów gotówkowych. 

  • Analizując oferty kredytów gotówkowych należy zwrócić uwagę na szereg elementów i nie skupiać się wyłącznie na oprocentowaniu nominalnym, które w rzeczywistości może nie mówić, ile kosztuje pożyczenie pieniędzy.
  • Przykładowo, skorzystanie z oferty reklamowanej jako 0% nie oznacza, że bank udzieli nam darmowego kredytu. Skorzystanie z promocyjnej stawki oznaczać może konieczność zapłaty wysokiej prowizji, skorzystania z ubezpieczenia oraz założenia konta osobistego wraz z kartą debetową. W ogólnym rozrachunku może okazać się, że kredyt gotówkowy 0% jest droższy od kredytu z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 7,20%. 

  Porównując ze sobą oferty trzeba sprawdzić, ile wynosi prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego i czy bank stosuje inne opłaty około kredytowe jak np. opłata przygotowawcza czy za rozpatrzenie wniosku. Kolejnym elementem pozwalającym na szybkie porównywanie ofert na tę samą kwotę i z tym samym okresem spłaty jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO).  Ten wyrażony procentowo wskaźnik oprócz oprocentowania nominalnego integruje w sobie inne koszty kredytu, jak np. różnego rodzaju prowizje. Trzeba przy tym pamiętać, że wskaźnik ten nie ujmuje kosztów innych usług, które nie są bezpośrednio powiązane z kredytem. 

 • Kredyt w nowym czy w aktualnym banku – gdzie wziąć?

  Poszukując kredytu gotówkowego warto sprawdzić oferty różnych banków. Analizę aktualnych ofert kredytowych warto rozpocząć od banku, w którym posiadasz także konto osobiste. Może okazać się bowiem, że to właśnie ta instytucja przygotowała dla Ciebie najlepszą ofertę. 

  • Oferty kredytów dostępne w rodzimym banku zwykle widoczne są po zalogowaniu się do posiadanej bankowości elektronicznej.
  • Bank, w którym prowadzisz konto osobiste, doskonale zna Twoje dochody i wydatki, a także widzi wpływy na rachunek i ich regularność. Na tej podstawie jest zatem w stanie dopasować ofertę kredytu idealnie pod Twoje możliwości.
  • Co więcej, rodzimy bank zwykle nie będzie wymagał od Ciebie żadnych dokumentów, bo nie jesteś dla niego obcą osobą. Tym samym formalności w takim miejscu zazwyczaj mają charakter symboliczny. 

  Niezależnie od tego, co oferuje rodzimy bank, zawsze warto jednak sprawdzić także propozycje kredytowe dostępne w innych instytucjach i porównać je z ofertą banku rodzimego. Być może konkurencyjny bank zaoferuje Ci niższe oprocentowanie albo udostępni dużo wyższą kwotę? Korzystając z naszego kalkulatora szybko sprawdzisz, w których bankach masz szanse na kredyt i na jakie warunki możesz liczyć. Dzięki temu będziesz mógł szybko podjąć decyzję, która oferta będzie dla Ciebie najbardziej opłacalna.

 • Kredyt gotówkowy a konsumencki – co je różni?

  W wielu artykułach finansowych pojęcia kredyt konsumencki i kredyt gotówkowy traktowane są jako synonimy. W rzeczywistości jednak nie są to tożsame pojęcia, dlatego warto wiedzieć co oznacza każdy z tych terminów.  Kredyt konsumencki to pojęcie, które doskonale wyjaśnia Ustawa o kredycie konsumenckim. Według tego dokumentu kredyt konsumencki to każdy kredyt zaciągany przez konsumenta na cele nie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oznacza to, że kredytem konsumenckim będzie zatem zarówno kredyt gotówkowy, jak i pożyczka bankowa.  Kredyt gotówkowy jest zatem jednym z produktów oferowanych w ramach kredytu konsumenckiego. W odróżnieniu od innych kredytów, jest on jednak zawsze przyznawany w gotówce wypłacanej „do ręki” lub na konto. 

 • Czym jest prowizja przy kredycie gotówkowym?

  Prowizja to jeden z elementów wpływających na koszt kredytu gotówkowego. W umowie kredytowej możemy spotkać się z prowizją występującą pod trzema postaciami.  Najpopularniejszym rodzajem prowizji jest prowizja pobierana z tytułu udzielenia kredytu. Innymi słowy, jest to opłata naliczana za sam fakt udzielenia finansowania przez bank.  Bank ma także prawo naliczyć klientowi prowizję z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu, jeśli taka sytuacja miała miejsce. Wysokość takiej prowizji każdorazowo określa umowa kredytowa.  Niektóre banki naliczają również prowizję za samo rozpatrzenie wniosku.  Jak wziąć kredyt gotówkowy? Sprawdź najtańsze kredyty gotówkowe w naszej porównywarce.

 • Czy da się uzyskać kredyt gotówkowy na dowód?

  Dowód osobisty jest jednym z podstawowych dokumentów wymaganych przy kredycie gotówkowym. Zawierając umowę o kredyt koniecznie więc musisz więc posiadać go przy sobie.  Dowód osobisty jest niezbędny do potwierdzenia tożsamości osoby wnioskującej o kredyt oraz zawarcia umowy kredytowej. W przypadku kredytu gotówkowego, oprócz dowodu osobistego bank zwykle będzie wymagał także zaświadczenia/oświadczenia o dochodach.  Potencjalny kredytobiorca może więc uzyskać kredyt na dowód w banku komercyjnym, jednak nie będzie to jedyny dokument jaki trzeba będzie dostarczyć do wglądu kredytodawcy. Jak wziąć kredyt gotówkowy? Sprawdź najtańsze kredyty gotówkowe w naszej porównywarce.

 • Kredyt gotówkowy czy samochodowy – co wybrać?

  Zakup samochodu jest jednym z celów, które z łatwością można sfinansować  pomocą banku. Z myślą o takiej inwestycji, potencjalny kredytobiorca może skorzystać z kredytu samochodowego lub gotówkowego.  Kredyt gotówkowy to finansowanie udzielane na dowolny cel konsumpcyjny – klient nie musi więc zdradzać bankowi, na co potrzebuje dodatkowych środków finansowych. Jednym z celów, jaki można sfinansować z pomocą kredytu gotówkowego jest więc np. zakup samochodu.  Kredyt samochodowy z kolei może zostać przeznaczony wyłącznie na zakup pojazdu. Co więcej, wymaga on dostarczenia do banku dodatkowych dokumentów dotyczących finansowanego pojazdu. W tym przypadku należy więc spodziewać się większej liczby formalności do spełnienia.  Zakup samochodu można więc sfinansować zarówno za pomocą kredytu gotówkowego, jak i samochodowego.

  • Wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od tego, który produkt jest w tym momencie bardziej przystępny dla wnioskującego.
  • Pod uwagę należy wziąć nie tylko formalności związane z wyborem konkretnego produktu, ale także koszty dotyczące kredytu.
  • Dopiero solidne porównanie aktualnych ofert finansowania pozwoli wybrać odpowiedni sposób kredytowania. 

  Jak wziąć kredyt gotówkowy? Sprawdź najtańsze kredyty gotówkowe w naszej porównywarce.

 • Ile kredytów gotówkowych można zaciągnąć?

  Podstawą uzyskania kredytu gotówkowego jest odpowiednia zdolność kredytowa klienta. To właśnie od niej zależy liczba aktywnych kredytów, jaką może posiadać potencjalny kredytobiorca.  Bank ocenia zdolność kredytową za każdym razem, kiedy klient składa wniosek o kredyt gotówkowy. Jeśli w ocenie banku jego możliwości finansowe pozwalają na udzielenie mu kolejnego kredytu,  wniosek o takie finansowanie zostanie rozpatrzony pozytywnie. Oznacza to, że klient może posiadać dowolną liczbę kredytów gotówkowych – banki nie narzucają tutaj odgórnego limitu.

Kobieta odpowiada na najczęściej zadawane pytania o kredyty gotówkowe
 • Czym różni się kredyt gotówkowy od pożyczki?

  Często określenia kredyt gotówkowy i pożyczka używane są zamiennie. Chociaż są to pojęcia tożsame to w ujęciu prawnym rozwiązania te istotnie się od siebie różnią. Szczególnie w sytuacji, kiedy porównujemy kredyt gotówkowy i pożyczkę pozabankową.  

  • Pierwszą różnicą pomiędzy kredytem gotówkowym a pożyczką jest fakt, że kredytów mogą udzielać wyłącznie banki i SKOKi. W przypadku pożyczek zakłada się większą dowolność i mogą być one oferowane przez inne instytucje oraz osoby prywatne. W skrócie, pożyczki może udzielić każdy dysponujący odpowiednimi środkami finansowymi.
  • Drugą różnica to formalności związane z udzieleniem finansowania. Zdarza się, że firmy pozabankowe nie wymagają od swoich klientów udokumentowania dochodów. Sytuacja taka jest niedopuszczalna w bankach, gdyż są one zobowiązanie do analizy zdolności kredytowej potencjalnego wnioskodawcy.
  • Kolejna rozbieżność pomiędzy opisywanymi produktami to kwota i okres finansowania. Kredyty gotówkowe mogą opiewać na dużo wyższe kwoty niż pożyczki pozabankowe, a okres ich spłaty to nawet 10 lat, co jest nieosiągalne w przypadku tych drugich. 
 • Porównywarka kredytów gotówkowych – jak znaleźć najlepszą ofertę?

  Porównywarka kredytów gotówkowych to narzędzie, które pomoże Ci szybko i sprawnie znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy. Wystarczy, że odpowiesz na kilka prostych pytań i dostaniesz kredyt gotówkowy.  Podstawą działania naszej porównywarki kredytów gotówkowych jest analiza Twojej zdolności kredytowej. Zapytamy Cię o kilka informacji dotyczących Twoich finansów i na tej podstawie ocenimy o jaki kredyt gotówkowy możesz wnioskować. Następnie przedstawimy Ci propozycje kredytów, które wpisują się w Twoje potrzeby i są w zasięgu Twoich możliwości finansowych.  Po wyrażeniu stosownych zgód, skontaktuje się z Tobą nasz konsultant. Telefonicznie potwierdzi on Twoje potrzeby finansowe i odpowie na ewentualne pytania dotyczące otrzymanych ofert. Z jego pomocą z pewnością wybierzesz najlepszy kredyt gotówkowy. 

 • Czym są wakacje kredytowe?

  Dla osób stających w obliczu nieprzewidzianych wydatków lub mających przejściowe kłopoty finansowe banki przygotowały tzw. wakacje kredytowe. Usługa ta polega na odroczeniu spłaty kredytu na określony czas. Warto jednak mocniej wgryźć się w samo zagadnienie, ponieważ niektóre banki traktują wakacje kredytowe jako odroczenie całej raty kapitałowo-odsetkowej, a inne biorą pod uwagę tylko część kapitałową. W drugim przypadku kredytobiorca musi regulować same odsetki zgodnie z przyjętym harmonogramem.   Długość samych wakacji kredytowych zależy od oferty poszczególnych banków, ale zazwyczaj mieści się ona w przedziale od 1 – 6 miesięcy. Przez okres spłaty danego zobowiązania kredytobiorca może skorzystać z wakacji kredytowych zazwyczaj tylko jeden raz.  Pamiętaj, że odroczenie spłaty nie jest równe z umorzeniem długu i zobowiązanie będziesz musiał spłacić w całości. 

 • Czy można wziąć kredyt gotówkowy bez zaświadczeń?

  Z uwagi na obowiązujące przepisy, a co za tym idzie konieczność przeprowadzenia przez bank analizy zdolności kredytowej, kredyt gotówkowy bez przedstawiania żadnych dokumentów nie jest możliwy.   Wiele instytucji wykorzystuje jednak ten termin, jako chwyt marketingowy. Przykładowo nie jest wymagane zaświadczenie pracodawcy o osiąganych dochodach, ale w zamian trzeba przedstawić wyciąg z konta osobistego za ostatnie 3 miesiące, na które wpływa nasze wynagrodzenie.  Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń nie oznacza też, że bank nie sprawdzi naszej historii kredytowej w BIK. W takiej sytuacji osoby nie spłacające swoich zobowiązań w terminie mogą mieć problem z zaciągnięciem kolejnego kredytu.   

 • Kredyt gotówkowy na PIT – jak to działa?

  Kredyt gotówkowy na PIT to tak naprawdę klasyczny kredyt gotówkowy. Od innych ofert różni się jedynie formą potwierdzenia dochodu.  W przypadku kredytu gotówkowego, bank zwykle wymaga od klienta zaświadczenia o dochodach wystawionego przez pracodawcę bądź złożenia oświadczenia, w którym wnioskujący deklaruje kwotę comiesięcznych dochodów.   Oferty kredytu gotówkowego na PIT pojawiają się zwykle w pierwszym półroczu nowego roku, kiedy nadchodzi czas złożenia zeznania podatkowego. Pracownik otrzymuje wtedy dokument PIT, który stanowi potwierdzenie otrzymywanych przez niego dochodów. Wnioskując o kredyt gotówkowy na PIT możesz więc potwierdzić swój dochód za pomocą tego dokumentu i nie musisz już prosić pracodawcy o dodatkowe zaświadczenia. Porównaj kredyty gotówkowe na PIT w naszej porównywarce.

 • W którym banku zaciągnąć kredyt gotówkowy?

  Kredyty gotówkowe są obecnie dostępne w niemal każdym banku komercyjnym. Aby wybrać najlepszą opcję finansowania, warto porównać dostępne na rynku oferty. Poszukiwania kredytu gotówkowego warto zacząć od banku, w którym posiadasz konto osobiste. Taki bank widzi Twoje dochody oraz ich regularność, a także zna Twoje wydatki. Na tej podstawie jest w stanie od razu przedstawić Ci kwotę kredytu będącą w zasięgu Twoich możliwości. Co więcej, kredyt gotówkowy będzie dostępny w Twojej bankowości elektronicznej. Jeśli chcesz z niego skorzystać, wystarczy tylko kliknąć odpowiedni przycisk.  Zanim jednak zdecydujesz się na kredyt gotówkowy w swoim banku, koniecznie sprawdź, co mają do zaoferowania konkurencyjne banki. Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytów gotówkowych, oceń swoją zdolność kredytową i poznaj inne oferty, z których również możesz skorzystać.  Otrzymane propozycje porównaj z warunkami oferowanymi w rodzimym banku. Takie działanie pozwoli ocenić Ci, która instytucje zapewni Ci najlepszą ofertę kredytu. Wniosek o kredyt złóż następnie w tym banku, który zaproponuje Ci najkorzystniejsze warunki finansowania. 

 • Czy potrzebuję zgody współmałżonka na kredyt gotówkowy?

  Wszystko zależy czy małżonkowie mają rozdzielność czy wspólnotę majątkową. W pierwszym przypadku zgoda współmałżonka nie jest wymagana, gdyż każdy z nich posiada odrębny majątek i osobiście odpowiada za zaciągnięte zobowiązania. W drugim przypadku wszystko zależy: 

  • kwoty potencjalnego kredytu gotówkowego, 
  • zdolności kredytowej małżonka wnioskującego o kredyt. 

  Jeżeli wnioskujący o kredyt gotówkowy współmałżonek nie posiada zdolności kredytowej opartej o jego osobistą sytuację finansowo-majątkową to temat się kończy w tym miejscu.

  • Jeśli jednak posiada on zdolność do obsługi kolejnego kredytu to ma on możliwość zaciągnięcia zobowiązania bez zgody współmałżonka. W zależności od banku maksymalna kwota takiego kredytu wynosi nie więcej niż 50 tysięcy złotych.  

  Jeśli pojawi się problem ze spłatą takiego kredytu, a bank udowodni, że pochodzące z niego środki przeznaczone zostały na zaspokojenie potrzeb rodziny to w takiej sytuacji małżonkowie będą musieli spłacić zobowiązanie solidarnie.

  • Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego wspólnie, zakładając że oboje małżonków pracuje i spłaca swoje zobowiązania w terminie, można otrzymać pozytywny efekt w postaci lepszej zdolności kredytowej, co może przełożyć się na wyższą kwotę kredytu lub korzystniejsze warunki finansowania. 
 • Gdzie dostanę wniosek o kredyt gotówkowy online?

  Wniosek o kredyt gotówkowy online można złożyć za pomocą telefonu bądź komputera. Wymagany formularz znajdziesz się na stronie internetowej banku.  Co ważne, w przypadku niektórych ofert kredytów gotówkowych online, przez internet można jedynie zgłosić chęć uzyskania kredytu i zostawić swoje namiary kontaktowe. Następnie z klientem kontaktuje się konsultant, który albo dopełnia potrzebnych formalności telefonicznie albo zaprasza wnioskującego na spotkanie do banku.  Jeżeli bank pozwala wziąć kredyt gotówkowy całkowicie online, taka informacja powinna być widoczna na jego stronie internetowej

 • Czy możliwy jest kredyt gotówkowy dla obcokrajowca?

  Jeszcze niedawno osoba bez polskiego obywatelstwa nie miała szans na kredyt gotówkowy w polskim banku. Sytuacja ta uległa jednak zmianie.  Aktualnie, osoba spoza Unii Europejskiej może zaciągnąć kredyt gotówkowy w polskim banku jeśli posiada kartę stałego pobytu oraz wizę. Dodatkowo, musi także posiadać stały i regularny dochód.   Banki nie posiadają specjalnej oferty kredytu gotówkowego dla obcokrajowców. Osoby nieposiadające polskiego obywatelstwa mogą więc skorzystać, że standardowej oferty stworzonej z myślą o polskich konsumentach.   Warto pamiętać, że każdy bank może narzucać swoje własne wymagania, np. co do dokumentów, jakie musi dostarczyć obcokrajowiec ubiegający się o kredyt gotówkowy. Przed złożeniem wniosku warto więc sprawdzić, jakie zasady w tej kwestii obowiązują w danym banku. 

 • Jak dostać kredyt gotówkowy pracując za granicą?

  Zaciągnięcie kredytu gotówkowego przez osoby pracujące za granicą nie jest proste. Rekomendacja S zabrania bowiem bankom udzielania kredytów osobom otrzymującym wynagrodzenie w walucie innej niż polski złoty. Pewnym wyjątkiem są tutaj osoby zarabiające w euro, na które bankowcy patrzą nieco przychylniejszym okiem.  Kredyt gotówkowy dla osób pracujących za granicą może zostać udzielony wyłącznie w walucie obcej. Z tego względu banki bardzo rygorystycznie patrzą na zdolność kredytową takiego klienta – w praktyce musi być ona dużo wyższa niż u osoby otrzymującej wynagrodzenie w złotówkach. Dodatkowo, bank może wymagać szczegółowego udokumentowania dochodów oraz potwierdzenia ich ciągłości.  Z uwagi na powyższe, cała procedura uzyskania kredytu gotówkowego w tym przypadku jest zwykle skomplikowana i czasochłonna. 

 • Jak zaciągnąć kredyt gotówkowy dla młodych?

  Każda młoda osoba, posiadająca stały i regularny dochód ma szanse otrzymać kredyt gotówkowy w banku komercyjnym. Pozostałe warunki uzyskania finansowania nie są zbyt wygórowane.  Jak każdy potencjalny kredytobiorca, młody człowiek wnioskujący o kredyt gotówkowy musi przedstawić dowód osobisty oraz dokument potwierdzający dochód. W niektórych bankach wystarczy nawet samo oświadczenie o osiąganych dochodach złożone przez młodego człowieka.  Decyzja kredytowa będzie zależała od wyniku zdolności kredytowej. Co ważne, ze względu na wiek młodzi ludzie mają szansę pożyczyć większą kwotę niż np. seniorzy. Wynika to z faktu, że przewidywany czas ich aktywności zawodowej jest dużo dłuższy niż u osób starszych. Dzięki temu będą w stanie dłużej spłacać swoje zobowiązanie. 

 • Kredyt dla zadłużonych – czym jest kredyt konsolidacyjny?

  Choć osoby zadłużone raczej nie mają szans na uzyskanie finansowania w banku, jest jeden kredyt gotówkowy stworzony z myślą o ich potrzebach. Mowa tutaj o kredycie konsolidacyjnym. Kredyt gotówkowy konsolidacyjny to rozwiązanie przeznaczone na spłatę aktualnych zobowiązań finansowych, wynikających z tytułu innych kredytów, karty kredytowej czy debetu na koncie.

  Kredytobiorca sam może zadecydować, które z posiadanych zobowiązań chce spłacać w ramach kredytu konsolidacyjnego, a które zamierza regulować na dotychczasowych warunkach.  Co ważne, kwota kredytu konsolidacyjnego nie trafia bezpośrednio do rąk wnioskującego, lecz jest przekazywana instytucjom finansowym, wobec których dana osoba posiada zobowiązania finansowe. Ratę kredytu konsolidacyjnego klient spłaca już natomiast bezpośrednio na rachunek banku, który takiego kredytu udzielił. 

  Na kredyt konsolidacyjny może liczyć osoba, która posiada odpowiednią zdolność kredytową. Zatem posiadane zadłużenie należy traktować po prostu jako zaciągnięte zobowiązania spłacane zgodnie z harmonogramem dołączonym do umowy kredytowej. Nieterminowe przelewy odnotowane w BIK mogą przeszkodzić w konsolidacji zobowiązań. 

 • Czy można dostać kredyt gotówkowy bez pracy?

  Podstawą uzyskania kredytu gotówkowego jest ocena zdolności kredytowej klienta. W przypadku braku zatrudnienia, zdolność kredytowa wnioskującego raczej nie będzie zbyt wysoka.  Banki udzielają kredyty gotówkowe osobom pracującym na podstawie różnych umów. Choć klienci posiadający umowę o pracę są w dużo lepszej sytuacji, osoby otrzymujące wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło lub zlecenia również mają szanse na kredyt gotówkowy. Dla banku ważne jest to, że mają one regularne źródło dochodu.  Tym samym, szanse na zdobycie kredytu przez osoby pozostające bez pracy są w takim przypadku znikome. 

 • Czy da się uzyskać kredyt gotówkowy z komornikiem?

  Mając na uwadze rekomendacje Komisji Nadzoru Finansowego, banki nie udzielają kredytów gotówkowych osobom z zajęciem komorniczym.   Hasło „kredyt gotówkowy z komornikiem” bardzo często używane jest przez instytucje, które nie mają uprawnień do udzielania takich zobowiązań. Należy więc być ostrożnym wobec takich propozycji. 

 • Zwrot prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu – na czym polega?

  Osoby, które spłacą kredyt gotówkowy przed terminem, mają prawo do zwrotu części kosztów pobranych przez bank. Jeśli w koszty te wliczona została prowizja, bank ma obowiązek zwrócić jej część – proporcjonalnie do skrócenia terminu spłaty kredytu.  Teoretycznie, w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu nie musisz składać specjalnego wniosku o zwrot prowizji z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu – bank powinien zrobić to automatycznie. Nie jest to jednak regułą i w przypadku niektórych kredytów, bank może wymagać takiego dokumentu. Koniecznie sprawdź więc, jakich formalności w takim przypadku wymaga bank, który udzielił Ci kredytu.

 • Kredyt gotówkowy z RRSO 0% - czy to się opłaca?

  RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) to wskaźnik, który obrazuje koszty kredytu gotówkowego w ujęciu rocznym. Tym samym można wykorzystać go np. do porównania ofert kredytów o identycznych parametrach.  Jeżeli RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) danego zobowiązania wynosi 0% oznacza to, że kredytobiorca zwraca dokładnie taką kwotę kredytu, jaką otrzymał od banku. Innymi słowy, nie ponosi żadnych kosztów w związku z udzielonym finansowanie.  RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) nie obejmuje jednak tzw. kosztów około kredytowych, czyli np. dodatkowego ubezpieczenia, czy opłat za założenie wymaganego przez kredytodawcę konta osobistego. Tym samym, choć bank nie nalicza typowych opłat za kredyt, koszty może odbić sobie w innym miejscu.  Porównując oferty kredytów, zwłaszcza jeśli ich RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) wynosi 0%, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na ten wskaźnik, ale również na ewentualne opłaty dodatkowe. Tylko taka wiedza pozwoli ocenić, czy dana oferta kredytu rzeczywiście jest dobrym rozwiązaniem. 

 • Kredyt gotówkowy dla lekarzy i wybranych grup zawodowych – co warto wiedzieć?

  Lekarze zaliczani są do grupy wolnych zawodów, które z uwagi na wysokie zarobki i stabilne zatrudnienie mogą liczyć na uprzywilejowane warunki kredytowe. Uprzywilejowanie może dotyczyć różnych aspektów oferty kredytu gotówkowego: wysokości prowizji, oprocentowania, okresu kredytowania, wymaganych zabezpieczeń, dostępnej kwoty czy dodatkowych bonusów niedostępnych dla „zwykłego” kredytobiorcy. 

  Na indywidualnie negocjowane warunki kredytowe mogą liczyć właściwie lekarze wszystkich specjalności w tym również dentyści czy lekarze weterynarii. Oprócz kredytu gotówkowego dla profesjonalistów banki mają indywidualną ofertę dla najlepiej zarabiających przedstawicieli tego zawodu, korzystających z private bankingu. 

  Bez względu na wykonywany zawód warto sięgnąć do warunków kredytowych oferowanych przedstawicielom grupy profesjonalistów wykonujących wolne zawody. Ustalenie zakresu takich profesji leży w gestii banków i może różnić się w zależności od oferty. 

 • Jak dostać kredyt gotówkowy w czasie pandemii koronawirusa?

  Pandemia COVID-19 i ograniczenia z nią związane sprawiły, że większość banków przeniosła swoje usługi do sieci. Jednym z produktów bankowych, po które można dziś sięgnąć online, jest kredyt gotówkowy.  Jeśli chcesz uzyskać kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu, spośród dostępnych ofert wystarczy wybrać bank, który oferuje obsługę takiego zobowiązania całkowicie online. W wyborze takiej propozycji pomoże nasz kalkulator kredytu gotówkowego.  Aby skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytu gotówkowego, musisz odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących m.in. Twojej sytuacji finansowej. Na podstawie udzielonych przez Ciebie odpowiedzi, oszacujemy Twoją zdolność kredytową oraz przedstawimy Ci oferty kredytów gotówkowych, z których możesz skorzystać.   W wyborze odpowiedniego rozwiązania pomoże nasz konsultant, który wspólnie z Tobą wypełni wniosek o kredyt gotówkowy bądź przekieruje Cię do doradcy bankowego, z którym dopełnisz pozostałych formalności kredytowych. Tym samym szybko uzyskasz potrzebne Ci finansowanie bez konieczności osobistej wizyty w placówce. 

 • Najlepszy kredyt gotówkowy w 2023 roku – jak wybrać?

  Przed podjęciem decyzji o wyborze kredytu gotówkowego zawsze warto dokładnie porównać dostępne oferty. To jedyny sposób, aby znaleźć najbardziej korzystne i aktualne rozwiązanie. Samodzielne porównywanie kredytów może być czasochłonne, dlatego stworzyliśmy specjalne narzędzie – kalkulator kredytu gotówkowego – które pomoże Ci szybko i skutecznie wybrać najlepsze finansowanie dla Ciebie.

  Nasz kalkulator kredytowy opiera się na ocenie Twojej zdolności kredytowej. Wystarczy wypełnić nasz formularz i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Twojej sytuacji finansowej, a specjalny algorytm oceni Twoją zdolność kredytową. Na podstawie otrzymanej oceny przedstawimy Ci oferty kredytów gotówkowych, które są dostępne dla Ciebie. Aby mieć pewność, że wybrałeś najlepszą ofertę, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą po wyrażeniu odpowiednich zgód. Przeanalizuje on Twoje potrzeby kredytowe i pomoże dopasować ofertę kredytu gotówkowego do Twoich celów.

 • Najtańszy kredyt gotówkowy w 2023 roku – gdzie go szukać?

  Aby wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, ważne jest dokładne porównanie obecnie dostępnych ofert na rynku. Szczególną uwagę należy zwrócić na elementy takie jak prowizja i oprocentowanie kredytu, które mają główny wpływ na jego koszt. Dodatkowo, warto sprawdzić inne opłaty związane z uruchomieniem kredytu, takie jak konieczność wykupienia ubezpieczenia lub założenie konta osobistego w banku udzielającym kredytu. Chociaż banki nie traktują tych usług jako typowych opłat związanych z kredytem, zawsze należy je uwzględnić przy ocenie kosztów takiego zobowiązania.

  Nasz kalkulator pomoże Ci znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy. Na podstawie podanych przez Ciebie informacji, nasz algorytm oceni Twoją zdolność kredytową, co umożliwi nam przedstawienie Ci najkorzystniejszych ofert kredytowych. Nasz konsultant będzie również dostępny, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i pomóc Ci w dokonaniu ostatecznego wyboru finansowania.

 • Jaki bank udzieli mi kredyt gotówkowy ze złą historią w BIK?

  Zła historia kredytowa zarejestrowana przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK) jest często przesłanką uniemożliwiającą zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub utrudniającą skorzystanie z oferty na standardowych warunkach. Wynika to z faktu, że banki niechętnie pożyczają pieniądze osobom, które mają lub miały problemy z terminowym regulowaniem swoich zobowiązań w przeszłości. Każdy bank kieruje się jednak własną polityką ryzyka, a sama decyzja może zależeć od szczegółów opóźnienia.

  Przykładowo, jeśli spóźniłeś się ze spłatą raty o kilka dni, a kwota zaległości wynosiła kilkadziesiąt złotych, to taka przesłanka nie musi przekreślać szansy na kredyt gotówkowy. Może jednak spowodować, że bank udzieli Ci finansowania, ale dodatkowo podwyższy oprocentowanie. Dłuższe opóźnienia i na wyższe kwoty przybliżają Cię do decyzji odmownej lub konieczności przedstawienia dodatkowego zabezpieczenia np. poręczenia osoby trzeciej posiadającej zdolność kredytową.

Kobieta odpowiada na najczęściej zadawane pytania o kredyty gotówkowe

Przykłady użytkowników

Wakacje. Dominikana w zasięgu ręki

Dominikana była moim marzeniem od dawna, dlatego kiedy na skrzynkę mailową dostałam od biura podróży propozycję wyjazdu w niższej niż zazwyczaj cenie, nie mogłam przepuścić takiej okazji. Udało mi się znaleźć kredyt na całkiem korzystnych warunkach i do tego z opcją szybkiej wypłaty środków. Dzięki temu już następnego dnia wpłaciłam zaliczkę na wyjazd i zaczęłam przygotowywać się do podróży mojego życia!

Wakacje. Dominikana w zasięgu ręki
Remont. Kuchnia jak z katalogu

Remont. Kuchnia jak z katalogu

Kuchnia w naszym domu wymagała solidnego remontu. Wyblakłe ściany i meble pamiętające poprzednią epokę aż prosiły się o wymianę. Zrobiliśmy więc wstępny kosztorys prac i postanowiliśmy rozejrzeć się za jakimś kredytem na ten cel. Okazało się, że kredyt gotówkowy możemy łatwo wziąć przez internet. Skorzystaliśmy z tej opcji, a pieniądze dostaliśmy już na następny dzień.

Ogród. Relaks dla całej rodziny

Wraz z nadejściem wiosny postanowiłam zrobić gruntowne porządki w ogrodzie. Zaplanowane prace niespodziewanie przerodziły się jednak w pomysł urządzenia ogrodu na nowo. Aby zrealizować swoją wizję, potrzebowałam jednak pomocy fachowców i pieniędzy na całkowitą zmianę aranżacji. Wspólnie z mężem postanowiliśmy wziąć kredyt i urządzić ogród, którym będziemy się cieszyć przez lata. Pieniądze dostałam bez problemu. Wystarczyło tylko złożyć wniosek przez internet.

Ogród. Relaks dla całej rodziny

Komentarze

Zadaj nam pytanie lub podziel się opinią na temat kredytów

Subscribe
Powiadom o
guest

86 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Banek
Banek
5 godzin temu

CZy muszę wykupić ubezpieczenie kredytu gotówkowego? Czy poza ochroną daje to coś jeszcze?

Dominik
Dominik
28 dni temu

Mam dwa kredyty gotówkowe w ING Banku Śląskim. Zastanawiam się, czy jest opcja połączenia ich w jeden? Czy połączone mogą być kredyty z różnych banków?

Wiola
Wiola
28 dni temu

Mam takie pytanko, czy bank przedstawi mi miesięczny harmonogram spłaty kredytu gotówkowego przez podpisaniem umowy?

olek
olek
28 dni temu

czy obywatel Ukrainy może dostać w Polsce kredyt gotówkowy?

Friz
Friz
2 miesięcy temu

Mam 17 lat. Czy mogę dostać kredyt gotówkowy? Jaki bank daje kredyty dla młodszych?

Bartłomiej Borucki
Admin
2 miesięcy temu
Reply to  Friz

Niestety żaden bank nie udzieli Panu kredytu, ponieważ wymagana jest pełnoletność i pełna zdolność do czynności prawnych. Oprócz tego musi Pan posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Wiele będzie zależeć również od kwoty i planowanego okresu spłaty takiego zobowiązania.

Max
Max
2 miesięcy temu

Czy mając dwa kredyty gotówkowe, kredyt konsolidacyjny może mi pomóc realnie obniżyć miesięczną ratę?

Wojciech Piesta
Editor
2 miesięcy temu
Reply to  Max

Max, jest taka możliwość. Wszystko zależy od parametrów kredytów, które masz teraz i od nowej oferty kredytu konsolidacyjnego, który Cię interesuje. Jeśli nie jesteś pewien, czy warto decydować się na konsolidację, warto skorzystać ze wsparcia doradcy finansowego.

Nana
Nana
3 miesięcy temu

Czy warto brać kredyt hipoteczny na wyremontowanie mieszkania?

Bartłomiej Borucki
Admin
2 miesięcy temu
Reply to  Nana

To przede wszystkim zależy, jak ocenia Pani swoją sytuację finansową. Jeśli w budżecie jest miejsce na spłatę dodatkowej raty, to można pomyśleć o kredycie na wyremontowanie mieszkania. Jeśli zakres planowanych prac jest poważny i koszty remontu sięgać mają kilkudziesięciu tysięcy złotych, to warto pomyśleć o kredycie hipotecznym. W przypadku kosztów rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy złotych warto zainteresować się ofertą kredytów gotówkowych lub sfinansować remont za pomocą środków z limitu karty kredytowej. Proszę pamiętać, że wybierając kredyt z oprocentowaniem zmiennym, akceptuje Pani możliwość wahań wysokości miesięcznej raty w całym okresie spłaty zobowiązania.

Bolesław
Bolesław
4 miesięcy temu

Czy mogę mieć kredyt hipoteczny w tym samym banku co kredyt gotówkowy i kartę kredytową?

Bartłomiej Borucki
Admin
4 miesięcy temu
Reply to  Bolesław

Tak, jeśli ma Pan wystarczającą zdolność kredytową oraz z punktu widzenia banku dysponuje Pan wartościowym zabezpieczeniem, to posiadanie kilku produktów kredytowych nie powinno być problemem.

Tirus3
Tirus3
5 miesięcy temu

Jakie zabezpieczenie spłaty chce bank przy kredycie gotówkowym na 20000zł?

Bartłomiej Borucki
Admin
4 miesięcy temu
Reply to  Tirus3

Przy kredycie gotówkowym banki z reguły nie wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Taka potrzeba może jednak się pojawić, kiedy sytuacja finansowa wnioskodawcy jest wątpliwa lub kiedy wniosek dotyczy bardzo wysokiej kwoty. W takiej sytuacji bank może oczekiwać zabezpieczenia osobistego lub o charakterze rzeczowym.

AniaM
AniaM
5 miesięcy temu

Jakie są dokumenty potrzebne do kredytu gotówkowego?

Bartłomiej Borucki
Admin
4 miesięcy temu
Reply to  AniaM

Jeśli wnioskuje Pani o kredyt gotówkowy w banku, z którym nie łączy Panią żadna współpraca, to do zaciągnięcia kredytu gotówkowego najczęściej potrzebny jest dowód osobisty oraz dokument potwierdzający osiągane dochody. Trzeba również wypełnić wniosek kredytowy. Natomiast jeśli ubiega się Pani o kredyt gotówkowy w banku, który prowadzi Pani konto osobiste, to procedury oceny wniosku są zazwyczaj uproszczone np. nie trzeba kolejny raz potwierdzać swojej tożsamości.

Publikowane treści: opinie, pytania czy komentarze pochodzą od użytkowników Serwisu. Rankomat.pl nie weryfikuje zamieszczanych treści zarówno w zakresie ich rzetelności, jak i wiarygodności. Nie możemy potwierdzić, czy zamieszczone przez użytkowników informacje są prawdziwe, jak i czy użytkownicy faktycznie skorzystali z usług firm, których dotyczy komentarz. Jednocześnie informujemy, że w Serwisie publikowane są zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.