Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Konsultantów.
Finanse
Pracujemy:
pn. - pt. 8:00 - 19:00
Zadzwoń 22 417 11 63

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy. Bezpłatnie zbadaj swoją zdolność kredytową już dziś!

 • Poznaj swoją zdolność kredytową
 • Porównaj kredyty gotówkowe bez wychodzenia z domu
 • Znajdź kredyt bez prowizji i z niskim oprocentowaniem

Skorzystaj z kalkulatora kredytów gotówkowych

widok kalkulatora

Jak działa kalkulator?

Kalkulator kredytów gotówkowych porównuje aktualnie proponowane przez banki oferty. Na podstawie podanych w formularzu danych o dochodach oraz sytuacji mieszkaniowej, szacujemy wstępną zdolność kredytową i zwracamy zestawienie ofert 19 banków ze wstępnie wyliczoną ratą i kosztami kredytu dokładnie dopasowanych do możliwości i potrzeb Klienta. Ranking przedstawia szczegóły każdej oferty, a także umożliwia dodatkowe porównanie tych parametrów dla wskazanych kredytów bankowych. Proces jest szybki, intuicyjny i całkowicie bezpłatny.

Dlaczego warto?

 • w 3 minuty porównasz oferty kredytów 19 banków
 • oszczędzasz czas i pieniądze (RRSO tego samego kredytu w innych bankach może różnić się nawet o 20%)
 • porównasz różne propozycje rynkowe z ofertą Twojego aktualnego banku
 • na każdym etapie porównania masz bezpłatne wsparcie konsultanta
 • porównanie kredytów bankowych nie obniża Twojej zdolności kredytowej
 • masz kontrolę nad udostępnianiem Twoich danych (podawane w formularzu dane są wykorzystywane wyłącznie w celu umożliwienia porównania i wybrania najlepszego kredytu gotówkowego, nie są nikomu przesyłane bez Twojej wyraźnej zgody)

Porównujemy oferty kredytowe 19 banków

 • Eurobank
 • Bank Pekao SA
 • Bank Pocztowy
 • mBank
 • Pko Bank Polski
 • BGŻ BNP Paribas
 • Getin Bank
 • ING Bank Śląski
 • Santander Consumer Bank
 • T-mobile Usługi Bankowe
 • Orange Finanse
 • Alior Bank
 • Nest Bank
 • IN Bank
 • Millennium-bank
 • Credit Agricole
 • Plus Bank
 • Raiffeisen Polbank
 • Santander Bank Polska

Klika rad zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy

 • Oszacuj swoją przybliżoną zdolność kredytową

  Skorzystaj z naszego kalkulatora i sprawdź swoją potencjalną zdolność kredytową. Pozwoli to na precyzyjny dobór oferty do twoich aktualnych możliwości finansowych. Banki, szacując zdolność kredytobiorcy do terminowej obsługi zadłużenia, zazwyczaj pomniejszają dochody o koszty stałe związane z utrzymaniem oraz spłatą innych zobowiązań. W tym celu w formularzu poprosimy Cię o wskazanie kwoty miesięcznych dochodów, a także sumy cyklicznych obciążeń. Pamiętaj, że banki stosują odmienne procedury szacowania zdolności kredytowej, więc wynik z naszego kalkulatora kredytowego jest wartością orientacyjną.

 • Pobierz bezpłatny raport z Biura Informacji Kredytowej (BIK)

  BIK to podmiot powołany w celu gromadzenia i udostępniania danych związanych z historią kredytową osób spłacających zobowiązania wobec banków, SKOK-ów i największych firm pożyczkowych. Instytucje finansowe przed podjęciem decyzji kredytowej każdorazowo sprawdzają dotychczasową historię kredytową wnioskodawcy. Niespłacone lub regulowane z dużymi opóźnieniami zobowiązania wiążą się zazwyczaj z decyzją odmowną banku. Dlatego przed złożeniem wniosku o kredyt online warto pobrać ze strony BIK bezpłatny raport i przekonać się jaką informację otrzyma o nas bank.

 • Porównaj oferty korzystając z kalkulatora kredytów gotówkowych finanse.rankomat

  Duża liczba ofert oraz różnorodność parametrów opisujących każdy kredyt bankowy często utrudniają wybór najlepszej propozycji. Korzystając z porównywarki finanse.rankomat w kilka sekund otrzymasz zestawienie kredytów dopasowanych do twoich bieżących możliwości i potrzeb. Wyraźnie wyeksponowana kwota do spłaty, prowizja, RRSO i wysokość raty oraz możliwość dowolnego sortowania ofert ułatwią Ci wybór najlepszej oferty. Dodatkowo podając w formularzu informację o Twoim aktualnym banku, oszacujemy ile oszczędzisz na kredycie u konkurencji.

 • Zwróć uwagę na RRSO

  Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) jest wskaźnikiem uwzględniającym wszystkie koszty kredytu. Oprócz oprocentowania może być to prowizja, opłata za rozpatrzenie wniosku, koszt dodatkowego ubezpieczenia lub inne obciążenia finansowe, których bank oczekuje w zamian za udzielenie kredytu lub pożyczki. Przy obliczaniu RRSO brana jest również pod uwagę wartość pieniądza w czasie. Dzięki temu możesz dużo łatwiej i szybciej porównać atrakcyjność poszczególnych ofert. RRSO znacznie wyższe od oprocentowania nominalnego kredytu najczęściej oznacza, że duża część kosztów przypada na opłaty dodatkowe. W takiej sytuacji szczególnie warto dokładniej sprawdzić szczegóły oferty lub skorzystać z porady naszych konsultantów.

 • Porównaj całkowity koszt kredytu

  Oceniając oferty o takiej samej lub zbliżonej wartości RRSO, pamiętaj że wskaźnik ten uwzględnia zmianę wartości pieniądza w czasie, co z kolei oznacza, że ostateczny koszt kredytów nie będzie identyczny. Przykładowo za zobowiązanie spłacane w ratach równych zapłacisz więcej niż za to samo zobowiązanie spłacane w ratach malejących. Dzieje się tak dlatego, że regulując raty stałe część kapitałową spłacasz wolniej przez co bank nalicza odsetki od większej kwoty niż w przypadku rat malejących. W takich sytuacjach porównaj całkowity koszt kredytu wyrażony za pomocą konkretnej kwoty. Wartość tę bez problemu znajdziesz w naszych rankingach.

 • Oszacuj koszty produktów dodatkowych

  Zazwyczaj warunkiem otrzymania kredytu lub pożyczki jest konieczność skorzystania z dodatkowych produktów banku. Może być to np. konto osobiste, lokata terminowa, ubezpieczenie czy karta kredytowa. Informację o tym znajdziesz w szczegółach danej oferty kredytowej. Sprawdź przed podjęciem decyzji, jakie koszty czekają Cię w wyniku skorzystania z proponowanych rozwiązań. Opłaty związane z prowadzeniem rachunku bankowego możesz sprawdzić za pomocą rankingu kont osobistych, a opłacalność depozytu oszacujesz korzystając z porównywarki lokat bankowych.

Porady na temat kredytów gotówkowych

27 lipca 2020

Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy są takie oferty?

Kredyt gotówkowy bez prowizji wydaje się atrakcyjnym sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki. Warto jednak sprawdzić wszystkie koszty jakie wiążą się z uzyskaniem finansowania, dla pewności, że bank nie rekompensuje sobie …

Zobacz więcej
17 stycznia 2018

Haczyki w ofertach kredytów gotówkowych

Gwiazdki, cyferki, drobny druczek, to ulubione sposoby ukrywania informacji „niewygodnych”. Tymczasem instytucje finansowe dysponują jeszcze większym arsenałem rozwiązań. W długich, pisanych zawiłym językiem umowach przemycać mogą niekorzystne dla klientów …

Zobacz więcej
17 lipca 2017

Kredyt gotówkowy – jak dokonać najlepszego wyboru?

„0% prowizji!”, „2 miesiące bez rat!”, „Decyzja kredytowa w 15 minut!” – krzyczą do nas reklamy banków oferujących kredyt gotówkowy. Który z nich wybrać, skoro wszyscy zapewniają, że to ich …

Zobacz więcej

W temacie kredytów ostatnio pisaliśmy

27 lipca 2020

Kredyt gotówkowy bez prowizji – czy są takie oferty?

Kredyt gotówkowy bez prowizji wydaje się atrakcyjnym sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki. Warto jednak sprawdzić wszystkie koszty jakie wiążą się z uzyskaniem finansowania, dla pewności, że bank nie rekompensuje sobie braku prowizji podwyższeniem innych opłat.

Zobacz więcej
16 czerwca 2020

10 sposobów na obniżenie kosztów kredytu

Kredyt to nie tylko konieczność spłaty samego zobowiązania, ale także odsetek, prowizji czy innych opłat. Podpowiadamy jak uchronić się przed zbędnymi wydatkami.

Zobacz więcej
zbliżenie na dowód osobisty
28 maja 2020

Kredyt na dowód – czy istnieją jeszcze takie oferty?

Kredyt na dowód to oferta dla osób zainteresowanych szybką decyzją o przyznaniu finansowania, przy formalnościach ograniczonych do minimum. Pieniądze zwykle potrzebne są na już. Pozostaje jednak pytanie: czy bank udzieli kredytu tylko na dowód osobisty? Wartość kredytów gotówkowych udzielonych w Polsce w 2019 r. wzrosła o 4,9% w stosunku do 2018 r. i wyniosła 72 mld zł. Wzrosła również liczba przyznanych kredytów - w 2019 r. banki i SKOKi udzieliły łącznie 7,45 mln sztuk kredytów konsumpcyjnych. Biuro Informacji Kredytowej prognozuje, że w 2020 r. wartość udzielonych kredytów w 2020 r. wzrośnie do 75 mld. Zaciąganie zobowiązań finansowych, dzięki cyfryzacji bankowości, jest coraz prostsze i oszczędza czas. Polacy polubili kredyty przez internet. Według raportu Netb@nk Związku Banków Polskich liczba aktywnych klientów indywidualnych bankowości internetowej to już 18,28 mln. Coraz popularniejsza bankowość mobilna Dodatkowo w IV kwartale 2019 r. 12 mln osób co najmniej raz w miesiącu korzystało z mobilnych aplikacji bankowych - to wzrost aż o 15,27% w stosunku do III kwartału 2019 r. Szybki i łatwy dostęp do produktów bankowych nie oznacza, że banki nie prowadzą weryfikacji swoich klientów pod kątem możliwości spłaty zobowiązania. Przed podjęciem decyzji kredytowej bank musi ocenić wiarygodność i zdolność kredytową klienta - a do tego potrzebne są dokumenty. Po kredyt nie tylko z dowodem osobistym Podstawową kwestią przy udzieleniu kredytu jest określenie zdolności klienta do regulowania rat zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych umową. Na ocenę zdolności kredytowej wpływa wiele czynników, m.in. : wysokość osiąganych dochodów, stałe koszty utrzymania, dotychczasowe zadłużenie - czyli posiadane kredyty, pożyczki czy karty kredytowe, dotychczasowa historia kredytowa - czyli m.in. terminowość spłaty wcześniejszych zobowiązań, wiek, stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu. Część danych bank może samodzielnie sprawdzić np. za pomocą BIK. Jednak dla potwierdzenia wysokości osiąganych dochodów zwykle trzeba przedstawić dodatkowe dokumenty. Dlatego w praktyce kredyt na dowód już w ofercie banków nie występuje. Jednak nie trzeba obawiać się weryfikacji prowadzonej przez bank. Wypełnienie wniosku przez internet zajmuje tylko chwilę, a lista wymaganych dokumentów też nie jest zastraszająco długa. Dodatkowo jeśli posiadamy konto bankowe, na które wpływa wynagrodzenie, bank ofertę kredytu często złoży sam. [file_by_mail file="https://finanse.rankomat.pl/wp-content/uploads/2020/05/ebook_zdolnosc-kredytowa_full_v4.pdf" block_variant="finance" block_text_1="Czym jest zdolność kredytowa?" block_text_2="Co wpływa na zdolność kredytową?" block_text_3="Jak poprawić zdolność kredytową?" modal_header="Zapraszamy do pobrania poradnika" text="Pobierz ebook" block_title="Jak dbać o zdolność kredytową?"] Dokumenty wymagane przez bank Określenie “kredyt na dowód” można potraktować jako pewnego rodzaju skrót myślowy, choć trzeba zaznaczyć, że w wielu przypadkach stosowane procedury są rzeczywiście ograniczone do minimum. Dokumenty wymagane przez bank można podzielić na dwa rodzaje: potwierdzające tożsamość - czyli dowód osobisty, potwierdzające fakt uzyskiwania stałych dochodów. Część instytucji wymaga przedstawienia zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach - zwykle za okres 3 miesięcy. Zaświadczenie to najbardziej wiarygodny dokument dla kredytodawcy, bo daje informację, czy dochody klienta są stałe czyli wynikają z umowy o pracę czy np. z mniej stabilnej umowy cywilnoprawnej. W ofercie niektórych banków można znaleźć również kredyt na PIT - gdzie podstawą ustalenia zdolności kredytowej będzie rozliczenie roczne otrzymane od pracodawcy. Dla niektórych instytucji dla udzielenia kredytu wystarczy wyciąg z konta bankowego, na które wpływa miesięczne wynagrodzenie. Kredyt gotówkowy online Klient może wybrać sposób złożenia wniosku o kredyt. Ma do wyboru kilka dróg: osobistą wizytę w placówce finansowej, infolinię banku lub za pośrednictwem strony internetowej. Ostatni sposób wydaje się najprostszy i najwygodniejszy, bo odbywa się w zaciszu własnego mieszkania. Wszystkie potrzebne dokumenty można dołączyć wówczas online. Alternatywą dla kredytu na dowód może być oferta finansowania w banku, w którym posiadamy konto bankowe. Weryfikacja tożsamości klienta miała miejsce już w momencie założenia konta, więc do kredytu nie potrzeba nawet dowodu osobistego. Bank bez problemu może oszacować maksymalną wysokość finansowania na podstawie danych z konta - miesięcznych wpływów i stałych wydatków - dlatego nie potrzeba już dodatkowych dokumentów. Co więcej banki często same proponują kredyt klientom, którzy posiadają u nich konto bankowe - nawet bez wniosku. Cała procedura odbywa się online. Pożyczki w firmach pozabankowych Osoby, którym zależy na uzyskaniu finansowania na dowód, mogą poszukać pożyczek na rynku pozabankowym. Firmy pożyczkowe maksymalnie uprościły wszystkie procedury związane z oceną zdolności kredytowej klientów, dlatego do zaciągnięcia pożyczki wystarczą dane z dowodu osobistego. Wniosek można złożyć online bez wychodzenia z domu, a decyzja o przyznaniu pożyczki może być wydana nawet kilka minut później. Dodatkowo, ze względów technicznych, klient musi posiadać indywidualne konto bankowe, adres e-mail i aktywny numer telefonu komórkowego. Dla potwierdzenia tożsamości wystarczy zwykle przelew weryfikacyjny na niewielka kwotę. Większość firm pożyczkowych bada również dotychczasową historię kredytową klienta i sprawdza bazy dłużników - nierzetelna spłata zobowiązań może zakończyć się odmową przyznania pożyczki. Minusem pożyczek pozabankowych są dość niskie kwoty w stosunku do tych, oferowanych przez banki. Dodatkowo przed podpisaniem umowy warto dokładnie policzyć wszystkie koszty, bo może się okazać, że niewielka szybka pożyczka w firmie pozabankowej przerodzi się w duże zobowiązanie. Kredyt na dowód - podsumowanie Hasło “kredyt na dowód” brzmi atrakcyjnie, bo rzadko kto lubi długie procedury bankowe, zwłaszcza jeśli pieniądze są potrzebne na już. Trzeba pamiętać, że bank ma ustawowy obowiązek zbadać tożsamość klienta i jego zdolność i wiarygodność finansową. Zbyt atrakcyjna oferta, bez badania takich danych powinna wzbudzić podejrzenia. Najprościej uzyskać pieniądze w banku, w którym posiadamy konto bankowe - tu można powiedzieć dostaniemy kredyt praktycznie bez formalności. Czasem wystarczy tylko kliknięć w ramach bankowości elektronicznej. Należy przy tym pamiętać, że bank ocenia naszą kondycję finansową na podstawie analizy historii naszego rachunku.

Zobacz więcej